Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 149

Θέμα: LG X110

  1. #1
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα σε όλους.

    Μιας και είναι το νέο μου απόκτημα, είπα να γράψω 2 λόγια και να συζητήσουμε εδώ για το μικρό αυτό λάπτοπ των 10 ιντσών.

    Μικρό ελαφρύ με καλές δυνατότητες (1,6ghz,1gb ram) νομίζω ότι είναι μια καλή αγορά για κάποιον που ψάχνει ένα φορητό για να έχει πάντα μαζί του.

    Φυσικά το site της LG αναφέρει και για 3g δυνατότητες που μάλλον στην Ελλάδα για μια ακόμα φορά δεν υποστηρίζεται (εκτός και αν κάνω και τόσο λάθος δηλαδή, γιατί λέει ότι έχει ενσωματομένο modem για 3g).

    Αν το έχει αγοράσει κανείς άλλος, ας παραθέσει και αυτός την άποψη του.

    επίσημο site εδώ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sv2evs : 28-11-08 στις 18:47.

  2. #2
    Το avatar του μέλους kostthem
    kostthem Guest
    Καλορίζικο! Ωραίο φαίνεται!
    Έχει κάπου είσοδο για κάρτα sim? Αν ναι, δοκίμασε να βάλεις μια κάρτα sim που έχει ενεργοποιημένο wireless internet.
    Δεν είμαι ιδιαίτερα σχετικός, απλά υποθέτω.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostthem Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλορίζικο! Ωραίο φαίνεται!
    Έχει κάπου είσοδο για κάρτα sim? Αν ναι, δοκίμασε να βάλεις μια κάρτα sim που έχει ενεργοποιημένο wireless internet.
    Δεν είμαι ιδιαίτερα σχετικός, απλά υποθέτω.
    Δεν φαίνεται να έχει είσοδο για sim..μόνο τις πλάγιες εισόδους για usb έχω δει, για vga κτλ...για sim όμως, πουθενά !

  4. #4
    Το avatar του μέλους 21century
    21century Guest
    Μια καίρια ερώτηση που μας απασχολεί καιρο, η μπαταρία του ειναι τελικά 6 κελιών ή 3? Τουλάχιστον να δούμε απο το συνοδευτικό εγχειρίδο αν μπορει να ικανοποιησει όλους εμας τους απαιτητικούς εν κινήσει...

  5. #5
    Το avatar του μέλους furious99
    furious99 Guest
    Τη standard μπαταρια πρεπει να φοραει που ειναι 3 cell. Αφου το αγορασες, με full φορτισμενη μπαταρια ποση ωρα υπολοιπο μπαταριας σου δειχνει ?(αν 2-3 ωρες, σιγουρα 3 cell φοραει)

    To 3G ειναι optional προαιρετικο στα μοντελα netbook σε ολες τις εταιρειες και τα πληρωνεις ποιο ακριβα απο αυτα που δεν εχουν. Θα πληρωνες ακριβοτερα για να παρεις ενα με 3G?


    Edit:

    Δειτε εδω: http://www.youtube.com/watch?v=RUGD9mmjMiA

    ειναι σχεδον φτυστο το MSI Wind (ιδιος ταιβανεζος κατασκευαστης μαλλον - Θυμιζω οτι 90% των laptop+netbook ολων των εταιρειων κατασκευαζονται απο ταιβανεζικες εταιρειες στην Κινα συνηθως, απο τις οποιες ταιβανεζικες μονο η Acer βαζει το ονομα της πανω στα προιοντα της)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος furious99 : 28-11-08 στις 23:31.

  6. #6
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21century Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια καίρια ερώτηση που μας απασχολεί καιρο, η μπαταρία του ειναι τελικά 6 κελιών ή 3? Τουλάχιστον να δούμε απο το συνοδευτικό εγχειρίδο αν μπορει να ικανοποιησει όλους εμας τους απαιτητικούς εν κινήσει...
    Η μπαταρία του στην πρώτη φόρτιση έδειξε υπόλοιπο 2 και κάτι ωρών, άρα μάλλον είναι 3 κελιών...από όσο δείχνει δηλαδή.

    ........Auto merged post: sv2evs πρόσθεσε 1 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από furious99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη standard μπαταρια πρεπει να φοραει που ειναι 3 cell. Αφου το αγορασες, με full φορτισμενη μπαταρια ποση ωρα υπολοιπο μπαταριας σου δειχνει ?(αν 2-3 ωρες, σιγουρα 3 cell φοραει)

    To 3G ειναι optional προαιρετικο στα μοντελα netbook σε ολες τις εταιρειες και τα πληρωνεις ποιο ακριβα απο αυτα που δεν εχουν. Θα πληρωνες ακριβοτερα για να παρεις ενα με 3G?
    Ναι, το 3g είναι όντως optional, το γράφει έξω απο το κουτί του ότι δεν περιέχει 3g...Είναι η μικρή μπαταρία, αναμονή δείχνει 2 ώρες και κάτι, όπως αναφέρω πιο πάνω.

    Την κάρτα sim εκεί που την δέχεται, ευτυχώς που το είδαμε σε video γιατί δεν θα το φανταζόμουν ποτέ. Δηστυχώς όμως, ατύχησα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sv2evs : 29-11-08 στις 00:00. Αιτία: auto merged post

  7. #7
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από furious99 Εμφάνιση μηνυμάτων

    ειναι σχεδον φτυστο το MSI Wind (ιδιος ταιβανεζος κατασκευαστης μαλλον - Θυμιζω οτι 90% των laptop+netbook ολων των εταιρειων κατασκευαζονται απο ταιβανεζικες εταιρειες στην Κινα συνηθως, απο τις οποιες ταιβανεζικες μονο η Acer βαζει το ονομα της πανω στα προιοντα της)
    Στο πρόγραμα που έχει μέσα το φορητό για το ασύρματο δίκτυο, φαίνεται να λέει ότι υποστηρίζει B+G+WPA...αυτό θέλει να πει δηλαδή ότι WPA2 δεν υποστηρίζει ? (Σόρρυ για την χαζή ερώτηση, αλλά μου φαίνεται παράξενο).

  8. #8
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Κανείς άλλος; Ο μόνος είμαι ;

    edit: Καμιά τσάντα μεταφοράς έχετε να προτίνεται ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sv2evs : 30-11-08 στις 23:21.

  9. #9
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Καλησπέρα. είμα και εγώ κάτοχος του ίδιου netbook από προχθές.Πιστεύω είνα από τις πιο συμφέρουσες λύσεις στη κατηγορία, αν αναλογιστείς ότι έχει 10άρα οθόνη, τα τελευταία χαρακτηριστικα επεξεργαστή για το είδος,camera ιστορίες και την on-site εγγύηση των 2 χρόνων.Πήγαινα για το fujitsu siemens το καινούριο αλλα ήταν περίπου στα ίδια λεφτά με μικρότερη οθόνη και ένα χρόνο εγγύηση. Το αντίστοιχο της asus έβγαινε κάνα 50άρι με 60άρι παραπάνω στα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικα. Το acer πανέμορφο κατα την γνώμη μου αλλά όλοι γνωρίζουμε την εγγύηση της acer.......Οπότε κατέληξα εδώ. Το msi καλό αλλά δεν.... Το μόνο ελάττωμα κατα την γνώμη μου είναι η έλλειψη ενσωματωμένου bluetooth.Μικρό το κακό κατά την γνώμη μου.Αλλά δεν βρήκα βαλιτσάκι μεταφοράς!!!Οπως είπε και ο προλαλήσας έχει κάποιος κάτι να προτείνει?

  10. #10
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    ο κλωνος του wind ειναι ..

    καλοριζικο

  11. #11
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hitman_0394 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο ελάττωμα κατα την γνώμη μου είναι η έλλειψη ενσωματωμένου bluetooth.Μικρό το κακό κατά την γνώμη μου.Αλλά δεν βρήκα βαλιτσάκι μεταφοράς!!!Οπως είπε και ο προλαλήσας έχει κάποιος κάτι να προτείνει?
    Και η έλλειψη 3g είναι στα μείον...βαλιτσάκι μεταφοράς βρήκα σήμερα απο πολυκατάστημα...για 12άρι...που πάλι καλά που κάθεται σωστά. Αν βρεις κάτι καλύτερο ενημέρωσε μας.

    Με γειά...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sv2evs : 02-12-08 στις 02:34.

  12. #12
    Εγγραφή
    17-04-2005
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.038
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Προειδοποίηση για τους υποψήφιους αγοραστες του συγκεκριμένου εδώ

    Τέτοια φαινόμενα
    ASUS ROG Crosshair VI Hero, AMD R7 3700X, CM MasterLiquid Pro 240, 32GB(4x8) G.Skill FlareX 3200. Dell/LSI 9260-8i, 2TB WD SN850,
    ASUS TUF RX 6800XT, EVGA Supernova 850 G2, CM Cosmos II, Sound Blaster Zx, DTT 3500 5.1, Dell G3223D + Samsung L27D850

    Earth & Beyond Emulator Project Now LIVE!

  13. #13
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cosmonaut Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προειδοποίηση για τους υποψήφιους αγοραστες του συγκεκριμένου εδώ

    Τέτοια φαινόμενα
    Για το 3g δεν θα πω το αντίθετο..και εγώ περίμενα να είναι μέσα. Για την μνήμη, τώρα το διαπιστώνω...αν όντως δεν πηγαίνει στα 2 gb, πρέπει να πέσει κράξιμο.

    υ.γ Εμένα μου φαίνεται ελληνική η "εξυπνάδα" πάντως.

  14. #14
    Το avatar του μέλους furious99
    furious99 Guest
    Παιδια προκειται περι αποτελεσματος της απυθμενης βλακειας που δερνει τα ελληνικα eshop!
    Πηραν την περιγραφη και τη φωτο απο καποιο review και τα κοτσαραν "προπαραγγελια".
    Παντως 3G σε netbook εδω στην Ελλαδα αν θα δειτε, θα ειναι ισως καποια προσφορα κινητης τηλεφωνιας ADSM και αν...

  15. #15
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από furious99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια προκειται περι αποτελεσματος της απυθμενης βλακειας που δερνει τα ελληνικα eshop!
    Πηραν την περιγραφη και τη φωτο απο καποιο review και τα κοτσαραν "προπαραγγελια".
    Παντως 3G σε netbook εδω στην Ελλαδα αν θα δειτε, θα ειναι ισως καποια προσφορα κινητης τηλεφωνιας ADSM και αν...
    Πολύ πιθανόν....θα συμφωνήσω ότι μας δούλεψαν ψιλο γαζί για το 3g ειδικά. Τώρα όσον αφορά την μνήμη, αν όντως ισχύει το πιο πάνω λινκ και δεν υποστηρίζεται καθόλου η επέκταση μνήμης..θα είναι για πολύ ξύλο η ελληνική LG.

    edit: Anyway πάντως...δεν θεωρώ ότι λείπει κάτι απο το συγκεκριμένω laptop (εντάξει δεν έχει bt,ψιλο σκοτίστικα τώρα)...απλά νομίζαμε ότι θα πάρουμε κάτι λίγο καλύτερο από τα άλλα που κυκλοφορούν...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sv2evs : 02-12-08 στις 13:04.

Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας