Σελ. 307 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 287297302305306307308309312317327 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.591-4.605 από 4920
  1. #4591
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    το λέει
    Add money

    Top up your PayPal balance using your bank account. It’s as easy as making a domestic payment transfer. You can only deposit money to your PayPal account via SEPA transfer and only in Euros.

    1
    Use a bank that’s linked to PayPal

    The bank account also must be in the same name as your PayPal account: χχχχχχχχχχχ. If the names don’t match, you can change this in your Profile.
    2
    Log in to your online banking or go to your bank

    Then, follow your bank’s instructions for making a payment transfer. Be sure to use the details exactly as they appear here.

    Name of payee

    PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A.

    Bank of the Payee

    Deutsche Bank

    IBAN from PayPal
    χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ
    BIC

    DEUTDEDBPAL
    3
    Look for an email

    We’ll send you an email once the money is in your PayPal balance. Typically, the transfer takes 1-2 business days depending on your bank.

  2. #4592
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Λοιπον, sdikr, το διευκρινησα τι φταιει, επειτα απο μηνυματα που ανταλλαξα με το helpdesk.

    Για την αποτυχημενη μεταφορα, χρησιμοποιησα λογαριασμο, που ειμαι συνδικαιουχος, αλλα οχι πρωτο ονομα. Ομως, κανονικα τα παντα ολα, διαχειριζομαι ολα τα χρηματα!
    Να φταιει οτι δεν ειμαι το 'πρωτο ονομα', κυριος δικαιουχος;
    Δεν μου το ειπαν αυτο απο το helpdesk.

    Ομως, αυτο που μου ειπαν, ειναι για unique transfer id.
    Τους λεω, ρε παιδια, τι ειναι τουτο παλι, τοσα χρονια κανω top up και δεν μου χρειαστηκε ποτε, και ολα με επιτυχια.
    Και μου λενε, οτι οταν κανεις transfer απο καποιο λογαριασμο, καλο ειναι να το αναφερεις κι αυτο, βοηθα την τραπεζα στο transcaction.

    Εν τελει, φαινεται οτι αν εχεις 'δηλωμενο' bank account στο pp, και εχεις κανει την διαδικασια με τις δοκιμαστικες χρεωσεις (αυτο δεν μου το ειπαν απο το helpdesk ομως, ειναι δικο μου λογικο συμπερασμα),
    τοτε δεν χρειαζεσαι το unique transfer id.
    Και οντως, στον συνηθη λοαγαριασμο απο τον οποιο κανω top up, ποτε δεν χρησιμοποιησα unique transfer id, αλλα παλια πριν χρονια, ειχα κανει την διαδικασια για verification.

    Ενω λοιπον στο helpdesk δεν μου ειπαν οτι 'δεν μπορω να κανω συναλλαγη με μη δηλωμενο τραπεζικο λογαριασμο',
    ουσιαστικα απο τη στιγμη που σου λενε να χρησιμοποιεις unique transfer id κατα τη συναλλαγη,
    ειναι να ειναι απαιτουμενο.

    Δικα μου συμπερασματα;
    Οποτε, ή δηλωνεις το λογαριασμο εντος pp, κανεις την διαδικασια, και μετα κανεις απροβληματιστα top ups,
    ή αν θες να κανεις top up απο τριτο λογαριασμο, ειναι αβεβαιο αν θα γινει το top up, ανεξαρτητα αν εισαι 1ο ονομα ή οχι, και δεν ειμαι σιγουρος αν θα 'σωσει' τη συναλλαγη η αναφορα του unique transfer id (γιατι περι ονοματων δεν μου ανεφεραν κατι στο pp helpdesk).

    Lesson learned.
    Σημερα μετεφερα απο τον 'μη αποδεκτο τραπεζ λογ.μο για το pp', στον συνηθη και δηλωμενο εντος pp τραπεζ. λογ/μο, τα χρηματα που με ενδιαφερουν για top up,
    και αμεσως μετα,
    εκανα το top up με τη συνηθη διαδικασια.
    Παρασκευη θα δω αν πετυχε, που λογικα θα ειναι ok.

  3. #4593
    Εγγραφή
    14-06-2021
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Για να βάλεις λεφτά σε έναν κενό λογαριασμό Paypal τι πρέπει να κάνεις, έστω από τραπεζικούς λογαριασμούς ή από κατάθεση τελοσπάντων.

  4. #4594
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον, sdikr, το διευκρινησα τι φταιει, επειτα απο μηνυματα που ανταλλαξα με το helpdesk.
    Πραγματικά όμως, τι ακριβώς απο αυτά που λες δεν βρίσκεις στις οδηγίες που δίνει το PP;

  5. #4595
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά όμως, τι ακριβώς απο αυτά που λες δεν βρίσκεις στις οδηγίες που δίνει το PP;
    Απλα περιμενα να γραφει οτι 'μονο' ή 'αποκλειστικα', ή καπως ετσι, ωστε να ειναι φως-φαναρι οτι αποκλειεται οτι αλλο.

    Μου δωσαν παντως το unique transfer id. 10 χρονια στο PP, δεν ηξερα καν οτι υπηρχε.

    Αλλα η safe choice, ειναι να ειναι ο bank account δηλωμενος εντος pp, και με το ιδιο ονομα που εχεις στο pp.

  6. #4596
    Εγγραφή
    12-09-2020
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    kaλησπερα.
    Το paypal οπως φαινεται,εχει αποκλειστει απο το ebay,ως προς τροπος μεταφορας των χρηματων απο τον αγοραστη στον πωλητη(εγω).
    Παραμενει μεν ως επιλογη για τον αγοραστη,μαζι με αλλους τροπους οπως καρτες,μεταφορα σε λογαριασμο κλπ
    Αυτο ισχυει αναγκαστικα απο προχθες(ειχε γινει ενημερωση καιρο πριν).
    Αυτο σημαινει αμεση καταθεση στον τραπεζικο λογαριασμο του πωλητη(εννοειται μετα την πιστοποιηση οτι εφτασε το προιον κλπ οπως πρωτα).
    Ως τωρα δεν ειχα προβλημα με καποια πραγματα φιλου που ειναι ασχετος και ηλικιωμενος και απλα με τον δικο μου ebay λογαριασμο τον εξυπηρετουσα και μετα απο το paypal του περνουσα τα χρηματα στον λογαριασμο του κατευθειαν.
    Θα αντιμετωπισω λογικα προβλημα πλεον με εφορια λογω κινησης στον τραπεζικο μου λογαριασμο?
    Τι γνωριζετε?

  7. #4597
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Specs Εμφάνιση μηνυμάτων
    kaλησπερα.
    Το paypal οπως φαινεται,εχει αποκλειστει απο το ebay,ως προς τροπος μεταφορας των χρηματων απο τον αγοραστη στον πωλητη(εγω).
    Παραμενει μεν ως επιλογη για τον αγοραστη,μαζι με αλλους τροπους οπως καρτες,μεταφορα σε λογαριασμο κλπ
    Αυτο ισχυει αναγκαστικα απο προχθες(ειχε γινει ενημερωση καιρο πριν).
    Αυτο σημαινει αμεση καταθεση στον τραπεζικο λογαριασμο του πωλητη(εννοειται μετα την πιστοποιηση οτι εφτασε το προιον κλπ οπως πρωτα).
    Ως τωρα δεν ειχα προβλημα με καποια πραγματα φιλου που ειναι ασχετος και ηλικιωμενος και απλα με τον δικο μου ebay λογαριασμο τον εξυπηρετουσα και μετα απο το paypal του περνουσα τα χρηματα στον λογαριασμο του κατευθειαν.
    Θα αντιμετωπισω λογικα προβλημα πλεον με εφορια λογω κινησης στον τραπεζικο μου λογαριασμο?
    Τι γνωριζετε?
    Κάνει τζίρο χιλιάδων ευρώ ο φίλος σου;
    Αν όχι δεν βλέπω το λόγο να ανησυχείς.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  8. #4598
    Εγγραφή
    12-09-2020
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνει τζίρο χιλιάδων ευρώ ο φίλος σου;
    Αν όχι δεν βλέπω το λόγο να ανησυχείς.
    Nαι κανει...προσωπικα αντικειμενα πουλαει για να πληρωνει δοσεις στεγαστικου τραπεζας.Ως τωρα περιπου 5,000 ευρω εχει πουλησει.

  9. #4599
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Specs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι κανει...προσωπικα αντικειμενα πουλαει για να πληρωνει δοσεις στεγαστικου τραπεζας.Ως τωρα περιπου 5,000 ευρω εχει πουλησει.
    Κοίταξε όπως το βλέπω το πρόβλημα είναι ότι θα γίνεται μακροπρόθεσμα (μέχρι να ξεπληρώσει το δάνειο) και ότι τα ποσά μπορεί να αντιστοιχούν σε ένα ένα σημαντικό ποσό του δικού σου εισοδήματος.

    Γνώμη μου : δημιούργησε ένα νέο λογαριασμό εβαυ στο όνομα του φίλου σου και με το τραπεζικό του λογαριασμό.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  10. #4600
    Εγγραφή
    12-09-2020
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίταξε όπως το βλέπω το πρόβλημα είναι ότι θα γίνεται μακροπρόθεσμα (μέχρι να ξεπληρώσει το δάνειο) και ότι τα ποσά μπορεί να αντιστοιχούν σε ένα ένα σημαντικό ποσό του δικού σου εισοδήματος.

    Γνώμη μου : δημιούργησε ένα νέο λογαριασμό εβαυ στο όνομα του φίλου σου και με το τραπεζικό του λογαριασμό.
    Ευχαριστω,Θα το ειχα κανει αλλα εχει τους λογαριασμους στο οριο του ακατασχετου.οτιδηποτε μπει πιο πανω κατασχεται αυτοματα...

  11. #4601
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Specs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω,Θα το ειχα κανει αλλα εχει τους λογαριασμους στο οριο του ακατασχετου.οτιδηποτε μπει πιο πανω κατασχεται αυτοματα...
    Ας ανοιχθεί λογαριασμός σε revolut/n26.

  12. #4602
    Εγγραφή
    12-09-2020
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από al3x1k0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας ανοιχθεί λογαριασμός σε revolut/n26.
    Ευχαριστω,θα το ψαξω ενδελεχως και πιθανως εννοειτε απο τις πωλησεις τα χρηματα να περνανε σε revolut/ν26 και απο εκει σε paypal και μετα να κανω μεταφορες σε φιλους και συγγενεις. Ελπιζω αυτο να ειναι εφικτο!

  13. #4603
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Specs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω,θα το ψαξω ενδελεχως και πιθανως εννοειτε απο τις πωλησεις τα χρηματα να περνανε σε revolut/ν26 και απο εκει σε paypal και μετα να κανω μεταφορες σε φιλους και συγγενεις. Ελπιζω αυτο να ειναι εφικτο!
    Φίλε αν θέλεις να ανοίξεις revolut πρέπει μου να σου στείλω link να πάρω το 35€ από την προώθηση
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  14. #4604
    Εγγραφή
    12-09-2020
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Aφου καταληξω οτι μου χρειαζεται η revolut η οτι ειναι η λυση αναγκης,θα σε εχω στα υποψιν μου.

    Οχι τιποτε αλλο,αλλα μια εξυπηρετηση σε φιλο ειπα να κανω μπας και γλιτωσει την κατασχεση του σπιτιου του(με οτι αυτο συνεπαγεται) και τωρα βλεπω πως ισως καταληξω στο

    ...σεξ με την εφορια.

  15. #4605
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Specs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aφου καταληξω οτι μου χρειαζεται η revolut η οτι ειναι η λυση αναγκης,θα σε εχω στα υποψιν μου.

    Οχι τιποτε αλλο,αλλα μια εξυπηρετηση σε φιλο ειπα να κανω μπας και γλιτωσει την κατασχεση του σπιτιου του(με οτι αυτο συνεπαγεται) και τωρα βλεπω πως ισως καταληξω στο

    ...σεξ με την εφορια.
    Το ακατάσχετο είναι 2000 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
    Θα φροντίζει ο φίλος σου όταν είναι να μπουν χρήματα απο πωλήσεις στο εμπαυ το συνολικό ποσό στον λογαριασμό να είναι κάτω από το ακατάσχετο.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

Σελ. 307 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 287297302305306307308309312317327 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτησεις ebay - paypal
    Από AGGANIS στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-09, 11:19
  2. Paypal
    Από Athanasios στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-08, 19:21
  3. Ερωτήσεις για Paypal
    Από Spiros_k στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-08, 13:00
  4. paypal
    Από bfhd στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-06, 22:07
  5. Ερωτήσεις για το PayPal
    Από vivalife688 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-04, 09:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας