Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Υπάρχει ζήτημα ανεπαρκούς τεχνικής υποστήριξης στη Cyta;

Ψήφισαν
45. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Δεν υπάρχει.

    6 13,33%
  • Ίσως υπάρχει.

    12 26,67%
  • Υπάρχει.

    20 44,44%
  • Δεν γνωρίζω.

    7 15,56%
Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-45 από 45
  1. #31
    Εγγραφή
    12-08-2006
    Περιοχή
    Néa Smírni, Athens - Greece.
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.309
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 1 Gbps ↑ 100 Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    Router
    FRITZ!Box 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bayern7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Άσε που χρεώνομαι και τα κερατιάτικα στο κινητό κάθε φορά...
    Call Back γιαυτο υπαρχει η υπηρεσια.

  2. #32
    Το avatar του μέλους Bayern7
    Bayern7 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZhenXlogic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Call Back γιαυτο υπαρχει η υπηρεσια.
    Ξες ποιο είναι το θέμα; Εδώ που μένω δεν έχει καλό σήμα το κινητό και χάνω πολλές κλήσεις.
    Και επειδή αυτοί παίρνουν μόνο μία φορά, το σηκώσεις δεν το σηκώσεις, υπάρχει τεράστια πιθανότητα να χάσω την κλήση. Οπότε αναγκαστικά περιμένω.

  3. #33
    Εγγραφή
    10-02-2008
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΖΑΝΗ
    SNR / Attn
    8(dB) / 16(dB)
    ςελψομε τοθ τηε κλθβ ---> Welcome to the Club ...

  4. #34
    Εγγραφή
    14-09-2006
    Περιοχή
    Άγιος Ιωάννης Κνωσού - Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.140
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/11000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    18.6(dB) / 8.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως τις τελευταίες μέρες όταν καλέσεις το 13811 ή το 13877 απαντούν συνήθως αμέσως και είναι πάντα πρόθυμοι να σε εξυπηρετήσουν.

  5. #35
    Το avatar του μέλους Bayern7
    Bayern7 Guest
    To speedtouch μου τα έχει φτύσει. Πήρα τηλ την περασμένη Πέμπτη (19 Φεβρουαρίου νομίζω) και αφού εξήγησα στον υπάλληλο το πρόβλημα μου είπαν θα μου στείλουν άλλο.
    Παίρνω πάλι την προηγούμενη Παρασκευή (27 Φεβρουαρίου) αφού δεν μου χαν στείλει τπτ, μου λένε κάτι χαζές δικαιολογίες και ότι από βδομάδα θα το έχω.
    Σήμερα πάλι τπτ. Ξαναπαίρνω μου λένε ότι υπάρχει πρόβλημα με την γενική ταχυδρομική και ότι εντός 2-3 ημερών θα μου το χουν στείλει...
    Αυτή τη στιγμή είμαι με ένα st585v7, οπότε και δεν έχω τηλεφωνία...
    Εύγε cyta....

  6. #36
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    cyta
    Router
    Thomson
    Αναμενόμενο πιστεύω πως ήταν , θέλει τον χρόνο της να στρώσει η κατάσταση .

  7. #37
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bayern7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To speedtouch μου τα έχει φτύσει. Πήρα τηλ την περασμένη Πέμπτη (19 Φεβρουαρίου νομίζω) και αφού εξήγησα στον υπάλληλο το πρόβλημα μου είπαν θα μου στείλουν άλλο.
    Παίρνω πάλι την προηγούμενη Παρασκευή (27 Φεβρουαρίου) αφού δεν μου χαν στείλει τπτ, μου λένε κάτι χαζές δικαιολογίες και ότι από βδομάδα θα το έχω.
    Σήμερα πάλι τπτ. Ξαναπαίρνω μου λένε ότι υπάρχει πρόβλημα με την γενική ταχυδρομική και ότι εντός 2-3 ημερών θα μου το χουν στείλει...
    Αυτή τη στιγμή είμαι με ένα st585v7, οπότε και δεν έχω τηλεφωνία...
    Εύγε cyta....
    Στείλε mail θυμίζοντάς τους ότι είναι υποχρεωμένοι να μεριμνούν για την αδιάλειπτη λειτουργία της τηλεφωνίας, και με την ολιγωρία τους είσαι χωρίς τηλέφωνο.
    Ζήτα να φύγει αύριο πρωϊ το router από αυτούς και να κανονίσουν παράδοση Σάββατο με την courier ώστε να μη μείνεις και το σαββατοκύριακο χωρίς τηλέφωνο.

  8. #38
    Εγγραφή
    11-06-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Παίδες προσπαθήστε να πάρετε πρωί, εγώ πήρα μια φορά και το σήκωσαν με το πρώτο χτύπημα έπαθα πλάκα γιατί είχα κανονίσει να περιμένω max ένα μισάωρο!!

    Το απόγευμα άστο μη προσπαθήσετε....

  9. #39
    παιδια ποιο ειναι τι mail τις cyta γιατι δεν το ξερω ?

    ........Auto merged post: sakiskozani πρόσθεσε 7 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    περιμενω 2 1/2 μηνες laptop και router τιποτα ακομη αν και τους εχω πληρωσει κανονικα δεν ξερω τι να κανω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sakiskozani : 10-03-09 στις 22:22. Αιτία: auto merged post

  10. #40
    Εγγραφή
    14-09-2006
    Περιοχή
    Άγιος Ιωάννης Κνωσού - Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.140
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/11000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    18.6(dB) / 8.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakiskozani Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια ποιο ειναι τι mail τις cyta γιατι δεν το ξερω ?

    ........Auto merged post: sakiskozani πρόσθεσε 7 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    περιμενω 2 1/2 μηνες laptop και router τιποτα ακομη αν και τους εχω πληρωσει κανονικα δεν ξερω τι να κανω
    Γενικές Πληροφορίες Προϊόντων και Εξυπηρέτησης Πελατών:

    Το τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών λειτουργεί από Δευτέρα - Παρασκευή, 09:00 π.μ. μέχρι τις 21:00 μ.μ και Σάββατο, 09:00 π.μ μέχρι τις 17:00 μ.μ.
    Για Γενικές Πληροφορίες καλέστε 13877 (αστική χρέωση ΟΤΕ)
    Ή στην Ηλεκτρονική Διεύθυνση: cytacc@cyta.gr

    Τεχνική Υποστήριξη:

    Το τμήμα Τεχνικής Εξυπηρέτησης λειτουργεί από Δευτέρα - Κυριακή, 08:00 π.μ. μέχρι τις 24:00 μ.μ.
    Για Τεχνική Εξυπηρέτηση καλέστε 13811
    Ή στην Ηλεκτρονική Διεύθυνση: techsupport@hq.cyta.gr
    Καλή επιτυχία...

  11. #41
    Το avatar του μέλους Bayern7
    Bayern7 Guest
    Μου έχουν στείλει από την Δευτέρα το καινούριο ρούτερ (Pirelli)... Βαρέθηκα να το βάλω εκείνη την μέρα μιας και ήμουν κουρασμένος από δουλειά και άφησα το παλιό (st780). Ε από τότε δεν μου χει κάνει ούτε ένα disconnect έτσι για τα μάτια του κόσμου ρε παιδί μου.... Μιλάμε για uptime 4 μέρες, ούτε IP δεν άλλαξε...
    Όλα λειτουργούν άψογα...
    Αν δεν είναι αυτό, πιστή εφαρμογή του νόμου του Murphy, ποιο είναι;

  12. #42
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    cyta
    Router
    Thomson
    Ωραία , τώρα και με ανταλλακτικό ρούτερ δεν έχεις να φοβηθείς τίποτε .

  13. #43
    εγω τελικα αφου τους εστειλα ενα fax αι τους απιλησα με δικηγορο την αλλη μερα με πηραν τηλ οτι ολα ειναι οκ Μου στειλανε και το username kai to password και περιμενω απο μερα σε μερα να στειλουν το router και το laptop . Για να δουμε....

  14. #44
    Εγγραφή
    28-02-2012
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Απίστευτες δικαιολογίες μπορεί να ακούσει αν κάποιος τηλεφωνήσει για τεχνική βλάβη.
    Στην αρχή σου λένε ότι σε τρεις ημέρες το πρόβλημα θα λυθεί, αυτό όμως ισχύει μόνο αν το πρόβλημα είναι απλό και έχει να κάνει με κάποιες λάθος ρυθμίσεις. Αν το πρόβλημα είναι μεγαλύτερο τότε πρέπει να το λύσει ο ΟΤΕ!!! Το πρόβλημα είναι μόνο ο ΟΤΕ και ποτέ φυσικά δικό τους.
    Τον περασμένο μήνα με αφήσανε χωρίς τηλέφωνο και internet για περισσότερο από δύο εβδομάδες και το πρόβλημα δεν τελειώνει εδώ. Ποτέ καμία πραγματική ενημέρωση για το πότε θα λυθεί το πρόβλημα. Οι τηλεφωνητές μπορεί να σου μιλάνε με ευγένεια αλλά δεν απαντούν ποτέ σε ερωτήσεις "δύσκολες" πχ πότε θα αποκατασταθεί η βλάβη σου. Μετά από πολλές τηλεφωνικές συνομιλίες μαζί τους μου είπανε ότι φυσικά και δεν θα πληρώσω για το διάστημα που δεν μου παρέχονται υπηρεσίες... λες και δεν εννοείτε. Κανονικά θα έπρεπε να αποζημιώνουν το πολίτη-πελάτη όταν η ζημία δεν αποκαθίσταται σε εύλογο χρονικό διάστημα (τις 3 ημέρες που αρχικά σου λένε) αλλά για αυτό δεν ξέρουν, δεν απαντούν, δεν είναι η πολιτική της εταιρείας και άλλα πολλά. Παρόλα αυτά μου στείλανε κανονικά το λογαριασμό χωρίς να αφαιρεθεί το χρονικό διάστημα που δεν μου παρείχαν υπηρεσίες. Σε νέα τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους μου είπανε ότι έπρεπε να είχα κάνει τηλεφωνική αίτηση για αυτό και ότι δεν αρκούσε η πολλαπλή δέσμευση του υπευθύνου γι' αυτό. "Είναι η πολιτική της εταιρείας" η απάντηση. Σε ερώτηση μου γιατί δεν μου γνωστοποιήθηκε σε όλες τις προηγούμενες επικοινωνίες μαζί τους άλλα λόγια (πάντα ευγενικά) να αγαπιόμαστε. Όταν τους προειδοποιείς ότι καταγράφεις την συνομιλία σας, διότι έχεις αγανακτήσει από τα πολλά διαφορετικά που ακούς, σου λένε ότι απαγορεύεται, ότι δεν προβλέπεται και πολλά παρόμοια.
    Είναι πραγματικά εκνευριστικό για πόσο χαζό σε θεωρούν και καλό θα είναι να διορθωθούν γιατί οι τιμές δεν είναι πάντα το παν.

  15. #45
    Εγγραφή
    18-03-2011
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΣΣΟΣ
    H Τεχνική Υποστήριξη
    Για Τεχνική Υποστήριξη:

    • Εάν είστε οικιακός πελάτης, καλέστε μας στο 13811

    • Εάν είστε εταιρικός πελάτης, καλέστε μας στο 13878

    • Στείλτε μας e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση: techsupport@hq.cyta.gr


    Το Τμήμα Τεχνικής Εξυπηρέτησης Πελατών λειτουργεί Δευτέρα έως Κυριακή, όλο το 24ωρο.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-08, 14:30
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-08, 16:33
  3. Μηνύματα: 97
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-08, 18:10
  4. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-07, 21:18
  5. Γραμμή τεχνικής υποστήριξης οτε
    Από RTouris στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-06, 01:01

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας