Σελ. 281 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 261271276279280281282283286291301 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.201-4.215 από 4920
  1. #4201
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Για ποιο λόγο άραγε το Paypal βλέπει τη virtual κάρτα της revolut με νόμισμα GBP; ενώ την φυσική κάρτα, συνδεδεμένη με τον ίδιο λογαριασμό, με EUR!!! Περίεργο. Λογικά όμως, αν επιλέξω τη μετατροπή από άλλο νόμισμα να το κάνει η κάρτα δε θα έχω πρόβλημα (ελπίζω). Πχ θέλω να πληρώσω σε USD, το υπόλοιπό μου είναι σε EUR: λογικά η Revolut θα κάνει τη μετατροπή EUR -> USD και όχι EUR - GBP - USD. Τι νομίζετε;

  2. #4202
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο λόγο άραγε το Paypal βλέπει τη virtual κάρτα της revolut με νόμισμα GBP; ενώ την φυσική κάρτα, συνδεδεμένη με τον ίδιο λογαριασμό, με EUR!!! Περίεργο. Λογικά όμως, αν επιλέξω τη μετατροπή από άλλο νόμισμα να το κάνει η κάρτα δε θα έχω πρόβλημα (ελπίζω). Πχ θέλω να πληρώσω σε USD, το υπόλοιπό μου είναι σε EUR: λογικά η Revolut θα κάνει τη μετατροπή EUR -> USD και όχι EUR - GBP - USD. Τι νομίζετε;
    Ξέρεις ότι το revolut είναι αγγλικό τραπεζικό ίδρυμα;
    Ότι ανοίγοντας λογαριασμό εκεί αποκτάς και αγγλικό account;
    Πόσο καιρό την δουλεύεις;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #4203
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις ότι το revolut είναι αγγλικό τραπεζικό ίδρυμα;
    Ότι ανοίγοντας λογαριασμό εκεί αποκτάς και αγγλικό account;
    Πόσο καιρό την δουλεύεις;
    Όπως αναφέρει και πιο πάνω, η μια κάρτα είναι σε GBP και η άλλη είναι κανονικά σε EUR, στην Revolut έχεις και Αγγλικό account, αλλά και Account σε euro

    έχει αναφέρεθει ακόμα πως κάποιες κάρτες έχουν σαν νόμισμα λίρες και κάποιες άλλες έχουν euro,

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο λόγο άραγε το Paypal βλέπει τη virtual κάρτα της revolut με νόμισμα GBP; ενώ την φυσική κάρτα, συνδεδεμένη με τον ίδιο λογαριασμό, με EUR!!! Περίεργο. Λογικά όμως, αν επιλέξω τη μετατροπή από άλλο νόμισμα να το κάνει η κάρτα δε θα έχω πρόβλημα (ελπίζω). Πχ θέλω να πληρώσω σε USD, το υπόλοιπό μου είναι σε EUR: λογικά η Revolut θα κάνει τη μετατροπή EUR -> USD και όχι EUR - GBP - USD. Τι νομίζετε;
    Θα επιλέξεις το Paypal να σε χρεώσει στο νόμισμα του πωλητή, μετά την μετατροπή την κάνει η revolut με καλύτερες ισοτιμίες απο το paypal, Η μετατροπή θα γίνει usd σε eur χωρίς να περάσει απο λίρες

  4. #4204
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις ότι το revolut είναι αγγλικό τραπεζικό ίδρυμα;
    Ότι ανοίγοντας λογαριασμό εκεί αποκτάς και αγγλικό account;
    Πόσο καιρό την δουλεύεις;
    Χρόνια! Τα ξέρω όλα αυτά. Δεν υπάρχει λόγος να γίνεσαι επιθετικός, δε βοηθάς σε κάτι...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχει αναφέρεθει ακόμα πως κάποιες κάρτες έχουν σαν νόμισμα λίρες και κάποιες άλλες έχουν euro,
    Αυτό ακριβώς με παραξενεύει και μένα!

    Θα επιλέξεις το Paypal να σε χρεώσει στο νόμισμα του πωλητή, μετά την μετατροπή την κάνει η revolut με καλύτερες ισοτιμίες απο το paypal,
    Αυτό πάντα το ρυθμίζω έτσι...

    Η μετατροπή θα γίνει usd σε eur χωρίς να περάσει απο λίρες
    Αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω! Ευχαριστώ πολύ!

  5. #4205
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Δεν καταλαβαίνω τι σε παραξενεύει. Και η payoneer αγγλική είναι αλλά εχει λογαριασμούς σε ευρώ,λίρες και δολάρια. Που το παράξενο;
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  6. #4206
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω τι σε παραξενεύει. Και η payoneer αγγλική είναι αλλά εχει λογαριασμούς σε ευρώ,λίρες και δολάρια. Που το παράξενο;
    Δεν αναφέρομαι σε λογαριασμούς. Και σε Revolut υπάρχουν πολλαπλοί λογαριασμοί διαφορετικών νομισμάτων. Αλλά η κάρτα φαίνεται ότι έχει ένα νόμισμα. Στη φυσική αυτό είναι το EUR, στη virtual το GBP! Αυτό κατά τη γνώμη μου είναι το παράξενο.

  7. #4207
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αναφέρομαι σε λογαριασμούς. Και σε Revolut υπάρχουν πολλαπλοί λογαριασμοί διαφορετικών νομισμάτων. Αλλά η κάρτα φαίνεται ότι έχει ένα νόμισμα. Στη φυσική αυτό είναι το EUR, στη virtual το GBP! Αυτό κατά τη γνώμη μου είναι το παράξενο.
    Το τι νόμισμα έχεις είναι εικονικό. Αυτός από τον οποίο αγοράζεις βλέπει ότι η κάρτα είναι Αγγλική και υποθέτει βάσιμα ότι είναι σε λίρες, γιαυτο και προσπαθεί να χρεώσει σε λίρες. Την πληροφορία ότι εσυ έχεις χρήματα μόνο σε ευρω στη revolut ο εμπορος δε μπορεί να τη γνωρίζει

  8. #4208
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αναφέρομαι σε λογαριασμούς. Και σε Revolut υπάρχουν πολλαπλοί λογαριασμοί διαφορετικών νομισμάτων. Αλλά η κάρτα φαίνεται ότι έχει ένα νόμισμα. Στη φυσική αυτό είναι το EUR, στη virtual το GBP! Αυτό κατά τη γνώμη μου είναι το παράξενο.
    Εκεί έχεις μια κάρτα για κάθε νόμισμα
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  9. #4209
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    εχω ανοιξει ενα dispute που στην συνεχεια εκανα claim.
    Με τα πολλά παίρνω ενα εμαιλ την τεταρτη στις 8.53 που ελεγε για "Banggood Technology Co., Limited has offered you a partial refund of 27,73 USD to resolve this claim."

    την ιδια μερα και 5 λεπτα μετα στις 8.58 παιρνω ενα δευτερο εμαιλ που γραφει :
    "Banggood Technology Co., Limited has provided a response to the claim you filed against them. We are reviewing the facts of the case and will carefully consider all the material before making a decision. We will let you know if we require additional information from you, and will contact you via email when a decision has been reached. "

    Μπαινω στο παυπαλ και βλεπω αυτο:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  παυπαλ.JPG 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  43,8 KB 
ID: 202004

    λεω θα ασχοληθω το ΣΚ.

    Σημερα παίρνω
    "This is a reminder that you still need to respond to the partial refund offered by Banggood Technology Co., Limited. "

    Στο παυπαλ εξακολουθω να εχω το μηνυμα που βλεπετε στο επισυναπτομενο και πουθενα δεν υπαρχει αναφορα για αποδοχη του refund αλλα το παυπαλ ζηταει περισσότερες πληροφοριες.
    Τι να κανω;

    edit: πατησα το respond και βγηκε το μηνυμα για την αποδοχή.

  10. #4210
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Πήγα να πάρω κάτι μπαχάρια από κατάστημα των Σερρών και η πληρωμή με Paypal δεν πέρναγε. Δε δεχόταν την κάρτα της Eurobank. Μίλησα με την τράπεζα και μου είπαν ότι φταίνε τα capital controls σε συνδυασμό με το επάγγελμα που έχει δηλώσει ο έμπορος!

    Τελικά πλήρωσα κατευθείαν στο σύστημα της τράπεζας του εμπορου, με την ίδια κάρτα και η πληρωμή πέρασε κανονικά.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  11. #4211
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΧΑΡΝΩΝ
    SNR / Attn
    15(dB) / 41(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα κυριοι μια ερωτηση σχετικα με μια πληρωμη με paypal για αγορα απο Αγγλια που εγινε πριν μερικες μερες.Λοιπον το paypal ενω εχει τραβηξει τα λεφτα η πληρωμη φαινεται ως εκκρεμοτητα "pending" εχει γινει ερωτηση σχετικα με αυτο στο paypal ακομα δεν εχω λαβει απαντηση προφανως,εχει τυχει σε καποιον κατι παρομοιο ?

  12. #4212
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.102
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μήπως η αγορά έγινε μέσω PayPal με κάρτα και χρειάζονται λίγες ημέρες, 2-3, για να φανούν τα χρήματα;
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  13. #4213
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Χρησιμοποιώ μόνο πιστωτική κάρτα της Alpha Bank για το Paypal εδώ και πάρα πάρα πάρα πολλά χρόνια και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.
    Ως γνωστόν την πρώτη φορά έχει την διαδικασία με την αυθεντικοποίηση μέσω του λογαριασμού της πιστωτικής κλπ. και από εκεί και πέρα όταν θέλω να αγοράσω κάτι, την προσθέτω στο paypal, αγοράζω, σε λίγα λεπτά περνιέται η πράξη, στέλνονται οι αποδείξεις στο email μου και μετά την αφαιρώ από το paypal.
    Αυτά.

  14. #4214
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.633
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρησιμοποιώ μόνο πιστωτική κάρτα της Alpha Bank για το Paypal εδώ και πάρα πάρα πάρα πολλά χρόνια και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.
    Ως γνωστόν την πρώτη φορά έχει την διαδικασία με την αυθεντικοποίηση μέσω του λογαριασμού της πιστωτικής κλπ. και από εκεί και πέρα όταν θέλω να αγοράσω κάτι, την προσθέτω στο paypal, αγοράζω, σε λίγα λεπτά περνιέται η πράξη, στέλνονται οι αποδείξεις στο email μου και μετά την αφαιρώ από το paypal.
    Αυτά.
    χρησιμοποιω την ιδια διαδικασια (με τα ιδια μεσα ) και το εχω δοκιμασει , μολις χρεωθει στο paypal ,αυτοματως χρεωνεται και στην καρτα . (με refresh στο webanking της αλφα το εχω διαπιστωσει )
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  15. #4215
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark_Nightfall Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα κυριοι μια ερωτηση σχετικα με μια πληρωμη με paypal για αγορα απο Αγγλια που εγινε πριν μερικες μερες.Λοιπον το paypal ενω εχει τραβηξει τα λεφτα η πληρωμη φαινεται ως εκκρεμοτητα "pending" εχει γινει ερωτηση σχετικα με αυτο στο paypal ακομα δεν εχω λαβει απαντηση προφανως,εχει τυχει σε καποιον κατι παρομοιο ?
    Μπορεί να έχει επιλέξει η άλλη πλευρά να πρέπει να κάνει πρώτα accept την πληρωμή ώστε να περάσουν στον δικό του λογαριασμό

Σελ. 281 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 261271276279280281282283286291301 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτησεις ebay - paypal
    Από AGGANIS στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-09, 11:19
  2. Paypal
    Από Athanasios στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-08, 19:21
  3. Ερωτήσεις για Paypal
    Από Spiros_k στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-08, 13:00
  4. paypal
    Από bfhd στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-06, 22:07
  5. Ερωτήσεις για το PayPal
    Από vivalife688 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-04, 09:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας