Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΣ
    Καλημέρα παιδιά, μόλις τέλιωσα την συνομιλία μου με μια "τεχνικό" της hol που προσπαθούσε να με πείσει να βάλω hol. Απλά για γέλια η τύπισα, χώρια που άρχισε σε κάποια φάση να με προσβάλλει επειδή είχα ΟΤΕ και δεν ήθελα να βάλω HOL. Τέτοιους υπάλληλους έχουν σε αυτήν την εταιρία που σε πέρνουν τηλέφωνα και σου πρίζουν τ'άντερα (για να μην πώ τπτ άλλο). Επίσης μου έκανε τρομερή εντύπωση το τελευταίο που μου είπε, όταν της ανεφέρα το φορουμ για να δεί τι προβλήματα έχει ο κόσμος με το internet γενικότερα και μετά να αρχίσει να λέει της βλακείες της περι υποστηρίξεως και ταχυτήτων. Είπε να μην δίνω σημασία στα φορουμ γιατί και αυτή μπαίνει εδώ για χάρη της HOL και λέει καλά πράματα για το δίκτυο της και για της υπηρεσίες της... ΑΚΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ...μου το είπε στο τηλέφωνο εκεί πανω στην τσαντίλα..έτσι χύμα.... ΕΕΕΕΕΕ ΑΜΑ ΑΚΟΥΕΙ Η HOL καλύτερα να την απολύσετε γιατί λέει πολλά και σας κάνει ζημιά.

    Να επισημάνω ότι μένω στην Ρόδο πλέον για κάποιο χρονικό διάστημα και η γειτονία μου εδώ δεν εχει καλές εγκαταστάσεις τηλεφωνικές γενικότερα...μεσα στο χρόνο θα μας αναβαθμίσουν και δω, προσπαθώντας λοιπόν να εξηγήσω αυτο το πράμα συνέβησαν τα παραπάνω....απλά απαράδεκτη συμπεριφορά.

    Συγνώμη για το κράξιμο αλλά ήθελα να το πώ και συγκεκριμένα το τελευταίο. Με το σημερινό συμβάν δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω ποτε HOL και δεν παει να γίνει η καλύτερη εταιρία σε όλη την υφήλιο. Θα παρακαλούσα επίσης τους mods του φόρουμ να το ελέγξουν αυτό (αν υπάρχει κάποιος τρόπος) γιατί σε λίγο όλοι αυτοί που μας τα πουλάνε τα οποιαδήποτε πακέτα θα μπούν και στο σπίτι μας να μας μαμήσουνε.

    Ευχαρίστω για το χρόνο σας

  2. #2
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Περιοχή
    L.A. Αττικής
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17775/1023φαϊναλυ
    ISP
    πΟΤΕ
    Router
    2i /108NS/Vigor130&66Ub1
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arkoudi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης μου έκανε τρομερή εντύπωση το τελευταίο που μου είπε, όταν της ανεφέρα το φορουμ για να δεί τι προβλήματα έχει ο κόσμος με το internet γενικότερα και μετά να αρχίσει να λέει της βλακείες της περι υποστηρίξεως και ταχυτήτων. Είπε να μην δίνω σημασία στα φορουμ γιατί και αυτή μπαίνει εδώ για χάρη της HOL και λέει καλά πράματα για το δίκτυο της και για της υπηρεσίες της... ΑΚΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ...μου το είπε στο τηλέφωνο εκεί πανω στην τσαντίλα..έτσι χύμα.... ΕΕΕΕΕΕ ΑΜΑ ΑΚΟΥΕΙ Η HOL καλύτερα να την απολύσετε γιατί λέει πολλά και σας κάνει ζημιά.
    Aυτο γίνεται αντιληπτό και χωρίς τις εξομολογησεις των τεχνικών κατ ευφημισμό
    αμα παρακαλοθήσεις για κάποιο διάστημα το υποφόρουμ της χολής

    κάποιοι το χουν κάνει full time δουλεια να διαφημίζουν την εν λόγο εταιρία εδώ
    και να προσπαθούν να την δικαιολογήσουν πασει θυσία και ότι και να χει γίνει...

    είναι και άλλες αρκετές περιπτώσεις που κανουν μπαμ
    και νομίζουν ότι με την κουτοπονηριά θα κάνουν εταιρία περιοπής

    για να τα λέμε όλα όμως υπάρχουν και 2-3 άτομα (μέλη του φόρουμ, και οχι bots k παπαγαλάκια)
    που δουλέυουν εκεί και έχουν βοηθήσει αναγνωστες του φόρουμ πραγματικά

    δυστυχώς αποτελουν συντριπτική μειοψηφία

  3. #3
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SouthDog Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυστυχώς αποτελουν συντριπτική μειοψηφία
    Κρίμα, αλλά ευτυχώς που υπάρχουν και άνθρωποι με συνείδηση.

    Επίσης μου είπε στο τηλέφωνο αυτή η "τεχνικός" ότι κρίμα για μένα γιατι για κάτι τύπους νέους σαν και μένα δεν πάει το ιντερνετ στην ελλάδα μπροστά. Ήθελα να της πώ πολλά αλλα χαμένος χρόνος θα ήταν, αφού πληρωνεται για να κάνει αυτήν την δουλειά, οπότε δεν είχε και νόημα να συγχυστώ παραπάνω. Αλλά με κάτι τετοιους τελικά δεν πάει το ιντερνετ μπροστά...μας την λένε κιόλας ...ουυ ρε

  4. #4
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Μηνύματα
    5.789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Router
    TL-WA5210G --> ΦΡΙΤΣ
    Έχει πέσει φτώχεια παιδιά, και αγρίεψαν και στο Telemarketing. Σημεία των καιρών είναι, και μάλλον ακόμα δεν είδαμε τίποτε...
    Ότι δεν υπάρχει, δεν χαλάει.

  5. #5
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Περιοχή
    L.A. Αττικής
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17775/1023φαϊναλυ
    ISP
    πΟΤΕ
    Router
    2i /108NS/Vigor130&66Ub1
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aa144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει πέσει φτώχεια παιδιά, και αγρίεψαν και στο Telemarketing. Σημεία των καιρών είναι, και μάλλον ακόμα δεν είδαμε τίποτε...
    Nαι πράγματι...

    ναι δουμε πόσο θα διαρκέσει η ύφεση/κριση whatever

    χτες στο μοναστηράκι σ ένα σημειο μέσα σ' ένα
    5λεπτο κ ούτε, σκάσανε 3 ρολογάδες!!!

    οι 2 back to back

    δεν ξανάγινε, φαίνεται τους
    χτύπησε κ αυτούς η κρίση


    Επίσης μου είπε στο τηλέφωνο αυτή η "τεχνικός" ότι κρίμα για μένα γιατι για κάτι τύπους νέους σαν και μένα δεν πάει το ιντερνετ στην ελλάδα μπροστά.
    Τι να της πεις αυτής?

    Θα θελα και να ξερα αν θα χε τα μούτρα
    να πει τις ίδιες π.... τετ α τετ
    πισω απ ένα καλωδιο και ένα ακουστικό
    λέγονται οι μ....... πιο εύκολα μου φαίνεται

  6. #6
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Δεν ήταν ούτε τεχνικός, ούτε υπάλληλος της HOL.

    Από τρίτες εταιρείες παίρνουν για όλους τους εναλλακτικούς.

    Τις τελευταίες μέρες που έχω άδεια και είμαι σπίτι το πρωί καλούν μέρα παρά μέρα για διάφορους. Πάντα από απόκρυψη.

  7. #7
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Μηνύματα
    5.789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Router
    TL-WA5210G --> ΦΡΙΤΣ
    Σωστό αυτό, εμένα με έχουν πάρει περί τις 10 φορές να μου πουλήσουν HOL 2play, HOL τηλεφωνία, HOL οτιδήποτε, ενώ είμαι ήδη πάνω από χρόνο σε Full LLU στη HOL. Αυτό δείχνει ότι έχουν πλήρη άγνοια του ποιόν παίρνουν και προφανώς δεν έχουν στοιχεία να δούν ότι αυτός που παίρνουν έχει ήδη HOL και φαίνονται γελοίοι (προς τον πελάτη) όταν δεν το γνωρίζουν.

    Οπότε μάλλον μιλάμε για τρίτες εταιρίες με σύμβαση για σύσταση πελατείας. Που η HOL δεν τους δίνει τα στοιχεία των ήδη πελατών της (για να μην τα πουλήσουν αλλού; ). Τι να πει κανείς...
    Ότι δεν υπάρχει, δεν χαλάει.

  8. #8
    Εγγραφή
    16-02-2007
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Shared
    Ταχύτητα
    6139/847 Kbps
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ
    Router
    NetFasteR IAD
    SNR / Attn
    10(dB) / 35(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arkoudi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης μου είπε στο τηλέφωνο αυτή η "τεχνικός" ότι κρίμα για μένα γιατι για κάτι τύπους νέους σαν και μένα δεν πάει το ιντερνετ στην ελλάδα μπροστά.
    Δεν φτάνει που σε ενοχλούν σου την λένε και απο πάνω. Σε κατάλαβαν χαλαρό και σου τα ειπαν. Κατσε να τα έλεγαν αυτα σε κανένα αλλο (εμένα), που ούτως ή αλλος όποτε μιλάω με λογιστήριο τους αρπάζομαι με τις αερολογίες που μου λένε, να τους έλεγα περι βλάβης τηλεφώνου για 1 μήνα και λογαριασμούς κινητών 400€, επειδη αυτοι ειναι άμπαλοι...
    Μαγκέψανε και πουλάνε μούρι...

  9. #9
    Εγγραφή
    04-11-2008
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    Hol & Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SouthDog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτο γίνεται αντιληπτό και χωρίς τις εξομολογησεις των τεχνικών κατ ευφημισμό
    αμα παρακαλοθήσεις για κάποιο διάστημα το υποφόρουμ της χολής

    κάποιοι το χουν κάνει full time δουλεια να διαφημίζουν την εν λόγο εταιρία εδώ
    και να προσπαθούν να την δικαιολογήσουν πασει θυσία και ότι και να χει γίνει...

    είναι και άλλες αρκετές περιπτώσεις που κανουν μπαμ
    και νομίζουν ότι με την κουτοπονηριά θα κάνουν εταιρία περιοπής

    για να τα λέμε όλα όμως υπάρχουν και 2-3 άτομα (μέλη του φόρουμ, και οχι bots k παπαγαλάκια)
    που δουλέυουν εκεί και έχουν βοηθήσει αναγνωστες του φόρουμ πραγματικά

    δυστυχώς αποτελουν συντριπτική μειοψηφία
    αν όντως υσχυεί κάτι τέτοιο και αν έχει γίνει αντιληπτό απο τους διαχειρηστές του γκρουπ,δεν θα πρέπει να γίνουν κάποιες συστάσεις,αναφορές ή κάποια πληροφόρηση των μελών για τα άτομα αυτα ?

  10. #10
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    μεγαλη φαντασια ρε παιδια..δεν φτανει που παιρνει μισθουλη (που δεν ηταν υπαλληλος της χολ οπως λειε και ο emeliss) θα εμπαινε εδω να λεει καλα λογια? πιο το οφελως? θα επερνε αυξηση ?ημαρτον ..

  11. #11
    Εγγραφή
    04-11-2008
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    Hol & Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    μεγαλη φαντασια ρε παιδια..δεν φτανει που παιρνει μισθουλη (που δεν ηταν υπαλληλος της χολ οπως λειε και ο emeliss) θα εμπαινε εδω να λεει καλα λογια? πιο το οφελως? θα επερνε αυξηση ?ημαρτον ..
    ουτε εγώ πιστεύω πως μια τέτοια υπάλληλος ,θα έμπαινε και θα έγραφε υπέρ της χολ για να ανέβει η εταιρία και να πείστουν να αγοράζουν πακέτα.

  12. #12
    Εγγραφή
    17-02-2009
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Είμαι της γνώμης ότι δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να ακούει κανείς τους πωλητές από το τηλέφωνο. Προκειμένου να σου πουλήσουν και να πάρουν ποσοστά, μπορούν να πουν ό,τι τους κατέβει στο κεφάλι.

    Για μένα η καλύτερη λύση είναι να βλέπεις τα τεχνικά χαρακτηριστικά του προϊόντος που σε ενδιαφέρει (εν προκειμένω τον τιμοκατάλογο της υπηρεσίας που σκέφτεσαι να βάλεις) και μετά να στέλνεις μια αίτηση (online ή ταχυδρομικά) στην αντίστοιχη εταιρεία.

    Γενικά δεν θέλω να μπλέκω με πωλητές σε κάθε αγορά που κάνω, είτε σε κατάστημα, είτε τηλεφωνικά. Πλην ελαχίστων εξαιρέσεων που μπορεί να κερδίσουν την εμπιστοσύνη μου, δεν τους έχω καμία εκτίμηση.

  13. #13
    Εγγραφή
    18-12-2006
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    ISP
    HOL
    1)δεν πιστευω οτι ειναι τεχνικος της χολ
    2)δεν πιστευω οτι χωρις λογο τα πηρε στο κρανιο
    3)αμα παιρνεις της μετρητης το τι γραφεται εδω θα πρεπει να βαψεις μπλε το πσ και να το ριξεις στη θαλασσα

  14. #14
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Μηνύματα
    411
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/22000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Power Station WiFi 6
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mavros Εμφάνιση μηνυμάτων
    1)δεν πιστευω οτι ειναι τεχνικος της χολ
    2)δεν πιστευω οτι χωρις λογο τα πηρε στο κρανιο
    3)αμα παιρνεις της μετρητης το τι γραφεται εδω θα πρεπει να βαψεις μπλε το πσ και να το ριξεις στη θαλασσα
    1) Φυσικα και ΔΕΝ ειναι...
    2) Προσπαθησε να φοβησει και να αγχωσει τον πελατη (μπας και βγαλει καμια αιτηση)... τσαμπα κοπος.
    3) Αυτο το κανουμε οταν ειναι χαλασμενο το pc

  15. #15
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    "Γεια σας, ειμαι απο την..."
    "Ευχαριστω, δεν ενδιαφερομαι"
    κλικ

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ της FORTHNET
    Από geodiamant στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-08, 09:39
  2. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ υπαλλήλου HOL
    Από panxan στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-08, 20:45
  3. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-07, 10:22
  4. Κακή συμπεριφορά των dslm της Hol
    Από George28K στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-07, 17:42
  5. Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-06, 00:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας