Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Αγόρασα το double play box της HOL από του Κωτσόβολου εν απογνώσει (γιατί είχε διακοπεί η σύνδεση του ΟΤΕ μου 10 μέρες) και προσπαθούσα να στείλω την αίτηση.
    Τηλεφωνούσα από το καρτοκινητό μου στο 13844 την Κυριακή για οδηγίες, ξόδεψα 15 ευρώ αλλά ή δεν έπιανε σήμα το κινητό (Vodafone) ή δεν απαντούσε το support, ή άμα απάντησε μου είπαν πως λόγω της ημέρας δεν υπάρχουν υπάλληλοι, κάτι τέτοιο.
    Τη Δευτέρα που τους πήρα μου είπαν να επιστρέψω το κουτί στου Κωτσόβολου και ή να πάρω πίσω τα λεφτά μου ή να το αλλάξω γιατί είναι παλιό (η αίτηση έγραφε 6 ή 12 Μb ενώ έπρεπε να γράφει 6 ή 24 Μb). Aυτό μου το είπε το τμήμα συμπλήρωσης αιτήσεων και μετά το customer service μου είπε ότι αυτή η πληροφόρηση δεν ισχύει, απλά στην αίτηση να σβήσω το 12 και να γράψω 24.
    Εν τω μεταξύ για να βρω αυτό το κουτί ίδρωσα γιατί ενώ στην ιστοσελίδα τους γράφει ότι το πουλάνε μεταξύ άλλων στο Πλαίσιο, στου Παπασωτηρίου και λοιπά, στο μεν Πλαίσιο όπου πήγα ο υπάλληλος με απέτρεψε εντελώς από τη HOL (πρώτη προσπάθεια, σηκώθηκα κι έφυγα), στου δε Παπασωτηρίου μου είπαν ότι η ιστοσελίδα τους γράφει λάθος και αυτοί δε συνεργάζονται με την εταιρεία αυτή.
    Θα έπαιρνα Conn-x talk αλλά με ενδιαφέρουν οι διεθνείς κλήσεις, τώρα δεν έχω στείλει ακόμα την αίτηση, αλλά μπήκα να δω μήν τυχόν αυτό το κουτί τελικά πρέπει να το αλλάξω, με την αντιφατική τους πληροφόρηση, μην τυχόν στείλω την αίτηση, κάνω την σύνδεση και τελικά δεν λειτουργεί.
    Είδα κι εδώ τόσα προβλήματα και τρόμαξα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 20-01-09 στις 21:29. Αιτία: Αφαίρεση bold από ολόκληρο το μήνυμα

  2. #2
    Εγγραφή
    07-08-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    222
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ
    Router
    Netfaster IAD2
    SNR / Attn
    23(dB) / 20.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τι εχεις παθει... αυτα ειναι κλασικα οτι καποια μαγαζια που δεν εχουν κινιση να εχουν παλιο στοκ.. καλα οτι καποιο καταστημα προτιμαει καποιες συνδεσεις ειναι αναλογα με τη περνουν μπονους απο αυτα κλπ.. για το θεμα οτι μπορει να υπαρχει καποιος εχτρα στο να το πουλαει και να μην πουλαει πια ειναι και αυτο κλασικο εφοσον αν οι διαχιριστες της σελιδας ξινουν τα $@ λογικο ειναι τωρα για το κουτι θα σε συμβουλεβα να παρεις η απο φιλο σου η απο καρτοτηλεφωνο στο 13844 στην εξυπηρετηση πελατων..

  3. #3
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Δεν υπάρχει κανένας λόγος να ψάνεις για κουτί.
    Κάνεις την αίτηση online και παίρνεις 3 μήνες δώρο ή την εκτυπώνεις και τη στέλνεις, χωρίς δώρο.
    Οποτε αν το κουτί δεν ισχύει πλέον, επέστρεψέ το να πάρεις τα χρήματά σου πίσω και κάνε αλλιώς την αίτηση.

  4. #4
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το κουτί της σύνδεσης που αγόρασες απο τον Κωτσόβολο, έχει τον εξοπλισμό και την αίτηση μέσα. Προφανώς έχει το Fritz!Box σαν εξοπλισμό για το ADSL. Αν σου είπανε απο την ΧΟΛ οτι η αίτηση που έκανες είναι παλιά, τότε κατέβασε από την ιστοσελιδα τους την καινούρια αίτηση που δίνουν, συμπλήρωσέ την, και μαζί με όλα τα δικαιολογητικά που πρέπει να στείλεις, στείλε και την απόδειξη του Κωτσόβολου. Δεν καταλαβαίνω τί πρόβλημα υπάρχει. Είναι δυνατόν ο εξοπλισμός που έχει μέσα να μην λειτουργεί επειδή το πακέτο έμεινε στο ράφι για πολύ καιρό;;; Μου ακούγεται εντελώς ηλίθιο αυτό!

    Πες μας ποιό ρούτερ βρήκες μέσα στο κουτί...... το κουτί είναι άσπρο και γράφει hol double-play απ' έξω;

Παρόμοια Θέματα

  1. Απλό Fritz box Fon σε double play
    Από chris01 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-08, 22:26
  2. Fritz!Box Fon WLAN 7140 & HoL double play
    Από valliant69 στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-08, 22:06
  3. Μηνύματα: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-08, 00:31
  4. Double Play Soho vs ADSL in a box plus
    Από group131 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 14:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας