Σελ. 300 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 280290295298299300301302305310320 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.486-4.500 από 4920
  1. #4486
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    μήπως την κάρτα αυτή την ανανεωσες πρόσφατα στο paypal; πχ επειδή .είχε αλλάξει η ημερομηνία λήξης;

  2. #4487
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    η κάρτα έχει ανανέωση το '21
    οπότε την έχω 3-4 χρόνια στο paypal

  3. #4488
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Χμ, τι να πω τότε, περίεργο.

  4. #4489
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

    Last update : και πάλι το δεσμευμενο ευρώ σε λίγη ώρα ξανάγινε διαθέσιμο στον λογαριασμό, με απ'ευθείας χρέωση της κάρτας η ανανέωση έγινε κανονικά.

  5. #4490
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.732
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netman Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

    Last update : και πάλι το δεσμευμενο ευρώ σε λίγη ώρα ξανάγινε διαθέσιμο στον λογαριασμό, με απ'ευθείας χρέωση της κάρτας η ανανέωση έγινε κανονικά.
    Πάντως μοιάζει να θέλει να κάνει επιβεβαίωση της κάρτας (εξ' ου και οι προηγούμενες ερωτήσεις).
    Το paypal την εμφανίζει ενεργή ή ότι χρειάζεται επιβεβαίωση;

  6. #4491
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    H κάρτα δεν ήταν επιβεβαιωμένη,θα την κάνω.
    Αλλά έχω πραγματοποιήσει τόσες πληρωμές με αυτή....

  7. #4492
    Εγγραφή
    13-08-2016
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Kαλημέρα, είχα κάνει παλιά 3-4 λογαριασμούς και με ονόματα ό,τι να'ναι, απλά για να μου γίνονται πληρωμές απο games.
    1) Ο ένας λογαριασμός είναι με e-mail του @in.gr που έκλεισε σαν υπηρεσία . Φυσικά έχω το PP password μου. Το τηλέφωνο που μου ζητάει για verification δυστυχώς είναι παλιό και έχει απενεργοποιηθεί.
    2) Οι άλλοι λογαρασμοί , και αυτοί έχουν ενεργά e-mail αλλά κινητά απενεργοποιημένα πια. Φυσικά για όλους του λογαριαμούς μου έχω τα e-mail & PP passwords.
    Tι μπορώ να κάνω έστω για να αλλάξω τα κινητά, για να βάλω το τωρινό κινητό μου? Όταν επικοινωνήσω μαζί τους θα μου ζητήσουν ταυτότητες κλπ? Eπειδή όπως έγραψα, τα ονόματα χρήστη είναι ό,τι να'ναι , δεν υπάρχει ταυτότητα, μπορώ όμως να τους πείσω οτι είμαι εγώ λέγοντας τους ακριβώς τι πληρώθηκα, πότε και γιατί , ή ο,τιδήποτε άλλο στοιχείο έχω απο το λογαρισμό μου ?
    3) Επίσης έχω και λογαριασμό στο όνομα μου, απο οπου κάνω εγώ πληρωμές. Αν τους επικοινωνήσω το θέμα συνολικά απο τον κανονικό μου λογαριασμό και τους πω οτι ολοι αυτοι οι λογαριασμοι είναι δικοί μου ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kaycee : 30-11-20 στις 02:23.

  8. #4493
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kaycee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλημέρα, είχα κάνει παλιά 3-4 λογαριασμούς και με ονόματα ό,τι να'ναι, απλά για να μου γίνονται πληρωμές απο games.
    1) Ο ένας λογαριασμός είναι με e-mail του @in.gr που έκλεισε σαν υπηρεσία . Φυσικά έχω το PP password μου. Το τηλέφωνο που μου ζητάει για verification δυστυχώς είναι παλιό και έχει απενεργοποιηθεί.
    2) Οι άλλοι λογαρασμοί , και αυτοί έχουν ενεργά e-mail αλλά κινητά απενεργοποιημένα πια. Φυσικά για όλους του λογαριαμούς μου έχω τα e-mail & PP passwords.
    Tι μπορώ να κάνω έστω για να αλλάξω τα κινητά, για να βάλω το τωρινό κινητό μου? Όταν επικοινωνήσω μαζί τους θα μου ζητήσουν ταυτότητες κλπ? Eπειδή όπως έγραψα, τα ονόματα χρήστη είναι ό,τι να'ναι , δεν υπάρχει ταυτότητα, μπορώ όμως να τους πείσω οτι είμαι εγώ λέγοντας τους ακριβώς τι πληρώθηκα, πότε και γιατί , ή ο,τιδήποτε άλλο στοιχείο έχω απο το λογαρισμό μου ?
    3) Επίσης έχω και λογαριασμό στο όνομα μου, απο οπου κάνω εγώ πληρωμές. Αν τους επικοινωνήσω το θέμα συνολικά απο τον κανονικό μου λογαριασμό και τους πω οτι ολοι αυτοι οι λογαριασμοι είναι δικοί μου ?
    Νομιζω οτι μπορεις να εχεις μεχρι δυο λογαριασμούς εναν προσωπικό και εναν επιχειρηματικό.
    Προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι θα σου παγωσουν όλους τους λογαριασμούς εαν προσπαθησεις να τους ενεργοποιησεις ξανά.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  9. #4494
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Θάνο, έναν λογαριασμό μπορείς να έχεις και αν έχεις ανάγκη για επαγγελματικό κάνεις εκεί και τις προσωπικές δουλειές σου. Επιπλέον λογαριασμούς μπορείς να έχεις με διαφορετικά email στον καθένα εφόσον έχεις φυσικές διευθύνσεις σε άλλες χώρες. Εσύ θα μπορούσες να διατηρείς έναν στη Σουηδία και, αν έχεις διεύθυνση Ελλάδα, και έναν εδώ.

    @kaycee: Ακόμα και το να έχεις δεύτερο λογαριασμό είναι αντίθετο στους κανονισμούς, πόσο μάλλον που είναι και με ψεύτικα στοιχεία. Δεν νομίζω να υπάρχει λύση για το θέμα σου, εύχομαι να είναι μικροποσά. Αν κάπου έχεις πρόσβαση μεταφέρεις ως φίλος στον κανονικό λογαριασμό.
    hnesne

  10. #4495
    Εγγραφή
    13-08-2016
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω οτι μπορεις να εχεις μεχρι δυο λογαριασμούς εναν προσωπικό και εναν επιχειρηματικό.
    Προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι θα σου παγωσουν όλους τους λογαριασμούς εαν προσπαθησεις να τους ενεργοποιησεις ξανά.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    @kaycee: Ακόμα και το να έχεις δεύτερο λογαριασμό είναι αντίθετο στους κανονισμούς, πόσο μάλλον που είναι και με ψεύτικα στοιχεία. Δεν νομίζω να υπάρχει λύση για το θέμα σου, εύχομαι να είναι μικροποσά. Αν κάπου έχεις πρόσβαση μεταφέρεις ως φίλος στον κανονικό λογαριασμό.
    1)Άρα ξεχνάω την περίπτωση να τους πω με ειλικρίνια το πρόβλημα μου οτι είμαι κάτοχος τεσσάρων λογαριασμών και το τι μου συνέβη με τους αριθμούς, δεν θα το εκτιμήσουν επειδή είναι αντίθετο με τον κανονισμό τους.

    2) Οπότε πάμε στην περίπτωση εαν επικοινωνήσω ξεχωριστά πλέον σαν ένας-ένας χρήστης και τους πω οτι το μόνο που δεν διατηρώ είναι ο αρ. τηλεφώνου που είχα δηλώσει, παρόλο που έχω όλα τα άλλα στοιχεία, e-mail , password κλπ, δεν θα μπορέσουν να μου αλλάξουν στο λογαριασμό τον αρ τηλεφώνο ή το verification με άλλο τρόπο, πχ e-mail? Ή τι θα ζητήσουν σαν αποδεικτικό οτι είμαι εγώ ο χρήστης?

    3) @jap : Μικροποσά δεν τα λες, ούτε και μεγάλα ποσά. Οπότε αφού το μόνο που το ενδιαφέρει το PP είναι να γίνεται το verification στον αρ τηλεφώνου που είχα δηλώσει προ 3ετίας άσχετα το ποιος είμαι εγώ , αξίζει να ζητήσω απ τη Vodafone επανενεργοποίηση του αριθμού, αν φυσικά δεν έχει δοθεί σε άλλον. Και για να το κάνω πιο "καραγκιοζιλίδικο" αυτό που λέω για το PP, αν έχει δοθεί ο αριθμός σε άλλον χρήστη, καλώ το νούμερο και του λέω του ανθρώπου να μου δώσει το verification code που θα του έρθει, μπαίνω στο λογαριασμό μου , στέλνω τα λεφτά στον κανονικό λογαριασμό μου...

  11. #4496
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Όλα εξαρτώνται από το πόσο μεγάλα είναι τα ποσά και γιατί το έκανες αυτό εξαρχής. Ακόμα κι αν γίνει με κάποιο τρόπο επιτυχές verification, το PayPal έχει το δικαίωμα να σου ζητήσει ταυτοποίηση οποιαδήποτε στιγμή. Τώρα αν δεν είναι και ποσά των 10-20 ευρώ ανά λογαριασμό, κακώς τα 'ξέχασες' τόσο καιρό.

    Για τους τρόπους ταυτοποίησης μην ψάχνεις για πλάγιους τρόπους, δεν θα βρεις. Το Paypal είναι ίδρυμα που διαχειρίζεται χρήματα, δεν είναι google ούτε facebook. (Στο google κατάφερα να ανακτήσω λογαριασμό ξεχασμένο φίλου χωρίς να έχουμε κανένα στοιχείο, δηλώνεις πως είσαι ο κάτοχος και δεν έχεις ούτε email ούτε τηλέφωνα που είχες δηλώσει παλιά, στέλνουν ένα μήνυμα σε κάθε τηλέφωνο και email και αν δεν το λάβει κανείς να απαντήσει ότι είναι δικό του στο δίνουν, έτσι απλά, απλά πρέπει να περάσει ένα διάστημα)
    hnesne

  12. #4497
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.967
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Θυμάται κανείς ποιο είναι το χρηματικό όριο για χρήση κάρτας στο Paypal, σε μη επιβεβαιωμένη κάρτα; Και κάθε πότε κάνει reset;

    Δηλαδή είναι 20 ευρώ την ημέρα, 50 ευρώ τη βδομάδα, 300 ευρώ το μήνα, κλπ.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  13. #4498
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αν στειλω χρηματα καπου με τον τροπο του "σε φιλο / οικογενεια"
    χανω την δυνατοτητα διεκδικησεων που προσφερει το paypal ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  14. #4499
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν στειλω χρηματα καπου με τον τροπο του "σε φιλο / οικογενεια"
    χανω την δυνατοτητα διεκδικησεων που προσφερει το paypal ;
    Ναι, αν στο ζητάει κάποιος πωλητής, πάνε σε άλλον

  15. #4500
    Εγγραφή
    17-04-2007
    Μηνύματα
    763
    Downloads
    68
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    56 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Καλημέρα. Έχω αγοράσει ένα προϊόν από ευρωπαϊκή αποθήκη. Ο πωλητής το έστειλε χτυπημένο και έλειπε ένα μέρος του. Τον είχα στείλει email μέσω Paypal αλλά επειδή δεν απαντούσε κλιμάκωσα την διαφωνία. Τώρα μου ζητάει να στείλω το προϊόν πίσω στην Κίνα για να μου επιστέψει τα χρήματα. Γίνεται να στείλω κάπως ένα μήνυμα στην Paypal; Διότι δεν ευθύνομαι εγώ αλλά ο πωλητής. Το να στείλω πίσω με αυτά που γίνονται με τις μεταφορικές και το κόστος δεν με συμφέρει(θέμα κόστους, ασφάλειας και χρόνου).
    Psaxneis Blog

Σελ. 300 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 280290295298299300301302305310320 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτησεις ebay - paypal
    Από AGGANIS στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-09, 11:19
  2. Paypal
    Από Athanasios στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-08, 19:21
  3. Ερωτήσεις για Paypal
    Από Spiros_k στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-08, 13:00
  4. paypal
    Από bfhd στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-06, 22:07
  5. Ερωτήσεις για το PayPal
    Από vivalife688 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-04, 09:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας