Σελ. 43 από 48 ΠρώτηΠρώτη ... 2333384142434445 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 631-645 από 718
  1. #631
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexcxvtr Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Erebos
    Κρατάω τα πάντα από όσα είπες αλλά και από τα άλλα παιδιά.

    Λοιπόν, επειδή βαριέμαι να γράφω, ορίστε μια φωτό με ό,τι έχω στον δίσκο.
    (Να πω ότι τις ταινίες που αναφέρατε τις έχω επίσης και έχω δει τις περισσότερες)
    Πείτε μου ποιες αξίζει να δω, για να ανοίξω χώρο σε ό,τι δεν αξίζει. Με "τικ" όσες έχω δει, με "Χ" αυτές που δεν πρόκειται να δω.

    EDIT: Darker than Black έχω δει όπως ανέφερα. Μου ξέφυγε το τικ.
    Το Berserk άξιζε όταν βγήκε. Πλέον αν το δει κάποιος με φρέσκα μάτια θα έλεγα ότι αδικείται από 10άδες άλλα νεότερα. Το manga είχε προχωρήσει μέχρι που σταμάτησε εδώ και χρόνια επειδή ο Miura Kentarou κάθεται και παίζει Idolm@ster.. Μακριά από το remake που είναι όλο 3DCG.
    Το Betrayal Knows my Name είναι BL (Boys' Love), δεν ξέρω αν ξέρεις τί σημαίνει... Αν ξέρεις, I'm not gonna judge, απλά το λέω σε περίπτωση που δεν ήξερες τί κατέβασες.
    Το Blast of Tempest το βρήκα λίγο pretentious με όλα αυτά τα quotes από Shakespeare. Θα το έβαζα στην κατηγορία "δεν έχω τίποτε άλλο να δω, οπότε ας το δω".
    Το Blood of the Reprimanded Hound είναι και αυτό BL.
    Το Fate/Zero αν και είναι prequel (χρονολογικά) του Fate/Stay Night, βγήκε πιο μετά. Γι' αυτό αν δεν έχεις δει το παλιό Fate/Stay Night, καλύτερα να δεις το remake πρώτα πριν δεις το Fate/Zero.
    Το Freezing είναι ecchi (lewd) του κιλού. Υπάρχουν καλύτερα.
    Το My Little Monster είναι romance shoujo anime, δλδ chick flick. Αν θες romance anime, έχω να σου προτείνω πολύ καλύτερα.
    Το Soul Eater είναι στην κατηγορία One Piece, Fairy Tail κλπ.

    Σημείωση: Το Trust & Betrayal που πρότεινα πιο πάνω είναι spin-off του Rurouni Kenshin και διαφέρει ΠΑΡΑ πολύ σε ύφος και animation. Δεν είναι κωμωδία όπως η original σειρά.
    edit: Αφού σου άρεσε το Tokyo Ghoul, δες και το Parasyte.

    @flamelab
    Θα σου ετοιμάσω post.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Erebos : 23-06-17 στις 01:16.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  2. #632
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Περί Fate/Stay, εχω χασει τον μπουσουλα με το τι ειναι πρωτο-δευτερο.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  3. #633
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περί Fate/Stay, εχω χασει τον μπουσουλα με το τι ειναι πρωτο-δευτερο.
    Το original Fate/Stay Night ήταν visual novel της Type-Moon, το 1ο anime βγήκε το 2006 από το Studio Deen. Ήταν οκ, απλά αδίκησε αρκετά το visual novel.
    To 2010, η Type-Moon ανέθεσε στην Ufotable να μεταφέρει το εναλλακτικό route/ending, Unlimited Blade Works, του visual novel σε anime ταινία. Τα σαγόνια ολονών έπεσαν στο πάτωμα όταν είδαμε τα εξωπραγματικά CG σε συνδυασμό με το hand-drawn animation.
    Γλυκάθηκε η Type-Moon οπότε συνέχισε την συνεργασία με την Ufotable και το 2011 και 2012 βγήκαν οι 2 σεζόν του prequel με το όνομα Fate/Zero, όπου πρωταγωνιστής είναι ο πατέρας του Emiya Shirou.
    To 2013 βγήκε το Fate/Kaleid Liner Prisma Illya το οποίο ήταν doujin spin-off manga βασισμένο στο universe της Type-Moon αλλά με magical girls αντί για masters/servants. Εμφανίζονται πολλοί χαρακτήρες του Fate universe και χρονολογικά τοποθετείται ανάμεσα στο Fate/Zero και Fate/Stay Night.
    Το 2014 και 2015, η Ufotable έκανε remake το Unlimited Blade Works σε 2 seasons, επειδή η ταινία του 2010 αν και τεχνικά άρτια έπασχε πολύ σεναριακά μιας και λόγω διάρκειας το pacing ήταν τροχάδην. Ακόμα κι ας είναι το 70% της ιστορίας του νέου UBW ίδιο με του original Fate/Stay Night, θα πρότεινα σε κάποιον να δει και το original Fate/Stay Night για μια πιο ολοκληρωμένη ιδέα. Σε όποιον ενδιαφέρεται μόνο για τους χαρακτήρες του Fate/Zero, το remake του UBW αρκεί.
    Φέτος βγήκε το Fate/Grand Order: First Order (hilarious title is hilarious...) το οποίο βασίζεται στο ομώνυμο smartphone RPG της Type-Moon και αν και ανέπτυξε ακόμα περισσότερο το world-building ήταν ψιλο-μάπα.
    Τον Ιούλιο ξεκινάει το Fate/Apocrypha από άλλο anime studio και σκηνοθέτη, οπότε θα δούμε τί λέει.
    Τον Οκτώβριο θα έχουμε την 1η από τις συνολικά 3 ταινίες του 3ου route του Fate/Stay Night, Heaven's Feel, από την Ufotable.
    Και μάλλον Δεκέμβριο-Ιανουάριο, νέο spin-off με το όνομα Fate/EXTRA: Last Encore από το studio Shaft.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Erebos: Τι προτείνεις από mindfuck σειρά ;

    Γενικά έχω μια προτιμηση σε τετοιες περιεργες σειρες/ταινίες, και σε post-apocalyptic.
    Υποθέτω έχεις δει τις ταινίες του Satoshi Kon και NGE/GunBuster/FLCL/DieBuster/Gurren Lagann και τα Higurashi no Naku Koro Ni.
    Δεν ξέρω την ανοχή σου σε moe και fanservice, οπότε προσπάθησα να περιοριστώ σε επιλογές που είναι πιο "εύπεπτες" στο Δυτικό κοινό.

    Mind Game, ξεκινάει σαν ταινία του Tarantino και από ένα σημείο και μετά θα μπορούσε να είναι πίστα από το Monkey Island.
    The Girl Who Leapt Through Time, self-explanatory title.
    Welcome to the N.H.K, hikkikomori + solipsism.
    Ghost Hound, paranormal thriller από τον mangaka του Ghost in The Shell.
    Bakemonogatari, επιφανειακά φαίνεται σαν harem κωμωδία αλλά έχει ΠΑΡΑ πολύ food for thought.
    Arakawa Under the Bridge, επιφανειακά φαίνεται σαν boy-meets-girl rom-com, αλλά έχει πολύ food for thought.
    Puella Magi Madoka Magica, deconstruction of the magical girl genre. Το sequel είναι η 3η ταινία του remake, οι 2 πρώτες ταινίες είναι recap της σειράς.
    Level E, κατά βάση κωμωδία με εξωγήινους.
    Parasyte, like Tokyo Ghoul but not lame.
    Ben-tou, όταν είσαι τόσο φτωχός που πλακώνεσαι στο σουπερμάρκετ για προσφορές στα φαγητά. Δεν είναι mindfuck, αλλά σίγουρα "περίεργη" κωμωδία.
    Death Parade, supernatural μπάρμαν δικάζει όσους πεθαίνουν και αποφασίζει ποιοι θα πάνε στον παράδεισο και ποιοι στην κόλαση.
    Hell Girl (Jigoku Shoujo), γράφεις το όνομα αυτού που θέλεις να πεθάνει σε ένα website και η Hell Girl τον πάει στην κόλαση, με τίμημα και την δική σου ψυχή όταν θα πεθάνεις. Οι 2 πρώτες σεζόν ήταν καλές, η 3η είναι skippable. Τον Ιούλιο ξεκινάει η 4η.
    Shigofumi, κορίτσι δουλεύει σαν supernatural ταχυδρόμος των νεκρών.
    Detroit Metal City, ένας ερασιτέχνης τραγουδοποιός παρασύρεται σε μία death metal μπάντα και ξαφνικά υιοθετεί μία alter ego persona.
    Hataraku Maou-sama, o Σατανάς έρχεται στη Γη και αναγκάζεται να δουλέψει σε McDonald's για να ζήσει. Μέτρια κωμωδία αλλά έχει τις στιγμές του λόγω premise.
    Voices of a Distant Star (Hoshi no Koe), long-distance relationship + time dilation.
    The Place Promised in Our Early Days, long-distance relationship + parallel universes.
    Kokoro Connect, μια παρέα μαθητών ξαφνικά πρέπει να αντιμετωπίσει διάφορα μεταφυσικά φαινόμενα σχετικά με τη συνείδηση και τα σώματά τους.
    Mugen no Ryvius, διαστημόπλοιο με παιδιά + PTSD.
    The Lost Village (Mayoiga), πούλμαν + PTSD.
    The Garden of Sinners, το anime που έβαλε την Ufotable στον χάρτη. Σε πολλά σημεία γίνεται υπερβολικά δύσκολο να το παρακολουθήσεις λόγω χρονικής ασυνέχειας, αλλά animation, CG και μουσική είναι από άλλον πλανήτη.
    Another, ωραία ατμόσφαιρα για θρίλερ, αλλά από ένα σημείο και μετά το σενάριο ήταν βγαλμένο από το Βλέπω Το Θάνατό Σου.
    Mnemosyne, some really weird shit + BDSM.
    Speed Grapher, some really weird shit + a photographer.
    Real Drive, virtual reality + cyberpunk.
    Beautiful Bones: Sakurako's Investigation, παλαβή οστεολόγος το παίζει ιδιωτικός ντετέκτιβ.
    Samurai Flamenco, το ιαπωνικό Kick-ass.
    Schwarzesmarken, mecha + cold war Germany.
    Maria the Virgin Witch, μάγισσες + Εκατονταετής Πόλεμος Αγγλίας-Γαλλίας.
    Saga of Tanya the Evil, μάγισσα + WWI.
    Izetta: The Last Witch, μάγισσα + WWII.
    Sky Crawlers, Top Gun με αεροπλάνα του WWII.
    Shakugan no Shana, ο τρόπος που τα τέρατα τρώνε τις ψυχές των ανθρώπων ήταν πολύ πρωτότυπος. Ένα από τα καλύτερα world-building που έχω δει σε anime. Ήταν όμως το 1ο anime με την Kugimiya Rie σαν tsundere loli, οπότε if that's not your thing, απλά προσπέρνα το.
    Tiger & Bunny, what if being a superhero was an actual job.
    Space Brothers, how to become an astronaut.


    Σε post-apocalyptic:
    Casshern Sins, gritty remake του παλιού Casshern (1973).
    Terraformars, όταν στέλνοντας μούχλα και κατσαρίδες στον Άρη σε μια προσπάθεια να τον κάνουνε terraform, το αποτέλεσμα είναι πανίσχυρες δίποδες κατσαρίδες.
    School Live (Gakkougurashi), είναι mindfuck και post-apocalyptic αλλά μάλλον πολύ moe για τα γούστα σου. Anyway, το αφήνω στη λίστα σε περίπτωση που θα αρέσει σε κάποιον άλλον.
    Blame, βγήκε πρόσφατα και δεν το έχω δει ακόμα, αλλά λένε είναι καλό κι ας είναι 3DCG.
    Expelled from Paradise (Rakuen Tsuihou), επίσης 3DCG με κάπως υπέρμετρο fanservice αλλά το concept/premise είναι πάρα πολύ καλό.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  4. #634
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexcxvtr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, επειδή βαριέμαι να γράφω, ορίστε μια φωτό με ό,τι έχω στον δίσκο.
    Το:

    Κώδικας:
    dir [τάδε] >> [δείνα].txt
    δεν το ξέρεις;
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  5. #635
    Εγγραφή
    18-04-2010
    Περιοχή
    VY Canis Majoris
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.664
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.90 Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το:

    Κώδικας:
    dir [τάδε] >> [δείνα].txt
    δεν το ξέρεις;
    Μπα. Ευχαριστώ.

    @Erebos
    Φίλε εσύ έχεις κάνει διατριβή!
    Λοιπόν, τα BL delete αμέσως. Δεν έχω τέτοιες ανησυχίες.
    Βασικά, τα περισσότερα τα πήρα από γνωστούς, δεν τα κατέβασα μόνος μου, γι'αυτό ρώτησα αν έχετε γνώμη, οπότε μια χαρά.
    Όσο για romance anime, δεν είναι ακριβώς αυτό που ψάχνω για λάιτ καταστάσεις.
    Π.χ. το "σκουπίδι" Nisekoi μου άρεσε γιατί είχε πολύ comedy και ευτράπελα πέρα από το romance. Συνδυασμός δηλαδή.
    Επίσης, σκεφτόμουν τα νιάτα μου και πώς θα ήθελα να είμαι στη θέση του πρωταγωνιστή.

    Προτείνω τα ποστ σου να γίνουν sticky προς ενημέρωση όλων.
    Τουλάχιστον εγώ βοηθήθηκα αρκετά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Alexcxvtr : 23-06-17 στις 17:01.

  6. #636
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexcxvtr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Π.χ. το "σκουπίδι" Nisekoi μου άρεσε γιατί είχε πολύ comedy και ευτράπελα πέρα από το romance. Συνδυασμός δηλαδή.
    Επίσης, σκεφτόμουν τα νιάτα μου και πώς θα ήθελα να είμαι στη θέση του πρωταγωνιστή.
    Το είπα σκουπίδι (χιουμοριστικά) επειδή είναι "ψευτο"-harem και κοροϊδεύει τον κόσμο χρησιμοποιώντας φθηνά σεναριακά τρυκ για να δημιουργήσει αγωνία, ενώ στην πραγματικότητα είναι φανερό από την αρχή ότι θα διάλεγε την ξανθιά, οπότε οποιαδήποτε εξέλιξη με τις άλλες κοπέλες είναι ανούσια. Το μόνο που έσωζε κάπως το anime ήταν η σκηνοθεσία του Shinbou και το χαρακτηριστικό στυλ του studio Shaft.

    Υπάρχουν άλλα harem που είναι πιο έξυπνα γραμμένα, όπως:
    κωμωδίες:
    Bakemonogatari
    Amagami SS
    LoveCome: My Teen Romantic Comedy SNAFU, η 1η σεζόν αξίζει μόνο. Για την 2η αλλάξανε anime studio και το ύφος του anime άλλαξε πάρα πολύ.
    NouCome: My Mental Multiple-Choice Power Is Completely Ruining My School Romantic Comedy
    Seitokai no Ichizon
    Seitokai Yakuindomo
    Saekano: How to Train the Ordinary Girl to be a Heroine
    Konosuba: God's Blessing on This Wonderful World
    Kannagi
    Unbreakable Machine-Doll
    Tasogare Otome x Amnesia
    Boku wa Tomodachi ga Sukunai
    D-Frag
    Rosario + Vampire

    δραματικά:
    True Tears
    H2O: Footprints in the Sand
    White Album 2
    Fuuka

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexcxvtr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προτείνω τα ποστ σου να γίνουν sticky προς ενημέρωση όλων.
    Τουλάχιστον εγώ βοηθήθηκα αρκετά.
    Χαίρομαι που βοήθησα.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  7. #637
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    @erebos: οχι απλα με καλυψες, με ΥΠΕΡκαλυψες, εξαιρετική βοηθεια
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  8. #638
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Keijo!!!!!!!, σαν guilty pleasure, ήταν καλύτερο.
    Έβαλα πρώτο επεισόδειο, τόσο wtf δε νομίζω να έχω μείνει ποτέ. Τα τζαπόνια πάντα βρίσκουν καινούριους τρόπους να εκπλήξουν.
    Richard Stallman: "I see you are being your usual friendly self ;-}."
    Theo de Raadt: "Yes, and you are being the usual slimy hypocritical asshole."

  9. #639
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ESP1982 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Έβαλα πρώτο επεισόδειο, τόσο wtf δε νομίζω να έχω μείνει ποτέ. Τα τζαπόνια πάντα βρίσκουν καινούριους τρόπους να εκπλήξουν.
    Κρίμα που το anime προσπέρασε πάρα πολλά chapters του manga στην αρχή, αλλιώς θα ήταν ακόμα καλύτερο sports anime.

    Μετά δες Prison School για να κάψεις και τα εναπομείναντα εγκεφαλικά κύτταρα.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  10. #640
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  11. #641
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    meh... ωραίο art αλλά συνηθισμένο fantasy MMORPG world-building. Θα δείξει.


    Τα δυνατά αυτής της σεζόν μέχρι τώρα:
    Princess Principal, steampunk + alternate pre-WWI London + spy girls
    Fate/Apocrypha, spin-off του Fate/Stay Night
    Kakegurui, Prison School + Kaiji
    Hell Girl season 4
    Nana Maru San Batsu, Quiz High School Tournament
    Clean Freak! Aoyama-kun, μυσόφοβος πρωταγωνιστής + ποδόσφαιρο
    Welcome to the Classroom of the Elite, Oregairu + Danganronpa
    Knight's & Magic, mecha + magic

    Κωμωδίες + moe:
    Aho Girl, πιο χαζή και από μαϊμού
    Tsurezure Children, High School Romance Cliches: The Parody
    New Game Season 2
    Gamers, closet gamers
    Mahoujin Guru Guru, JRPG parody
    Hina Logi, magical girl school

    Δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα:
    Marvel Future Avengers
    Owarimonogatari
    The Reflection Wave One, Stan Lee + Studio Deen ...wait, what?
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  12. #642
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    τα monogatari που βλεπω τωρα μιας και βγηκε το owari 2, ειναι απιστευτη σειρα. απλα μην πατε CG/R1 υποτιτλους, ιδιως στη 2η season ειναι πολυ κατωτεροι του commie.
    και μιας και τα χω, ας βαλω κι εδω τα batch με τους υποτιτλους https://1drv.ms/f/s!AlDKyYuAmgRsgp8GcpUequDnynvupg

  13. #643
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Kono Sekai no Katasumi ni (In This Corner of the World)
    Koe no Katachi (A Silent Voice)
    Kimi no Na wa (Your Name)
    Φοβερές και οι 3 περσινές ταινίες, κατά σειρά προτίμησης.


    Όσο για τη φθινοπωρινή σεζόν, έχουμε:
    Kino no Tabi, reboot του ομώνυμου anime
    Sangatsu no Lion Season 2
    Blade Runner: Black Out 2022, prequel της νέας ταινίας Blade Runner 2049
    Two Car, cute girls doing sidecar racing
    Netojuu no Susume, 30χρονη MMORPGού βρίσκει τον έρωτα της ζωής της μέσω του αρσενικού χαρακτήρα που παίζει.
    Shokugeki no Souma Season 3
    Shoujo Shuumatsu Ryokou, post-apocalyptic + cute girls + Kettenkrad
    Inuyashiki, 50χρονος γίνεται superhero.

    moe "trash":
    Konohana Kitan, cute lesbian foxgirls
    Blend S, sadist maid cafe
    Imouto sae Ireba Ii, Slice of Life ενός συγγραφέα light novel με εμμονή σε little sister χαρακτήρες
    Boku no Kanojo ga Majime Sugiru Shobitch na Ken, boy meets inexperienced, sexually liberated girl
    Himouto! Umaru-chan Season 2, η επιστροφή του Αντίχριστου
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  14. #644
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Το Kimi no na wa ειναι εξαιρετικο πραγματικα.

    In other news, μ'αρεσει που ηθελα να πιασω κανα hardcore mindfuck anime, κατεληξα λογω νοσταλγίας να δω Digimon Tri.

    No regrets

    (αν και μετριες για αυτο που περιμενα οι "ταινιες")
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  15. #645
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Konohana Kitan Episode 8.

    Έχω δει πάνω από 750 άνιμε τα τελευταία 10 χρόνια, αυτό το επεισόδιο ήταν μέσα στα 10 καλύτερα επεισόδια ever.
    Το επεισόδιο είναι αυτοτελές και βλέπεται και σαν standalone. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους, ειδικά αν σας αρέσουν τα συγκινητικά μεταφυσικά.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

Σελ. 43 από 48 ΠρώτηΠρώτη ... 2333384142434445 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποια τα αγαπημένα σας Χριστουγεννιάτικα τραγούδια ?
    Από BeholderX στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-13, 14:55
  2. Ποια ειναι η γνωμη σας..
    Από yannis74 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-09, 22:37
  3. Ηerbalife, Ποια ειναι η γνωμη σας?
    Από Vasilis32 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-08, 22:18
  4. Ποιο είναι το βάρος σας...
    Από advantix στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-07, 16:13
  5. Ποιό είναι αυτό το anime?
    Από NeuroN στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-06, 23:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας