Σελ. 3 από 48 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 718
  1. #31
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Α, μια και είναι σχετικό, από τις καλύτερες σχολικές στολές imho ever έχει η Tokiko στο Busou Renkin και ας μην είναι ιδιαίτερα «στενή».

    Γενικά το Busou Renkin αν και θεωρείται μέτριο anime μου αρέσει πολύ. Έχει σχέση με αλχημεία και ο ήρωας έχει ως κύριο χαρακτηριστικό μάλλον τον ηρωισμό και την ανάγκη να προστατέψει τους άλλους.
    Ο κακός είναι τρελός! Κυκλοφορεί με μαύρο κολάν και τον λένε πεταλούδα (as in της νύχτας ) και έχει σκάσει μέχρι και με μαγιό Borat!
    Το τραγουδάκι των τίτλων αρχής που παίζει στα πρώτα 17 επεισόδια νομίζω είναι χαλαρά το πιο πιασιάρικο τραγούδι εισαγωγής σε anime. Το έχω μόνιμα στην playlist! Μπορείτε να το ακούσετε εδώ: http://www.youtube.com/watch?v=4IcYnLcWYYo
    26 επεισοδιάκια όλο και όλο.



    ΥΓ. Α, για όσους δεν το ξέρουν ήδη τον Απρίλιο νομίζω ξεκινά να παίζει το remake του Full Metal Alchemist!
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  2. #32
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Ξεκίνησα το RideBack το οποίο παίζει τώρα (χθες βγήκε το 5ο επεισόδιο). Αρχικές εντυπώσεις καλές και θα το συνεχίσω!

    Το σενάριο είναι στο μέλλον, έτος 2025, όπου ένα νέο «χόμπι» αναδύεται: τα RideBack. Τα RideBack είναι κάτι ανάμεσα σε μηχανές και ρομπότ και πέρα από χόμπι έχουν και στρατιωτικές εφαρμογές. Μην περιμένετε κλασσικά mecha αλλά κάτι πιο κοντά σε μηχανές.

    Πρωταγωνίστρια είναι η Rin, μια φοιτήτρια που μικρή ήταν ένα από τα πιο υποσχόμενα ταλέντα στο μπαλέτο ωστόσο τα παράτησε. Πηγαίνοντας στη σχολή μαθαίνει για το RideBack club και ανακαλύπτει πως είναι καλή σε αυτό!

    Δεν μου αρέσει πολύ το σχέδιο στα πρόσωπα το οποίο είναι για μένα μεγάλο turn off αλλά κατάφερε ακόμη και έτσι να με κρατήσει. Ένα ωραίο κομμάτι είναι πως τα RideBack έχουν ήχο μηχανής που συνήθως μας αρέσει!
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  3. #33
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Έπιασα το Kekkaishi, 50 επεισοδιάκια complete anime!

    Λοιπόν, πρώτα θα πω αυτό, επειδή είναι ψηλο-στερεοτυπικό anime δείτε πρώτα το Kenichi! Best anime ever!


    Περνάω στο Kekkaishi το οποίο είναι αυτού του είδους anime τα οποία μέχρι το 3ο επεισόδιο σε έχουν κερδίσει ολοκληρωτικά! Δεν είναι ιδιαίτερα σοβαρό και αυτό είναι συν!
    Ένα παιδί μαζί με τη γειτόνισσά του είναι κάτι σαν ghostbusters και κυνηγούν φαντάσματα! Τις οικογένειές τους τις χωρίζει μεγάλο μίσος (πέφτει τρελό ξύλο με τα γερόντια) αλλά ας πούμε πως στο αγοράκι αρέσει το κοριτσάκι. Γενικά έχει πολύ γέλιο και είναι πολύ κλασσικός τύπος anime, όπως το Kenichi. Α, ναι, το αγοράκι είναι cake otaku!

    Αν το ξεκινήσετε μην ανησυχήσετε που στο πρώτο επεισόδιο οι πρωταγωνιστές είναι παιδιά, από το δεύτερο είναι μεγάλοι!
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  4. #34
    Εγγραφή
    23-02-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.076
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Draytek Vigor 2700g
    Λοιπόν είδα την πρώτη ταινία death note και με ψιλο-fast-forward την δεύτερη. Ρε γμτ δεν ξετρελάθηκα.. Λίγο η ηθοποιία, λίγο το cgi, δεν μου έκατσε πολύ καλά.
    Αν και μάλλον την πάτησα όπως με την περίπτωση βιβλίου/κόμικ και μεταφορά στην μεγάλη οθόνη. Έχω παρατηρήσει ότι ποτέ δεν έχω πρόβλημα να δω πρώτα την ταινία και μετά να διαβάσω το βιβλίο/κόμικ/anime αλλά όποτε επιχειρώ το ανάποδο κάτι δεν το απολαμβάνω ιδιαίτερα. Επίσης το βάθος που δινόταν στους χαρακτήρες στο anime δεν γινόταν να αποδωθεί σε 2 ταινίες.
    Τέλος μου άφησαν την εντύπωση ότι δεν ήταν ταινίες, αλλά τηλέ-ταινίες/μίνι σειρά. Μπορεί και να κάνω λάθος βέβαια.
    Και αφήστε τα.. πλατσουρίσματα


  5. #35
    Εγγραφή
    23-02-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.076
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Draytek Vigor 2700g
    Ξεκίνησα τώρα το elfen lied, φαίνεται πολύ καλό αν και από ότι με προιδέασε ένας φίλος μου είναι ακόμα μία απόδειξη για την σκ@τοψυχία των Ιαπώνων.
    Πλάκα πλάκα τι στο καλό κατεβάζει το μυαλό αυτού του λαού?
    (Τους πάω με χίλια, αλλά μετά από κάτι evangellion και πολύ περισσότερο berzerk νόμιζα ότι ή θα αυτοκτονήσω ή θα γκρεμίσω όλο το σπίτι)
    Και αφήστε τα.. πλατσουρίσματα


  6. #36
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Καλά, τι περίμενες και εσύ από live action movie; Από λίγο που είχα δει ωστόσο ο Ryuk φαινόταν καλός.

    Βέβαια όποιος θέλει live action movie ας δει τα Meath Note. Το Meath Note είναι σαν το Death Note αλλά αντί να πεθάνει αυτός που γράφεις το ονομά του κάνει σεξ μαζί σου! Είναι η xxx έκδοση του death note. Τα τζαπόνια είναι τρελά!

    Επί του θέματος ολοκλήρωσα το Kekkaishi και είναι ! Πολύ καλό shonen anime και το προτείνω ανεπιφύλακτα. Λίγο παιδικό αλλά δεν πειράζει.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  7. #37
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Τι έγινε βρε παιδιά; Δεν βλέπετε anime;

    Έπιασα το To Aru Majutsu no Index, φρέσκο φρέσκο, τον Οκτώβριο ξεκίνησε και είναι στο 19ο επεισόδιο τώρα, πάντα στα 720p.

    Καταρχήν θα πω ότι τα πρώτα 20 δευτερόλεπτα του πρώτου επεισοδίου είναι πολύ ψαρωτικά! Γενικά οι τίτλοι αρχής με τη συγκεκριμένη μουσική σε προϊδεάζουν ωραία.

    Σαν anime είναι μια μίξη στοιχείων: θρησκεία, μάγοι, άνθρωποι με ειδικές δυνατότητες (σαν τους x-men), αλχημιστές, βρυκόλακες, χαμός γίνεται, όλα μέσα! Ο κύριος χαρακτήρας είνα ο Tōma Kamijō, ένας μαθητής με ειδικές δυνατότητες level 0, το χαμηλότερο rank που υπάρχει. Θα πω ότι έχει δύο χαρακτηριστικά: είναι γκαντέμης (such misfortune είναι το μοτό του) και επίσης τραβάει ότι προβληματικό θηλυκό υπάρχει!

    Δεν θα πω περισσότερα, δείτε το και κρίνετε. Βλέπεται ευχάριστα αλλά δεν θα το έλεγα και masterpiece.

    Δύο προβλήματα έχει imho:
    • Είναι ουσιαστικά lolicon anime. Οι περισσότερες γυναίκες έχουν παιδικό σώμα και πρόσωπο. Εντάξει, είναι γλυκό αλλά ως εκεί! Κάποιος να συλλάβει το mangaka για παιδοφιλία!
    • Οι διάλογοι είναι πολύπλοκοι και μεγάλοι. Έτσι οι υπότιτλοι είτε εξαφανίζονται πριν προλάβεις να τους διαβάσεις, είτε και να προλάβεις δεν προλαβαίνεις να αφομοιώσεις το νόημά τους πριν μπει ο επόμενος. Τη μετάφραση κάνουν οι Eclipse που έχουν δώσει καλά δείγματα νομίζω (Code Geass). Δεν μπορώ να ξέρω αν φταίει το anime ή η μετάφραση αφού δεν γνωρίζω Ιαπωνικά.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  8. #38
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Μιας και το θυμηθηκες το νημα mrsaccess...Πανε δες το garden of sinners.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  9. #39
    Εγγραφή
    30-08-2006
    Περιοχή
    Peiraiaus
    Μηνύματα
    1.175
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    0/0
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    ZTE ZXV10
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 16.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    επιτελους ξεκινησα το Hajime No Ippo. απλα εφαγα κολλημα!
    I followed the voice in the night, beautiful as black sky, but nothing i found.


    I will never forget...Sonisphere 2011,Greece.

  10. #40
    Εγγραφή
    13-02-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Path Level
    Interleaved
    Βλέπω Naruto, One Piece και ξεκίνησα το Bleach.

  11. #41
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Ξεκίνησα το Gantz. Το μόνο που με χάλασε είναι πως δεν το βρήκα στα Ιαπωνικά, αλλά ντουμπλαρισμένο στα Αγγλικά.

    Εικάζω πως κατά τη δημιουργία του Gantz καταναλώθηκε μεγάλη ποσότητα lsd. Απλά δεν υπάρχουν αυτές οι ατάκες και η ροή της ιστορίας. Επίσης, αξιοσημείωτη είναι και η προσφορά της κοπελιάς με τα (.)(.). Μέχρι στιγμής αρκετή βία (αν και περίμενα περισσότερη με όσα διάβαζα) και πολύ καλό σενάριο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια όποιος θέλει live action movie ας δει τα Meath Note. Το Meath Note είναι σαν το Death Note αλλά αντί να πεθάνει αυτός που γράφεις το ονομά του κάνει σεξ μαζί σου! Είναι η xxx έκδοση του death note. Τα τζαπόνια είναι τρελά!
    Μιλάς σοβαρά; Υπάρχει τέτοιο πράγμα;;; Πρέπει να το βρω ASAP! Στείλε κανένα pm.
    Richard Stallman: "I see you are being your usual friendly self ;-}."
    Theo de Raadt: "Yes, and you are being the usual slimy hypocritical asshole."

  12. #42
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Δεν έχω link δυστυχώς. Το είχα βρει σε κάποιο tracker αλλά δεν είχε seeders.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και το θυμηθηκες το νημα mrsaccess...Πανε δες το garden of sinners.
    Αυτό το βρήκα, έβαλα την πρώτη ταινία, είδα δεκαπέντε λεπτά και μετά το σταμάτησα γιατί δεν ήθελα να αυτοκτονήσω!
    Καλή η φιλοσοφία και οι σχετικοί διάλογοι αλλά κάποτε πρέπει να τελειώνουν και να αρχίζει η δράση και το fanservice!
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  13. #43
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Εγω ειδα τελικα το Afro Samurai-Resurection συνεχεια των πρωτων 5 επεισοδιων. Αψογη ταινια. Δραση, φοβερες μαχες, μπολικο splatter και ενα Υ.Σ.* υφος απο τον Afro που σπαει κοκκαλα με μια ματια
    Ενδεικτικο splatter απο την αρχη της ταινιας με φοβερη μαχη Afro Samurai Resurection Port Escene.

    *Υ.Σ.= Υπερβολικη Σκληραδα... (σχεδον) σαν του Τσακ Νορις.
    Quality is not an act, it is a habit.

  14. #44
    Εγγραφή
    12-05-2008
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    792
    Downloads
    15
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    κατι φιλοι μου βλεπουν το bleach. (μπλιτσι)
    τι λεει καλο?? το βλεπει κανεις?

  15. #45
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kaster999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατι φιλοι μου βλεπουν το bleach. (μπλιτσι)
    τι λεει καλο?? το βλεπει κανεις?
    Το μοναδικό που έχει φτάσει στα 200+ επεισόδεια και κάθομαι ακόμη να το παρακολουθήσω με ευχαρίστηση σε αντίθεση με το Naruto που το παράτησα γιατί το βαρέθηκα. Προχώρα άφοβα και προσκύνα τον Zaraki Kenpachi. Μακράν ο καλύτερος χαρακτήρας.
    Richard Stallman: "I see you are being your usual friendly self ;-}."
    Theo de Raadt: "Yes, and you are being the usual slimy hypocritical asshole."

Σελ. 3 από 48 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποια τα αγαπημένα σας Χριστουγεννιάτικα τραγούδια ?
    Από BeholderX στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-13, 14:55
  2. Ποια ειναι η γνωμη σας..
    Από yannis74 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-09, 22:37
  3. Ηerbalife, Ποια ειναι η γνωμη σας?
    Από Vasilis32 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-08, 22:18
  4. Ποιο είναι το βάρος σας...
    Από advantix στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-07, 16:13
  5. Ποιό είναι αυτό το anime?
    Από NeuroN στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-06, 23:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας