Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποια θεωρειτε οτι ειναι η καλυτερη διανομη απο αυτες τ

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Arch Linux

    27 32,53%
  • Gentoo Linux

    56 67,47%
Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 64
  1. #31
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    To αγιο δισκοποτηρο!!!!!

    HOLY GRAIL

  2. #32
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    3.901
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Και οι δύο διανομές μου αρέσουν. Εξάλλου πέρα από το Gentoo το οποίο μου αρέσει ιδιαιτέρως, και μετά από πλήθος διανομών που τοποθετήθηκαν στον σκληρό μου δίσκο, τελικά μόνο το arch κατάφερε να κερδίσει μια μονιμη θέση σε ξεχωριστό partition.
    Συνοπτικά τα σχόλια μου ειναι τα εξης:

    - Το gentoo ειναι μια "πλήρης" διανομή με πολύ μεγάλο αριθμό πακέτων, σε αντίθεση με το arch, που τουλάχιστο επισήμως υποστηρίζει ενα μικρό σετ πακέτων.

    - Το gentoo έχει καλύτερο στησιμο σε ότι αφορά την διαχείριση του συστήματος. Και εξηγούμαι: με το gentoo ο τρόπος που διαχειρίζεται κανείς τα services και τις παραμέτρους τους, είναι σαφώς πιό καλά δομημένος με μια μέθοδο index αρχειων που ελέγχονται με το rc-update (το οποίο βρίσκω πολύ αποτελεσματικό σε σχέση με το κλασικό debian τροπο). To arch προσπαθεί να λύσει το πρόβλημα με αρχεία καταλόγων τα οποία ειναι σχετικά δυσχρηστα και δεν αντιμετωπίζουν σωστά τις εξαρτήσεις (οι μυημένοι θα καταλαβαίνουν τι εννοω). Όμως ο τροπος του arch είναι αποτελεσματικός και σύντομος και τον βρίσκω πολύ χρησιμο σε embedded συστηματα.

    - Το arch καταλαμβάνει πολύ λιγότερο χωρο στον σκληρό δισκο, μια και βάζει μόνο τα απαραίτητα και αφαιρεί τα man και info (αυτό ίσως να είναι κακό για τους αρχάριους που δεν έχουν πρακτικά καθόλου βοήθεια για την σύνταξη των εντολών)

    - Το arch είναι binary διανομή και δεν χρειάζεται compilation, σε αντίθεση με το gentoo που κάνει compilation τα πάντα. Βέβαια μια παραμικρή αλλαγή σε κάποιο source , σημαίνει για το arch ξανακατέβασμα του binary, ενω στο gentoo σημαίνει απλώς ξανα-compilation. Με το gentoo τελικώς χρειάζεται για την συντήρηση του συστηματος και το update πολύ λιγωτερο κατέβασμα από ότι στο arch (ειδικά με τη λειτουργία delta). To gentoo όμως πρακτικά, λόγω του compilation είναι απαγορευτικό για μηχανάκια κάτω από 1 GHz και μνήμη 512 MB.

    - Tα use του gentoo "είναι φίλοι μας" και αποτελούν ένα πολύ δυνατό χαρτί του gentoo. Πολλοί τα θεωρούν ως περιττή πολυπλοκότητα, όμως δινουν σημαντικές δυνατότητες όπως αυτή της προαιρετικής υποστήριξης κάποιων χαρακτηριστικών σε κάποια πακέτα. Για παράδειγμα υποστήριξη samba από τον mc ή οχι, και πάρα πολλά άλλα.

    - Τα περί της τρομερής κοινότητας του gentoo και του documentation έχουν ειπωθεί οπότε δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω.

    - Aναφέρω επίσης την δυνατότητα της επιλογής των flags του compilation στο gentoo, με αποτέλεσμα να παράγεται κωδικας οπτιμαρισμένος για συγκεκριμένους επεξεργαστές. Δεν θέλω να υπερτονίσω αυτή την δυνατότητα, γιατί μεταξύ των gentoo users καλλιεργείται μια υστερία με τη χρήση των flags, προσπαθώντας να ξεζουμίσουν τον επεξεργαστή τους. Γενικα και το gentoo και το arch είναι γρήγορες διανομές βελτιστοποιημένες για i686.

    - H διαχείριση πακέτων στο gentoo γινεται με το portage σε αντίθεση με το arch που γίνεται με το pacman. To portage είναι ίσως το καλύτερο συστημα διαχειρισης πακέτων, σαφως πιο ισχυρό από το αρκετά καλό pacman.

    - Tέλος αφήνω σαν τελευταία παρατήρηση την ικανότητα του gentoo να σε βάζει να μάθεις το σύστημα καλύτερα. Ολη αυτή η διαδικασία του στησίματος μπορεί να είναι χρονοβόρα, όμως έχει μεγάλη εκπαιδευτική αξία. Όπως έχω ξαναγράψει με το gentoo σε 1 μήνα, μαθαίνεις τόσα πράγματα όσα δεν μαθαίνεις με τις binary διανομές σε ένα χρόνο.

    Τελικά ως συμπέρασμα θα έλεγα ότι για μικρά μηχανήματα ή embedded εφαρμογές το arch είναι μονοδρομος. Επίσης αν κάποιος δεν θέλει να βουτήξει πολύ στα βαθειά το arch ίσως είναι καλύτερο (με την επιφύλλαξη της απουσίας των man και info - ισως μια άλλη διανομή όπως το (k)ubuntu ειναι ακόμα καλύτερη). Θα έβλεπα επίσης το arch ως καλή λύση για αδύναμα μηχανήματα για dedicated λύσεις (πχ routers, μουλαρομηχανήματα κλπ). Αν είναι διαθεσιμος, ισχυρός σχετικά υπολογιστής και όρεξη για εκμάθηση του linux το gentoo είναι μονοδρομος.....

    Επειδή η ερώτηση αφορά (απ'οτι φαντάζομαι) ποια ειναι καλύτερη διανομή, για γενική χρήση, θα ψηφίσω gentoo
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 10-12-05 στις 03:01.

  3. #33
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    @slammer:
    εγραψες :respect:

  4. #34
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18209/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Linksys WAG320N
    SNR / Attn
    5.6(dB) / 19.5(dB)
    Τι να πούμε κα μεις μετά από αυτό.

    Μια ψήφος από μένα στο gentoo. Σημειώστε επίσης ότι έχω χρησιμοποιήσει το arch παλαιότερα. Δεν μου έδωσε όμως σε κανένα σημείο τον εύκολο έλεγχο του gentoo.

  5. #35
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Edessa
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.941
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    21633/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    THOMSON TG585
    SNR / Attn
    4(dB) / 10(dB)
    Θυμάμαι κάτι που μου είχε χτυπήσει άσχημα στο arch όταν το δοκίμασα...
    Κατά την φάση της εγκατάστασης προσπαθεί να σε πείσει ότι όλα γίνονται αυτόματα (βλέπε ubuntu ή fedora) αλλά στο τέλος σου πετά αρχεία conf τα οποία πρέπει να τα συμπληρώσεις χειροκίνητα ενώ οι οδηγίες δεν είναι τόσο φανερές σε αυτό το σημείο όπως το gentoo, που από την αρχή σου λέει ότι όλα τα κάνεις μόνος σου έχοντας ανηκτό το manual της εγκατάστασης σε άλλη κονσόλα...
    Όχι ότι δεν μπορείς να κάνεις κάποια από αυτά μετά το πρώτο boot ,απλά είναι ενοχλητικό από μόνο του, όταν από τη μια σου δίνει κουμπάκια και επιλογές και από την άλλη σου λέει , τώρα γράψε το τάδε conf....

  6. #36
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Slammer
    πολυ καλη αναλυση.

  7. #37
    Εγγραφή
    20-05-2005
    Περιοχή
    Θεσ/νικη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x
    Router
    SD585v6/LinksysWag200g
    Ωραία όλα αυτά, πολύ καλή και σφαιρική προσέγγιση από τον slammer (Congrats! ), αλλά ας δούμε τα βασικά.
    προσωπικά έβαλα Arch και δε το μετάνιωσα γιατί ο ίδιος υπολογιστής είναι φανερά ταχύτερος με Arch (ακόμα κ με KDE) παρά με Ubuntu (πόσο μάλλον με Suse που ήταν η 1η διανομή!)
    άρα κέρδισα σε ταχύτητα.

    πρακτικά τώρα, τί θα κερδίσω αν στον ίδιο υπολογιστή βάλω Gentoo?
    ο υπολογιστής χρησιμοποιείται κατά 90% για browsing, downloading, office, mp3+dvd playing και κυρίως για να τρέχει ιατρικό-εκπαιδευτικό software με το Wine.

    εννοείται ότι θέλω να χρησιμοποιώ το pc, όχι να με χρησιμοποιεί αυτό! (δηλ.να μ'έχει συνέχεια στο πληκτρολόγιο ρυθμίζοντάς το!)
    Πολλές PC-δυσκολίες λύθηκαν με την ευγενέστατη χορηγία των μελών του adslgr.com!
    Thank you All for your help!

  8. #38
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    μπορεις να πεταξεις το ubuntu, να βαλεις gentoo-gnome. Πηγαινε κιολας στο οδηγο gnome-2.12 να τα κανεις ολα σωστα απο την αρχη και απογειωσου... Σιγα που θα σε εχει στο πληκτρολογιο να το ρυθμιζεις... φημες και ανυποστατες διαδοσεις. Αν προσεξεις λιγακι (οπως ακριβως δεν εκανα εγω) , δεν αξιζει τον κοπο να φοβασαι Στο κατω κατω εχεις εγκαταστησει 3 λειτουργικα, πρεπει να εχεις αποβαλλει καθε φοβια εγκαταστασης...
    Δουλεια θελει στο να δει τα κομματια του PC στην αρχη, αλλα αυτο ειναι το τιμημα οταν παιρνεις ενα φορεμα απο τη μοδιστρα και οχι απο το πολυκαταστημα. Ειναι κομμενο και ραμμενο στα μετρα σου, πιο ανετο και ας χρειαστει περισσοτερο χρονο να ετοιμαστει.

    Και αυτο το ubuntu δεν σου φαινεται βασανιστικα αργο ?

    Η stage-1 ειναι μια επιλογη, για να εχεις ενα απολυτως optimized συστημα, αλλα λογικα θα σου παρει ενα Σ/Κ, μακαρι ομως να το ειχα κανει εγω οταν εβαζα gentoo, αλλα με τοσα οσα ειχα διαβασει και με τις τοσες αποτυχιες στο ενεργητικο μου,προτιμησα κατι πιο σιγουρο. Δεν προσπαθω να σε πεισω αλλα πιστευω οτι αν ενας ανθρωπος που δεν ειχε ιδεα και εγραφε dir για να δει τα περιεχομενα στην κονσολα, καταφερε την εγκατασταση (εγω) εσυ θα τα καταφερεις πολυ καλυτερα.

    Για το τι θα κερδισεις, πιστευω οτι εχει αναλυθει πολλακις και η συγκριση του Slammer που τα εχει δοκιμασει και τα δυο και εχει και τις γνωσεις να τεσταρει τα λειτουργικα του, θα επρεπε να εξηγει αρκετες αποριες σου.

    Αυτα. .

    [edit] Μην παρεις το παραδειγμα με το φορεμα στραβα, στο μυαλο μου ειχα το κοστουμι, γιατι αφενος ελαχιστοι αντρες ραβονται σε ραφτες, αφετερου σε ενα κοστουμι εκτιμαται περισσοτερο η ανεση (αλλα σιγουρα επειδη εχεις συμμετοχη μπορεις να διαλεξεις υφασμα-κουρτινα αλα Σαλεας ) Αλλα απευθυνομουν σε σενα προσωπικα οποτε το κοστουμι λιγο ασχετο...

    Περιττο το οτι αν κανεις stage-1 σε παντρευομαι (ή τουλαχιστων σε ζηταω απο τον πατερα σου) και θα σφαχτουμε με τον pelasgian... ΞΕρω αυτο μπορει να αποτελεσει εξαιρετικο αντικινητρο... αλλα θα βρεθει μια λυση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KLG : 10-12-05 στις 19:29.

  9. #39
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    3.901
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    dinap1, αν είσαι ευχαριστημένη από τον υπολογιστή σου, και κανεις αυτά που θέλεις, θα έλεγα μην τον πειράξεις καθόλου. Ετσι κι αλλιώς σε ταχυτητα δεν νομίζω να κερδίσεις τιποτα παραπάνω. Αν θελεις μπορείς να εγκαταστησεις gentoo σε ενα άλλο partition για εκπαιδευτικούς λόγους και αφου το στησεις με την ησυχία σου βλέπεις τι κάνεις στη συνέχεια. Το οτι το gentoo χρειάζεται περισσότερο συντηρηση, είναι ενας μύθος, μπορείς αφου το στησεις να μη το κάνεις update καθε μέρα (άλλο αν είναι εθιστικό να κάνεις update και να το σκαλίζεις καθε μέρα).

    ΥΓ: Ολα linux ειναι, οι διαφορές που έχουν όλες οι διανομές μεταξύ τους είναι, στο αρχικό στησιμο, στο διαχειριστή πακέτων και στα init scripts.

  10. #40
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    LOL! Φαντάζομαι στο επόμενο cosmopolitan εξώφυλλο:
    Θέλεις άντρα; Βάλε LINUX!



    Anyway, διάφορες δικαιολογίες για να βάλεις gentoo:
    _________________________________________
    Αν ο Θεός είχε gentoo δεν θα τραβιότανε 7 μέρες να φτιάξει το κόσμο.
    Θα έτρεχε ένα emerge world και θα πήγαινε για καφέ.
    Δεν θα ασχολούταν με κατακλυσμούς και πρόστιμα της ΕΥΔΑΠ.
    Θα έτρεχε ένα emerge -e world και θα πήγαινε για καφέ.
    Τέλος ο Χριστός δεν θα έψαχνε νερό για να το κάνει κρασί.
    Θα έτρεχε ένα emerge wine και θα πήγαινε για καφέ.
    _________________________________________
    Γιατί κάποιος να θέλει να κάνει παιδιά;
    Τρώνε όλο το χρόνο του και ποτέ δεν είναι ευχαριστημένα.
    Τουλάχιστον το gentoo το κάνεις format αν βαρεθείς...
    _________________________________________
    Arch volant, Gentoo manent.
    (ΣτΜ. Λατινικά: Το arch φεύγει, το gentoo μένει)
    _________________________________________


    Να συνεχίσω;
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  11. #41
    Εγγραφή
    20-05-2005
    Περιοχή
    Θεσ/νικη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x
    Router
    SD585v6/LinksysWag200g
    χαχα! όλες οι απαντήσεις σας ήταν καταπληκτικες!
    να σας πω εγώ ένα αντι-κ'ινητρο; έβαλα το liveCD του gentoo και η οθόνη μου πέταξε ένα "Signal out of range" και έσβησε!
    υποθέτω ότι το cd bootαρε κανονικά, έλα όμως που εγώ δεν έβλεπα τίποτα!

    άρα, αν είναι να αρχίσουμε τα προβλήματα κυριολεκτικά από το μηδέν, γιατί να χάνω το χρόνο μου και να προχωρήσω; (το ότι έχω μια αδυναμία στα δύσκολα και μου αρέσουν οι προκλήσεις είναι τελικά ο μόνος λόγος που έκανα αυτή τη μικρή δοκιμή. )
    σας αφήνω τώρα, πάω να ετοιμαστώ για να βγώ το βράδυ, μπάς και βρώ κάνα γαμπρό! μιάς και απέτυχα οικτρά στη gentoo-απόπειρα και χάνω τις 2 χρυσές ευκαιρίες που μου παρουσιάστηκαν εδώ! (pelasgian, KLG)
    καλά,μιλάμε είμαι τελείως and !!!

    p.s.θεωρητικά, μπορώ να μεταφέρω τα xorg.conf, fstab, κλπ από μία διανομή σε άλλη; (κατά την εγκατάσταση του arch πάντως, πήρα το μισό xorg.conf από το Ubuntu! μεγαλείο! με γλύτωσε απο πολλά! )
    Πολλές PC-δυσκολίες λύθηκαν με την ευγενέστατη χορηγία των μελών του adslgr.com!
    Thank you All for your help!

  12. #42
    Εγγραφή
    11-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.654
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Καλύτερη διανομή είναι αυτή στην οποία ξέρεις να κάνεις τη δουλειά σου γρήγορα, απλά και χωρίς προβλήματα, αυτή στην οποία ξέρεις να διορθώνεις προβλήματα και για να μην τα πολυλογώ αυτή με την οποία έχεις ασχοληθεί περισσότερο.

    Αυτή τη στιγμή εμένα με καλύπτει πλήρως το Arch Linux σε όλους τους τομείς (btw το πρωί με pacman -Syu αναβαθμίστηκαν και οι ATI drivers στην τελευταία έκδοση χωρίς πρόβλημα...). Gentoo ίσως στο φορητό που σκέφτομαι να αγοράσω και αυτό μόνο αν το Arch δεν δουλέψει.

  13. #43
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.988
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess
    LOL! Φαντάζομαι στο επόμενο cosmopolitan εξώφυλλο:
    Θέλεις άντρα; Βάλε LINUX!
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  14. #44
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.615
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Μία ψήφος για το Gentoo κι από μένα, παρόλο που δεν έχω δει το Arch και ομολογουμένως από μαρτυρίες κάποιων εδώ, πρέπει να είναι μια αξιοπρεπής binary διανομή.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  15. #45
    Εγγραφή
    20-05-2005
    Περιοχή
    Θεσ/νικη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x
    Router
    SD585v6/LinksysWag200g
    Επανέρχομαι με νέες εμπειρίες! μετά από μια βασική εγκατάσταση Gentoo (βλ. kernel,gnome,kde, βασικές ρυθμίσεις πχ δίκτυο,ήχος,γραφικά) πλέον αρχίζω και βλέπω τις ομοιότητες και διαφορές των 2 συστημάτων.

    διαφορά σε ταχύτητα δεν είδα καμία.
    με το Arch είχα σύντομα ένα γρήγορο λειτουργικό, σταθερό και επαρκές όσον αφορά τη χρήση για την οποία προορίζεται το pc.

    το Gentoo μου φαίνεται σαφώς δυσκολότερο και πολύ πιο χρονοβόρο τόσο στο αρχικό του στήσιμο όσο και στις προσθήκες πακέτων και τις αναβαθμίσεις του.
    Το Gentoo νομίζω πως προορίζεται για χρήστες που έχουν το χρόνο, τη διάθεση, αλλά και τον κατάλληλο υπολογιστή (ισχυρή cpu, αρκετή ram & diskspace) για να μάθουν το linux σε βάθος.
    Σε κάνει θέλεις δε θέλεις Advanced user, με αποτέλεσμα να βρίσκεις τη λύση σε πολλά προβλήματα τα οποία ίσως δε θα μπορούσες να αντιμετωπίσεις χρησιμοποιόντας μια binary διανομή.

    Συνοψίζοντας, το Arch είναι με διαφορά η καλύτερη binary διανομή που έχω δοκιμάσει (Arch, Ubuntu, Suse) και πλέον είναι το κύριο λειτουργικό μου.
    Το Gentoo θα το κρατήσω ως εκπαιδευτικό εργαλείο, τουλάχιστο προς το παρόν.
    Πολλές PC-δυσκολίες λύθηκαν με την ευγενέστατη χορηγία των μελών του adslgr.com!
    Thank you All for your help!

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Περί Arch Linux... (v2)
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 10797
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-09, 21:48
  2. Ζητω την αποψη σας
    Από greg21 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-08, 20:07
  3. Περί Arch Linux...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 5046
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-08, 00:46
  4. Την άποψή σας σχετικά με την σύνδεση.
    Από Πασχαλίτσα στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-06, 11:24

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας