Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    18-05-2007
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16500/960
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    8.5(dB) / 22(dB)
    Θα ήθελα να αλλάξω πάροχο, από tellas σε hol.
    Γνωρίζει κάποιος αν θα μείνω χωρίς internet και τηλέφωνο και για πόσο διάστημα ?
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2
    Εγγραφή
    09-01-2009
    Περιοχή
    NewCity - Thessaloniki
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    337
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Netfaster IAD (Pstn)
    Τι να σου πω.....διίστανται οι απόψεις.....εγώ προσωπικά 10 ώρες έλειπα απο το σπίτι (το πρωί είχε σήμα το blaudtec του conn-x) και το απόγευμα που γύρισα σπίτι επικοινώνησα με τη HOL μιας και ήταν νεκρό το τηλέφωνο + το νετ και μου παν πως η γραμμή μου ειχε ήδη ενεργοποιηθεί οπότε άλλαξα τον εξοπλισμό και συνδέθηκα κανονικά.......Θα ακούσεις και πολλά παράπονα......Δε ξέρω τελικά τι φταίει........ίσως εγώ είμαι από τους τυχερούς Το ιδιο εύχομαι και για εσένα.....

  3. #3
    Εγγραφή
    28-10-2004
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    θεωρητικά καποιες ώρες. πρακτικά μπορεί και εβδομαδες αν καποιος ανευθυνος κανει λαθος.

  4. #4
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    καποιες ωρες ,

  5. #5
    Εγγραφή
    11-09-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    χωρίς να είναι κανόνας προσωπικά έμεινα 20 μερες χωρις τηλεφωνο, έχω ακούσει και παραπάνω απο κάποια members
    Είναι να μην σου τύχει

  6. #6
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Ξάδερφος μου πήγε από forthnet σε on (απλά ασχολίαστο) σε λιγότερο από 3 ώρες. Δούλεψαν όλα με τη μία, net, τηλεφωνο, iptv. Τώρα τι να σου πω, αν σου κάτσει όμως στραβή ποτέ δεν ξέρεις πόσο μπορεί να τραβήξει η δουλειά
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  7. #7
    Εγγραφή
    20-03-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    Pirelli
    "Εφόσον η ενεργοποίηση της υπηρεσίας δεν είναι δυνατή, για οποιονδήποτε λόγο, την ημέρα που ο πάροχος δήλωσε στον καταναλωτή ότι αυτή θα πραγματοποιηθεί, και κατόπιν σχετικού αιτήματος του καταναλωτή, ο πάροχος ειδοποιεί εντός δύο (2) εργασίμων ημερών, τον καταναλωτή, για την καθυστέρηση, την αιτία της καθυστέρησης, αν είναι δυνατή η άρση του προβλήματος και ποια είναι η νέα ή η εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης. Η διαδικασία αυτή επαναλαμβάνεται κάθε φορά που παρουσιάζεται πρόβλημα και μέχρι την ενεργοποίησης της υπηρεσίας. Ο καταναλωτής έχει συνεχή ενημέρωση για την πορεία της ενεργοποίηση της υπηρεσίας για την οποία έχει συνάψει σύμβαση με τον πάροχο. Ο πάροχος υπηρεσίας φέρει την ευθύνη απόδειξης ότι έχει πραγματοποιηθεί η ενημέρωση αυτή. Ο καταναλωτής ενημερώνεται κατά τη σύναψη της σύμβασης από τον πάροχο για το δικαίωμα του να ζητήσει τη σχετική ενημέρωση."

    Αρθρο 7, παρ. 3. της υπ. αριθμ. 488/82-15/07/2008 απόφασης της ΕΕΤΤ

    Πάντως νομίζω οτι το παραπάνω προαπαιτεί την σύναψη σύμβασης...

  8. #8
    Το avatar του μέλους antonisperr
    antonisperr Guest
    Εγω πάλι δεν κατάλαβα καθόλου την αλλαγή. Ίσως να ήμουν χωρίς τηλέφωνο για μία ώρα-δύο αλλα δεν το ηξερα.

  9. #9
    Εγγραφή
    28-10-2004
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bablyk Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Εφόσον η ενεργοποίηση της υπηρεσίας δεν είναι δυνατή, για οποιονδήποτε λόγο, την ημέρα που ο πάροχος δήλωσε στον καταναλωτή ότι αυτή θα πραγματοποιηθεί, και κατόπιν σχετικού αιτήματος του καταναλωτή, ο πάροχος ειδοποιεί εντός δύο (2) εργασίμων ημερών, τον καταναλωτή, για την καθυστέρηση, την αιτία της καθυστέρησης, αν είναι δυνατή η άρση του προβλήματος και ποια είναι η νέα ή η εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης. Η διαδικασία αυτή επαναλαμβάνεται κάθε φορά που παρουσιάζεται πρόβλημα και μέχρι την ενεργοποίησης της υπηρεσίας. Ο καταναλωτής έχει συνεχή ενημέρωση για την πορεία της ενεργοποίηση της υπηρεσίας για την οποία έχει συνάψει σύμβαση με τον πάροχο. Ο πάροχος υπηρεσίας φέρει την ευθύνη απόδειξης ότι έχει πραγματοποιηθεί η ενημέρωση αυτή. Ο καταναλωτής ενημερώνεται κατά τη σύναψη της σύμβασης από τον πάροχο για το δικαίωμα του να ζητήσει τη σχετική ενημέρωση."

    Αρθρο 7, παρ. 3. της υπ. αριθμ. 488/82-15/07/2008 απόφασης της ΕΕΤΤ

    Πάντως νομίζω οτι το παραπάνω προαπαιτεί την σύναψη σύμβασης...

    δυστυχως αυτο είναι λιγο ουτοπικο με την ανευθυνότητα των περισσότερων παρόχων

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-08, 17:03
  2. Να αλλάξω πάροχο;
    Από forcas7 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-08, 16:13
  3. Χωρίς τηλ & internet από 13/11/07
    Από Shpongled στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-07, 14:08
  4. Δεν με αφηνουν να αλλαξω παροχο!!!
    Από starmanwarz στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-07, 16:51
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-07, 21:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας