Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    06-04-2004
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    466
    Downloads
    49
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Router
    TP-LINK VR900
    Καλημέρα σε όλους!

    Η ιστορία έχει ως εξής: Έχω το pc στο οποίο δουλεύω (vista ultimate 64bit), ένα δεύτερο μηχνάκι σαν file server (windows server 2008) και ένα NAS της qnap, to 509 pro.

    Το πρόβλημά μου είναι λίγο αστείο. Όπως είναι φυσικό, μετέφερα στο NAS όλα τα αρχεία μου.

    Έτσι όταν πάω στο φάκελο Music που έχω δημιουργήσει και κάνω δεξί κλικ σε ένα φάκελο που αντιστοιχεί σε ένα ολόκληρο άλμπουμ/δίσκο, και επιλέξω play in winamp μου βγάζει τη σειρά των κομματιών ανακατεμένη αλλά πάντα με την ίδια σειρά.

    Αν πάρω τον φάκελο αυτόν και τον κάνω copy στο μηχάνημα με τα windows server 2008 και κάνω το ίδιο, τα τραγούδια βγαίνουν με την κανονική σειρά!
    Σημειώστε ότι αυτό συμβαίνει σε όλους τους φακέλους/αλμπουμ όταν βρίσκονται στο NAS.

    Δεν είναι μεγάλο πρόβλημα, αλλά είναι σπαστικό. Καμμία ιδέα;

    Ευχαριστώ προκαταβολικά!

  2. #2
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    ανοιξε τις ρυθμισεις του winamp στα vista

    options -> preferences -> playlist και δες αν οι επιλογες (και ειδικα το "when loading multiple files...") ειναι το ιδιο με τις αντιστοιχες επιλογες του winamp στα win server 2008

    υποψιαζομαι οτι στα vista εχεις τσεκαρισμενη τη ρυθμιση για αλφαβητικη σειρα και στα 2008 οχι
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  3. #3
    Εγγραφή
    06-04-2004
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    466
    Downloads
    49
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Router
    TP-LINK VR900
    Φίλε wi fi thief, σ ευχαριστώ για την απάντησή σου αλλά μάλλον δεν έγινα κατανοητός.
    Το winamp υπάρχει και παίζει σε ένα τρίτο pc (ούτε στο server windows 2008 και φυσικά ούτε στο NAS).
    Απλά αν κάνω δεξί κλικ και play in winamp σε ένα φάκελο μουσικής (αλμπουμ με κομμάτια 1,2,3 κοκ), αν αυτός ο φάκελος βρίσκεται στο server 2008 θα παίξει κανονικά, ενώ αν είναι στο NAS θα παίξει με άλλη σειρά (ανακατεμένα μεν αλλά πάντα η ίδια ανακατεμένη σειρά).
    Εγώ θέλω να παίζουν με την κανονική σειρά τα άλμπουμς που βρίσκονται στο NAS!!
    Καμιά ιδέα;

Παρόμοια Θέματα

  1. περιεργο πρόβλημα με winamp
    Από teopont στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-08, 12:54
  2. winamp προβλημα
    Από sotirisj στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-08, 15:01
  3. audacious playlist
    Από sdn στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-07, 07:19
  4. Πρόβλημα με Winamp
    Από dantouan στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-05, 02:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας