Σελ. 313 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 293303308311312313314315318323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.681-4.695 από 4920
  1. #4681
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατηγορηματικά δεν χρειάζεται το τηλέφωνο για τη συναλλαγή paypal. Χρειάζεται να έχει το σωστό email που είναι συνδεδεμένο με το paypal, όχι αναγκαστικά το ίδιο που επικοινωνείτε ως τώρα. Όπως φοβάσαι εσύ μήπως σε εξαπατήσει ο άλλος, έτσι φοβάται κι αυτός, ίσως θέλει να επικοινωνήσει απλά για να βεβαιωθεί ότι υπάρχεις, ίσως να ρωτήσει 1-2 πράγματα για αυτό που πουλάς. Ακόμα κι αν δεν θέλει πραγματικά κάτι να μάθει, απλά για να διαπιστώσει πως όλα είναι legit. Αν η αγοραπωλησία δεν γίνεται μέσω κάποιου κανονικού marketplace με αξιολογήσεις (π.χ. ebay) αλλά π.χ. μέσω facebook είναι λογικό να είστε και οι δύο επιφυλακτικοί. Επειδή εκτίθεται πρώτος αυτός που πληρώνει είναι λογικό να θέλει να ξέρει πώς να βρει τον πωλητή σε περίπτωση στραβής, αν θεωρεί ότι έτσι καλύπτεται κάπως (που δεν καλύπτεται, ούτε το paypal προστατεύει τις συναλλαγές μεταξύ ιδιωτών).

    - - - Updated - - -



    Όλα μέσω του resolution center. Μα κι εσύ ποτήρια αγόρασες; Μια φορά μόνο πήρα εξ αποστάσεως κάτι κούπες για να συμπληρώσω ποσό για δωρεάν μεταφορικά, γυαλικά μόνο από κοντά (Δεν λέω ότι δεν φταίει ο πωλητής, θα έπρεπε να τα έχει συσκευάσει υπερβολικά καλά.)
    Τι να κάνω.. δε μπορώ να βρω στην αγορά Glencairn ποτήρια και αναγκάστηκα να παραγγείλω online. Συγκεκριμένα μου τα παρήγγειλε η γυναίκα μου για να μου κάνει έκπληξη, και τελικά το 1 ήταν σπασμένο. Πάντως να ναι καλά το PayPal. Μόλις άνοιξε η υπόθεση «ξαφνικά» με πήρε ο ιδιοκτήτης για να λυθεί το πρόβλημα.

  2. #4682
    Εγγραφή
    16-05-2008
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson
    Path Level
    Interleaved
    ένα ακομα fake της paypal. εμφανιστηκε λοιπον ο τύπος σε αγγελια στη χρυση ευκαιρια, μιλώντας ελληνικα kai αγγλικά με post και μετά το περάσαμε σε e-mail. Εκεί μου ειπε οτι ενδιαφέρεται για την αγορά (140 ευρω κοστος) και οτι θελει να με πληρωσει μεσω paypal.
    σήμερα μου εστειλε ένα μαιλ οτι εχει στειλει το εμβασμα αλλά η paypal θελει καποια επιβεβαιωση απο εμενα και ιδου το τελικο μηνυμα που έλαβα, από το paypalservice@onlineinstantrepayment.com

    ΠΡΟΣΟΧΗ, daviesgregory70@gmail.com και Gregory Davilis το ονομα. μάλιστα, ειχε το θράσος να μου εμφανιστει και στο viber με μηνυματα για να με καθησυχάσει.



    The total sum of €240,00 EUR that was transferred to you by Davilis Gregory has been fully deducted from the payee's account which includes the Transport/Delivery Charges and is ready to be transferred into your own account, but before the transaction can be finalised you would have to pay the Transport Charges to the Transport Agent.

    In order to complete this transaction and get the funds credited into your account, you have to transfer the excess sum of €100,00 EUR to the Transport Agent and send us a Scanned Copy/Photograph of your Transaction Receipt (in .JPG Format).

    Below is a step by step guide on how to make the transfer:


    1. You can make the WorldRemit transfer online with your Credit / Debit card from your phone or Computer.

    2. Go to https://www.worldremit.com/en/full-c...&fromlite=true , Select Bank Partner and then the EURO would change automatically to the currency of the Recipient to USD after which you will select the amount you are paying in your currency.

    3. Fill all necessary Details requested on the next page and then click on next to put in your Credit / Debit card details and confirm the payment.

    4. Once you get back to us with the confirmation of your payment then we will verify and credit your account immediately.

    The payment will be released to your account shortly after the WorldRemit transfer receipt has been received from you. All you have to do now is to proceed with the transfer of the €100,00 EUR from your possession through WorldRemit Money Transfer to the address Below and ensure you email us the required details so that we could verify the transfer and then credit your account accordingly.

    We want you to understand that this transaction cannot be canceled nor recalled by the sender (Davilis Gregory) as a security measure to protect both you the Seller and the Buyer so you have 100% assurance that you will get reimbursed as soon as the WorldRemit transfer information is received from you.


    Transport Pick up Agent:


    First Name: Olanrewaju
    Last name: Olusola
    Account number: 8542139012
    Select Partner: Deposit to FCMB USD Account
    City: Ibadan
    Phone number: +234 8130954291
    Currency: USD
    Email: daviesgregory70@gmail.com
    Reason for Payment: Family Support/Friendship Purpose.

    Yours Sincerely,


    PayPal.

  3. #4683
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Κλασική απάτη. Άσε την αγγελία στη Χρυσή Ευκαιρία, σε 1 εβδομάδα θα έχουν επικοινωνήσει μαζί σου 10 τέτοιοι. Αγνόησέ τους. Στο λένε και στην ΧΕ να είσαι επιφυλακτικός. Το τηλέφωνο το ήθελε για το ψηστήρι μέσω viber.
    hnesne

  4. #4684
    Εγγραφή
    16-01-2022
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα στην παρέα. Νέος χρήστης εδω ορισμένες ερωτήσεις..!

    1) στην paypal εχω συνδεσει χρεωστική μου κάρτα η οποία μέσα έχει 3 λογαριασμούς.
    Οταν κάνω αγορές το Paypal "τραβαει" παντα απο τον πρώτο λογαριασμό χρήματα? Οπως όταν πάμε σε κάποιο κατάστημα και πληρώνουμε με κάρτα για π.χ?

    Ή αν δν βρεί υπόλοιπο πηγαίνει στον δεύτερο η τρίτο λογαριασμό για παράδειγμα?

    2)η επίπλεον προστασία με κωδικό otp μας εξασφαλίζει στο 100% απο πιθανές εισβολές?
    Διαβασα σε περασμένες σελίδες για αγορές που έγιναν ερήμην του χρήστη και φοβήθηκα..
    Τι πιθανοτητες εχει να συμβεί αυτό? Αν δεν εχω αποθηκευμένους κωδικόυς στο Pc ειναι μια επιπλέον προστασια
    σε περίπτωση κακόβουλης επίθεσης και αντλησης κωδικού?Και φυσικά καμία σύνδεση απο "ξένα" pc

    3) εμφανίζει ειδοποίηση μήνες τώρα με Αναγνωριστικό αναφοράς/προβληματος: PP-008-639-471-728

    με μοναδικο αντίκτυπο στον λογαριασμό το "Κλείσιμο λογαριασμού PayPal" . Που ετσι και αλλιως
    δεν επιχείρησα να τον κλείσω ώστε να διαπιστώσω ότι όντως εχω περιορισμό σε αυτό.


    Ευχαριστώ θερμά!
    Καλή συνέχεια σε όλους..

  5. #4685
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mathios33 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα στην παρέα. Νέος χρήστης εδω ορισμένες ερωτήσεις..!

    1) στην paypal εχω συνδεσει χρεωστική μου κάρτα η οποία μέσα έχει 3 λογαριασμούς.
    Οταν κάνω αγορές το Paypal "τραβαει" παντα απο τον πρώτο λογαριασμό χρήματα? Οπως όταν πάμε σε κάποιο κατάστημα και πληρώνουμε με κάρτα για π.χ?

    Ή αν δν βρεί υπόλοιπο πηγαίνει στον δεύτερο η τρίτο λογαριασμό για παράδειγμα?
    Κατά την αγορά, έχεις την επιλογή να επιλέξεις με ποιά κάρτα να γίνει η πληρωμή. Στο Paypal μπορείς να ορίσεις ποιά θα είναι η προεπιλεγμένη, αλλά σε κάθε αγορά θα έχεις την επιλογή να την αλλάξεις. Αν η επιλεγμένη κάρτα δεν έχει υπόλοιπο, απορρίπτεται η αγορά.

    2)η επίπλεον προστασία με κωδικό otp μας εξασφαλίζει στο 100% απο πιθανές εισβολές?
    Διαβασα σε περασμένες σελίδες για αγορές που έγιναν ερήμην του χρήστη και φοβήθηκα..
    Τι πιθανοτητες εχει να συμβεί αυτό? Αν δεν εχω αποθηκευμένους κωδικόυς στο Pc ειναι μια επιπλέον προστασια
    σε περίπτωση κακόβουλης επίθεσης και αντλησης κωδικού?Και φυσικά καμία σύνδεση απο "ξένα" pc
    100% εξασφάλιση δεν υπάρχει. Ανεβάζει όμως το επίπεδο ασφάλειας. Πάντα ο αδύναμος κρίκος στην ασφάλεια είναι ο χρήστης. Βάλε ισχυρό κωδικό και στο Paypal και στο email σου, και δε θα έχεις πρόβλημα.

    3) εμφανίζει ειδοποίηση μήνες τώρα με Αναγνωριστικό αναφοράς/προβληματος: PP-008-639-471-728
    με μοναδικο αντίκτυπο στον λογαριασμό το "Κλείσιμο λογαριασμού PayPal" . Που ετσι και αλλιως
    δεν επιχείρησα να τον κλείσω ώστε να διαπιστώσω ότι όντως εχω περιορισμό σε αυτό.
    Δεν γνωρίζω. Μια αναζήτηση, ή επικοινωνία με Paypal ίσως σου λύσει την απορία.

  6. #4686
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    1) Δεν ρώτησε αυτό όμως. Μία κάρτα έχει συνδεδεμένη, πάντα από τον κύριο λογαριασμό της κάρτας θα τραβά το PayPal.
    hnesne

  7. #4687
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Δεν ρώτησε αυτό όμως. Μία κάρτα έχει συνδεδεμένη, πάντα από τον κύριο λογαριασμό της κάρτας θα τραβά το PayPal.
    Έχεις δίκιο, απάντησα σε άλλη ερώτηση

  8. #4688
    Εγγραφή
    16-01-2022
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο, απάντησα σε άλλη ερώτηση
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

  9. #4689
    Εγγραφή
    20-07-2021
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Επειδη δεν εχω ξανακανει τη διαδικασια,
    και δεν θελω να γινει κανενα λαθος,
    μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να ζητησω επιστροφη χρηματων απο μια συναλλαγη στην οποια πληρωσα μεσω paypal;

    Χρειαζεται κατι ιδιαιτερο το paypal γι'αυτη την αμφισβητηση/διεκδικηση χρηματων,
    για παραγγελια που δεν μου παραδοθηκε ποτε;

    Πως και τι να κανω;

  10. #4690
    Εγγραφή
    31-12-2014
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Αν είναι σοβαρό μαγαζί από ebay πχ. που έχει χιλιάδες αξιολογήσεις δεν θέλει να μπλέκει με resolution center και σου κάνουνε συνήθως refund από μόνοι τους μόλις επικοινωνήσεις μαζί τους.

    Πχ. παλιά είχα παραγγείλει από κινέζικο μαγαζί κάτι αξεσουάρ για ένα κινητό που κάνανε 5-10 ευρώ και μου τα έστειλε χωρίς tracking number. Όταν τον ειδοποίησα ότι δεν ήρθαν ποτέ μου έκανε refund από μόνος του απλά μου ζήτησε να του κάνω θετική αξιολόγηση για το άμεσο refund. Επίσης από book depository είχα παραγγείλει ένα βιβλίο το οποίο μετά από 1,5-2 μήνες δεν είχε έρθει (τα στέλνουν χωρίς tracking number)και μου το ξαναέστειλαν μετά από μία εβδομάδα με ups.

    Γενικά καλό είναι πρώτα να επικοινωνείς με τον πωλητή κι αν αρνηθεί να ανοίγεις θέμα στο resolution center απλά καλό είναι να προσέχεις να μην παρέλθει η ημερομηνία. Επίσης όταν λαμβάνεις κάτι τράβα ένα βίντεο που να φαίνεται το δέμα και το άνοιγμα σε περίπτωση που έχει κάποια ζημιά. Είναι πολύ πιο εύκολη η διαδικασία της αποζημίωσης σε αυτή την περίπτωση.

  11. #4691
    Εγγραφή
    20-07-2021
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εμβασμα προς το paypal, απο 10/2 Πεμπτη,
    που επρεπε να εχει μπει χτες 14/2 Δευτερα,
    σημερα Τριτη 15/2 ακομη δεν εχει εμφανιστει στο paypal balance!!!

    Τοσα χρονια κανω τη διαδικασια, δεν εχει ξανασυμβει!

  12. #4692
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Αν γράφεις για να αποτρέψεις τον κόσμο να κάνει top up καλά κάνεις. Δεν υπάρχει κανένας λόγος. Συνδέεις μια χρεωστικη και καθάρισες, ούτε έξοδα ούτε καθυστερήσεις.
    hnesne

  13. #4693
    Εγγραφή
    20-07-2021
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν γράφεις για να αποτρέψεις τον κόσμο να κάνει top up καλά κάνεις. Δεν υπάρχει κανένας λόγος. Συνδέεις μια χρεωστικη και καθάρισες, ούτε έξοδα ούτε καθυστερήσεις.
    Την θυμαμαι την αποψη σου, κατα του top up.

    Εγω εξακολουθω να την προτιμω ομως.

  14. #4694
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, αν και δεν εξηγείς αν έχεις κάποιο λόγο ουσιαστικό να πληρώνεις τσάμπα προμήθειες και να καθυστερούν τα χρήματα. Επί του ερωτήματός σου και επειδή δεν κάνω top up για να έχω σχετική εμπειρία, μήπως άλλαξε ξανά το PayPal τον τρόπο (λογαριασμούς, τρόπο ταυτοποίησης, από πού μπορείς να στείλεις); Αν όντως το έστειλες Πέμπτη είναι μεγάλη η καθυστέρηση, αν και λένε 3-5 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ. Και για τα εισερχόμενα εμβάσματα το ίδιο λένε, αν δώσω την εντολή τη σωστή ώρα και στη σωστή τράπεζα έρχονται τις περισσότερες φορές σε λιγότερες από 24 ώρες. Τέλος πάντων, κάνεις υπομονή μέχρι να περάσουν οι 5 εργάσιμες, πιθανότατα θα έχουν εμφανιστεί μέχρι τότε.
    hnesne

  15. #4695
    Εγγραφή
    28-02-2022
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ρε παιδιά πλήρωσα καταλαθος 100 εύρος μέσο paypal.πηρα τα λεφτά πριν μου τα τραβήξει.αν διαγράψω το account μου στην paypal θα μπορεί να μου τα τραβήξει?

Σελ. 313 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 293303308311312313314315318323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτησεις ebay - paypal
    Από AGGANIS στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-09, 11:19
  2. Paypal
    Από Athanasios στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-08, 19:21
  3. Ερωτήσεις για Paypal
    Από Spiros_k στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-08, 13:00
  4. paypal
    Από bfhd στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-06, 22:07
  5. Ερωτήσεις για το PayPal
    Από vivalife688 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-04, 09:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας