Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 35
  1. #1
    Εγγραφή
    01-02-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Καλησπέρα παιδιά,

    Μόλις επιτέλους κατάφερα να βάλω internet ( παθών από ON Telecoms... ) και αυτό το κατάφερα χάρη στην HOL και τον νεαρό που με εξυπηρέτησε! Thanks hol & thanks boy....

    Ανοίγω αυτό το θέμα επειδή καλή η εξυπηρέτηση από το 13844 αλλά από το κατάστημα ακόμα καλύτερη.

    Λοιπόν, εγώ ήμουν στον ΟΤΕ έκανα μετάβαση στην ON Telecoms και ήμουν 2,5 μήνες χωρίς τηλέφωνο (..τι πρωτότυπο ε,ε?)! Δεν άντεξα άλλο πήρα τηλέφωνο την HOL στο 13844 και τους είπα την περίπτωση. Μου είπαν να κάνω την αίτηση τηλεφωνικά αλλά να μου την στείλουν με courier και επειδή ο courier δεν θα ερχόταν ποτέ, είπα να περάσω από τα κεντρικά τους γραφεία. Τελικά, πέρασα από τα γραφεία τους και μπήκα μέσα σε αυτό το χώρο, που είναι και το κατάστημα που έχουν για να εξυπηρετούμαστε.
    (Πολύ ωραίο το κατάστημα τους! Full στο ρόζ βέβαια αλλά ωραίο).
    Μπαίνοντας μέσα πήγα σε έναν νεαρό για να επαληθεύσω αυτά που μου είχαν πει τηλεφωνικά για το πρόγραμμα αλλά και του εξήγησα πως έχει η κατάσταση με την OFF Telecoms . Συμπληρώσαμε την αίτηση μαζί, την υπογράψαμε αλλά η OFF Telecoms λίγες ημέρες αργότερα είχε το θράσος να με πάρει στο κινητό μου και να μου πεί πως δεν πρόκειται να δώσει την γραμμή εάν δεν λυθεί η βλάβη τους! Απίστευτο?
    Πέρασα και πάλι από το κατάστημα της HOL και να 'ναι καλά το παλικάρι μου είπε να πάρουμε τηλέφωνο μαζί την ON Telecoms για να ρωτήσουμε για ποιον λόγο δεν μας δίνουν την γραμμή. Μας απάντησαν λόγω λάθος αριθμού βρόχου!! Τελικά μίλησε και ο νεαρός της HOL μαζί τους και συμπλήρωσε τα σωστά στοιχεία αυτή την φορά. Μεσά σε 19 ημέρες είχα υπηρεσίες από την HOL! Συγκεκριμένα, χθές 30/01 ενεργοποιήθηκα!
    Συμπέρασμα??? Αν θελουμε να εξυπηρετούμαστε καλά & γρήγορα, μάλλον θα πρέπει να περνάμε από τα κεντρικά τους!

    PS. Θέλω να ευχαριστήσω πολύ τον εξυπηρετικότατο νεαρό!Αυτόν που με βοήθησε να βάλω επιτέλους internet & tel.!!!Να 'ναι καλα....

    Όποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα, ελπίζω να ακολουθήσει το παράδειγμα μου και να περάσει από τα κεντρικά τους για να εξυπηρετηθεί!H

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από windows Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα, ελπίζω να ακολουθήσει το παράδειγμα μου και να περάσει από τα κεντρικά τους για να εξυπηρετηθεί!H
    Ναι αλλά είναι κάπως μακριά

  3. #3
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    Αλήθεια που είναι τα κεντρικά; LOL

    Να τρέχουμε δλδ με τα λεωφορεία και τα μετρό, (από τα προάστια) να ταλαιπωρούμαστε στα καυσαέρια του κέντρου, για να εξυπηρετούμαστε όταν πχ το "κακό" internet μας χάλασε;

  4. #4
    Εγγραφή
    01-02-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Οχι, δεν χρειάζεται να τρέχουμε πάντα στα κεντρικά τους! Ουτος ή άλλος έγραψα πως η εξυπηρέτηση πελατών μέσω τηλεφώνου στο 13844 είναι εξίσου καλή. Απλώς εγώ ήθελα face to face επικοινωνία και την βρήκα πηγαίνοντας στο κατάστημα τους.

    --Τα γραφεία τους είναι Αδριανείου 2 & Παπαδά στην Αθήνα, αν δεν κάνω λάθος. Είναι κοντά στον σταθμό Πανόρμου του μετρό--

  5. #5
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Παλια που ειχα ενα ζητημα μαζι τους πηγα απο τα γραφεια τους και "ξαφνικα" το προβλημα λυθηκε εντος 5 λεπτων. Μερικες φορες κανει καλο μια επισκεψη

  6. #6
    Εγγραφή
    09-01-2009
    Περιοχή
    NewCity - Thessaloniki
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    337
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Netfaster IAD (Pstn)
    Για εμάς που κατοικούμε στη Θεσσαλονίκη (συμπρωτεύουσα σου λεει μετά) δεν εχει κανένα υποκατάστημα η HOL.....(δυστυχώς) πόσο μάλλον επαρχία και άλλες μικρότερες πόλεις.......Θα μπορούσαν να το εχουν ως προτεραιότητα τη δημιουργία μερικών υποκαταστημάτων απο τη στιγμή που ειναι τοσο χρονών εταιρία......και ξέροντας πως οι λογαριασμοι τους καπως πρέπει να εξοφλούνται......δεν ειναι παντοτε η καλύτερη λύση οι τράπεζες.......!!! Κάθε γειτονιά εχει απο ενα και δυο ακόμη καταστήματα ειτε Wind - Vodafone - Cosmote ειτε Γερμανος ειτε Oteshop.....!!!

  7. #7
    Εγγραφή
    01-02-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wisdompa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορούσαν να το εχουν ως προτεραιότητα τη δημιουργία μερικών υποκαταστημάτων απο τη στιγμή που ειναι τοσο χρονών εταιρία......και ξέροντας πως οι λογαριασμοι τους καπως πρέπει να εξοφλούνται......δεν ειναι παντοτε η καλύτερη λύση οι τράπεζες.......!!!
    Από οτι έχω καταλάβει προτεραιότητα της εταιρίας είναι η ανάπτυξη του ιδιόκτητου δικτύου της και καλά κάνει!...Σε σχέση με άλλη εταιρία που προτεραιότητα της είναι τα καταστήματα. Οι πελάτες δεν θα έρθουν με τα καταστήματα αλλά με το αν υπάρχει διαθεσιμότητα δικτύου σε κάποια περιοχή, ώστε να γίνει συνδρομητής! Εξ'άλλου απο οτι είδα στην σελίδα της HOL υπάρχουν πολλοί τρόποι πληρωμής και σε τράπεζες & σε ΕΛΤΑ & στο easypay.gr που με βολεύει εμένα προσωπικά! (..και είναι χωρίς κόστος η πληρωμή λογ/σμού HOL, απο οτι λέει το site, για πληρωμές μέσω e-banking, σε Eurobank,Εθνική & easypay.gr)

  8. #8
    Εγγραφή
    01-02-2009
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Net Faster
    Γεια σε όλους!

    Είμαι νέος στο forum και παρακολουθώ τις συζητήσεις αρκετό καιρό τώρα χωρίς όμως να κάνω σχόλια αλλά αυτήν την φορά νομίζω πως πρέπει και εγώ να γράψω την εμπειρία μου σχετικά με την εξυπηρέτηση στα κεντρικά της hol...αλλά και γιατί αυτόν τον νεαρό (αν λέμε τον ίδιο) ,εγώ τον είχα ζαλίσει μέχρι να μου γίνει η σύνδεση!
    Εγώ έκανα το λάθος να πάω στην vodafone και δεν είχα καθόλου καλό σήμα στο σπίτι και αναγκαστικά έπρεπε να πάω σε άλλη εταιρία. Φυσικά κατέληξα στην hol γιατί νομίζω πως είναι η πλέον αξιόπιστη και λάθος δεν έκανα. Πέρασα από τα γραφεία τους έκανα την αίτηση και επειδή είχα 213***** αριθμό άργησε να γίνει η μεταφορά από voda σε hol. Πέρασα από τα γραφεία τους για να ρωτήσω πότε επιτέλους θα μπεί το τηλέφωνο. Μου έδωσαν μια πίθανη ημερομηνία και λίγες μέρες μετά πέρασα ξανά από τα γραφεία τους γιατί είχε περάσει η πιθανή ημε/νία. Είχε ενεργοποιηθεί το internet αλλά το τηλ. ακόμα στη voda. Εκεί μίλησα με αυτό το αγόρι το οποίο πρέπει να είναι ξεφτέρι γιατι εμένα με εξυπηρέτησε πολύ καλά παρόλο που τον είχα ζαλίσει (θυμάμαι χαρακτηριστικά μια εύσομη υπάλληλος που καθόταν στον μπροστινό γραφείο του, τον φώναζε Edit: [ ... ].) Ένα θα σας πω.... Με ενεργοποίησε σε 10 λεπτά! Του είπα πως αν το ήξερα νωρίτερα οτι θα με έφτιαχνε ετσι γρήγορα, θα είχα περάσει πιο νωρίς! Πήγα σπίτι και το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά! Μόνο ψέματα δεν μου έλεγε! Την επόμενη μέρα τον ευχαρίστησα και από κοντά γιατί του είχα πάρει και λίγα γλυκά για το καλό!! Μέχρι τώρα έχω τις καλύτερες εντυπώσεις για την εταιρία και το προσωπικό της. Εύχομαι να παραμείνει έτσι... Μπράβο hol
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 02-02-09 στις 00:57. Αιτία: Αφαίρεση προσωπικών δεδομένων τρίτων

  9. #9
    Εγγραφή
    02-06-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    7(dB) / 53(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συνεργάζονται που συνεργάζονται με τη vodafone, ας γινόταν κάποια εξυπηρέτηση και στα vodafone shops.

  10. #10
    Εγγραφή
    22-09-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ΑVM FRITZ!Box WLAN 7140
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από windows Εμφάνιση μηνυμάτων

    PS. Θέλω να ευχαριστήσω πολύ τον εξυπηρετικότατο νεαρό!Αυτόν που με βοήθησε να βάλω επιτέλους internet & tel.!!!Να 'ναι καλα....
    Μήπως ήταν ένα παλικάρι με μούσια στην τεχνική υποστήριξη σε ένα απο τα 2 μικρά δωματιάκια στο πίσω μέρος??

    Γιατί και ε΄γω από ένα παληκάρι τέτοιο σώθηκα...8 ημέρες χωρίς τηλ και αυτός το έβαλε σε 5 mins!!! Εμένα η τηλ υποστήριξη δεν με βοήθησε btw αν και υπάρχουν και εκεί αξιόλογα άτομα (από παλαιότερη εμπειρία).

    Είχα ξαναγράψει και σε ένα άλλο θέμα...αν βλέπετε ότι δεν βγαίνει άκρη στο πρόβλημά σας, περάστε απο εκεί χωρίς τσαμπουκάδες και θα βρεθεί λύση...Είναι και εκεί εξυπηρετικότατοι, και ιδιαίτερα εκείνο το παληκάρι που φάνηκε ότι κατείχε το θέμα περισσότερο απο την τηλ υποστήριξη και τα δύο άτομα μέσα στα γραφεία που μας έλεγαν τα ίδια με αυτούς στο τηλ

    Ποιος ξέρει μορεί το παληκάρι μέσα να είχε περισσότερα στοιχεία στα χέρια του...
    Μερικές φορές η σιωπή μπορεί να πει περισσότερα πράγματα από το να μιλάς για ώρες!

  11. #11
    Εγγραφή
    01-02-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greekmika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως ήταν ένα παλικάρι με μούσια στην τεχνική υποστήριξη σε ένα απο τα 2 μικρά δωματιάκια στο πίσω μέρος??

    Γιατί και ε΄γω από ένα παληκάρι τέτοιο σώθηκα...8 ημέρες χωρίς τηλ και αυτός το έβαλε σε 5 mins!!! Εμένα η τηλ υποστήριξη δεν με βοήθησε btw αν και υπάρχουν και εκεί αξιόλογα άτομα (από παλαιότερη εμπειρία).
    Εγώ πάντως λέω για έναν νεαρό περίπου 22-23 χρονών ο οποίος δεν είναι μέσα σε αυτά τα δύο δωματιάκια που λες. Λέω για αυτόν που μόλις μπαίνεις στα γραφεία της hol είναι δύο άσπρα-ροζ γραφεία και κάθεται στο δεύτερο γραφείο, πίσω από μια κοπέλα που κάθεται στο πρώτο...

  12. #12
    Εγγραφή
    22-09-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ΑVM FRITZ!Box WLAN 7140
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από windows Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως λέω για έναν νεαρό περίπου 22-23 χρονών ο οποίος δεν είναι μέσα σε αυτά τα δύο δωματιάκια που λες. Λέω για αυτόν που μόλις μπαίνεις στα γραφεία της hol είναι δύο άσπρα-ροζ γραφεία και κάθεται στο δεύτερο γραφείο, πίσω από μια κοπέλα που κάθεται στο πρώτο...
    Μπα εμάς αυτός τις ίδες βλακίες που μας έλεγαν στην τηλ υποστήριξη μας έλεγε....κατάλαβα ποιον λες. Έτσι και αλλιώς δεν έχω καιρό που ήμουν εκεί
    Μερικές φορές η σιωπή μπορεί να πει περισσότερα πράγματα από το να μιλάς για ώρες!

  13. #13
    Εγγραφή
    01-02-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greekmika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα εμάς αυτός τις ίδες βλακίες που μας έλεγαν στην τηλ υποστήριξη μας έλεγε....κατάλαβα ποιον λες. Έτσι και αλλιώς δεν έχω καιρό που ήμουν εκεί
    Αυτός δεν έχει καμία σχέση με την τεχνική υποστήριξη. Τεχνική υποστήριξη κάνει ο μουσάτος...Ο άλλος έξω ασχολείται με εξυπηρέτηση πελατών οπότε είναι λογικό να μην μπορούσε να σε εξυπηρετήσει γιατί εσένα ήταν τεχνικό το πρόβλημα σου ενώ εμένα διαδικαστικό! Κατάλαβες?

  14. #14
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχω την εντύπωση ότι τα θετικά της ΧΟΛ αρχίζουν και αυξάνουν επικίνδυνα.
    ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  15. #15
    Εγγραφή
    16-02-2007
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Shared
    Ταχύτητα
    6139/847 Kbps
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ
    Router
    NetFasteR IAD
    SNR / Attn
    10(dB) / 35(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seventy_eight78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνεργάζονται που συνεργάζονται με τη vodafone, ας γινόταν κάποια εξυπηρέτηση και στα vodafone shops.
    Μεγάλο "κόλπο" αν το έκαναν αυτο...

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-08, 23:28
  2. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-08, 20:37
  3. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-07, 21:48
  4. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-07, 19:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας