Σελ. 312 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 292302307310311312313314317322 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.666-4.680 από 4920
  1. #4666
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.263
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται με το PayPal. Είναι απαράδεκτο να μην σου δίνει δεύτερο τρόπο επιβεβαίωσης (απο τη στιγμή μάλιστα που έχει ήδη χρησιμοποιηθεί στο πρόσφατο παρελθόν)

    Ακόμα και το site έχει θέματα: οταν κάνω κλικ στο "Visit the Help Center", με στέλνει στην ανύπαρκτη διεύθυνση https://www.undefined/smarthelp/contact-us αντί για ο σωστό https://www.paypal.com/smarthelp/contact-us


    Τελικά πλήρωσα με GPay...

    - - - Updated - - -

    Αφού έχασα 1-2 καλές BF προσφορές, πήρα τηλέφωνο στο PayPal και απενεργοποίησαν το 2FA του λογαριασμού μου. Ευτυχώς πλέον έχουν ελληνικό αριθμό τηλ. υποστήριξης και δεν πήρα στην Ιρλανδία όπως ο zeronero (αν και μίλησα με αγγλίδα)

    Βλέπω τώρα οτι μπορώ να έχω ενεργό μόνο ένα τρόπο 2FA, δεν μπορώ να έχω δηλαδή εναλλακτική λύση σε παρόμοια περίπτωση.
    Περίεργο. Σε εμένα είναι on και το sms και το otp. Και εάν θυμάμαι καλά, σε προτρέπει να ορίσεις 2ο αφού δεν έχουν recovery codes όπως άλλες υπηρεσίες.

    Για πες και τον ελληνικό τηλεφωνικό αριθμό να τον έχουμε.

  2. #4667
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίεργο. Σε εμένα είναι on και το sms και το otp. Και εάν θυμάμαι καλά, σε προτρέπει να ορίσεις 2ο αφού δεν έχουν recovery codes όπως άλλες υπηρεσίες.
    Αυτό μου βγάζει:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2021-11-26 14.18.50 www.paypal.com 891e5ded9dad.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  31,2 KB 
ID: 232628
    Ίσως μπορώ να ορίσω και τα δύο, θα το κοιτάξω κάποια άλλη στιγμή. Τώρα έχω το SMS (και με τη γκαντεμιά που με δέρνει, αύριο-μεθαύριο θα μου κλέψουν το κινητό )

    Μου ήρθε και το παρακάτω email
    The mobile number (*******************************************) that was used for your Security Key has been removed. You no longer need it to log in to PayPal.

    You can register a new security key at any time. Just log in to your PayPal account and go to your Profile.

    If you didn’t remove mobile phone, please contact us right away.
    Ελπίζω αυτό να το έκανε η εκπρόσωπος του PayPal για να μπορέσω να μπω στον λογαριασμό μου.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πες και τον ελληνικό τηλεφωνικό αριθμό να τον έχουμε.
    2103002172

  3. #4668
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.263
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ για τον αριθμό.

    Σίγουρα μπορείς να το ορίσεις. Δες παρακάτω το δικό μου setup. Ορθώς θυμόμουν την backup αναφορά.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  673cf594-4d06-4b8d-820f-1b52229c4333.png 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  34,7 KB 
ID: 232629

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω αυτό να το έκανε η εκπρόσωπος του PayPal για να μπορέσω να μπω στον λογαριασμό μου.
    Ναι, είναι η διαδικασία που κάνουν με το sms code στο κινητό για να αρθεί ο αποκλεισμός.

  4. #4669
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Και εγώ έτσι τα έχω. Και με sms και με otp!

  5. #4670
    Εγγραφή
    20-07-2021
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μπορει κανεις, αντι να κανει top up στο balance του paypal με το 'κλασικο' εμβασμα ...και την αντισχοιχη χρεωση,
    να χρησιμοποιησει το νεο συστημα iris, που φαινεται να εχει πολυ μικροτερες χρεωσεις;

    Πως μπορουμε να βρουμε τροπο να γεμιζουμε το paypal balance, με χρηση iris μεσω του ebanking μας;

  6. #4671
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marvelx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορει κανεις, αντι να κανει top up στο balance του paypal με το 'κλασικο' εμβασμα ...και την αντισχοιχη χρεωση,
    να χρησιμοποιησει το νεο συστημα iris, που φαινεται να εχει πολυ μικροτερες χρεωσεις;

    Πως μπορουμε να βρουμε τροπο να γεμιζουμε το paypal balance, με χρηση iris μεσω του ebanking μας;

    Οχι δεν μπορεί, είναι για συγκεκριμένες χρήσεις το iris, και το paypal δεν μας έχει δώσει κινητό

  7. #4672
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ξεκολλήστε με αυτό το top up, δεν υπάρχει κανένας λόγος να το κάνει κάποιος, συνδέεις μια χρεωστική και τη χρεώνει χωρίς προμήθειες τη στιγμή της συναλλαγής. Αν θες το balance στο paypal για πληρωμή σε φίλο (χωρίς εμπορικό χαρακτήρα, χωρίς προστασία και χωρίς χρεώσεις) υπάρχουν κι άλλοι τρόποι, μεταξύ των οποίων και το iris.
    hnesne

  8. #4673
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα και Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά,

    θα ήθελα να ρωτήσω αν το paypal μας χρεώνει όταν μας στέλνει τους κωδικούς OTP στο κινητό μας,
    γενικά υπάρχουν χρεώσεις για την διαδικασία πληρωμών.
    Βασικά εγώ κάνω μόνο πληρωμές όταν αγοράζω διάφορα πράγματα online.
    δεν το χρησιμοποιώ για επαγγελματικούς λόγους

  9. #4674
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ρέα Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά,

    θα ήθελα να ρωτήσω αν το paypal μας χρεώνει όταν μας στέλνει τους κωδικούς OTP στο κινητό μας,
    γενικά υπάρχουν χρεώσεις για την διαδικασία πληρωμών.
    Βασικά εγώ κάνω μόνο πληρωμές όταν αγοράζω διάφορα πράγματα online.
    δεν το χρησιμοποιώ για επαγγελματικούς λόγους
    Όχι δεν υπάρχει καμία χρέωση είναι έξτρα ασφάλεια δυο παραγόντων. Εμένα μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα αυτό διότι πολλές φορές δεν μου ερχότανε το SMS και βιαζομουνα να βάλω κάρτα στο Cu καρτοκινητο και τελικά το άφησα και ανανέωσα κανονικά με χρέωση κάρτας. Κάτι παθαίνει και περιμένεις το SMS και άφαντο. Θα το βγάλω κάποια στιγμή. Εξάλλου έχω δυο χρεωστικεσ μια με λογαριασμό για αγορές στο ίντερνετ και μια με άλλο λογαριασμό μισθοδοσίας όποτε, αυτή που έχω που δεν θα έχει και πολλά χρήματα μέσα.

  10. #4675
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν υπάρχει καμία χρέωση είναι έξτρα ασφάλεια δυο παραγόντων. Εμένα μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα αυτό διότι πολλές φορές δεν μου ερχότανε το SMS και βιαζομουνα να βάλω κάρτα στο Cu καρτοκινητο και τελικά το άφησα και ανανέωσα κανονικά με χρέωση κάρτας. Κάτι παθαίνει και περιμένεις το SMS και άφαντο. Θα το βγάλω κάποια στιγμή. Εξάλλου έχω δυο χρεωστικεσ μια με λογαριασμό για αγορές στο ίντερνετ και μια με άλλο λογαριασμό μισθοδοσίας όποτε, αυτή που έχω που δεν θα έχει και πολλά χρήματα μέσα.
    για πιο λόγο υπάρχει αυτό το πρόβλημα με τα SMS/OTP του εξωτερικού;
    εγώ έχω άλλο πρόβλημα,
    έκανα μια αγορά από eshop του εξωτερικού,
    πλήρωσα με Χρεωστική από Ελληνική Τράπεζα (όχι με PAYPAL),
    εγκρίθηκε η εκταμίευση
    αλλά ο έμπορος του εξωτερικού δεν έλαβε τα χρήματα και δεν προχώρησε η παραγγελία

    τώρα το ποσό είναι μεν εγκεκριμένο αλλά δεν έχει εκταμιευτεί και περιμένω να περάσουν 2-3 βδομάδες μέχρι να αποδεσμευτεί.

    Δεν ξέρω αν το έκανα με paypal αν θα ήταν πιο εύκολο.

  11. #4676
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παιδιά μια ερώτηση. Έκανα μια παραγγελία κάτι Ποτηρια και μου ήρθαν σπασμένα και το κατάστημα μου κάνει τον Αλέκο, ότι κακώς τα παρέλαβα κτλ.
    Στο PayPal μπήκα και άνοιξα θέμα στο resolution center και περιμένουν απάντηση από τον πωλητή. Εγώ έχω να κάνω κάποια έξτρα κίνηση; πχ ενημερώνω ξεχωριστά το PayPal, ή όλα γίνονται μέσω του resolution center?

  12. #4677
    Εγγραφή
    16-05-2008
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson
    Path Level
    Interleaved
    καλημέρα - υποψήφιος αγοραστής ενός αντικειμένου που πουλάω, μου ζήτησε να με πληρώσει μέσω paypal και μου ζητάει και το τηλεφωνο μου. ειναι απαραίτητο για τη συναλλαγή μέσω paypal?

  13. #4678
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    αν θυμάμαι όχι, αν επιμένει δώστου σταθερό. [λογικά όμως μονο το εμαιλ θέλει, ρωτα τον τι το θέλει το τηλέφωνο σου , μήπως ειναι για κάτι εκτος paypal,]




  14. #4679
    Εγγραφή
    16-05-2008
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson
    Path Level
    Interleaved
    ευχαριστώ - εχετε ακουσει να υπαρξει ποτε fraud αν καποιος γνωριζει το τηλεφωνο σου και το paypal name σου;

  15. #4680
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Κατηγορηματικά δεν χρειάζεται το τηλέφωνο για τη συναλλαγή paypal. Χρειάζεται να έχει το σωστό email που είναι συνδεδεμένο με το paypal, όχι αναγκαστικά το ίδιο που επικοινωνείτε ως τώρα. Όπως φοβάσαι εσύ μήπως σε εξαπατήσει ο άλλος, έτσι φοβάται κι αυτός, ίσως θέλει να επικοινωνήσει απλά για να βεβαιωθεί ότι υπάρχεις, ίσως να ρωτήσει 1-2 πράγματα για αυτό που πουλάς. Ακόμα κι αν δεν θέλει πραγματικά κάτι να μάθει, απλά για να διαπιστώσει πως όλα είναι legit. Αν η αγοραπωλησία δεν γίνεται μέσω κάποιου κανονικού marketplace με αξιολογήσεις (π.χ. ebay) αλλά π.χ. μέσω facebook είναι λογικό να είστε και οι δύο επιφυλακτικοί. Επειδή εκτίθεται πρώτος αυτός που πληρώνει είναι λογικό να θέλει να ξέρει πώς να βρει τον πωλητή σε περίπτωση στραβής, αν θεωρεί ότι έτσι καλύπτεται κάπως (που δεν καλύπτεται, ούτε το paypal προστατεύει τις συναλλαγές μεταξύ ιδιωτών).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μια ερώτηση. Έκανα μια παραγγελία κάτι Ποτηρια και μου ήρθαν σπασμένα και το κατάστημα μου κάνει τον Αλέκο, ότι κακώς τα παρέλαβα κτλ.
    Στο PayPal μπήκα και άνοιξα θέμα στο resolution center και περιμένουν απάντηση από τον πωλητή. Εγώ έχω να κάνω κάποια έξτρα κίνηση; πχ ενημερώνω ξεχωριστά το PayPal, ή όλα γίνονται μέσω του resolution center?
    Όλα μέσω του resolution center. Μα κι εσύ ποτήρια αγόρασες; Μια φορά μόνο πήρα εξ αποστάσεως κάτι κούπες για να συμπληρώσω ποσό για δωρεάν μεταφορικά, γυαλικά μόνο από κοντά (Δεν λέω ότι δεν φταίει ο πωλητής, θα έπρεπε να τα έχει συσκευάσει υπερβολικά καλά.)
    hnesne

Σελ. 312 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 292302307310311312313314317322 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτησεις ebay - paypal
    Από AGGANIS στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-09, 11:19
  2. Paypal
    Από Athanasios στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-08, 19:21
  3. Ερωτήσεις για Paypal
    Από Spiros_k στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-08, 13:00
  4. paypal
    Από bfhd στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-06, 22:07
  5. Ερωτήσεις για το PayPal
    Από vivalife688 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-04, 09:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας