Σελ. 302 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 282292297300301302303304307312322 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.516-4.530 από 4920
  1. #4516
    Εγγραφή
    16-06-2006
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    netfaster..κλπ..
    Καλημέρα, πάω να κάνω την πρώτη αγορά (ανανέωση καρτοκινητού 10€ ) μου ανοίγει το μικρό παραθυράκι του pp, και μου ζητάει να ορίσω πιστωτική κάρτα. Εγώ θέλω να χρεωθεί απο το balance που είναι αρκετό. Πρέπει υποχρεωτικά να βάλω κάρτα?

  2. #4517
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.259
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μόλις διαπίστωσα ό,τι το push notification του android paypal app δεν δουλεύει και είμια σίγουρος ότι αυτό συνέβη μετά από το τελευταίο update στις 17/12 (ver. 7.35.2). Εντός του paypal app μέσω τsettings/ notifications δίνει error/ try again. Συνέβη σε κάποιον άλλον αυτό;

    Update: Υπάρχουν και άλλες σχετικές αναφορές σε latest review της εφαρμογής στο store.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zeronero : 07-01-21 στις 21:19.

  3. #4518
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    μόλις το διαπίστωσα κι εγώ
    ακριβώς τα ίδια ...

  4. #4519
    Εγγραφή
    05-12-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Έχω ένα θέμα με την paypsl.Ενω έκανα την πληρωμή μου λέει ότι είναι σε εκκρεμότητα.Ξερει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό ?Την πληρωμή την έκανα με κάρτα viva wallet

  5. #4520
    Εγγραφή
    31-12-2014
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giotis56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ένα θέμα με την paypsl.Ενω έκανα την πληρωμή μου λέει ότι είναι σε εκκρεμότητα.Ξερει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό ?Την πληρωμή την έκανα με κάρτα viva wallet
    Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να αποδεχτεί τη συναλλαγή ο πωλητής. Πριν 2-3 χρόνια παραγγελία από το sports direct χρειάστηκε 3-4 μέρες για να γίνει η συναλλαγή μέχρι να την εγκρίνουν στο sports direct.

  6. #4521
    Εγγραφή
    05-12-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Μόνο που τα λεφτά δεν τα στείλα σε επιχείρηση .Τα έστειλα στον προσωπικό λογαριασμό ενός που μου πούλησε κάτι μεταχειρισμένο στο ίντερνετ.Αυτος στο λογαριασμό του βλέπει ότι έκανα κατάθεση αλλά δεν έχουν μπει τα χρήματα στο λογαριασμό γιατί του λέει ότι εκρεμει.Το ίδιο λέει και σε μένα.Το πόσο είναι 15€.Οταν του έστειλα 25 λεπτά έγινε αμέσως η πληρωμή

  7. #4522
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.106
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giotis56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο που τα λεφτά δεν τα στείλα σε επιχείρηση .Τα έστειλα στον προσωπικό λογαριασμό ενός που μου πούλησε κάτι μεταχειρισμένο στο ίντερνετ.Αυτος στο λογαριασμό του βλέπει ότι έκανα κατάθεση αλλά δεν έχουν μπει τα χρήματα στο λογαριασμό γιατί του λέει ότι εκρεμει.Το ίδιο λέει και σε μένα.Το πόσο είναι 15€.Οταν του έστειλα 25 λεπτά έγινε αμέσως η πληρωμή
    Και θεωρείς ότι αυτός είναι σωστός τρόπος για να αγοράσεις κάτι (και μάλιστα μεταχειρισμένο) από έναν άγνωστο;

  8. #4523
    Εγγραφή
    05-12-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20210204_220722.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  122,1 KB 
ID: 224145

    - - - Updated - - -

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2021-02-04-22-10-03-966_com.android.chrome.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  104,9 KB 
ID: 224146

    - - - Updated - - -

    Τα 25 και τα 15 λεπτά μπήκαν αμεσωε

    - - - Updated - - -

    Τα 15 και τα 25 λεπτά μπήκαν αμεσως

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και θεωρείς ότι αυτός είναι σωστός τρόπος για να αγοράσεις κάτι (και μάλιστα μεταχειρισμένο) από έναν άγνωστο;
    Γιατί το λες αυτό .Που είναι το λάθος ?.Δεν έβαλα τα στοιχεία της κάρτας μου.Με paypal πληρωσα

    - - - Updated - - -

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20210204_221910.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  63,3 KB 
ID: 224147

  9. #4524
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.106
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ποια είναι η προστασία σου σε περίπτωση στραβής;

  10. #4525
    Εγγραφή
    05-12-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια είναι η προστασία σου σε περίπτωση στραβής;
    Το ότι δεν ξέρει τα στοιχεία του τραπεζικού μου λογαριασμου και της κάρτας μου.Αν αγωραζα κάτι από μαγαζί και δεν πήγαιναν τα λεφτά πάλι δεν θα τα χανα.Και Πίος είναι ο σωστός τρόπος

    - - - Updated - - -

    Ξέρει κανείς γιατί είναι σε εκκρεμότητα η μεταφορά των χρημάτων

    - - - Updated - - -

    Αν τα χρήματα δεν τα πάρει αυτός .Θα επιστροφουν σε μένα.Υπαρχει περίπτωση να χάσω τα λεφτά μου.Αν τα πάρει αυτός σε πόσο διάστημα θα γίνει αυτό.Αν σε καμία εβδομάδα δεν έχει πάρει τα λεφτά θα του τα ξαναστειλω .Μπορεί να έκανα κάτι λάθος

    - - - Updated - - -

    Όποιος μπορεί ας δει τις φωτό που ανέβασα να μου πει αν έχω κάνει κάτι λάθος

  11. #4526
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.106
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giotis56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι δεν ξέρει τα στοιχεία του τραπεζικού μου λογαριασμου και της κάρτας μου.Αν αγωραζα κάτι από μαγαζί και δεν πήγαιναν τα λεφτά πάλι δεν θα τα χανα.Και Πίος είναι ο σωστός τρόπος

    - - - Updated - - -

    Ξέρει κανείς γιατί είναι σε εκκρεμότητα η μεταφορά των χρημάτων

    - - - Updated - - -

    Αν τα χρήματα δεν τα πάρει αυτός .Θα επιστροφουν σε μένα.Υπαρχει περίπτωση να χάσω τα λεφτά μου.Αν τα πάρει αυτός σε πόσο διάστημα θα γίνει αυτό.Αν σε καμία εβδομάδα δεν έχει πάρει τα λεφτά θα του τα ξαναστειλω .Μπορεί να έκανα κάτι λάθος

    - - - Updated - - -

    Όποιος μπορεί ας δει τις φωτό που ανέβασα να μου πει αν έχω κάνει κάτι λάθος
    Φαίνεται ότι γνωρίζεις πολύ λίγα για τις αγορές από το εξωτερικό και ειδικότερα για τη χρήση του Paypal.
    Όταν πληρώνεις έναν πωλητή μέσω Paypal, αυτός δεν γνωρίζει την κάρτα σου, γιαυτό και είναι ο ασφαλέστερος τρόπος αγορών και γιαυτό αγοράζουμε πάντα από πωλητές που δέχονται paypal.
    Ο τρόπος που χρησιμοποίησες είναι ο χειρότερος γιατί έστειλες χρήματα σε ένα "φίλο" και, αν συμβεί στραβή και ο "φίλος" δεν σου στείλει το δέμα, τότε έχασες τα χρήματά σου, αφού το Paypal θεωρεί ότι τα έστειλες σε φίλο/συγγενή και όχι για συναλλαγή μεταξύ πωλητή-αγοραστή.

    Δεν ξέρω τι θα γίνει με τη συγκεκριμένη συναλλαγή, αλλά σε συμβουλεύω να μην ξαναχρησιμοποιήσεις αυτή τη μέθοδο, γιατί συμφέρει τον πωλητή, αφού δεν δίνει την προμήθεια που οφείλει στο Paypal, και αφήνει ξεκρέμαστο εσένα.

  12. #4527
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Τη χρεωστική κάρτα της viva την είχες χρησιμοποιήσει ξανά μέχρι σήμερα; Την είχες κάνει verify?

    Μάλλον θα πρέπει να μιλήσεις με το Paypal. Πιστεύω πως φταίει που η πληρωμή γίνεται μέσω κάρτας και έχουν προηγηθεί οι 2 μικρές χρεώσεις στον ίδιο παραλήπτη από την ίδια κάρτα. Αυτό το PayPal το αντιλαμβάνεται ως ότι είναι κλεμμένη η κάρτα ή τα στοιχεία της και γίνονται δοκιμές χρέωσής της για να ακολουθήσει το μεγάλο ποσό. Το μπλοκάρισμα είναι για λόγους ασφαλείας. Είναι όντως προσφιλής τακτική των κλεφτών.
    hnesne

  13. #4528
    Εγγραφή
    05-12-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη χρεωστική κάρτα της viva την είχες χρησιμοποιήσει ξανά μέχρι σήμερα; Την είχες κάνει verify?

    Μάλλον θα πρέπει να μιλήσεις με το Paypal. Πιστεύω πως φταίει που η πληρωμή γίνεται μέσω κάρτας και έχουν προηγηθεί οι 2 μικρές χρεώσεις στον ίδιο παραλήπτη από την ίδια κάρτα. Αυτό το PayPal το αντιλαμβάνεται ως ότι είναι κλεμμένη η κάρτα ή τα στοιχεία της και γίνονται δοκιμές χρέωσής της για να ακολουθήσει το μεγάλο ποσό. Το μπλοκάρισμα είναι για λόγους ασφαλείας. Είναι όντως προσφιλής τακτική των κλεφτών.
    Ναι έκανα verify.Η δεύτερη μικρή χρέωση έγινε μετά αφότου έστειλα τα 15€.Μηπως παίζει ρόλο το ότι η κάρτα είναι στο όνομα της μητέρας μου ενώ το PayPal στο δικό μου.Το μπλοκάρισμα θα αναιρεθεί μετά από τρεις τέσσερις μέρες

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη χρεωστική κάρτα της viva την είχες χρησιμοποιήσει ξανά μέχρι σήμερα; Την είχες κάνει verify?

    Μάλλον θα πρέπει να μιλήσεις με το Paypal. Πιστεύω πως φταίει που η πληρωμή γίνεται μέσω κάρτας και έχουν προηγηθεί οι 2 μικρές χρεώσεις στον ίδιο παραλήπτη από την ίδια κάρτα. Αυτό το PayPal το αντιλαμβάνεται ως ότι είναι κλεμμένη η κάρτα ή τα στοιχεία της και γίνονται δοκιμές χρέωσής της για να ακολουθήσει το μεγάλο ποσό. Το μπλοκάρισμα είναι για λόγους ασφαλείας. Είναι όντως προσφιλής τακτική των κλεφτών.
    Απλώς το προϊόν είναι iptv και την βρήκα από έναν στο Facebook .Αυτό είναι ένα προϊόν που δεν πωλείτε νόμιμα και έτσι ήταν ο μόνος τρόπος να το παρω

  14. #4529
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Πιο πολύ ίσως να φταίει που δεν έχει ξαναχρησιμοποιηθεί η κάρτα. Μίλα με το PayPal, εδώ μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.

    Για iptv και από το facebook, το πρόβλημά σου είναι πως μπορεί μεθαύριο να πάψει να παίζει κι ας έχεις πληρώσει, και να μη φταίει και ο πωλητής. Από τη στιγμή που είναι παράνομο δεν έχεις εξασφάλιση όπως και να πληρώσεις. Αλλά εντάξει, 15 ευρώ για 1 χρόνο δεν είναι πολλά.
    hnesne

  15. #4530
    Εγγραφή
    05-12-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιο πολύ ίσως να φταίει που δεν έχει ξαναχρησιμοποιηθεί η κάρτα. Μίλα με το PayPal, εδώ μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.

    Για iptv και από το facebook, το πρόβλημά σου είναι πως μπορεί μεθαύριο να πάψει να παίζει κι ας έχεις πληρώσει, και να μη φταίει και ο πωλητής. Από τη στιγμή που είναι παράνομο δεν έχεις εξασφάλιση όπως και να πληρώσεις. Αλλά εντάξει, 15 ευρώ για 1 χρόνο δεν είναι πολλά.
    Με την paypal πως μπορώ να μηλησω?

Σελ. 302 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 282292297300301302303304307312322 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτησεις ebay - paypal
    Από AGGANIS στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-09, 11:19
  2. Paypal
    Από Athanasios στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-08, 19:21
  3. Ερωτήσεις για Paypal
    Από Spiros_k στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-08, 13:00
  4. paypal
    Από bfhd στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-06, 22:07
  5. Ερωτήσεις για το PayPal
    Από vivalife688 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-04, 09:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας