Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ρε παιδια θελω να αγορασω ενα κινητο που να μπορει να μπαινει στο ιντερνετ (σε ολες τις ιστιοσελιδες) χωρις wifi και γεωγραφικους περιορισμους (βασικα ξερω οτι αν εισαι σε καμμια ερημια δεν θα πιανει ταχυτητες)Πηγα στην vodafone και μου ειπαν οτι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ!!! κινητο που κανει αυτη τη δουλεια ειναι το iphone και οτι δεν υπαρχει αλλο στην Ελλαδα και οτι αυτην την υπηρεσια για ελευθερο ιντερνετ στο κινητο την προσφερει μονο η vodafone.Ειναι αληθεια??? Δηλ. αν θελω κανονικο ιντερνετ στο κινητο δεν εχω αλλες επιλογες???Και αν οχι στην Ελλαδα στο εξωτερικο τι παρομοιες συσκευες υπαρχουν??

  2. #2
    Το avatar του μέλους kostthem
    kostthem Guest
    Πρώτα απ'όλα δεν υπάρχει μόνο το iPhone. Απλά σε αυτή την φάση είναι λίγο καλύτερο από τα άλλα σε αυτό τον τομέα. Επίσης, το iPhone παίζει κανονικά (και 3G internet) σε όλες τις εταιρείες.

    Για ρίξε μια ματιά και στο HTC Diamond Pro, έχω διαβάσει καλές κριτικές.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από drioraen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια θελω να αγορασω ενα κινητο που να μπορει να μπαινει στο ιντερνετ (σε ολες τις ιστιοσελιδες) χωρις wifi και γεωγραφικους περιορισμους (βασικα ξερω οτι αν εισαι σε καμμια ερημια δεν θα πιανει ταχυτητες)Πηγα στην vodafone και μου ειπαν οτι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ!!! κινητο που κανει αυτη τη δουλεια ειναι το iphone και οτι δεν υπαρχει αλλο στην Ελλαδα και οτι αυτην την υπηρεσια για ελευθερο ιντερνετ στο κινητο την προσφερει μονο η vodafone.Ειναι αληθεια??? Δηλ. αν θελω κανονικο ιντερνετ στο κινητο δεν εχω αλλες επιλογες???Και αν οχι στην Ελλαδα στο εξωτερικο τι παρομοιες συσκευες υπαρχουν??
    Αμα εισαι σε περιοχη που δεν εχει καλη καλυψη δεν θα πιανεις ταχυτητες οτι κινητο και να εχεις.Επισης υπαρχουν περιπτωσεις που εχεις full σημα και σερνεται λογω φορτου δικτυου.Ολες οι εταιρειες προσφερουν υπηρεσιες internet.

  4. #4
    Εγγραφή
    02-12-2005
    Περιοχή
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Μηνύματα
    230
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Όλα τα PDA με τηλεφωνο μπαίνουν κανονικά στο Net και με wifi και με 3G, GPRS
    Ο Chuck Noris Απόστολος Γκλέτσος έχει διαβάσει ΟΛΑ τα μηνύματα του adslgr.com

  5. #5
    Εγγραφή
    23-06-2006
    Μηνύματα
    242
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Router
    WAG200G
    SNR / Attn
    31(dB) / 32(dB)
    Φίλε μου εγώ που έχω το HTC DIAMOND (με Vodafone) μπορώ να σου πω ότι ναι μεν είμαι ευχαριστημένος από το mobile internet όταν έχω σήμα wifi αλλά μέσω vodafone άστα να πάνε... Ταχύτητες χάλια... Μόνο για κάνα email το χρησιμοποιώ... Από εκεί και πέρα δεν ξέρω με το iphone τι γίνετε ή μήπως στα προγράμματα του iphone δίνουν προτεραιότητα στο δίκτυό τους και έχει καλύτερες ταχύτητες... Πάντως για mobile internet θα συνιστούσα κάποιο κινητό με πλήκτρα και όχι κάποιο με οθόνη αφής (με το παλιό μου Nokia E61 δεν αντιμετώπιζα ποτέ προβλήματα πλοήγησης) το οποίο θα σου δημιουργήσει χαζά προβληματάκια και είναι λίγο σπαστικό...

    Ας μας πει κάποιος φίλος με iphone την εμπειρία του.


    http://ptomata.blogspot.com μία προσπάθεια στον χώρο των blog

  6. #6
    Εγγραφή
    31-01-2003
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    420
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind adsl
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    3com Officeconnect
    SNR / Attn
    9(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ έχω iphone. Σαν hardware είναι καταπληκτικό. Αλλά: Ο,τι κινητό και να πάρεις, το βασικό είναι τι σύνδεση να κάνεις. Καμία εταιρεία δεν σου δίνει απεριόριστα data, αλλά μόνο όγκο απο 250mb έως 2giga τον μήνα. Οταν αυτά εξαντληθούν, οι χρεώσεις είναι υπέρογκες. Ο όγκος αυτός είναι αρκετός μόνο για απλό browsing, ενώ αν πχ βλέπεις 3-4 βιντεάκια την ημέρα στο youtube, ή χρησιμοποιείς google earth θα εξαντληθεί χωρίς να το καταλάβεις.
    Εγώ μπαίνω μόνο αν βρω wireless δίκτυο (δεν έχω καθόλου πρόγραμμα data στο iphone).

  7. #7
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Alcatel 780
    Ρε παιδιά όλα τα κινητά που έχουν browser μπαίνουν. Ακόμα και αυτά που δεν έχουν αν υποστηρίζουν java βάζεις τον Οπερα mini.
    Και τα Nokia με λειτουργικό S40 μπαίνουν. Αυτά με λειτουργικό S60 δεν το συζητώ παίρνουν και άλλους browser εκτός από αυτόν της Nokia.
    Π.Χ. η σειρά Ε, ή σειρά Ν αλλά και πολλά άλλα όπως και άλλων κατασκευαστών όλα βλέπου Internet. Περιορισμός είναι η παροχή τέτοιας υπηρεσίας από την εταιρεία κινητής αλλά και το κόστος που προς το παρόν είναι ψηλά στην Ελλάδα.
    Portable CD player

  8. #8
    Εγγραφή
    16-09-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    17641/953
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Philips CGA 3600
    SNR / Attn
    (dB) / 11(dB)
    Το θέμα είναι ότι δεν πουλάνε (ακόμα ?) συμβόλαια με φωνή και data plan, πέρα από το iphone. Οπότε αν δεν θέλεις να πληρώσεις μια περιουσία είτε θα κάνεις ένα συμβόλαιο με μόνο data και ξεχνάς τις κανονικές κλήσεις ή πας όντως σε iphone.

    Τεχνικά όλα τα smartphones μπορούν να μπουν σε κανονικό web.
    "Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to using Windows NT for mission-critical applications."
    -- What Yoda *meant* to say

  9. #9
    Εγγραφή
    14-04-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    348
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Εγω παλι εχω το Samsung i780......και ειμαι στην cosmote
    Δεν εχω αντιμετωπιση καποιο προβλημα με της ταχυτητες ουτε με wifi ουτε με συνδεση GPRS.....τρεχει με την ιδια ταχυτητα (δεν καταλαβα καποια διαφορα)......
    Ομως επειδη με gprs εχει μεγαλες χρεωσεις δεν το πολυχρησημοποιω για να πω την αληθεια και πολυ οποτε δεν μπορω να εχω και την πληρη αντικειμενικη αποψη....

  10. #10
    Το avatar του μέλους 21century
    21century Guest
    Λοιπον έχω το Ε65 και ειναι καταπληκτικό μαζί με ένα Ε51 και με ασύρματο δίκτυο μπαίνεις άνετα στο δίκτυο, αλλη λύση ειναι φυσικα το wind plus που μπαινει απεριόριστα στο δίκτυο και με τον Οπερα μπαινα παντού και φυσικά το καλο ειναι ότι εχει πολλές επιλογές με ελάχιστο κόστος κάθε μήνα..Μόνο αυτή η λύση υπάρχει...μέχρι Ιντερνετικό ραδιόφωνο ακούω...

  11. #11
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το Ε51 φιλος σε εχει αφησει ευχαριστημενο σαν κινητο ?
    They see me postin', they hatin'...

  12. #12
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21century Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον έχω το Ε65 και ειναι καταπληκτικό μαζί με ένα Ε51 και με ασύρματο δίκτυο μπαίνεις άνετα στο δίκτυο, αλλη λύση ειναι φυσικα το wind plus που μπαινει απεριόριστα στο δίκτυο και με τον Οπερα μπαινα παντού και φυσικά το καλο ειναι ότι εχει πολλές επιλογές με ελάχιστο κόστος κάθε μήνα..Μόνο αυτή η λύση υπάρχει...μέχρι Ιντερνετικό ραδιόφωνο ακούω...

    Με ποιο προγραμμα ακους ιντερνετικο ραδιοφωνο?

    Με ενδιαφερει κ εμενα!

  13. #13
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Ανάμεσα σε Sentry Gun και Dispenser
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21century Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον έχω το Ε65 και ειναι καταπληκτικό μαζί με ένα Ε51 και με ασύρματο δίκτυο μπαίνεις άνετα στο δίκτυο, αλλη λύση ειναι φυσικα το wind plus που μπαινει απεριόριστα στο δίκτυο και με τον Οπερα μπαινα παντού και φυσικά το καλο ειναι ότι εχει πολλές επιλογές με ελάχιστο κόστος κάθε μήνα..Μόνο αυτή η λύση υπάρχει...μέχρι Ιντερνετικό ραδιόφωνο ακούω...
    Το απεριόριστο δεν το κάνανε 40MB;
    And how can we win, when fools can be kings ISO-approved?
    [MUSE: Knights of Cydonia]

  14. #14
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Πύρρος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το απεριόριστο δεν το κάνανε 40MB;
    Ετσι ειπανε, αλλα ακομα δεν το εχουν εφαρμοσει...

  15. #15
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Ανάμεσα σε Sentry Gun και Dispenser
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Κατάλαβα, θα δούμε κανα λογαριασμό για € 9870978543 και θα γελάμε.
    And how can we win, when fools can be kings ISO-approved?
    [MUSE: Knights of Cydonia]

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-08, 10:13
  2. Iphone - Δεν μπαίνει στο ίντερνετ.
    Από radiodj105 στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-08, 09:40
  3. προβλημα με τους browsers-δεν φορτωνουν ενω το ιντερνετ λειτουργει κανονικα....
    Από giorgosishere στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-08, 13:43
  4. Κινητό που προορίζεται για τη γενιά των 50+
    Από aria στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-07, 20:36
  5. Ψάχνω για μηχάνημα Fax που να κάνει τα εξής
    Από Lumens στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-06, 19:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας