Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 24
  1. #1
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Μετά τα πακέτα ήρθαν και νέες εξίσου δελεαστικές ίσως και περισσότερο δελεαστικές προσφορές από τους ISPs.

    Πρόκειται για την παροχή aDSL γραμμής(ΑPΥΣ) και σύνδεσης από αυτούς ή ποιο γνωστές προσφορές όπως:


    Forthnet 1bill
    Tellas aDSL internet
    OTEnet OnDSL BUNDLE
    Altecnet ADSL με γραμμή ADSL
    Sparknet ολοκληρωμένες λύσεις.
    ΗOL Anyaccess



    Βέβαια είναι τόσο δελεαστικές οι προσφορές που εμείς οι χρήστες κάνουμε το λάθος να μην βλέπουμε τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα που παρέχουν αυτές οι υπηρεσίες .


    Ας ξεκινήσουμε από τα Πλεονεκτήματα.

    1) Οι συνδέσεις αυτές είναι πάντα φτηνότερες σε σχέση με το συνολικό κόστος της σύνδεσης + το κόστος της γραμμής(ΑPΥΣ).
    2) Ένας λογαριασμός για την συνδρομή και το πάγιο της γραμμής σας
    3) Ένα σημείο επαφής για κάθε θέμα που αφορά την σύνδεση σας(μόνο ο ISP)
    4) Όλες τις διαδικασίες & ενημέρωση για την πορεία ενεργοποίησης από τον ISP
    5) Παρέχουν πρόσθετες υπηρεσίες όπως αποστολή sms, προστασία με λειτουργία antispam, Πρόσβαση στην υπηρεσία newsgroups, δυνατότητα για δωρεάν κλήσεις μέσω Internet (Voip) μεταξύ χρηστών του Διαδικτύου και πολύ χαμηλές χρεώσεις σε αστικά, υπεραστικά και διεθνή τηλεφωνήματα
    6) Δωρεάν το τέλος ενεργοποίησης aDSL γραμμής ( €34,99+φπα)
    7) Δωρεάν μόντεμ (usb ή Ethernet)
    8) Δωρεάν internet security pack (με antispyware firewall anti-virus κτλπ)
    9) Κάποιες από αυτές δεν απαιτούν η τηλεφωνική γραμμή του ΟΤΕ να είναι στο όνομά σας. Επομένως αν δεν συμφωνεί η μαμά ή ο σπιτονοικοκύρης, μπορεί να μη μάθει και ποτέ ότι έχετε γραμμή ADSL.. Αυτό δεν ισχύει για όλες τις εταιρίες.


    Υπάρχουν όμως και μειονεκτήματα πολύ σοβαρά που οι εταιρίες κρύβουν για το συμφέρον τους αλλά ευτυχώς για εμάς και δυστυχώς για εκείνους θα προσπαθήσουμε να αναλύσουμε παρακάτω


    Μειονεκτήματα


    1) Έχουν μεγάλες χρονικές δεσμεύσεις με συμβόλαια 1 ή και 2 χρόνων, με αποτέλεσμα να μην μπορείτε να εκμεταλλευτείτε τις προσφορές (σε τιμές και νέες υπηρεσίες) που έχουν κατά καιρούς οι άλλοι ISP

    2) Η γραμμή είναι στο όνομα της εταιρίας και όχι στο δικό σας που αυτό συνεπάγεται σε περίπτωση προβλήματος από κακής ποιότητας υπηρεσίες δεν μπορείτε να κάνετε καταγγελία στον ΟΤΕ και συνήθως(αυτό από την δικιά μου εμπειρία εδώ στο forum που εύκολα το ανακαλύπτετε με ένα search) οι ISPs αδιαφορούν αρκετές φορές λέγοντας
    “ εμείς κάνουμε ότι μπορούμε ο ΟΤΕ φταίει” πράγμα που δεν ισχύει γιατί ο ΟΤΕ πουλάει γραμμές στον εκάστοτε ISP και όχι σε εσάς, έτσι λοιπόν ο ISP πρέπει να φροντίσει για το σωστό bandwith για εσάς και όχι ο ΟΤΕ.

    3) Σε περίπτωση καθυστέρησης της ενεργοποίησης ο ISP ισχυρίζεται καθυστέρηση από τον ΟΤΕ και σας προτείνει, παροτρύνει να τηλεφωνήσετε εκεί.

    Αυτό είναι λάθος μιας και εσείς αίτηση στον ISP κάνατε και όχι στο ΟΤΕ .
    Ο ΟΤΕ δεν μπορεί να σας δει καθόλου στο “σύστημά” του όπως βλέπει πχ εμένα που έχω γραμμή στο όνομά μου.
    Επίσης ο χ,ψ ISP δεν αγοράζει μια μια τις γραμμές αλλά έναν συνολικό αριθμό BW, και ρωτώ ..μήπως όμως ο ISP περιμένει νέες αιτήσεις για να συμπληρώσει ένα ικανοποιητικό αριθμό ώστε να προβεί σε αγορά νέων γραμμών από τον ΟΤΕ που αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να σας καθυστερεί αδικαιολόγητα ?και αν δεν ισχύει αυτό μήπως το παρακάτω ?

    4) Σε περίπτωση αδυναμίας του ΟΤΕ να παρέχει νέες πόρτες στο DSLAM του ο ISPs δεν ενημερώνει ότι ΔΕΝ μπορεί να ενεργοποιήσει νέες γραμμές και σας αφήνει να περιμένετε την ενεργοποίηση.(έγινε στο DSLAM Αγ.Παύλου Θεσσαλονίκης με την forthnet και τα πακέτα aDSL in a BOX)

    5) Το μόντεμ που περιέχουν συνήθως είναι USB με όλα τα μειονεκτήματα που σημαίνει αυτό όσον αφορά τις δυνατότητες. Δηλαδή δεν επιτρέπει πολλά connections στα p2p, δεν έχει firewall. Οπότε αναγκαζόμαστε να πληρώσουμε ένα άλλο μόντεμ ποιο αξιόπιστο.


    Αρκετές απόψεις έχουν ακουστεί κατά καιρούς από χρήστες όπως:


    α) Δεν υπάρχουν και οι τόσο μεγάλες προσφορές που να βγάζεις το συμπέρασμα ότι «χάνεις» από τέτοιες συνδέσεις
    β) Ότι είναι τόσο αξιόπιστοι οι ISPs ώστε εμπιστεύονται εκείνους και όχι αυτό που λέμε εδώ ή τον ΟΤΕ.
    γ) Κερδίζεις από τις χαμηλές τιμές παρά χάνεις...
    δ) Αδυνατούν οι χρήστες να έχουν γραμμή στο όνομά τους και αναγκάζονται να έχουν τέτοιες λύσεις μιας και δεν τους αφήνει ο μπαμπάς, ο γείτονας, ο σπιτονοικοκύρης.
    ε) Είναι αρκετά δελεαστικές οι τιμές και το ρισκάρουν ή μάλλον δεν τον βλέπουν καν σαν ρίσκο.


    Κάποιος σίγουρα θα αναρωτηθεί αφού είναι έτσι τότε τι πρέπει να κάνω για να έχω κέρδος και μην εξαπατώμαι έτσι από τον κάθε ISΡ.


    Η λύση είναι μία(ότι ισχύει και στα πακέτα) και αυτήν την λύση την έχουμε διδαχτεί από την μέχρι τώρα εμπειρία μας εδώ στο forum και από τα δικά μας βιώματα για αυτό και προτείνω το παρακάτω.


    Απλά να πάρει τηλέφωνο στο 134, και να ζητήσει γραμμή ADSL. Έτσι Θα μπορεί οποιαδήποτε στιγμή να τηλεφωνεί στο 134 για να μαθαίνει την πορεία της σύνδεσής του και δεν θα χάνει από την τυχών καθυστέρηση σε περίπτωση έλλειψης πόρτας.(όλοι είχαμε αυτό το άγχος από την αναμονή)

    Να συνδέσεις μόνος τον όλο εξοπλισμό που δεν απαιτούνται γνώσεις αστροφυσικής για να το κάνεις.

    Στην συνέχεια να πάρει DEMO από όλους τους ISPs(όσοι παρέχουν.) και να επιλέξει τον καλύτερο, γρηγορότερο, οικονομικότερο για αυτόν.


    Συμπέρασμα

    Το κόστος της ενεργοποίησης το πληρώνεις μία φορά στην αρχή και για ( €34,99+φπα) δεν αξίζει την ταλαιπωρία που ενδέχεται να έχεις σε περίπτωση προβλήματος.

    Απόψεις ότι οι άλλοι έχουν προβλήματα και όχι εγώ, δεν δικαιολογούνται γιατί δεν μπορείτε να ξέρετε αν θα έχετε πρόβλημα...και στην χειρότερη περίπτωση με τον τρόπο που σας προτείνω (αγορά γραμμής στο όνομά σας και ελεύθερη επιλογή ISP) θα δείτε και θα μπορείτε να επιλέξετε κάτι καλύτερο, σε περίπτωση όμως αγοράς μια τέτοιας σύνδεση.. δεν υπάρχει γυρισμός αφού προκαταβάλλονται τα λεφτά σε αρκετές τέτοιες συνδέσεις.

    Το κόστος μόντεμ που θα αγοράσεις μία φορά δεν είναι λόγος ώστε να επιλέξεις μια τέτοια σύνδεση, αν και πλέον κάποιες εταιρίες προσφέρουν και αξιόλογα μόντεμ ρουτερ σας δέλεαρ ώστε να αγνοήσετε όλα τα άλλα...

    Mε την γραμμή στο όνομά σας και ελεύθερη επιλογή ISP αν εκμεταλλευτείτε τις προσφορές που δίνουν κατά καιρούς είναι πολύ μικρή η διαφορά που υπάρχει.

    Δεν συζητάμε για το κόστος σε περίπτωση προβλήματος..αυτό είναι ανυπολόγιστο .

    Προσπαθήσαμε να αναλύσουμε τα θετικά και τα αρνητικά μίας τέτοιας σύνδεσης και βέβαιο ΟΧΙ να σας πείσω τί να πάρετε...

    Την τελική απόφαση θα την πάρετε εσείς.

    Όταν οι ISP ωριμάσουν και αρχίσουν να αναλαμβάνουν την ευθύνη του τελικού προϊόντος που διαθέτουν στην αγορά, τότε ίσως συμφέρουν τέτοιες συνδέσεις.

    Μέχρι τότε καλό είναι να κρατάτε αποστάσεις.

    (Ευχαριστώ τον sdikr για την βοήθειά του. )

    (πηγή της έμπνευσής μου το how to για τα πακέτα του ipo )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NoYmErOs : 04-12-05 στις 14:06.
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  2. #2
    Εγγραφή
    26-05-2005
    Περιοχή
    παντού
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    812
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    11995/1023
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    10(dB) / 27(dB)
    Αριστα !!!
    Πολύ καλός , Μπράβο.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-04-2005
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.805
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15500/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    DGN2000 / TL-WA801ND
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πολύ καλή δουλεια. Συγχαρητήρια!

  4. #4
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Άλλο ένα μειονέκτημα που απ ότι μου είπαν στην εξυπήρετηση πελατών ισχύει:
    - Δε μπορείς να αναβαθμίσεις μόνο τη γραμμή και να αφήσεις αμετάβλητη τη συνδρομή για internet στην Forthnet (π.χ. γραμμή 512 στην forthnet (OTE ουσιαστικά) και 384 συνδομή στη forthnet)

  5. #5
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Draytek Vigor
    Path Level
    Interleaved
    Μία ερώτηση συμπληρωματική. Πόσο εύκολο είναι να αλλάξει κανείς παροχέα όταν έχει σύνδεση 1-bill? Υπάρχουν τίποτα επιπλοκές?

  6. #6
    Εγγραφή
    24-02-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    315
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15227/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    17(dB) / 12(dB)
    πολύ ωραίο ποστ αλλά δεν συμφωνω.
    πιστευώ πως μερικά πακέτα αξίζουν αυτή την στιγμή αφού για να πετύχεις μία τιμή έστω κόντα (και μάλιστα όχι πολύ) στις τιμές των πακέτων αυτών πρέπει να πάρεις forthnet 3+3 (συνδρομή μόνο) πού είναι και αυτό μεγάλη δεσμευση.

  7. #7
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkazaz
    Μία ερώτηση συμπληρωματική. Πόσο εύκολο είναι να αλλάξει κανείς παροχέα όταν έχει σύνδεση 1-bill? Υπάρχουν τίποτα επιπλοκές?
    Με εξαίρεση το πακέτο της ΟΤΕνετ(σήμερα) που δίνει την γραμμή στο όνομά σου και μπορείς να πάρεις άλλον isp τα άλλα όλα τα πακέτα ΔΕΝ σου δίνουν γραμμή και δεν μπορείς να αλλάξεις isp. Για να το κάνεις πρέπει να κάνεις διακοπή στην σύνδεση και την γραμμή και ξανά ενεργοποίηση από την αρχή στο όνομά σου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deathlok
    πολύ ωραίο ποστ αλλά δεν συμφωνω.
    πιστευώ πως μερικά πακέτα αξίζουν αυτή την στιγμή αφού για να πετύχεις μία τιμή έστω κόντα (και μάλιστα όχι πολύ) στις τιμές των πακέτων αυτών πρέπει να πάρεις forthnet 3+3 (συνδρομή μόνο) πού είναι και αυτό μεγάλη δεσμευση.
    Γράφω..

    Προσπαθήσαμε να αναλύσουμε τα θετικά και τα αρνητικά μίας τέτοιας σύνδεσης και βέβαιο ΟΧΙ να σας πείσω τί να πάρετε... “
    Δεν ξέρω αν γνωρίζεις την παροιμία αυτό που λέει “το φτηνό καμιά φορά σου βγαίνει ακριβό”..
    προσωπικά είμαι αυτής της λογικής, για αυτό και δίνω κάτι παραπάνω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, και το έχω εδώ και 2 χρόνια.....

    Ξέρεις τι θα πει σε πιταρισμένο DSLAM στα 2 χρόνια να έχεις 2-3 αποσυνδέσεις μόνο,
    και κάτι χωρίς να μπορώ να το επιβεβαιώσω.
    Όταν στο DSLAM μου γίνονται εργασίες πχ χωρίστηκε σε 2 εγώ δεν είχα διακοπή αλλά χρήστες με TELLAS & ACN είχαν για 3 ώρες...

    Πίστεψέ με κατανοώ το φτηνό των πακέτων και πολλές φορές αναρωτήθηκα αν η αγορά θα κινείται πλέον έτσι, με πακέτα.

    Επίσης σκέφτηκα ότι οι ISPs κάνουν μια μέγιστη προσπάθεια να κερδίσουν πελάτες εις βάρος του ΟΤΕ(που θεωρώ και μεγάλο υπαίτιο για την μη διάδοση του DSL στην Ελλάδα)
    και για αυτό καλύτερα πακέτο από έναν isp παρά από την ΟΤΕνετ αλλά θεωρώ και απαράδεκτους τους ISPs γιατί δεν δείχνουν να θέλουν να αλλάξουν την υπάρχoν κατάσταση και την αφήνουν να διαιωνίζεται.
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  8. #8
    Εγγραφή
    24-02-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    315
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15227/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    17(dB) / 12(dB)
    NoYmErOs πραγματικά μου άρεσε το post σου απλώς (για εμένα) είναι πολύ μεγάλη η οικονομική διαφορά για αυτό και θα καταφύγω στην λύση οτένετ. για να αγοράσω μία μηνιαία σύνδεση 384 (ώστε να μην δεσμευτώ καθόλου) + τα χρήματα της γραμμής μου στον οτέ θέλω περίπου 43 ευρώ όταν με 49,6 το μήνα (θα δεσμευτώ μεν για ένα χρόνο) αλλά θα έχω από τώρα 1024 (και την γραμμή δικιά μου πάλι μετά το τέλος του χρόνου).

    Από την αρχή το ξέρω πως δεν έχεις σκοπό να μας πείσης όπως και εγώ το ίδιο (απλώς παρουσιάζω μία εναλλακτική που πραγματικά πιστεύω πως αξιζει της προσοχής μας αυτό τον καιρό).

  9. #9
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Και γιατί δε βάζεις forthnet που δεσμεύεσαι μόνο για 6 μήνες?

  10. #10
    Εγγραφή
    24-02-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    315
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15227/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    17(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shaq141a
    Και γιατί δε βάζεις forthnet που δεσμεύεσαι μόνο για 6 μήνες?
    γιατί πρέπει να πληρώσεις ενεργοποιήση για να βάλεις και μετά τους 6 μήνες ή συνεχίζεις σε αυτούς ή πρέπει να κόωεις πάλι την γραμμή να μείνεις χωρίς νετ και να ξαναπλήρώσεις ενεργοποίηση. ενώ με το πακέτο του οτέ δεν πληρώνεις ενεργοποίηση και σου μένει και η γραμμή

  11. #11
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deathlok
    γιατί πρέπει να πληρώσεις ενεργοποιήση για να βάλεις και μετά τους 6 μήνες ή συνεχίζεις σε αυτούς ή πρέπει να κόωεις πάλι την γραμμή να μείνεις χωρίς νετ και να ξαναπλήρώσεις ενεργοποίηση. ενώ με το πακέτο του οτέ δεν πληρώνεις ενεργοποίηση και σου μένει και η γραμμή

    Ναι αλλά όταν το καλοκαιράκι αρχίζουν να κυκλοφορούν τα LLUs των ISPs εμείς θα

  12. #12
    Εγγραφή
    11-04-2004
    Περιοχή
    Μιντιλόγλι
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΛΕΥΚΑ
    Router
    Tp link
    SNR / Attn
    6(dB) / 51.8(dB)
    εγώ ετοιμαζομαι να κανω 1bill 384 στην forthnet.

    Τώρα πληρώνω καπου 35 ευρω το μηνα για 256!(στην forthnet pali)

    το καλο με την 1bill ειναι οτι η γραμμη adsl δεν χρειαζεται να γινει διακοπη και επανασυνδεση.

  13. #13
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shaq141a
    Ναι αλλά όταν το καλοκαιράκι αρχίζουν να κυκλοφορούν τα LLUs των ISPs εμείς θα
    Άμα θα τότε θα αλλάξω και το σχετικό πόστ.. όταν θα όμως βάλουν LLU και άμα θα το πάρετε εσείς δωρεάν και εμείς θα πληρώσουμε τότε θα..
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  14. #14
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Καρπαθος Δωδεκανησα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΗΓΑΔΙΑ
    Router
    ST780W
    SNR / Attn
    9(dB) / 16(dB)
    κατα την δικη μου γνωμη ειναι καλυτερα να κανεις ενεργοποιηση μονος σου και να διαλεξεισ ISP οποιον νομιζεις εσυ καλυτερο. και ξερεις τι σου γινετε, και ξερεις σε ποιον να διαμαρτυριθεις, και ξερεις για ποσο καιρο ακριβως και τι θα πληρωνεις και φυσικα ανα πασα στιγμη το κοβεις και το ραβεις στα μετρα σου

  15. #15
    Το avatar του μέλους Topsas
    Topsas Guest
    ωραιος "οδηγος"!

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-07, 17:13
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-07, 21:41
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-07, 22:02
  4. REISER 4 - Πλεονεκτήματα/Μειονεκτήματα.
    Από mich83 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-06, 15:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας