Σελ. 286 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 266276281284285286287288291296306 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.276-4.290 από 4920
  1. #4276
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή πώς?
    ρίξε μια ματιά εδώ , ακόμα μπορείς να το κάνεις Per transaction, πριν πατήσεις το Pay

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  paypal-verify-currency-new-700x546.png 
Εμφανίσεις:  28 
Μέγεθος:  51,1 KB 
ID: 205532


    Στην περίπτωση της revolut σε χρεώνει σε λίρες γιατί αυτό είναι το currency της κάρτας καθώς είναι αγγλική

  2. #4277
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ήρθε email για επερχόμενες νέες αλλαγές στις πολιτικές και τις χρεώσεις.

    https://www.paypal.com/gr/webapps/mp...locale.x=el_gr

    Ένα ήδη σούπερ περίπλοκο σύστημα το κάνουν ακόμα πιο περίπλοκο
    hnesne

  3. #4278
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Asus DSL-AC68VG
    Παιδια μια ερωτηση, αγορασα 1/9 ενα κουτι υπολογιστη απτο bangood το οποιο παρελαβα 17/9. Ανοιγοντας την συσκευασια δυστυχως ηταν χτυπημενο και σπασμενο (τραβηξα επιτοπου φωτογραφιες αλλα οχι βιντεο). Αμεσως επικοινωνησα μαζι τους μεσω messenger για το προβλημα και αφου μου εστειλαν μεσω mail το ticket για το θεμα μαζι με τις φωτογραφιες που τους εστειλα, μου ειπαν οτι θα επικοινωνησουν καποια στιγμη μεσα στις επομενες ημερες για την επιλυση του προβληματος. Πρεπει να ανοιξω dispute εγω απτην πλευρα μου στο paypal η να περιμενω πρωτα τι θα μου πουν? τι με συμβουλευετε?

  4. #4279
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    περιμένε τους,στο paypal έχεις αρκετές μέρες να κάνεις ενέργεια.
    Και αν χρειαστεί επιστροφή το paypal επιστρέφει τα έξοδα (αν δεν κάνω λάθος,δεν το έχω κάνει ποτέ)

  5. #4280
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kyrmin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια μια ερωτηση, αγορασα 1/9 ενα κουτι υπολογιστη απτο bangood το οποιο παρελαβα 17/9. Ανοιγοντας την συσκευασια δυστυχως ηταν χτυπημενο και σπασμενο (τραβηξα επιτοπου φωτογραφιες αλλα οχι βιντεο). Αμεσως επικοινωνησα μαζι τους μεσω messenger για το προβλημα και αφου μου εστειλαν μεσω mail το ticket για το θεμα μαζι με τις φωτογραφιες που τους εστειλα, μου ειπαν οτι θα επικοινωνησουν καποια στιγμη μεσα στις επομενες ημερες για την επιλυση του προβληματος. Πρεπει να ανοιξω dispute εγω απτην πλευρα μου στο paypal η να περιμενω πρωτα τι θα μου πουν? τι με συμβουλευετε?
    Ναι φίλε μου περίμενε να δεις τι θα σου πουν. Άμα δε βγάλεις άκρη ανοίγεις. Αν πρέπει να το επιστρέψεις και να σου στείλουν άλλο έχει επιλογή για επιστροφή μεταφορικών όσο και να κάνουν απλός ανεβάζοντας σε pdf την απόδειξη στη σχετική επιλογή μέσα στο PayPal
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  6. #4281
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Μην ανοίξεις case στο paypal παρά μόνο αν απελπιστείς με το bangood. Γιατί μετά μπλοκάρουν και δεν δίνουν λύση αν δεν κλείσεις το case - και αν κλείσεις το case δεν μπορείς να το ξανανοίξεις. Μην ξεχνάς, έχεις 180 ημέρες περιθώριο από την πληρωμή.
    Επιστροφή μεταφορικών από το paypal μόνο εφόσον έχεις ενεργοποιήσει τη δυνατότητα, το συζητάγαμε πρόσφατα σε άλλο thread (ή του ebay η των online αγορών μάλλον).
    Για περίπτωση σπασμένου δίνουν πάντως άμεσα δυνατότητα να στείλουν άλλο ή αν επιστρέψουν χρήματα χωρίς να επιστρέψεις το σπασμένο - απλά αν σου πουν wallet να τους πεις όχι, να ζητήσεις στο paypal. Μου έχει συμβεί 2 φορές, για ποσά μικρά πάντως, φαντάζομαι αν ήθελες να δώσεις 40-50 ευρώ και πάνω για κουτί θα έπαιρνες από εδώ.
    hnesne

  7. #4282
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Asus DSL-AC68VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην ανοίξεις case στο paypal παρά μόνο αν απελπιστείς με το bangood. Γιατί μετά μπλοκάρουν και δεν δίνουν λύση αν δεν κλείσεις το case - και αν κλείσεις το case δεν μπορείς να το ξανανοίξεις. Μην ξεχνάς, έχεις 180 ημέρες περιθώριο από την πληρωμή.
    Επιστροφή μεταφορικών από το paypal μόνο εφόσον έχεις ενεργοποιήσει τη δυνατότητα, το συζητάγαμε πρόσφατα σε άλλο thread (ή του ebay η των online αγορών μάλλον).
    Για περίπτωση σπασμένου δίνουν πάντως άμεσα δυνατότητα να στείλουν άλλο ή αν επιστρέψουν χρήματα χωρίς να επιστρέψεις το σπασμένο - απλά αν σου πουν wallet να τους πεις όχι, να ζητήσεις στο paypal. Μου έχει συμβεί 2 φορές, για ποσά μικρά πάντως, φαντάζομαι αν ήθελες να δώσεις 40-50 ευρώ και πάνω για κουτί θα έπαιρνες από εδώ.
    Βασικα το κουτι εκανε 50$ με το κουπονι και το αγορασα απο εκει γιατι ηταν στις διαστασεις που το ηθελα, στην τιμη που το ηθελα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιστροφή μεταφορικών από το paypal μόνο εφόσον έχεις ενεργοποιήσει τη δυνατότητα, το συζητάγαμε πρόσφατα σε άλλο thread (ή του ebay η των online αγορών μάλλον).
    Τι εννοεις οταν λες για την ενεργοποιηση επιστροφης μεταφορικων? δεν μου εχει ξανατυχει γιαυτο ρωταω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kyrmin : 23-09-19 στις 19:25.

  8. #4283
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δες εδώ, post 5647
    hnesne

  9. #4284
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Καλησπέρα.

    Στο paypal έχω συνδεδεμένη μία eurobank mastercard μέσω της οποίας κάνω ηλεκτρονικές αγορές από Ελλάδα ουσιαστικά όπως you.gr ή vodafone. Μου αναφέρει στην διαχείριση ότι " Want to use your PayPal account with no spending or withdrawal limits? Confirm your card " . Δηλαδή τώρα που δεν την έχω κάνει confirm θα έχω πρόβλημα να αγοράσω π.χ. από εξωτερικό ή θα έχω κάποιο όριο ( δεν αναφέρει κάτι συγκεκριμένο) ; Το όριο πάντοτε είναι ότι έχω στο λογαριασμό μου βέβαια αυτό είναι κατανοητό.

  10. #4285
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.109
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κατ' αρχάς, δεν γράφεις αν η κάρτα σου είναι χρεωστική ή πιστωτική (προπληρωμένη δεν είναι αφού λες ότι χρησιμοποιείς τα χρήματα του λογαριασμού σου).
    Πρέπει να γνωρίζεις ότι η τράπεζα αυτή χρεώνει 2% προμήθεια στις αγορές σε συνάλλαγμα.
    Οι κάρτες πρέπει να επιβεβαιώνονται στο Paypal με το 4ψήφιο κωδικό που σου στέλνει όταν τη συνδέεις για πρώτη φορά.
    Αυτό που σου ζητάει τώρα είναι αν θέλεις να αναβαθμίσεις την κατάστασή σου χωρίς το όριο που υπάρχει σε όλους τους χρήστες.
    Αυτό, όμως, εξαρτάται από τη χρήση που κάνεις.

  11. #4286
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατ' αρχάς, δεν γράφεις αν η κάρτα σου είναι χρεωστική ή πιστωτική (προπληρωμένη δεν είναι αφού λες ότι χρησιμοποιείς τα χρήματα του λογαριασμού σου).
    Πρέπει να γνωρίζεις ότι η τράπεζα αυτή χρεώνει 2% προμήθεια στις αγορές σε συνάλλαγμα.
    Οι κάρτες πρέπει να επιβεβαιώνονται στο Paypal με το 4ψήφιο κωδικό που σου στέλνει όταν τη συνδέεις για πρώτη φορά.
    Αυτό που σου ζητάει τώρα είναι αν θέλεις να αναβαθμίσεις την κατάστασή σου χωρίς το όριο που υπάρχει σε όλους τους χρήστες.
    Αυτό, όμως, εξαρτάται από τη χρήση που κάνεις.
    Χρεωστική είναι και μπορεί να την χρησιμοποιήσω και για αγορές σε δολλάρια από Ασία. Αλλά από αυτά που λες περί 2% είναι καλύτερα να κάνω topup το paypal και να τα πληρώσω από'κει.

  12. #4287
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peragialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρεωστική είναι και μπορεί να την χρησιμοποιήσω και για αγορές σε δολλάρια από Ασία. Αλλά από αυτά που λες περί 2% είναι καλύτερα να κάνω topup το paypal και να τα πληρώσω από'κει.
    Ακριβότερα θα σου βγει έτσι

  13. #4288
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peragialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρεωστική είναι και μπορεί να την χρησιμοποιήσω και για αγορές σε δολλάρια από Ασία. Αλλά από αυτά που λες περί 2% είναι καλύτερα να κάνω topup το paypal και να τα πληρώσω από'κει.
    Δοκίμασε να φτιάξεις revolut και βάζε εκεί λεφτά αν κάνεις συχνά αγορές
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  14. #4289
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε να φτιάξεις revolut και βάζε εκεί λεφτά αν κάνεις συχνά αγορές
    Βασικά αγοράζω από Ελλάδα αλλά τώρα μπορεί να χρειαστεί να αγοράσω κάτι από Ινδία γύρω στα 300 ευρώ.

  15. #4290
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.109
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peragialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά αγοράζω από Ελλάδα αλλά τώρα μπορεί να χρειαστεί να αγοράσω κάτι από Ινδία γύρω στα 300 ευρώ.
    Οι αγορές από το εξωτερικό χρειάζονται μελέτη και προσοχή, πολύ περισσότερο όταν η αγορά γίνεται από τρίτη χώρα.
    Δεν είναι μόνο το θέμα του τελωνείου, με το οποίο επιβαρύνεται ο αγοραστής, αλλά και ο τρόπος που πληρώνουμε, οι προμήθειες των τραπεζών κλπ.

Σελ. 286 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 266276281284285286287288291296306 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτησεις ebay - paypal
    Από AGGANIS στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-09, 11:19
  2. Paypal
    Από Athanasios στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-08, 19:21
  3. Ερωτήσεις για Paypal
    Από Spiros_k στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-08, 13:00
  4. paypal
    Από bfhd στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-06, 22:07
  5. Ερωτήσεις για το PayPal
    Από vivalife688 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-04, 09:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας