Σελ. 295 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 275285290293294295296297300305315 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.411-4.425 από 4920
  1. #4411
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jan402 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπερα. Σε ένα λογαριασμό στο ονοματεπώνυμο και στη διεύθυνση όλα έχουν συμπληρωθεί στα ελληνικα, διάβασα πως κανονικά έπρεπε στο paypal να τα βάλω με λατινικούς χαρακτήρες γιατί αν προσθέσω κάρτα μετά θα έχω πρόβλημα, ισχύει αυτό;
    Δεν θα έχεις κάποιο θέμα, όπως πχ δεν έχεις θέμα αν έχεις βάλει όνομα και διεύθυνση στα Αγγλικά αλλά κάνεις αγορά απο Ελληνικά eshop

  2. #4412
    Εγγραφή
    02-04-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cx
    Τελικά έκλεισα το account και θα ανοίξω άλλο γιατί δεν με αφήνει χωρίς να κλείσω το προηγούμενο.

    Κάποιες ερωτήσεις 1) Για να μην την ξαναπατήσω στο ονοματεπώνυμο βάζω τώρα λατινικά, για την διεύθυνση την βάζω και εκεί στα λατινικά η στα ελληνικά? 2) στα διεθνή σίτε όταν πρόκειται αγορές τα βάζω φυσικά με λατινικά και την διεύθυνση και το ονοματεπώνυμο μου έτσι δεν ειναι ?

  3. #4413
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Εγώ έχω 2 λογαριασμούς, στον έναν είναι όλα στα ελληνικά, στο άλλον όλα στα αγγλικά. Ποτέ δεν είχα κανένα θέμα, είτε σε ελληνικά είτε σε ξένα sites. Άλλωστε τη διεύθυνση παραλαβής την βάζεις στο κατάστημα, σε όποια στοιχεία θέλεις!

  4. #4414
    Εγγραφή
    02-04-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cx
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω 2 λογαριασμούς, στον έναν είναι όλα στα ελληνικά, στο άλλον όλα στα αγγλικά. Ποτέ δεν είχα κανένα θέμα, είτε σε ελληνικά είτε σε ξένα sites. Άλλωστε τη διεύθυνση παραλαβής την βάζεις στο κατάστημα, σε όποια στοιχεία θέλεις!
    το θέμα ειναι πως όταν πάω να ανοίξω άλλο account δεν με αφήνει γιατί βρίσκει αμέσως το παλιό email ,φαντάζομαι και το ίδιο κινητό και τα δυο αυτά δηλωμένα κύρια(δεν μπορείς να τα αλλάξεις) παρά μόνο να προσθέσεις δεύτερα

  5. #4415
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Για όσους χρησιμοποιείτε ελληνικά: Μπείτε λίγο στα παπούτσια του κάθε εμπόρου, έχει π.χ. μέσα σε μια μέρα να στείλει 100 παραγγελίες, θα τυπώσει ό,τι του δώσει στο σύστημα, αν τα ελληνικά βγουν με ερωτηματικά ή άλλους περίεργους χαρακτήρες ίσως να μην καταλάβει καν ότι κάτι πάει λάθος με τη διεύθυνση, είναι συνταγή κάτι να πάει στραβά είτε με την αποστολή είτε στην περίπτωση επιστροφής. Αν ήμασταν ο περιούσιος λαός και όλοι έπρεπε να ξέρουν να διαβάζουν ελληνικά δεν θα έγραφαν τα ονοματεπώνυμα με λατινικούς χαρακτήρες σε διαβατήρια και ταυτότητες. Ή αν έχεις χρήματα στο paypal και πρέπει να τα στείλεις σε λογαριασμό στην Ελλάδα, το όνομα πρέπει οπωσδήποτε να αναγράφεται με λατινικούς χαρακτήρες (αλλιώς δεν περνά το έμβασμα).

    Αυτό επίσης με τη διεύθυνση παραλαβής δεν είναι τόσο έξυπνο, κάποιοι σοβαροί έμποροι στέλνουν μόνο σε επιβεβαιωμένες διευθύνσεις paypal, για να μην παραγγείλω εγώ και χρησιμοποιήσω για την πληρωμή τα στοιχεία κάποιου κλεμμένου λογαριασμού.
    hnesne

  6. #4416
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όσους χρησιμοποιείτε ελληνικά: Μπείτε λίγο στα παπούτσια του κάθε εμπόρου, έχει π.χ. μέσα σε μια μέρα να στείλει 100 παραγγελίες, θα τυπώσει ό,τι του δώσει στο σύστημα, αν τα ελληνικά βγουν με ερωτηματικά ή άλλους περίεργους χαρακτήρες ίσως να μην καταλάβει καν ότι κάτι πάει λάθος με τη διεύθυνση, είναι συνταγή κάτι να πάει στραβά είτε με την αποστολή είτε στην περίπτωση επιστροφής. Αν ήμασταν ο περιούσιος λαός και όλοι έπρεπε να ξέρουν να διαβάζουν ελληνικά δεν θα έγραφαν τα ονοματεπώνυμα με λατινικούς χαρακτήρες σε διαβατήρια και ταυτότητες. Ή αν έχεις χρήματα στο paypal και πρέπει να τα στείλεις σε λογαριασμό στην Ελλάδα, το όνομα πρέπει οπωσδήποτε να αναγράφεται με λατινικούς χαρακτήρες (αλλιώς δεν περνά το έμβασμα).

    Αυτό επίσης με τη διεύθυνση παραλαβής δεν είναι τόσο έξυπνο, κάποιοι σοβαροί έμποροι στέλνουν μόνο σε επιβεβαιωμένες διευθύνσεις paypal, για να μην παραγγείλω εγώ και χρησιμοποιήσω για την πληρωμή τα στοιχεία κάποιου κλεμμένου λογαριασμού.
    Μπορείς να έχεις πάνω απο μια verified address στον λογαριασμό σου.
    Δεν πάει κάτι σε ερωτηματικά, την διεύθυνση θα την στείλει μόνο σε περίπτωση επιλογής Paypal checkout

  7. #4417
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ναι, καταλαβαίνω, όλα είναι εύκολα, θέματα με ελληνικά έχουν λυθεί (δεκαετίες τώρα είναι η αλήθεια), και ο Κινέζος έμπορος τα υποστηρίζει (και ξέρει να τα γράφει με το χέρι αν ποτέ χρειαστεί), και ο εκτυπωτής που βγάζει αυτόματα ετικέτες αν πάρεις online γραμματόσημα και οι διεθνείς courier τα καταλαβαίνουν. Δεν είπα ότι δεν γίνεται, αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος να χρησιμοποιείς ελληνικά.
    hnesne

  8. #4418
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, καταλαβαίνω, όλα είναι εύκολα, θέματα με ελληνικά έχουν λυθεί (δεκαετίες τώρα είναι η αλήθεια), και ο Κινέζος έμπορος τα υποστηρίζει (και ξέρει να τα γράφει με το χέρι αν ποτέ χρειαστεί), και ο εκτυπωτής που βγάζει αυτόματα ετικέτες αν πάρεις online γραμματόσημα και οι διεθνείς courier τα καταλαβαίνουν. Δεν είπα ότι δεν γίνεται, αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος να χρησιμοποιείς ελληνικά.
    Σίγουρα τα γραμματόσημα θα τους είναι ενα θέμα, για όλα τα υπόλοιπα δεν υπάρχει θέμα, ξαναλέω λοιπόν πολλαπλά verified address

  9. #4419
    Εγγραφή
    02-04-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cx
    Οπότε την κύρια διεύθυνση την αφήνουμε με ελληνικα , το ονοματεπώνυμο με λατινικά , το ίδιο ισχύει και όταν προβαίνεις σε κάποια αγορά πχ όταν συμπληρώνεις φόρμα Billing & Shipping ,ας πούμε πως η διεύθυνση μας ειναι
    Πλατεία αγίου Γεωργίου 7 , την βάζουμε στα ελληνικα η γράφουμε πχ Plateia Agiou Georgiou 7 ? Athina κτλ?

  10. #4420
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jan402 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε την κύρια διεύθυνση την αφήνουμε με ελληνικα , το ονοματεπώνυμο με λατινικά , το ίδιο ισχύει και όταν προβαίνεις σε κάποια αγορά πχ όταν συμπληρώνεις φόρμα Billing & Shipping ,ας πούμε πως η διεύθυνση μας ειναι
    Πλατεία αγίου Γεωργίου 7 , την βάζουμε στα ελληνικα η γράφουμε πχ Plateia Agiou Georgiou 7 ? Athina κτλ?
    κατα καποιον τροπο σε αυτα εχουν επικρατησει τα greeklish .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  11. #4421
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jan402 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε την κύρια διεύθυνση την αφήνουμε με ελληνικα , το ονοματεπώνυμο με λατινικά , το ίδιο ισχύει και όταν προβαίνεις σε κάποια αγορά πχ όταν συμπληρώνεις φόρμα Billing & Shipping ,ας πούμε πως η διεύθυνση μας ειναι
    Πλατεία αγίου Γεωργίου 7 , την βάζουμε στα ελληνικα η γράφουμε πχ Plateia Agiou Georgiou 7 ? Athina κτλ?
    Σε σελίδες τους εξωτερικού το γράφεις με Αγγλικούς χαρακτήρες, πχ Plateia Agiou Georgiou και για χώρα και πόλη βάζεις Athens, Greece καθώς υπάρχουν σαν λέξεις στο αγγλικό λεξιλόγιο.

  12. #4422
    Εγγραφή
    02-04-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cx
    Thumbs up
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σελίδες τους εξωτερικού το γράφεις με Αγγλικούς χαρακτήρες, πχ Plateia Agiou Georgiou και για χώρα και πόλη βάζεις Athens, Greece καθώς υπάρχουν σαν λέξεις στο αγγλικό λεξιλόγιο.
    Σε ευχαριστώ πολύ

  13. #4423
    Εγγραφή
    23-06-2020
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ice_screenshot_20200628-145437.png 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  24,9 KB 
ID: 216467

    Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι, το IRS δεν είναι μόνο για Αμερική; Εμένα γιατί μου το έβγαλε αυτό; Να σημειωθεί πως δεν έχω συνδεδεμένο τραπεζικό λογαριασμό ή πιστωτική.

  14. #4424
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Απ' ότι βλέπω, δεν μπορείς πια να έχεις λογαριασμό Paypal χωρίς να συνδέσεις σε αυτόν και έναν αριθμό κινητού τηλεφώνου. Στον 2ο που είχα, είχα βάλει έναν άλλον αριθμό, που πλέον δεν ισχύει και δε βλέπω τη δυνατότητα απλά να τον διαγράψω, μόνο να τον αλλάξω. Και δε θέλω να ρισκάρω να βάλω τον αριθμό που έχω και στον άλλο λογαριασμό, μήπως μποκάρει κάποιον ή και τους δύο το paypal, και άντε μετά να βγάλω άκρη με την απαράδεκτη υποστήριξη που έχουν (και λόγω covid19 δεν έχουν και τηλεφωνική απ' ότι γράφουν).

    Καμιά ιδέα; Μπορείς να έχεις λογαριασμό paypal τελικά χωρίς κινητό;

  15. #4425
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.190
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' ότι βλέπω, δεν μπορείς πια να έχεις λογαριασμό Paypal χωρίς να συνδέσεις σε αυτόν και έναν αριθμό κινητού τηλεφώνου. Στον 2ο που είχα, είχα βάλει έναν άλλον αριθμό, που πλέον δεν ισχύει και δε βλέπω τη δυνατότητα απλά να τον διαγράψω, μόνο να τον αλλάξω. Και δε θέλω να ρισκάρω να βάλω τον αριθμό που έχω και στον άλλο λογαριασμό, μήπως μποκάρει κάποιον ή και τους δύο το paypal, και άντε μετά να βγάλω άκρη με την απαράδεκτη υποστήριξη που έχουν (και λόγω covid19 δεν έχουν και τηλεφωνική απ' ότι γράφουν).

    Καμιά ιδέα; Μπορείς να έχεις λογαριασμό paypal τελικά χωρίς κινητό;
    Εγώ έχω 2 λογαριασμούς με το ίδιο κινητό χωρίς θέμα αλλά είναι πολλά χρόνια έτσι..
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 295 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 275285290293294295296297300305315 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτησεις ebay - paypal
    Από AGGANIS στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-09, 11:19
  2. Paypal
    Από Athanasios στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-08, 19:21
  3. Ερωτήσεις για Paypal
    Από Spiros_k στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-08, 13:00
  4. paypal
    Από bfhd στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-06, 22:07
  5. Ερωτήσεις για το PayPal
    Από vivalife688 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-04, 09:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας