Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 38
  1. #16
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Inalan
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    Fritz! Box Fon 7170
    0,07 με justvoip.com

    Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ATA μέσω SIP

  2. #17
    Εγγραφή
    12-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    [QUOTE=nongrata;2572480]0,07 με justvoip.com

    Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ATA μέσω SIP[/QU

    τι μπορω να χρησιμοποιησω? τι σημαινει ΑΤΑ μεσω SIP??? δεν εχω ιδεα

  3. #18
    Εγγραφή
    08-09-2004
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Fritzbox Fon 7140
    SNR / Attn
    7(dB) / 19(dB)
    [quote=wyndorf;2572518]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nongrata Εμφάνιση μηνυμάτων
    0,07 με justvoip.com

    Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ATA μέσω SIP[/QU

    τι μπορω να χρησιμοποιησω? τι σημαινει ΑΤΑ μεσω SIP??? δεν εχω ιδεα
    Το ΑΤΑ (Analog Terminal Adapter-Αναλογικός Τερματικός Προσαρμογέας) είναι μια συσκευή που τη συνδέεις στο ρούτερ σου, πχ κάτι σαν αυτά εδώ, και πάνω σε αυτό συνδέεις το κανονικό σου τηλέφωνο, καλώντας απευθείας από αυτό, χωρίς τη χρήση υπολογιστή.
    ::Θέλετε κάποια μετάφραση;::οι φθηνότερες μονάδες για nonoh, 12voip, sipdiscount, voipbuster και άλλα, μόνο στο www.voipcredit.gr::

  4. #19
    Εγγραφή
    30-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 20(dB)
    Επίσης αν δεν θέλεις να μπλέκεις με μικρόφωνα και άλλες συσκευές υπάρχει και το phone to phone.
    Δες αυτό για παράδειγμα: Nonoh

    Με δυο λόγια πληκτρολογείς τον αριθμό του σταθερού σου από όπου θα γίνει η κλήση καθώς και τον αριθμό που θέλεις να καλέσεις. Το σταθερό σου χτυπάει, το σηκώνεις, καλεί τον άλλο αριθμό και μιλάς. Η χρέωση γίνεται αποκλειστικά στο Voip λογαριασμό σου.

    Να έχεις υπόψη τέλος ότι η χρέωση στο Voip είναι ανά λεπτό και όχι ανά δευτερόλεπτο που έχει ο ΟΤΕ και έτσι ροκανίζεται λίγο η διαφορά. Βέβαια όταν είναι 4 φορές φθηνότερο όπως και να έχει συμφαίρει.

    Η ποιότητα του Νonoh που έχω χρησιμοποιήσει εγώ είναι μέτρια. Η φωνή δεν είναι πολύ καθαρή ενώ σπανίως διακόπτεται η κλήση στα ξαφνικά. Πάντως αξίζει τον κόπο να δοκιμάσεις.

  5. #20
    Εγγραφή
    12-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    δεn θελω να μπλεξω με τηλεφωνα.με ακουστικα και μικροφωνο θελω να μιλαω. τι χρεωση εχει το Νonoh?

  6. #21
    Εγγραφή
    08-09-2004
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Fritzbox Fon 7140
    SNR / Attn
    7(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wyndorf Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεn θελω να μπλεξω με τηλεφωνα.με ακουστικα και μικροφωνο θελω να μιλαω. τι χρεωση εχει το Νonoh?
    0,095 ευρώ το λεπτό, τελική τιμή (με ΦΠΑ).
    ::Θέλετε κάποια μετάφραση;::οι φθηνότερες μονάδες για nonoh, 12voip, sipdiscount, voipbuster και άλλα, μόνο στο www.voipcredit.gr::

  7. #22
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Συγνώμη, δεν κατάλαβα ότι μιλούσε για κινητό.

    Για κινητά λοιπών, κατά τεκμήριο η πιο φτηνή λύση είναι η betamax.

    Κοίταξε τον προορισμό και επέλεξε...

    http://progx.ch/home-voip-prixbetamax-3-1-1.html

    Για UK
    calleasy & .voipzoom: 0.05€
    webcalldirect : 0.06€
    Στις παραπάνω τιμές θα πρέπει να βάλεις ένα 25% και η χρέωση είναι ανά λεπτό.

    Αν έχεις προβλήματα ποιότητας omnivoice 0,167€ τελική τιμή με βήμα ανά δευτερόλεπτο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος trd64 : 15-01-09 στις 01:03.

  8. #23
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γεια σας,ειμαι (ολο)καινουργιος στο forum σας.
    εψαχνα και εγω να βρω λυση σε ενα παρομοιο προβλημα σαν αυτο που απασχολει τον φιλο μας.πιο συγκεκριμενα εχω ενα ατομο με το οποιο θελω να επικοινωνω πολυ και το οποιο βρισκεται στην ισπανια...δυστηχως μεχρι τωρα δεν βρηκα ΚΑΜΙΑ απολυτως λυση.και να μην εφτανε αυτο ο πρωτος ΠΟΛΥ τσουχτερος λογαριασμος εγινε πραγματικοτητα...
    γι'αυτο θα ηθελα αν μπορειτε να μου δωσετε λυσεις...
    μεχρι τωρα καλουσα ισπανια απο ΟΤΕ,με 33 λεπτα το λεπτο το οποιο εχει το μοναδικο ελαφρυντικο 20% εκπτωση τις καθημερινες και 40% τα σαββατοκυριακα.αλλα και παλι δεν αρκει...γιάυτο αν οντως ξερετε καποια βιωσιμη λυση για να μπορω να τη περνω τηλεφωνο στο κινητο απο τον υπολογιστη μου,ή οτιδηποτε (δεν εχει σταθερο,ουτε ιντερνετ ουτε στο κινητο ουτε στο laptop) θα ηθελα να μου την πειτε,ευχαριστω και χαιρομαι που βρηκα το forum σας,μου δινει καποιες ελπιδες

  9. #24
    Εγγραφή
    08-09-2004
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Fritzbox Fon 7140
    SNR / Attn
    7(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zeratul21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας,ειμαι (ολο)καινουργιος στο forum σας.
    εψαχνα και εγω να βρω λυση σε ενα παρομοιο προβλημα σαν αυτο που απασχολει τον φιλο μας.πιο συγκεκριμενα εχω ενα ατομο με το οποιο θελω να επικοινωνω πολυ και το οποιο βρισκεται στην ισπανια...δυστηχως μεχρι τωρα δεν βρηκα ΚΑΜΙΑ απολυτως λυση.και να μην εφτανε αυτο ο πρωτος ΠΟΛΥ τσουχτερος λογαριασμος εγινε πραγματικοτητα...
    γι'αυτο θα ηθελα αν μπορειτε να μου δωσετε λυσεις...
    μεχρι τωρα καλουσα ισπανια απο ΟΤΕ,με 33 λεπτα το λεπτο το οποιο εχει το μοναδικο ελαφρυντικο 20% εκπτωση τις καθημερινες και 40% τα σαββατοκυριακα.αλλα και παλι δεν αρκει...γιάυτο αν οντως ξερετε καποια βιωσιμη λυση για να μπορω να τη περνω τηλεφωνο στο κινητο απο τον υπολογιστη μου,ή οτιδηποτε (δεν εχει σταθερο,ουτε ιντερνετ ουτε στο κινητο ουτε στο laptop) θα ηθελα να μου την πειτε,ευχαριστω και χαιρομαι που βρηκα το forum σας,μου δινει καποιες ελπιδες
    Για ρίξε μια ματιά στους τύπους αυτούς εδώ:

    http://www.calleasy.com/en/callingra...lls-spain.html

    4,8 λεπτά το λεπτό προς κινητά Ισπανίας, τελική τιμή με Φ.Π.Α.
    ::Θέλετε κάποια μετάφραση;::οι φθηνότερες μονάδες για nonoh, 12voip, sipdiscount, voipbuster και άλλα, μόνο στο www.voipcredit.gr::

  10. #25
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για κινητό Αγγλίας η ποιότητα των κλώνων της betamax είναι γενικά ικανοποιητική και οι τιμές πολύ καλές.

  11. #26
    Εγγραφή
    21-08-2007
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zeratul21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας,ειμαι (ολο)καινουργιος στο forum σας.
    εψαχνα και εγω να βρω λυση σε ενα παρομοιο προβλημα σαν αυτο που απασχολει τον φιλο μας.πιο συγκεκριμενα εχω ενα ατομο με το οποιο θελω να επικοινωνω πολυ και το οποιο βρισκεται στην ισπανια...δυστηχως μεχρι τωρα δεν βρηκα ΚΑΜΙΑ απολυτως λυση.και να μην εφτανε αυτο ο πρωτος ΠΟΛΥ τσουχτερος λογαριασμος εγινε πραγματικοτητα...
    γι'αυτο θα ηθελα αν μπορειτε να μου δωσετε λυσεις...
    μεχρι τωρα καλουσα ισπανια απο ΟΤΕ,με 33 λεπτα το λεπτο το οποιο εχει το μοναδικο ελαφρυντικο 20% εκπτωση τις καθημερινες και 40% τα σαββατοκυριακα.αλλα και παλι δεν αρκει...γιάυτο αν οντως ξερετε καποια βιωσιμη λυση για να μπορω να τη περνω τηλεφωνο στο κινητο απο τον υπολογιστη μου,ή οτιδηποτε (δεν εχει σταθερο,ουτε ιντερνετ ουτε στο κινητο ουτε στο laptop) θα ηθελα να μου την πειτε,ευχαριστω και χαιρομαι που βρηκα το forum σας,μου δινει καποιες ελπιδες
    Κοίταξε και εδώ, είναι ισπανική εταρεία

  12. #27
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kinetik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ρίξε μια ματιά στους τύπους αυτούς εδώ:

    http://www.calleasy.com/en/callingra...lls-spain.html

    4,8 λεπτά το λεπτό προς κινητά Ισπανίας, τελική τιμή με Φ.Π.Α.
    κατ'αρχην να σας ευχαριστησω πολυ.αν οντως πιασει θα ειμαι υπερ-ευτιχσμενος διοτι δεν εβρισκα καμια απολυτως λυση στο προβλημα μου ολο αυτο το καιρο...λεω λοιπον να δοκιμασω την calleasy μιας και ειναι πιο φτηνη απο την αλλη εταιρια που προτεινε και ενας αλλος φιλος.
    καποια τελευταια ερωτηματα πριν χρεωθω ομως,
    απο που θα περνω τηλεφωνο? θα δωσω τον αριθμο του κινητου μου στην calleasy και θα περνω κανονικα απο εκει?? πως ακριβως το κανω?
    και τελος,επειδη αυτο θα γινει με τη βοηθεια της πιστωτικης ενος φιλου μου,γιατι εγω δεν εχω,μπορω αφοβα να δωσω τα της πιστωτικης σ'αυτην τη calleasy? ή μηπως γινει καμια βλακεια? αυτα,και λεω να ξεκινησω...
    και παλι ευχαριστω

  13. #28
    Εγγραφή
    08-09-2004
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Fritzbox Fon 7140
    SNR / Attn
    7(dB) / 19(dB)
    Τα στοιχεία της κάρτας μπορείς να τα δώσεις άφοβα, είναι αξιόπιστοι, αρκεί ο φίλος σου να μη χρειαστεί ποτέ να δημιουργήσει και αυτός λογαριασμό σε κάποια εκ των εταιριών της ΒΕΤΑΜΑΧ ή εσύ να χρειαστεί να φτιάξεις άλλον λογαριασμό εκεί.
    ::Θέλετε κάποια μετάφραση;::οι φθηνότερες μονάδες για nonoh, 12voip, sipdiscount, voipbuster και άλλα, μόνο στο www.voipcredit.gr::

  14. #29
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zeratul21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατ'αρχην να σας ευχαριστησω πολυ.αν οντως πιασει θα ειμαι υπερ-ευτιχσμενος διοτι δεν εβρισκα καμια απολυτως λυση στο προβλημα μου ολο αυτο το καιρο...λεω λοιπον να δοκιμασω την calleasy μιας και ειναι πιο φτηνη απο την αλλη εταιρια που προτεινε και ενας αλλος φιλος.
    καποια τελευταια ερωτηματα πριν χρεωθω ομως,
    απο που θα περνω τηλεφωνο? θα δωσω τον αριθμο του κινητου μου στην calleasy και θα περνω κανονικα απο εκει?? πως ακριβως το κανω?
    και τελος,επειδη αυτο θα γινει με τη βοηθεια της πιστωτικης ενος φιλου μου,γιατι εγω δεν εχω,μπορω αφοβα να δωσω τα της πιστωτικης σ'αυτην τη calleasy? ή μηπως γινει καμια βλακεια? αυτα,και λεω να ξεκινησω...
    και παλι ευχαριστω
    Σε καμία περίπτωση να μην δώσεις κάρτα και ειδικά φίλου σου.
    Πάρε μια προπληρωμένη (πχ webuy) να κάνεις την δουλειά σου.

  15. #30
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    λοιπον να σας πω οτι τελικα χρησιμοποιησα την calleasy.μεσα απο μια πολυυυπλοκη διαδικασια και λοιπα...
    ομως εχω να σας πω οτι κατι δεν παει καλα με τα rates!!
    δηλαδη...για να γινω πιο σαφης.λεει "κληση προς κινητα ισπανιας 0.04 ευρω,δηλαδη 4 λεπτα το λεπτο" ομως το χρησιμοποιησα και μπορω να σας πω με μεγαααλη σιγουρια οτι τα rates που λεει δεν ανταποκρινονται στη πραγματικοτητα,διοτι εμενα που συσχετισα την αναλογια χρονου/κοστος,μου βγηκε 9 λεπτα το λεπτο.αλλα πες ενταξει σ'αυτο,παει στο καλο...υπαρχει και ενα αλλο...οτι οταν περνω τηλεφωνο ο αλλος ακουει τα λογια μου μετα απο καααμποσα δευτερολεπτα
    κατι το οποιο ειναι πολυ σπαστικο.
    ενταξει,απο τη στιγμη που εφυγα απο τον ΟΤΕ,και τα 33 λεπτα του,μπορω να πω οτι ειμαι καλυτερα.αλλα αφου δεν πληρωνω 4,αλλα 9/λεπτο και αφου δεν ακουω και δεν ακουγομαι συχρονιζμενα,μηπως εχετε τιποτα το ιδιο φτηνο που να ειναι δοκιμασμενο και να ακουγεσαι κανονικα?

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Κλήσεις μέσω Skype απο κινητο σε κινητο;
    Από dimsi στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-10, 00:37
  2. Ψαχνω για κινητο που να μπαινει κανονικα στο ιντερνετ
    Από drioraen στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-08, 00:58
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-06, 20:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας