Σελ. 265 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 245255260263264265266267270275285 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.961-3.975 από 4920
  1. #3961
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.378
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patrickdrd Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω βαζω μετα τις αγορες που κανω κι αφου βλεπω το ποσο να μειωνεται,
    π.χ. ειχα 49 μεσα (μετα απο συναλλαγη που εκανα) και εστειλα το σ/κ άλλα 100,
    ακομα τα περιμενω βεβαια, αλλα δεν εχει να κανει
    τωρα φανηκαν κι εμενα!

    και μιας και πιασατε και θεματα ασφαλειας:
    1) το paypal μου εχει 2-factor authentication, μου στελνει sms, πληκτρολογω τον κωδικο και μετα μπαινω
    2) εχω συνδεσει χρεωστικη, η οποια ειναι συνδεδεμενη με λογαριασμο που φροντιζω να εχει παντα 99,99
    (=οποιος χτυπησει 3ψηφιο θα παιρνει τα παπακια μου )
    τα "πολλα" ειναι σε αλλο λογαριασμο στην ιδια τραπεζα (πηγαινω φερνω οποτε-οτι χρειαζεται)

  2. #3962
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.662
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύνδεση της κάρτας με 2ο λογαριασμό που δεν έχει μέσα χρήματα, μεταφορά χρημάτων μέσω ebanking όταν θέλεις να κάνεις την αγορά. έτσι δεν θα σου φάνε κανένα υπόλοιπο που μπορεί να έχεις στην prepaid, ενω στον λογαριασμό θα είναι μηδενικό

    Κάτι που έχει αναφερθεί σαν λύση χιλιάδες φόρες εδώ μέσα
    Εγώ το εφαρμόζω ήδη εδώ και σχεδόν δύο μήνες.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  3. #3963
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η prepaid έχει και άλλες χρήσεις εκτός paypal. Βέβαια το ίδιο και η χρεωστική. Αλλά στο ali με χρεωστική ?
    Και ο λογαριασμός δεν είναι ποτέ μηδενικός. Εχει τα ίδια που έχει και η prepaid, χωρίς προμήθειες βεβαίως.
    Υπήρξε και μια δυσκολία στο άνοιγμα λογαριασμών τα τελευταία χρόνια.

    Anyway, καλύτερος τρόπος ο δικός σου.
    Εχω καιρό να ρωτήσω σε τράπεζα, απ'ότι θυμάμαι θέλει 300€ κατάθεση στον νέο λογαριασμό και δεν δίνουν καινούργια χρεωστική, απλά προσθέτουν ένα ακόμα λογαριασμό στην χρεωστική που έχεις. Alpha και Πειραιώς έχω 4 λογαριασμούς στην κάθε χρεωστική.
    Αν δεν θέλεις να δεχτείς πως είναι λάθος ο τρόπος θα βρεις πολλές δικαιολογίες
    Για όλα υπάρχουν λύσεις, λογαριασμό σε eurobank μπορείς να ανοίξεις χωρίς 300 ευρώ, ακόμα και επι CC αν είχες πιο πριν λογαριασμό, δεν χρειάζεται καινούργια χρεωστική, επιλέγεις ποιος λογαριασμός θα είναι ο πρωτεύων, στους υπόλοιπους έχεις πρόσβαση μόνο απο ΑΤΜ με την φυσική κάρτα, όποτε δεν έχεις θέμα. Winbank direct και αυτό δεν θέλει 300 ευρώ.

  4. #3964
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν θέλεις να δεχτείς πως είναι λάθος ο τρόπος θα βρεις πολλές δικαιολογίες
    Για όλα υπάρχουν λύσεις, λογαριασμό σε eurobank μπορείς να ανοίξεις χωρίς 300 ευρώ, ακόμα και επι CC αν είχες πιο πριν λογαριασμό, δεν χρειάζεται καινούργια χρεωστική, επιλέγεις ποιος λογαριασμός θα είναι ο πρωτεύων, στους υπόλοιπους έχεις πρόσβαση μόνο απο ΑΤΜ με την φυσική κάρτα, όποτε δεν έχεις θέμα. Winbank direct και αυτό δεν θέλει 300 ευρώ.
    Εγραψα, αλλά βιάζεσαι, ο δικός σου είναι καλύτερος.

    Αν δεν δίνουν άλλη χρεωστική έχω πρόβλημα, τον πρωτεύοντα τον χρησιμοποιώ παντού σε pos και δεν σκοπεύω να τον αλλάξω.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #3965
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγραψα, αλλά βιάζεσαι, ο δικός σου είναι καλύτερος.

    Αν δεν δίνουν άλλη χρεωστική έχω πρόβλημα, τον πρωτεύοντα τον χρησιμοποιώ παντού σε pos και δεν σκοπεύω να τον αλλάξω.
    Μέσω κινητού με 2 κλικ γίνεται η μεταφορά από τον ένα λογαριασμό σου στον άλλο (ούτε extra pin χρειάζεται). Δε χρειάζεται να έχεις πολλές κάρτες.
    Άσε που αν στη πέσουνε στο ΑΤΜ θα φάνε μόνο τα λίγα που θα έχεις στη κάρτα και όχι από τα άλλα.

  6. #3966
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέσω κινητού με 2 κλικ γίνεται η μεταφορά από τον ένα λογαριασμό σου στον άλλο (ούτε extra pin χρειάζεται). Δε χρειάζεται να έχεις πολλές κάρτες.
    Άσε που αν στη πέσουνε στο ΑΤΜ θα φάνε μόνο τα λίγα που θα έχεις στη κάρτα και όχι από τα άλλα.
    Δεν χρησιμοποιώ κινητό για webbanking. Εκτός από την ασφάλεια, με ενοχλεί και η μικρή οθόνη και η έλλειψη πληκτρολογίου.
    Συνήθως desktop, σπανιότερα laptop χωρίς αποθήκευση κωδικών.

    Στα ΑΤΜ δεν μου την πέφτουνε, είμαι καλοφτιαγμένος και κατεβαίνω από μηχανή

    Αμα δε φοράω και το κρητικό καπελάκι, αδειάζουν τα ΑΤΜ λέμε

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καπέλο.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  381,5 KB 
ID: 195923
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 31-07-18 στις 23:53.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  7. #3967
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.022
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια λες, αλλά προτιμάω να έχω firewall ανάμεσα στον τραπεζικό λογαριασμό και στο internet
    To πολύ πολύ να μου φανε τα λεφτα της prepaid κι όχι τα εκατομμύρια που έχω στον λογαριασμό.
    Μπορείς νά έχεις νά μήν κάνει αγορές online και να μη τραβάει λεφτά αν φοβάσαι αυτό.
    Πάντως δεν έχων ακούσει κανέναν να τούς έφαγαν λεφτά μέσα από paypal.
    Εκτός αν είναι τούβλο και τον ψαρεψαν
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  8. #3968
    Εγγραφή
    16-06-2006
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    netfaster..κλπ..
    Την καλημέρα μου . Μετά απο τα πολλά e-mail που μου έστελναν για ανανέωση των καρτών μου, μπήκα στο λογαριασμό μου και είδα ειδοποίηση: "Η πηγή χρηματοδότησης card x-2550 έχει λήξει. Ενημερώστε την κάρτα σας όσο το δυνατόν συντομότερα για να αποφύγετε τυχόν διακοπές στη χρήση του PayPal" .

    Τι είναι τούτο πάλι? Με το ζόρι να ενημερώσω την κάρτα Or else what? Eν τω μεταξύ χρησιμοποιώ κανονικά εδώ και καιρό το balance μου για αγοραπωλησίες , και δεν θέλω προς το παρόν να ανανεώσω την κάρτα.
    Το "διακοπές στη χρήση του Pp" με τρόμαξε...

  9. #3969
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.022
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την καλημέρα μου . Μετά απο τα πολλά e-mail που μου έστελναν για ανανέωση των καρτών μου, μπήκα στο λογαριασμό μου και είδα ειδοποίηση: "Η πηγή χρηματοδότησης card x-2550 έχει λήξει. Ενημερώστε την κάρτα σας όσο το δυνατόν συντομότερα για να αποφύγετε τυχόν διακοπές στη χρήση του PayPal" .

    Τι είναι τούτο πάλι? Με το ζόρι να ενημερώσω την κάρτα Or else what? Eν τω μεταξύ χρησιμοποιώ κανονικά εδώ και καιρό το balance μου για αγοραπωλησίες , και δεν θέλω προς το παρόν να ανανεώσω την κάρτα.
    Το "διακοπές στη χρήση του Pp" με τρόμαξε...
    Εννοεί ότι δε θα μπορεί να τραβάει άλλο λεφτά η paypal από τη τράπεζα σου όταν κάνεις αγορά
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  10. #3970
    Εγγραφή
    16-06-2006
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    netfaster..κλπ..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοεί ότι δε θα μπορεί να τραβάει άλλο λεφτά η paypal από τη τράπεζα σου όταν κάνεις αγορά
    Θέλεις να πεις "δεν θα μπορώ να χρησιμοπ την πιστωτική μου" μήπως? Γιατί οπως έγραψα χρησιμοποιώ ό,τι έχω στο balance για αγορές , και όχι την πιστωτική, ούτε χρησιμοποιώ λογαριασμό καποιας τράπεζας που αναφέρεις.

  11. #3971
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.022
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλεις να πεις "δεν θα μπορώ να χρησιμοπ την πιστωτική μου" μήπως? Γιατί οπως έγραψα χρησιμοποιώ ό,τι έχω στο balance για αγορές , και όχι την πιστωτική, ούτε χρησιμοποιώ λογαριασμό καποιας τράπεζας που αναφέρεις.
    Ε τότε δε σε νοιάζει.....
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  12. #3972
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μιας και αρκετος κοσμος θα το γυρισει πλεον στη μετατροπη συναλλαγματος μεσω paypal αντι των ελληνικων τραπεζων, λογω των εξτρα προμηθειων που επιβαλλουν πια,
    μπορει καποιος να μου, απο τα τοσα πολλα paypal calculators που κυκλοφορουν online,
    ποιο ειναι καλο,
    και υπολογιζει τι προμηθεια θα μου κρατησει το paypal αν πληρωσω είτε απο το balance είτε απο καρτα αλλα να κανει αυτο την μετατροπη συναλλαγματος;

  13. #3973
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Το ποσο που κρατάει είναι κάτι δυναμικό αφού η ισοτιμία αλλάζει.
    Οταν επιλέγεις να πληρώσεις κάτι σου δίνει επιλογή να αλλάξεις εκείνη την στιγμή το ποιος θα κάνει την μετατροπή όποτε μπορείς να δεις τι θα σε χρεώσει.

    Απο την στιγμή που αγοράζεις κάτι, δεν κρατάει προμήθεια απο εσένα αν πληρώσεις με κάρτα ή με balance, τα κρατάει απο τον πωλητή

  14. #3974
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ποσο που κρατάει είναι κάτι δυναμικό αφού η ισοτιμία αλλάζει.
    Οταν επιλέγεις να πληρώσεις κάτι σου δίνει επιλογή να αλλάξεις εκείνη την στιγμή το ποιος θα κάνει την μετατροπή όποτε μπορείς να δεις τι θα σε χρεώσει.

    Απο την στιγμή που αγοράζεις κάτι, δεν κρατάει προμήθεια απο εσένα αν πληρώσεις με κάρτα ή με balance, τα κρατάει απο τον πωλητή
    Κοιταξε, το θεμα μου ειναι ή μια μεγαλη αγορα που μπορει να κανω, πες μια φορα στα 3 χρονια.
    Αν κατι ειναι 1000ευρω, θελω να ξερω απο πριν, οσο το δυνατον, τι θα πληρωσω 'εξτρα' για το paypal.

    Πληρωνω πλεον μονο απο balance. Οποτε ναι, δυναμικα οπως λες σου λεει την ισοτιμια και ποσο θα σου κοστισει.
    Το μονο που 'χανω' εγω ως αγοραστης δηλαδη, ειναι η τραβηγμενη/τσιμπημενη ισοτιμια μεσω paypal?

    Ανεφερα επιτηδες το μεγαλο ποσο, οχι συνηθες, για να δειξω οτι το τι ακριβως συμβαινει, παιζει μεγαλο ρολο.
    Δεν θελω να φτασω στο checkout για να μαθω εκεινη ακριβως την στιγμη, 'ποσο θα παει τελικα το μαλλι'.
    Δεν θα ζητησω ευθυνες απο κανενα online calculator, και δεν με νοιαζει να πεσει και λιγο εξω, εξαλλου εκτιμηση ειναι.
    Απο την αλλη, δεν ειναι και τιποτε κρυφο οι ισοτιμιες του pp νομιζω. Δεν υπαρχει api που να δινει τα στοιχεια προς τον εξω κοσμο;

    Αρα, θα ηθελα μια απαντηση, πως πληρωνοντας με pp balance, για μεγαλο ποσο,
    θα ξερω εκ των προτερων, περα απο την 'ξερη' τιμη αγορας του seller,
    ποσο εξτρα θα με χρεωσει το pp, αν ειναι μονο συναλλαγμα ή και τιποτε αλλο,
    και αν υπαρχει καποιο ταβανι στην εξτρα χρεωση, αν δεν ειναι μονο για συναλλαγμα.

    Γιατι αν ενα προιον κανει πες 1000ε, τοτε με την κακη ισοτιμια του pp, αν το προιον ειναι σε αγγλικες λιρες,
    ποσο θα παει το μαλλι;
    Δεν υπαρχει κανενας...κοφτης;
    Ή το 1000αρικο ευρω, οντως σε αγγλικες λιρες, θα μου βγει να πληρωσω 1200 ευρω εν τελει;
    Δεν θελω σοκ της τελευταιας στιγμης....να υπολογιζω οτι μπορω να αγορασω κατι και στο τελος να μην μπορω...

  15. #3975
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.034
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Χονδρικά, 2.5-4%

    Σε άλλα νέα, στο έχω ξαναπεί, βγάλε μια revolut, συνέδεσέ την με το PayPal και πλήρωνε επιλέγοντας να κάνει αυτή την μετατροπή. Δεν θα βρεις καλύτερες ισοτιμίες.

    Τζάμπα τα τόσα bytes.

Σελ. 265 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 245255260263264265266267270275285 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτησεις ebay - paypal
    Από AGGANIS στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-09, 11:19
  2. Paypal
    Από Athanasios στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-08, 19:21
  3. Ερωτήσεις για Paypal
    Από Spiros_k στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-08, 13:00
  4. paypal
    Από bfhd στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-06, 22:07
  5. Ερωτήσεις για το PayPal
    Από vivalife688 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-04, 09:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας