Σελ. 305 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 285295300303304305306307310315325 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.561-4.575 από 4920
  1. #4561
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.358
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το Balance θα τραβήξει το ποσό μόνο αν είναι στο ίδιο νόμισμα με αυτό που ζητά ο παραλήπτης.
    Όχι είναι τέρμα λάθος αυτό που λες γιατί το προϊόν που αγόρασα και ήταν σε δολάρια και το τράβηξε από το balance όχι από την κάρτα μου.
    και τα δυο(Paypal balance & κάρτα) είναι σε ευρώ όχι σε δολάρια.

  2. #4562
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ποια επιλογή υπάρχει στο Settings > Payments > Online purchases του λογαριασμού σου;

  3. #4563
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Οπως γράφω και πιο πίσω, αν έχεις επιλέξει να κάνει την μετατροπή το paypal τότε τραβάει πρώτα απο το balance και κάνει μετατροπή

    - - - Updated - - -

    Αλλά ας μην τον μπλέξουμε και με ισοτιμίες, εφάπαξ χρεώσεις τραπεζών, κάρτες εξωτερικού κλπ, άλλωστε τα ξέρει όλα

  4. #4564
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.358
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια επιλογή υπάρχει στο Settings > Payments > Online purchases του λογαριασμού σου;
    Νομίζω έχω επιλέξει να κάνει την μετατροπή η τράπεζα μου και όχι το Paypal(Πείτε μου από που μπορώ να το τσεκάρω?)
    Αν και δεν νομίζω ότι φταίει αυτό που τράβηξε τα λεφτά από το balance και όχι από την κάρτα που έχω σαν προεπιλογή.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως γράφω και πιο πίσω, αν έχεις επιλέξει να κάνει την μετατροπή το paypal τότε τραβάει πρώτα απο το balance και κάνει μετατροπή

    - - - Updated - - -

    Αλλά ας μην τον μπλέξουμε και με ισοτιμίες, εφάπαξ χρεώσεις τραπεζών, κάρτες εξωτερικού κλπ, άλλωστε τα ξέρει όλα
    Δεν είμαι παντελώς άπειρος με το Paypal.
    Το χρησιμοποιώ χρόνια αλλά εννοείτε ότι δεν ξέρω τα πάντα για το Paypal.

  5. #4565
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπερα σημερα ηθελα να παραγγειλω κατι ρουχα απο το pop air και λεω δεν θα πληρωσω online με την χρεωστικη μου καρτα ( διοτι μου εχει τυχει υποκλοπη στοιχειων καρτας σε site στην κινα ) και θα βγαλω προπληρωμενη βγαζω την webbuy της πειραιως και δεν ηθελα να δωσω το 1 ευρω για γεμισμα , οποτε λεω θα πληρωσω με την χρεωστικη μου μεσω paypall , βαζω την καρτα και δεν προχωτησε ποτε κατι ελεγε για προτιμωμενη μεθοδο πληρωμης δεν καταλαβα.
    Μετα λεω θα στειλω αιτημα στο αλλο email και γεμισω το paypall balance με την χρεωστικη μου καρτα , τελικα το εκανα και εμεινα και εκπληκτος που μου ζητησε ισχυρη ταυτοποιηση η πειραιως στην σελιδα του paypall και γινεται κανονικα η συναλλαγη ειχα ζητησει 55 ευρω και βλεπω στο paypall οτι μπηκανε 52,72 ευρω και λεω ωχ την εκανα την βλακεια . Μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα οτι παιρνει προμηθεια 3,5%+0,35 ευρω ανα συναλλαγη. Τελος παντων το υπολογισα και εβαλα αλλα 2,51ευρω με τον ιδιο τροπο. Κοιτωντας την συναλλαγη βλεπω οτι υπαρχει η δυνατοτητα για επιστροφη χρηματων για αυτην την πληρωμη , τι ειναι αυτο; μπορω να ακυρωσω την συναλλαγη που εκανα ; και να επιστραφουνε τα χρηματα πισω στην καρτα μου; και αν χανω χρηματα; ή οχι μπαινουνε πισω τα 55 ευρω καθαρα ; . Ποσο καιρο κανει αυτο να γινει ; .
    Τελικα τα παρατησα και δεν αγορασα κατι απο το pop air διοτι κολλησα με αυτο το κουμπι. Να πω την αληθεια με βολευει να κανω ακυρωση και να τα πληρωσω με την προπληρωμενη καρτα της πειραιως με εξτρα 1 ευρω απο οτι τωρα που μου πηρε παραπανω χρηματα το paypall( και θα μετρησει σιγουρα στο αφορολογητο ) . Στο αφορολογητο μετρανε οι συναλλαγες με paypall με χρεωση καρτας ενω με το paypall balance οχι! ετσι δεν ειναι ;
    Τελος θα ηθελα να ρωτησω κατι αλλο μου ειπανε οτι μπορω να συνδεσω ενα τραπεζικο λογαριασμο που χρησιμευει αυτο; . μπορω να γεμιζω το paypall balance με εμβασμα ; εχει και αυτο προμηθεια; ή δεν συμφερει; . .
    Συγνωμη για το μακροσκελες μυνημα αλλα δεν ξερω και δεν εχω βρει και ελληνικη βοηθεια για να ρωτησω , παρολο που το paypall το site ειναι στα ελληνικα.

  6. #4566
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.371
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σημερα ηθελα να παραγγειλω κατι ρουχα απο το pop air και λεω δεν θα πληρωσω online με την χρεωστικη μου καρτα ( διοτι μου εχει τυχει υποκλοπη στοιχειων καρτας σε site στην κινα ) και θα βγαλω προπληρωμενη βγαζω την webbuy της πειραιως και δεν ηθελα να δωσω το 1 ευρω για γεμισμα , οποτε λεω θα πληρωσω με την χρεωστικη μου μεσω paypall , βαζω την καρτα και δεν προχωτησε ποτε κατι ελεγε για προτιμωμενη μεθοδο πληρωμης δεν καταλαβα.
    Μετα λεω θα στειλω αιτημα στο αλλο email και γεμισω το paypall balance με την χρεωστικη μου καρτα , τελικα το εκανα και εμεινα και εκπληκτος που μου ζητησε ισχυρη ταυτοποιηση η πειραιως στην σελιδα του paypall και γινεται κανονικα η συναλλαγη ειχα ζητησει 55 ευρω και βλεπω στο paypall οτι μπηκανε 52,72 ευρω και λεω ωχ την εκανα την βλακεια . Μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα οτι παιρνει προμηθεια 3,5%+0,35 ευρω ανα συναλλαγη. Τελος παντων το υπολογισα και εβαλα αλλα 2,51ευρω με τον ιδιο τροπο. Κοιτωντας την συναλλαγη βλεπω οτι υπαρχει η δυνατοτητα για επιστροφη χρηματων για αυτην την πληρωμη , τι ειναι αυτο; μπορω να ακυρωσω την συναλλαγη που εκανα ; και να επιστραφουνε τα χρηματα πισω στην καρτα μου; και αν χανω χρηματα; ή οχι μπαινουνε πισω τα 55 ευρω καθαρα ; . Ποσο καιρο κανει αυτο να γινει ; .
    Τελικα τα παρατησα και δεν αγορασα κατι απο το pop air διοτι κολλησα με αυτο το κουμπι. Να πω την αληθεια με βολευει να κανω ακυρωση και να τα πληρωσω με την προπληρωμενη καρτα της πειραιως με εξτρα 1 ευρω απο οτι τωρα που μου πηρε παραπανω χρηματα το paypall( και θα μετρησει σιγουρα στο αφορολογητο ) . Στο αφορολογητο μετρανε οι συναλλαγες με paypall με χρεωση καρτας ενω με το paypall balance οχι! ετσι δεν ειναι ;
    Τελος θα ηθελα να ρωτησω κατι αλλο μου ειπανε οτι μπορω να συνδεσω ενα τραπεζικο λογαριασμο που χρησιμευει αυτο; . μπορω να γεμιζω το paypall balance με εμβασμα ; εχει και αυτο προμηθεια; ή δεν συμφερει; . .
    Συγνωμη για το μακροσκελες μυνημα αλλα δεν ξερω και δεν εχω βρει και ελληνικη βοηθεια για να ρωτησω , παρολο που το paypall το site ειναι στα ελληνικα.
    Μήπως θα βοηθούσε να την συνδέσεις με ένα Revolut να τελειώνεις;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #4567
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελος θα ηθελα να ρωτησω κατι αλλο μου ειπανε οτι μπορω να συνδεσω ενα τραπεζικο λογαριασμο που χρησιμευει αυτο; . μπορω να γεμιζω το paypall balance με εμβασμα ; εχει και αυτο προμηθεια; ή δεν συμφερει; . .
    Το παραπάνω είναι ένας τρόπος να τραβά χρήματα το paypal απευθείας από τον τραπεζικό λογαριασμό. Ξέχνα τη λογική του 'γεμίζω', δεν έχεις λόγο να το κάνεις.

    Το υπόλοιπό σου post είναι αρκετά μπερδεμένο. Αν κατάλαβα καλά, έφτιαξες 2 λογαριασμούς Paypal με σκοπό να τροφοδοτείς τον ένα με τον άλλο, από κάρτες προπληρωμένες. Και βέβαια η μεταφορά μεταξύ φίλων κοστίζει όταν γίνεται από κάρτα και όχι από το balance. Γιατί τα έκανες έτσι μόνο εσύ γνωρίζεις. Ούτε καταλαβαίνω τι σε απασχολεί, να κερδίσεις 2-3 ευρώ στις προμήθειες για αυτή τη μία φορά;

    Τώρα, η ενδεδειγμένη χρήση του PayPal για αγορές είναι να έχεις έναν τραπεζικό λογαριασμό, σε αυτόν συνδεδεμένη μια ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ κάρτα και να χρεώνει αυτόματα το PayPal την κάρτα σου όταν κάνεις αγορές. Δεν υπάρχει λόγος ούτε να γεμίζεις εκ των προτέρων το πορτοφόλι του PayPal ούτε να χρησιμοποιείς προπληρωμένες. Και βέβαια ούτε revolut που έχει γίνει εμμονή για μερικούς, ο λόγος θα ήταν ίσως χαμηλότερες χρεώσεις στις μετατροπές συναλλάγματος, αλλά νομίζω πως με τις πρόσφατες αλλαγές δεν ισχύει πλέον κάτι τέτοιο.

    Αν είσαι ενήλικας, δεν έχεις λόγο να μην έχεις έναν τραπεζικό λογαριασμό στην Ελλάδα και να τον χρησιμοποιείς έτσι. Με τις προπληρωμένες δεν κερδίζεις τίποτα, ειδικά αν η χρήση είναι για αγορές μέσω PayPal.

    Για τα άλλα κάνε συγκεκριμένες ερωτήσεις και θα σου απαντήσει όποιος ξέρει.
    hnesne

  8. #4568
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σημερα ηθελα να παραγγειλω κατι ρουχα απο το pop air και λεω δεν θα πληρωσω online με την χρεωστικη μου καρτα ( διοτι μου εχει τυχει υποκλοπη στοιχειων καρτας σε site στην κινα ) και θα βγαλω προπληρωμενη βγαζω την webbuy της πειραιως και δεν ηθελα να δωσω το 1 ευρω για γεμισμα , οποτε λεω θα πληρωσω με την χρεωστικη μου μεσω paypall , βαζω την καρτα και δεν προχωτησε ποτε κατι ελεγε για προτιμωμενη μεθοδο πληρωμης δεν καταλαβα.
    Μετα λεω θα στειλω αιτημα στο αλλο email και γεμισω το paypall balance με την χρεωστικη μου καρτα , τελικα το εκανα και εμεινα και εκπληκτος που μου ζητησε ισχυρη ταυτοποιηση η πειραιως στην σελιδα του paypall και γινεται κανονικα η συναλλαγη ειχα ζητησει 55 ευρω και βλεπω στο paypall οτι μπηκανε 52,72 ευρω και λεω ωχ την εκανα την βλακεια . Μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα οτι παιρνει προμηθεια 3,5%+0,35 ευρω ανα συναλλαγη. Τελος παντων το υπολογισα και εβαλα αλλα 2,51ευρω με τον ιδιο τροπο. Κοιτωντας την συναλλαγη βλεπω οτι υπαρχει η δυνατοτητα για επιστροφη χρηματων για αυτην την πληρωμη , τι ειναι αυτο; μπορω να ακυρωσω την συναλλαγη που εκανα ; και να επιστραφουνε τα χρηματα πισω στην καρτα μου; και αν χανω χρηματα; ή οχι μπαινουνε πισω τα 55 ευρω καθαρα ; . Ποσο καιρο κανει αυτο να γινει ; .
    Τελικα τα παρατησα και δεν αγορασα κατι απο το pop air διοτι κολλησα με αυτο το κουμπι. Να πω την αληθεια με βολευει να κανω ακυρωση και να τα πληρωσω με την προπληρωμενη καρτα της πειραιως με εξτρα 1 ευρω απο οτι τωρα που μου πηρε παραπανω χρηματα το paypall( και θα μετρησει σιγουρα στο αφορολογητο ) . Στο αφορολογητο μετρανε οι συναλλαγες με paypall με χρεωση καρτας ενω με το paypall balance οχι! ετσι δεν ειναι ;
    Τελος θα ηθελα να ρωτησω κατι αλλο μου ειπανε οτι μπορω να συνδεσω ενα τραπεζικο λογαριασμο που χρησιμευει αυτο; . μπορω να γεμιζω το paypall balance με εμβασμα ; εχει και αυτο προμηθεια; ή δεν συμφερει; . .
    Συγνωμη για το μακροσκελες μυνημα αλλα δεν ξερω και δεν εχω βρει και ελληνικη βοηθεια για να ρωτησω , παρολο που το paypall το site ειναι στα ελληνικα.
    Revolut και χρήση κάρτας μιας χρήσης άμα σε φοβίζει. Μονόδρομος
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  9. #4569
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως θα βοηθούσε να την συνδέσεις με ένα Revolut να τελειώνεις;
    δεν θελω να εχω λογαριασμο σε τραπεζα εξωτερικου την χρησιμοποιησα την revolut μια φορα και μετα την ακυρωσα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παραπάνω είναι ένας τρόπος να τραβά χρήματα το paypal απευθείας από τον τραπεζικό λογαριασμό. Ξέχνα τη λογική του 'γεμίζω', δεν έχεις λόγο να το κάνεις.

    Το υπόλοιπό σου post είναι αρκετά μπερδεμένο. Αν κατάλαβα καλά, έφτιαξες 2 λογαριασμούς Paypal με σκοπό να τροφοδοτείς τον ένα με τον άλλο, από κάρτες προπληρωμένες. Και βέβαια η μεταφορά μεταξύ φίλων κοστίζει όταν γίνεται από κάρτα και όχι από το balance. Γιατί τα έκανες έτσι μόνο εσύ γνωρίζεις. Ούτε καταλαβαίνω τι σε απασχολεί, να κερδίσεις 2-3 ευρώ στις προμήθειες για αυτή τη μία φορά;

    Τώρα, η ενδεδειγμένη χρήση του PayPal για αγορές είναι να έχεις έναν τραπεζικό λογαριασμό, σε αυτόν συνδεδεμένη μια ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ κάρτα και να χρεώνει αυτόματα το PayPal την κάρτα σου όταν κάνεις αγορές. Δεν υπάρχει λόγος ούτε να γεμίζεις εκ των προτέρων το πορτοφόλι του PayPal ούτε να χρησιμοποιείς προπληρωμένες. Και βέβαια ούτε revolut που έχει γίνει εμμονή για μερικούς, ο λόγος θα ήταν ίσως χαμηλότερες χρεώσεις στις μετατροπές συναλλάγματος, αλλά νομίζω πως με τις πρόσφατες αλλαγές δεν ισχύει πλέον κάτι τέτοιο.

    Αν είσαι ενήλικας, δεν έχεις λόγο να μην έχεις έναν τραπεζικό λογαριασμό στην Ελλάδα και να τον χρησιμοποιείς έτσι. Με τις προπληρωμένες δεν κερδίζεις τίποτα, ειδικά αν η χρήση είναι για αγορές μέσω PayPal.

    Για τα άλλα κάνε συγκεκριμένες ερωτήσεις και θα σου απαντήσει όποιος ξέρει.

    Λοιπον γεμισα το paypall balance με τον εξης τροπο , ζητας χρηματα να σου βαλουνε και στελνεις σε ενα αλλο email , μετα μπαινεις στο email σου και πατας στο λινκ επανω και μετα βαζεις την καρτα και στελνει τα χρηματα στο paypall του ατομου που τα ζητησε και ετσι γεμισε το paypall balance μου με την αντιστοιχη προμηθεια 3,5%+0,35 ευρω .
    το εκανα και αυτο και εβαλα την χρεωστικη μου καρτα και δεν μπορεσα να κανω πληρωμη κατι μου ελεγε για προτιμωμενο τροπο που δεν ορισει , μαλλον ειχα βαλει το balance παλαιοτερα τι να σου πω δεν ξερω, επειδη δεν παιρναγε για αυτο και εβαλα χρηματα στο balance το ειχα κανει παλαιοτερα με το capital control και το θυμηθηκα.
    Επισης θυμαμαι πριν 4 χρονια οτι οταν εβαζεις μια καρτα στο paypall σε χρεωνε ενα μικρο ποσο και μετα εβλεπες την κινηση στο internet banking και μετα εβαζες την ατιολογια και επιστρεφοτανε κατι σαν ασφαλεια οτι ισχυει η καρτα , αυτο δεν μου εγινε , και πιο παλαια περιπου 2 χρονια πισω που ειχα συνδεδεμενη καρτα εθνικης παλι δεν μου το ειχε κανει .
    Οσο για την συνδεση του τραπεζικου λογαριασμου με το paypall δεν το εχω καταλαβει πως δουλευει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnmegarythmos : 10-03-21 στις 03:31.

  10. #4570
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.371
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν θελω να εχω λογαριασμο σε τραπεζα εξωτερικου την χρησιμοποιησα την revolut μια φορα και μετα την ακυρωσα.
    Tα ίδια γράφεις στο myphone και δεν βγάζει νόημα.
    Δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα έχεις με μια υπηρεσία που την χρησιμοποιεί όλος ο κόσμος και χιλιάδες άτομα και από την Ελλάδα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #4571
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα ίδια γράφεις στο myphone και δεν βγάζει νόημα.
    Δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα έχεις με μια υπηρεσία που την χρησιμοποιεί όλος ο κόσμος και χιλιάδες άτομα και από την Ελλάδα.
    το αποφευγω οπως εγραψα , διοτι το φοβαμαι τον λογαριασμο στο εξωτερικο.
    Σημερα επειδη δεν εβγαλα ακρη πατησα στην 2η πληρωμη του paypall balance να γινει επιστροφη και περιμενω να δω ποτε θα γινει η επιστροφη στην χρεωστικη μου καρτα και αμα θα μπουνε καθαρα, αφου δεν εχω καμια σταθερη απαντηση απο κανεναν το δοκιμαζω και εγω για να το δω στην πραξη και δεν προκειται να το ξανα χρησιμοποιησω το γεμισμα του paypall balance διοτι δεν αξιζει με την προμηθεια που εχει, θα συνδεσω την χρεωστικη μου καρτα που ηδη εχω κανει αλλα θα αλλαξω το προτιμωμενο τροπο πληρωμης σε καρτα απο το paypall balance και τελειωσε το θεμα.

  12. #4572
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.754
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πριν λίγο έσκασε αυτό, και πέρασε τα σπαμοφίλτρα. Σήμερα αγόρασα παιχνίδι στο Steam με Paypal.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2021-03-13 200752.jpg 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  79,7 KB 
ID: 225601

    Φυσικά φόλα, αλλά όλο και κάποιος θα την πατήσει.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  13. #4573
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τελικα εκανα επιστροφη ολων χρηματων απο το paypall balance πισω στην καρτα μου λεει οτι θα κανει μπορει και περισσοτερο απο 30 ημερες αλλα τελειωσε το θεμα. Εβαλα προτιμωμενο τροπο την χρεωστικη μου καρτα και τελειωσε το θεμα.
    Το προβλημα ειναι οτι το ονομα μου john το εχω περασει στο paypall και στον λογαριασμο στην τραπεζα ειναι ioannis δεν θα μπορεσει να γινει συνδεση με την τραπεζα αμα χρειαστει. Μπηκα να κανω αλλαγη και μου ζηταει να στειλω ταυτοτητα και λογαριασμο δεκο ( δεν εχω στο ονομα μου ) και μια αιτηση . Τιποτα αλλο; φοβαμαι να τα ανεβασω οποτε ελεγα ειτε να διαγραψω τελειως το λογαριασμο και να φτιαξω αλλο αλλα δεν θα μπορω να χρησιμοποιησω το ιδιο email, οποτε θα το αφησω οπως εχει και δεν θα το συνδεσω με την τραπεζα.
    Εχει ανεβασει κανενας ολα αυτα που ζηταει ; για την συνδεση με την τραπεζα; .




  14. #4574
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα εκανα επιστροφη ολων χρηματων απο το paypall balance πισω στην καρτα μου λεει οτι θα κανει μπορει και περισσοτερο απο 30 ημερες αλλα τελειωσε το θεμα. Εβαλα προτιμωμενο τροπο την χρεωστικη μου καρτα και τελειωσε το θεμα.
    Το προβλημα ειναι οτι το ονομα μου john το εχω περασει στο paypall και στον λογαριασμο στην τραπεζα ειναι ioannis δεν θα μπορεσει να γινει συνδεση με την τραπεζα αμα χρειαστει. Μπηκα να κανω αλλαγη και μου ζηταει να στειλω ταυτοτητα και λογαριασμο δεκο ( δεν εχω στο ονομα μου ) και μια αιτηση . Τιποτα αλλο; φοβαμαι να τα ανεβασω οποτε ελεγα ειτε να διαγραψω τελειως το λογαριασμο και να φτιαξω αλλο αλλα δεν θα μπορω να χρησιμοποιησω το ιδιο email, οποτε θα το αφησω οπως εχει και δεν θα το συνδεσω με την τραπεζα.
    Εχει ανεβασει κανενας ολα αυτα που ζηταει ; για την συνδεση με την τραπεζα; .



    Έχει καμία 15ετια που είχα συνδέσει έναν λογαριασμό της Πειραιώς, και είχα κάνει ταυτοποίηση και τα στοιχεία μου με ταυτότητες, δέκο κτλ..

  15. #4575
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα εκανα επιστροφη ολων χρηματων απο το paypall balance πισω στην καρτα μου λεει οτι θα κανει μπορει και περισσοτερο απο 30 ημερες αλλα τελειωσε το θεμα. Εβαλα προτιμωμενο τροπο την χρεωστικη μου καρτα και τελειωσε το θεμα.
    Το προβλημα ειναι οτι το ονομα μου john το εχω περασει στο paypall και στον λογαριασμο στην τραπεζα ειναι ioannis δεν θα μπορεσει να γινει συνδεση με την τραπεζα αμα χρειαστει. Μπηκα να κανω αλλαγη και μου ζηταει να στειλω ταυτοτητα και λογαριασμο δεκο ( δεν εχω στο ονομα μου ) και μια αιτηση . Τιποτα αλλο; φοβαμαι να τα ανεβασω οποτε ελεγα ειτε να διαγραψω τελειως το λογαριασμο και να φτιαξω αλλο αλλα δεν θα μπορω να χρησιμοποιησω το ιδιο email, οποτε θα το αφησω οπως εχει και δεν θα το συνδεσω με την τραπεζα.
    Εχει ανεβασει κανενας ολα αυτα που ζηταει ; για την συνδεση με την τραπεζα; .



    τελικα εκανα επιστροφη των χρηματων απο το paypall balance στις 13/03/21 και σημερα 16/03/2021 μου επιστραφηκαν τα χρηματα στην χρεωστικη μου παλι καλα. ( Τα χρηματα τα ειχα ζητησει με αιτημα αποστολης χρηματων απο το δευτερο mail μου ).

Σελ. 305 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 285295300303304305306307310315325 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτησεις ebay - paypal
    Από AGGANIS στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-09, 11:19
  2. Paypal
    Από Athanasios στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-08, 19:21
  3. Ερωτήσεις για Paypal
    Από Spiros_k στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-08, 13:00
  4. paypal
    Από bfhd στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-06, 22:07
  5. Ερωτήσεις για το PayPal
    Από vivalife688 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-04, 09:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας