Σελ. 257 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 237247252255256257258259262267277 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.841-3.855 από 4920
  1. #3841
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Μου είπαν οτι μπορω να παω σε premium παλι. Περιμένω να Δω

    Αυτο πηρα

    "My name is Matteo and I will be resolving your query today. Firstly, I can see that you have been with us since May 2005, we are happy to have you as a member!

    Anastasia, I understand you don't need a business account and you will have the option to downgrade it in the future.

    In order to lift the limitation If you don't have a passport you can provide a driving license on national ID.

    To upload the information just copy the following link into your web browser and follow the instructions:"
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  2. #3842
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Σήμερα πήγα να κάνω μια πληρωμή μέσω PP και για λόγους ασφαλείας, μου ζήτησε αλλαγή του κωδικού. Μου φάνηκε παράξενο, καθώς δεν μου είχε ξανασυμβεί κάτι τέτοιο χρόνια τώρα που το χρησιμοποιώ, αλλά τον άλλαξα. Έγινε η πληρωμή κανονικά, πήρα και επιβεβαίωση εξόφλησης από την εταιρία που ήθελα να πληρώσω. Όλα αυτά από ΗΥ στη δουλειά, που χρησιμοποιώ αποκλειστικά εγώ και νομίζω ότι έχω ξανακάνει πληρωμή από εκεί.

    Ερχόμενος σπίτι, προσπαθώ να μπω στο λογαριασμό μου. Βάζω τα στοιχεία σωστά, με το νέο κωδικό, και βλέπω αυτήν την οθόνη:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  pp.png 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  18,7 KB 
ID: 193891
    Το κακό είναι ότι το τηλέφωνο αυτό δεν ισχύει πλέον, και δε μου δίνει δυνατότητα επιλογής άλλου τρόπου ταυτοποίησης (πχ κινητό ή email). Καμιά ιδέα; Τι άλλο μπορώ να κάνω εκτός από να τους τηλεφωνήσω;

    Γιατί άραγε έγινε όλο αυτό;

  3. #3843
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα πήγα να κάνω μια πληρωμή μέσω PP και για λόγους ασφαλείας, μου ζήτησε αλλαγή του κωδικού. Μου φάνηκε παράξενο, καθώς δεν μου είχε ξανασυμβεί κάτι τέτοιο χρόνια τώρα που το χρησιμοποιώ, αλλά τον άλλαξα. Έγινε η πληρωμή κανονικά, πήρα και επιβεβαίωση εξόφλησης από την εταιρία που ήθελα να πληρώσω. Όλα αυτά από ΗΥ στη δουλειά, που χρησιμοποιώ αποκλειστικά εγώ και νομίζω ότι έχω ξανακάνει πληρωμή από εκεί.

    Ερχόμενος σπίτι, προσπαθώ να μπω στο λογαριασμό μου. Βάζω τα στοιχεία σωστά, με το νέο κωδικό, και βλέπω αυτήν την οθόνη:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  pp.png 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  18,7 KB 
ID: 193891
    Το κακό είναι ότι το τηλέφωνο αυτό δεν ισχύει πλέον, και δε μου δίνει δυνατότητα επιλογής άλλου τρόπου ταυτοποίησης (πχ κινητό ή email). Καμιά ιδέα; Τι άλλο μπορώ να κάνω εκτός από να τους τηλεφωνήσω;

    Γιατί άραγε έγινε όλο αυτό;
    Ενώ εισαι συνδεδεμένος γράψε στο google contact paypal. Χρησιμοποίησε το message center
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  4. #3844
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.034
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Γιατί κατάλαβε ότι πήγες να μπεις από δυο διαφορετικά μηχανήματα/IPs, με ενδιάμεση αλλαγή κωδικού.

    Στείλε μήνυμα στο support να σε ξεμπλοκάρουν.

  5. #3845
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενώ εισαι συνδεδεμένος γράψε στο google contact paypal. Χρησιμοποίησε το message center
    Δε με θεωρεί συνδεδεμένο, οπότε δεν μπορώ να το κάνω αυτό...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί κατάλαβε ότι πήγες να μπεις από δυο διαφορετικά μηχανήματα/IPs, με ενδιάμεση αλλαγή κωδικού.
    Έχω συνδεθεί και αποσυνδεθεί από πολλά διαφορετικά μηχανήματα ΙΡs τόσα χρόνια, πρώτη φορά έγινε αυτό!

    Στείλε μήνυμα στο support να σε ξεμπλοκάρουν.
    Πώς;

    - - - Updated - - -

    Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί μου δίνουν μόνο αυτήν την εναλλακτική. Πχ θα μπορούσαν να με ρωτήσουν κάποια από τα security questions που βάζεις όταν ανοίγεις το λογαριασμό!

    - - - Updated - - -

    Για όποιον του συμβεί, έλυσα το πρόβλημα ως εξής. Έκανα τη διαδικασία για νέο password. Εκεί, μου έβγαζε 3 επιλογές πιστοποίησης:
    α) το τηλέφωνο (που δεν ισχύει)
    β) e-mail
    γ) security questions
    Διάλεξα το (γ), απάντησα σωστά, και μετά ζήτησε μια 2η επαλήθευση, δίνοντας ως επιλογές το (α) και το (β). Μου έστειλαν ένα ΟΤΡ στο email και μπήκα κανονικά!

    Δεν καταλαβαίνω γιατί στην άλλη περίπτωση ήθελε αποκλειστικά τηλεφωνική επικοινωνία!

    Τέλος καλό, όλα καλά, πάω να ενημερώσω τον τηλεφωνικό μου αριθμό τώρα, για καλό και για κακό

  6. #3846
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Μετα απο 20 μερες δεχτηκαν να με ξεμπλοκάρουν. Απίστευτο αλλα θέλουν διαβατήριο ή άδεια οδήγησης για ταυτοποίηση. Ταυτότητα όχι
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  7. #3847
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα απο 20 μερες δεχτηκαν να με ξεμπλοκάρουν. Απίστευτο αλλα θέλουν διαβατήριο ή άδεια οδήγησης για ταυτοποίηση. Ταυτότητα όχι
    Είναι σύνηθες να μην γίνεται δεχτή η ελληνική ταυτότητα για πιστοποίηση.

  8. #3848
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.593
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι σύνηθες να μην γίνεται δεχτή η ελληνική ταυτότητα για πιστοποίηση.
    Γιατί αυτό?

  9. #3849
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί αυτό?
    Την θεωρούν εύκολη στην πλαστογράφηση, μην ξεχνάμε πως ακόμα και σήμερα υπάρχουν μερικές που δεν έχουν Λατινικούς χαρακτήρες με φώτο το πως ήμασταν πριν 40 χρόνια

    Μόνο στην Revolut μου είχανε κάνει δεχτεί ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες σχετικά πρόσφατης έκδοσης.

  10. #3850
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.593
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Και οι νεότερες?Σχετικά πρόσφατα έβγαλα καινούργια,ούτε αυτή?

  11. #3851
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και οι νεότερες?Σχετικά πρόσφατα έβγαλα καινούργια,ούτε αυτή?
    Στην N26 πχ δεν την κάνανε δεχτή και θέλανε διαβατήριο ή αδεία οδήγησης νέου τύπου.

  12. #3852
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Εμένα είναι με λατινικούς όμως. Αλλά δεν τη δέχτηκαν. Τέλος πάντων, με έκαναν ξανά Premium(θα είχα σοβαρό θέμα με το business) και μπορώ πάλι να κινούμαι κανονικά. Παρόλα αυτά ζήτησα και USD card από την Payoneer για να μην κολλήσει κανένα ποσό εκεί και δεν μπορώ να το πάρω. Με βλέπω να τα στέλνω απευθείας.
    Υποτίθεται έστελνα τα δολλάρια στο Paypal και έκανα τη μετατροπή. Επειδή η κάρτα κρατούσε αρκετά αν σήκωνες δολλάρια. Και με το paypal όμως δεν χάνεις και λίγα
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  13. #3853
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα είναι με λατινικούς όμως. Αλλά δεν τη δέχτηκαν. Τέλος πάντων, με έκαναν ξανά Premium(θα είχα σοβαρό θέμα με το business) και μπορώ πάλι να κινούμαι κανονικά. Παρόλα αυτά ζήτησα και USD card από την Payoneer για να μην κολλήσει κανένα ποσό εκεί και δεν μπορώ να το πάρω. Με βλέπω να τα στέλνω απευθείας.
    Υποτίθεται έστελνα τα δολλάρια στο Paypal και έκανα τη μετατροπή. Επειδή η κάρτα κρατούσε αρκετά αν σήκωνες δολλάρια. Και με το paypal όμως δεν χάνεις και λίγα
    Γιατί δεν κάνεις μια revolut να ησυχάσεις και εσύ;

  14. #3854
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα απο 20 μερες δεχτηκαν να με ξεμπλοκάρουν. Απίστευτο αλλα θέλουν διαβατήριο ή άδεια οδήγησης για ταυτοποίηση. Ταυτότητα όχι
    Πρέπει να κάνουν πλέον την ταυτοποίηση μόνοι τους. Σε μένα την είχαν κάνει πριν χρόνια μέσω νομίζω της KPMG, με ταυτότητα και το όνομα στα λατινικά χειρόγραφο, της πρώτης φουρνιάς 'νέων ταυτοτήτων'.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν κάνεις μια revolut να ησυχάσεις και εσύ;
    Δεν είναι πανάκεια η revolut, κάποιοι πληρωνόμαστε από το εξωτερικό και θέλουμε να έχουμε πρόσβαση στα χρήματά μας, δεν βλέπω εδώ σενάριο να χρησιμεύσει η revolut. Δεν κάνουμε όλοι μόνο αγορές.
    hnesne

  15. #3855
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν κάνεις μια revolut να ησυχάσεις και εσύ;
    Γιατι δεν δουλευει χωρις το app και εχω ios 7. Εξάλλου απο upwork και peopleperhour μονο σε paypal και payoneer μπορω να τραβήξω

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να κάνουν πλέον την ταυτοποίηση μόνοι τους. Σε μένα την είχαν κάνει πριν χρόνια μέσω νομίζω της KPMG, με ταυτότητα και το όνομα στα λατινικά χειρόγραφο, της πρώτης φουρνιάς 'νέων ταυτοτήτων'.


    Δεν είναι πανάκεια η revolut, κάποιοι πληρωνόμαστε από το εξωτερικό και θέλουμε να έχουμε πρόσβαση στα χρήματά μας, δεν βλέπω εδώ σενάριο να χρησιμεύσει η revolut. Δεν κάνουμε όλοι μόνο αγορές.
    Α δεν μπορεις να τα τραβήξεις; Νόμιζα με καρτα κανεις ανάληψη
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

Σελ. 257 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 237247252255256257258259262267277 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτησεις ebay - paypal
    Από AGGANIS στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-09, 11:19
  2. Paypal
    Από Athanasios στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-08, 19:21
  3. Ερωτήσεις για Paypal
    Από Spiros_k στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-08, 13:00
  4. paypal
    Από bfhd στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-06, 22:07
  5. Ερωτήσεις για το PayPal
    Από vivalife688 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-04, 09:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας