Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 20
  1. #1
    Εγγραφή
    28-09-2003
    Περιοχή
    Marousi
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Στης 12 του μήνα έβαλα Telefonet+ της Vivodi και ενώ το Downstream Attenuation μου είναι 34,5 η μέγιστη ταχύτητα που κλειδώνει το router είναι 3000Kbps. Το παρακάτω γράμμα το έστειλα πιο πολύ σαν παράπονο μήπως και μας ακούσει κανένας μιας και δεν ελπίζω ότι θα λυθεί τίποτα:
    Γεια σας,
    Τέλη Οκτωβρίου αρχές Νοεμβρίου(δεν θυμάμαι ακριβός μετά από τόσο καιρό) έκανα αίτηση στην Vivodi για να γίνω συνδρομητής στην υπηρεσία Telofonet+. Μετά από τεράστια αναμονή και ταλαιπωρία και αμέτρητα τηλέφωνα επικοινώνησαν μαζί μου και μου έκλισαν ραντεβού για της 12-02-2009. Μέχρι τότε είχα Forthnet Double play και ήμουν σχετικά ευχαριστημένος. Το μόντεμ μου κλείδωνε με ταχύτητα στα 14800Kbps και το μόνο μου παράπονο ήταν ότι στα παιχνίδια δεν έχουν καλή πρόσβαση με το εξωτερικό με αποτέλεσμα να έχουν μεγάλα ping και να κάνουν τι χρήση παιχνιδιών online αδύνατη. Δεν είχα καμία αποσύνδεση.
    Μετά από επικοινωνία μου με τη Forthnet μου εξήγησαν ευγενικά ότι το πρόβλημα είναι γνωστό και κάποια στιγμή θα φτιαχτή αλλά για την ώρα δεν υπάρχει λύση. Για μένα είναι δεχτή αυτή η απάντηση και την προτιμώ αντί της συνήθης στάσης που έχουν οι πάροχοι να φορτώνουν το φταίξιμο στη γραμμή σου και να σε βάζουν άσκοπα να κάνεις άπειρα restart του router σου χωρίς λόγο. Να διευκρινίσω ότι δεν είμαι κάνα παιδάκι. Είμαι 36 ετών με 2 παιδιά και έχω έρθει από Αμερική όπου δούλευα ως τεχνικός δικτύων για πάνω από 10 χρόνια. Δεν είμαι και κάνας τρελός gamer απλός παίζω 2 παιχνίδια online(Pr4o Evolution 2009 και call of duty World At War) για μερικές ώρες την εβδομάδα απλά για να χαλαρώσω από την καθημερινότητα. Αντί για χαλάρωση ώμος παίζουν τα νεύρα μου γιατί ζω στην Ελλάδα και πλήρωσα 100€ χωρίς να μπορώ να απολαύσω κάτι τόσο απλό για τους χρήστες του εξωτερικού. Ας γυρίσουμε τώρα στα τωρινά.

    Αφού λοιπόν ήρθε ο τεχνικός της Vivodi και έκανε την εγκατάσταση μπήκα στης ρυθμίσεις του router και τι να δω!!! Το router κλείδωνε στα 3000Kbps. Αμέσως επικοινώνησα με την τεχνική υποστήριξη της Vivodi και άρχισε ο Γολγοθάς. Με έβαλαν να ανοιγοκλείσω το router 2-3 φορές και να κάνω reset της συσκευής. Κανένα αποτέλεσμα. Άρχισαν να μου λένε ότι ίσως η γραμμή μου έχει πρόβλημα και διάφορα τέτοια. Μα με τη Forthnet δεν είχα πρόβλημα. Γιατί να φταίει ξαφνικά μέσα σε μια ώρα η γραμμή μου ενώ δεν άλλαξα τίποτα; Όταν είχα μιλήσει με τη πωλήτρια της είχα πει ότι έχω Forthnet και τη ταχύτητα που είχα και με διαβεβαίωσε ότι αφού η Forthnet πιάνει αυτή τη ταχύτητα λογικά και ι Vivodi το ίδιο θα έπιανε μιας και η συγκεκριμένη περιοχή συνδέεται στο ίδιο DSLAM. Το ίδιο βράδυ επικοινώνησαν μαζί μου και μου είπαν ότι όντος η ταχύτητα είναι πολύ χαμηλή σε σχέση με το θεωρητικό μέγιστο των 24Mbps(μπορεί το 24 να είναι θεωρητικό αλλά μη τρελαθούμε κιόλας. Απτό 24 στο 3 έχει μια κάποια διαφορά…) και ότι θα το κοίταζαν και θα επικοινωνούσαν μαζί μου. Την τρίτη 17 του μήνα αφού κανείς ακόμα δεν επικοινώνησε μαζί μου ξαναπήρα τηλέφωνο και ο τεχνικός που το σήκωσε ήθελε να ξανακάνω όλη τη ρουτίνα άναψε-σβήσε κλπ. Όπως καταλαβαίνεται μετά από τόσους μήνες δεν έχω πια υπομονή να περιμένω ο άνθρωπος. Ένα παιχνίδι είπα να παίξω και εγώ και μου το έχουν βγάλει ξινό. Σαν καινούργιος πελάτης της Vivodi δεν έπρεπε να ξηλωθούν να με εξυπηρετήσουν;
    Ξαναπήρα σήμερα και μου είπε κάποιος από τη θέση Edit: [ ... ] το μεσημέρι ότι μου έβαλαν χαμηλό προφίλ για να μην έχω αποσυνδέσεις και ότι κάποια στιγμή(στο μέλλον θα βάλουν άλλο μεγαλύτερο και ότι άμα τότε έχει αποσυνδέσεις θα καλέσω την τεχνική υποστήριξη. Και ρωτώ: Αφού έχουν σκοπό να με ταλαιπωρήσουν έτσι κι αλλιώς γιατί να μι μου βάλουν απτήν αρχή το μεγαλύτερο προφίλ βάση του Downstream attenuation μου που είναι 34,5 και βάση της απόστασης μπορώ να πιάσω τα 14Mbps; και αν υπήρχε πρόβλημα τότε βλέπαμε. Τώρα ούτε ψυχαγωγικά με εξυπηρετεί η σύνδεση μου λόγο ότι με τόσο χάλια ταχύτητα τα παιχνίδια δεν παίζουν online αλλά ούτε και στον επαγγελματικό μου τομέα με εξυπηρετεί αφού για να κατεβάσω μια δοκιμαστική έκδοση κάποιας εφαρμογής από το msdn της Microsoft χρειάζομαι τον τετραπλάσιο χρόνο(από 1.3ΜΒ/sec σε 300ΚΒ/sec).
    Σε τη χώρα του μεσαίωνα ζούμε που για μια σύνδεση internet πρέπει ο πελάτης να περιμένει μήνες; Τη με νοιάζει εμένα ποιος φταίει; Αν φταίει ο ΟΤΕ η Vivodi η Forthnet ι το οπτικό καλώδιο της γειτονιάς μου. Εμένα με νοιάζει που πληρώνω και δεν έχω τη σωστή υπηρεσία και τη σωστή υποστήριξη.
    Από όλους τους τεχνικούς που πήρα ζήτησα να μιλήσω με κάποιο προϊστάμενο τους και όλοι αρνήθηκαν δήθεν ότι δεν είναι πολιτική της εταιρίας. Τόσα χρόνια στο εξωτερικό ποτέ δεν μου το αρνήθηκαν αυτό το δικαίωμα. Όποτε ζήτησα τον Manager κάποιου τμήματος πάντα μου τον δίνανε και πάντα ένιωθα ότι τελικά το αίτημα μου εισακούστηκε από κάποιον και ότι δεν μιλούσα στον τοίχο. Σε μερικούς μήνες η χρόνια ίσως ακούσουμε ότι η Vivodi κλείνει και τότε όλοι θα στενοχωριούνται που τόσοι άνθρωποι θα μείνουν άνεργοι αλλά τώρα που μπορούν να κάνουν κάτι μιλάνε στον πελάτη με υφάκη και υπεροψία και μας έχουν και περιμένουμε ώρες ατελείωτες. Η πίκρα μου αυτή τη στιγμή που σπαταλάω πολύτιμο χρόνο να γράφο αυτά τα λόγια δεν περιγράφεται αντί να χαίρομαι την υπηρεσία που πλήρωσα.
    Αν μέχρι αύριο δεν επικοινωνήσει μαζί μου κάποιος υπεύθυνος της Vivodi θα κάνω αίτηση στον ΟΤΕ. Και φτου και απτήν αρχή ο Γολγοθάς. Εκεί τουλάχιστον θα βρίζω το δημόσιο και τους δημόσιους υπαλλήλους που μπορούν και κάθονται χωρίς να φοβούνται την απόλυση. Οι υπόλοιποι τη δικαιολογία έχουν;
    Εύχομαι κάποια μέρα να μην υπάρχουν αυτά τα παράπονα και η καλή υπηρεσία να είναι δεδομένη για όλους τους πολίτες της Ελλάδας.

    Ευχαριστώ και συγγνώμη από όσους ενόχλησα,
    Λέκκας Σωτήρης
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 20-02-09 στις 22:50.

  2. #2
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Είσαι σίγουρος ότι το att είναι ακόμα 34; Με την αλλαγή παρόχου που έκανες σου αλλάξανε και το βρόχο (καλώδιο) οπότε είναι πιθανό να έχεις πέσει σε προβληματικό με πολύ χειρότερα χαρακτηριστικά. Μπες στο ρούτερ σου και δώσε μας όλα τα χαρακτηριστικά της γραμμή σου.

  3. #3
    Εγγραφή
    28-09-2003
    Περιοχή
    Marousi
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Link Information




    Uptime:0 days, 1:25:22 Modulation:G.992.5 annex A Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:892 / 2.827 Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]:121,04 / 250,83 Output Power (Up/Down) [dBm]:12,0 / 18,5 Line Attenuation (Up/Down) [dB]:20,0 / 34,5 SN Margin (Up/Down) [dB]:9,0 / 9,5 Vendor ID (Local/Remote):TMMB /  Loss of Framing (Local/Remote):0 / 0 Loss of Signal (Local/Remote):0 / 0 Loss of Power (Local/Remote):0 / 0 Loss of Link (Remote):0 Error Seconds (Local/Remote):10 / 0 FEC Errors (Up/Down):0 / 0 CRC Errors (Up/Down):331 / 44 HEC Errors (Up/Down):3.909 / 13

    ........Auto merged post: slekkas πρόσθεσε 21 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Θα με τρελανουν αυτοι.

    Η απαντηση τους:
    Αγαπητέ κύριε Λέκκα,

    Σε απάντηση της ηλεκτρονικής σας επιστολής με ημερομηνία 20/02/2009, σας ενημερώνουμε ως προς τα εξής:

    Η εταιρεία VIVODI με γνώμονα πάντα την πελατοκεντρική φιλοσοφία στην παροχή υπηρεσιών ποιότητας, και, σύμφωνα με τους όρους που διέπουν τη σύμβαση, καταβάλλει κάθε δυνατή προσπάθεια για την καλή λειτουργία του δικτύου της, την παροχή των συμφωνηθεισών υπηρεσιών της και την αποκατάσταση βλαβών, εφόσον οι εν λόγω βλάβες εμπίπτουν στο πεδίο ευθύνης της και προβαίνει άμεσα σε όλες τις απαιτούμενες ενέργειες για την ταχεία και αποτελεσματική διεκπεραίωση των εκάστοτε υποβαλλομένων αιτημάτων συνδρομητών.

    Μετά από έλεγχο των τεχνικών της εταιρίας VIVODI, διαπιστώθηκε πως η μέγιστη ταχύτητα την οποία μπορεί να έχει η γραμμή σας είναι: 3800 downstream και 857 upstream. Έπειτα από δοκιμές προέκυψε, πως για να εξασφαλιστεί η σταθερότητα αυτής, το πλησιέστερο προφίλ είναι: 2775 downstream και 896 upstream.

    Τα παραπάνω χαρακτηριστικά της γραμμής σας, θεωρούνται επαρκή για την ορθή λειτουργία της υπηρεσίας Telefonet + και δεν μπορούν να γίνουν περαιτέρω ενέργειες για την βελτιστοποίηση τους.

    Επίσης σας ενημερώνουμε, πως οι ADSL συνδέσεις αποτελούν "best effort" υπηρεσίες. Θεωρείται δηλαδή αναμενόμενο ένα ποσοστό απόκλισης της ονομαστικής ταχύτητας σύνδεσης κατά τη διάρκεια της ημερήσιας χρήσης. Το σύνολο των υπηρεσιών ευρυζωνικής πρόσβασης ,εξαιτίας του τρόπου παροχής τους, υπόκεινται σε μια σειρά από παράγοντες (ποιότητα καλωδίου χαλκού, απόσταση από τον κόμβο, καιρικές συνθήκες) οι οποίοι είναι δυνατόν να επιδράσουν αρνητικά στα τεχνικά χαρακτηριστικά της ADSL πρόσβασης. Η εταιρεία μας καταβάλει επί την βάσει “best effort”, κάθε δυνατή προσπάθεια για την συνεχή βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών.

    Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.


    Και η δικιά μου:

    Δηλαδή με λίγα λόγια μου λέτε ότι η υπηρεσία Telefonet+ είναι μόνο για τηλέφωνο μια και μόνο για αυτό είναι επαρκή. Θα δεχόμουν αυτήν την απάντηση σε περίπτωση που είχα ενημερωθεί για κάτι τέτοιο πριν αλλάξω πάροχο. Δικό μου το λάθος που θεώρησα ότι το Double Play σημαίνει να έχεις και τηλέφωνο και να μπορείς να αξιοποιήσεις όλες της υπηρεσίες του Internet αξιοπρεπώς. Όσο για το “BEST EFFORT” που αναφέρεται θα δεχόμουν από 24 να κατέβω στα 14, 12, 10, και 8 ακόμη. Αλλά από 14 που είχα με την Forthnet να κατέβω στα 3 δεν θεωρώ ότι είναι και πολύ BEST EFFORT. Θα συμφωνήσετε πιστεύω ότι σε αυτόν τον κόσμο που ζούμε όλοι θέλουμε βελτίωση και όχι χειροτέρευση. Δεν νομίζω να άρεσε ούτε σε εσάς αυτή η αλλαγή αν ήσασταν στη θέση μου.
    Χάσατε ένα καλό πελάτη αλλά τουλάχιστον με τη βοήθεια του διαδικτύου θα φροντίσω να ενημερωθούν όσο περισσότεροι άνθρωποι γίνεται για την ποιότητα των υπηρεσιών σας και του τρόπου που αντιμετωπίζεται τους πελάτες σας.
    Ευχαριστώ,
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος slekkas : 20-02-09 στις 17:40. Αιτία: auto merged post

  4. #4
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Αλιμος
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.112
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Vodafone Power Station
    Μια ζωή η ΒΙΒΟ τα ίδια κάνει. Εκπλήσσομαι γιατί από την δικιά μου περιπέτεια προ διετίας, δεν έχει αλλάξει απολύτως τίποτα με αυτή την εταιρία.
    Μου φάγανε περίπου 8 μήνες από την ζωή μου προσπαθόντας να μου δωσουν μια γραμμή και τελικά δεν τα κατάφεραν

    Η γραμμή μου δεν κατάφερε ΠΟΤΕ να συγχρονίσει και γι΄αυτους ήταν πρόβλημα ΟΤΕ.
    Με όσους άλλους παρόχους έχω συνεργαστεί δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα
    The foundation of every state is the education of its youth.
    Τα θεμέλια κάθε πολιτείας είναι η εκπαίδευση των νέων της.

  5. #5
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Draytek 2865ac
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Ενα θα σου πω, φυγε τρεχοντας για να ησυχασεις. Η πελατοκεντρικη φιλοσοφια της εταιρειας ειναι χεσε μεσα.
    Θα σου πω επισης το εξης, εγω γενικα ημουν ευχαριστημενος πελατης. Εχω προβλημα μονο με το μοντεμ 780. Εκτος απο τα restart που κανει οποτε θελει, εκτος του οτι ειναι συνδεδεμενο με ιντερνετ αλλα δεν δινει ιντερνετ στις συσκευες, εκτος του οτι οτι κανω reset δεν κατεβαζει ρυθμισεις, επισης μερικες φορες το voice συνδεεται αλλα το ιντερνετ οχι.
    Πηγα απο εκει και ζητησα να μου το αλλαξουν με αλλο 780 αλλα αρνηθηκαν γιατι λεει δεν βλεπουν βλαβη στο μοντεμ (καποιος σαν υπευθυνος των τεχνικων). Τους ειπα αν δεν το αλλαξουνε θα αλλαξω εγω παροχο. Παλι αρνηθηκαν. Δηλαδη τους λεω προτιματε να χασετε ενα πελατη απο το να αλλαξετε το μοντεμ, και απλα δεν απαντησαν! Πηρα τον αριθμο βρογχου (πως λεγεται τελος παντων) και περιμενω κανα δυο μηνες ακομα να ληξει το δωδεκαμηνο και τελος για μενα. Απο εδω και περα παροχος που να δινει pots τηλεφωνια και χωρις υποχρεωση για δικο τους ρουτερ.
    Τελος........

    P.S το fritz 7140 δουλευει ακομα μια χαρα στην γραμμη μου αρα δεν ειναι προβλημα γραμμης.
    Network, Software & Hardware Solutions

  6. #6
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγω νομιζω οτι κοροιδευουν λιγακι δηλαδη εμενα το attenuation κανει party(40) με την hol πιανω 10mbps και με την forthnet γυρω στα 11,500!Εσενα τουλαχιστον 14 αλλα δεν εχω τυχει να συνεργαστω με αυτην την εταιρια οποτε δεν μπορω να ξερω τι γινεται!

  7. #7
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    και εγώ είχα παρόμοια προβλήματα, τότε έδιναν 10mbps και είχα 10 για πολύ καιρό, σχεδον 1,5 χρόνο! όταν άρχισαν τα προβλήματα άρχισαν να με γράφουν ξέρετε που και κάποια στιγμή έμεινα χωρίς υπηρεσίες 5 μέρες!!!! χωρίς να δώσουν καν σημασία! χρεωνόμουνα κινητα για να μου λένε να κάνω reset router! τελικά με πήγαν στα 4mbps και μου είπαν ότι τόσο πιάνει η γραμμή μου!!! έστειλα και στην ΕΕΤΤ και ακόμα περιμένω απάντηση! τελικά η λύση ήταν να την κόψω να βάλω netone και για 1 χρόνο να έχω 13mbps και να κατεβάζω μεχρι 1200kb/sec από FTP ntua, μέχρι τώρα που έχω προβλήματα εδώ και 5 μέρες! δλδ με την vivodi δεν πιάναμε πάνω από 4, στο καπάκι με netone πως έπιανε 13????

  8. #8
    Εγγραφή
    28-09-2003
    Περιοχή
    Marousi
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Θα αλλάξω πάροχο και δεν θα λυπηθώ καθόλου όταν κλείσουν. Όταν βλέπεις τόση αδιαφορία βγαίνεις απτά ρούχα σου.

    ........Auto merged post: slekkas πρόσθεσε 8 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Επίσης τους έστειλα και αυτό γιατί εκνευρίστηκα που το γράμμα ήταν ανώνυμο:

    Άνοιξα και θέμα στο www.adslgr.com: http://www.adslgr.com/forum/showthre...70#post2656170

    Δεν μου φάνηκε καθόλου παράξενο που μόλις άνοιξε το θέμα σπεύσανε αμέσως αρκετοί δυσαρεστημένοι πελάτες να διηγηθούν παρόμοιες ιστορίες με τη δική μου.
    Και μια συμβουλή, όταν απαντάτε ένα mail καλό θα ήταν να βάζετε και το όνομα αυτού που απάντησε αντί για “Τμήμα Εξυπηρέτησης Συνδρομητών”.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος slekkas : 20-02-09 στις 20:26. Αιτία: auto merged post

  9. #9
    Εγγραφή
    03-12-2008
    Περιοχή
    Νότια, Νοτιοανατολικά
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Vigor 2700
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 42(dB)
    slekkas

    Κάνε μια τελευταία προσπάθεια. Πήγαινε επιτόπου στα γραφεία τους στο Χαλάνδρι, μετά τις 10.30 και ζήτησε να δεις τον υπεύθυνο τεχνικό. Εν τω μεταξύ έχε ανοιχτό το ρούτερ σου. Ίσως λύσεις το πρόβλημά σου.

  10. #10
    Εγγραφή
    28-09-2003
    Περιοχή
    Marousi
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ευχαριστώ φίλε μου, δευτέρα πρωί θα είμαι εκεί.

  11. #11
    Εγγραφή
    03-12-2008
    Περιοχή
    Νότια, Νοτιοανατολικά
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Vigor 2700
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 42(dB)
    Δυο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν (μια και σήμερα είναι Τετάρτη):

    1. Να έκανες τη δουλειά σου και έτσι έπαψες να βγαίνεις "παραπονούμενος".

    2. Να μην έχεις καν ιντερνετ για να γράψεις το τι έγινε.

    Εύχομαι το πρώτο.

  12. #12
    Εγγραφή
    28-09-2003
    Περιοχή
    Marousi
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Καλέ μου φίλε έκανα αίτηση στον ΟΤΕ. Δεν θα χαλάσω την υγεία μου να σκάω για αυτούς. Κανένας δεν με πήρε τηλέφωνο. Μάλλον έχουν αρκετούς πελάτες και δεν τους ενδιαφέρω.

  13. #13
    Εγγραφή
    03-12-2008
    Περιοχή
    Νότια, Νοτιοανατολικά
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Vigor 2700
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 42(dB)
    Πήγες επιτόπου και δεν έγινε τίποτα;

  14. #14
    Εγγραφή
    15-02-2009
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28500/5000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 20,5(dB)
    Φίλε και γω τα ίδια προβλήματα είχα εδώ και ένα μήνα...Τους παράτησα κι έφυγα...Μη χαλιέσαι δεν χρειάζεται...Η εταιρεία είναι εντελώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και ΑΝΟΡΓΑΝΩΤΗ!!! Και φαντάσου ήμουν πελάτης για 3 χρόνια περίπου...

  15. #15
    Εγγραφή
    23-03-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    220
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15447/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    10(dB) / 27(dB)
    Eιναι καφενειο που πρεπει να κλεισε η Βιβο. 2 χρονια καθησα και πολλα τους ηταν. Απο οτι βλεπω ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα δεν αλλαξε σε σχεση με πριν απο 1μιση χρονο. Και να σκεφτεις οτι κατι τετοια καφενεια και ταλαιπωρουν τον κοσμακη, και πελατες τρωνε απο πιο σοβαρες εταιριες (και μετα τους αφηνουν συξυλους) αλλα και τους κακομοιρηδες τους υπαλληλους τους τους αφηνουν απληρωτους οταν βαζουν εντελει λουκετο (βλεπε λαννετ).

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προτάσεις προς Vivodi
    Από kanenas3 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-08, 01:01
  2. Παράκληση προς Vivodi
    Από contime στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-07, 02:16
  3. ΕΞΩΔΙΚΟ προς VIVODI
    Από Nightfall25 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-07, 01:53
  4. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-07, 13:15
  5. Επιστολή προς Vivodi
    Από fatrer στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-04, 10:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας