Σελ. 6 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 240
  1. #76
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Όχι... Αφού μου το έκλεισε

    Αλλά έκανα το εξής. Στην σελίδα που φαίνεται ο αριθμός φαίνεται και το email.
    Με email γίνεται κανονικά ταυτοποίηση. Ας μου στείλουν ένα να τους πω ότι είμαι εγώ και θέλω να φύγω
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  2. #77
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Που θέλεις να μεταφέρεις τον αριθμό;


  3. #78
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Στην omnivoice και αν αργότερα δώσει φορητότητα η easycall θα έχω και εκεί έναν αριθμό.
    Τον αριθμό τον είχα σαν fax στην viva και σαν fax θα τον έχω και στην omni.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος trd64 : 28-09-09 στις 17:28. Αιτία: auto merged post
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  4. #79
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    Ρεντης, Αττικη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    191
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz! 7590
    SNR / Attn
    25(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τελικα για να εχεις fax στην viva πρεπει να το αλλαζεις απο το site ? δεν γινεται αυτοματα?

  5. #80
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Νομίζω δεν το αλλάζεις καθόλου. Δηλώνεις ότι θέλεις fax τον αριθμό και αυτό είναι. Μην ξεχνάς ότι η υπηρεσία fax είναι πιο ακριβή στην omni από το voip (που παραμένει το απολύτως φθηνότερο)
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  6. #81
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Στην omnivoice δηλώνεις στην εξυπηρέτηση για ποιά χρήση θέλεις τον αριθμό και το αλλάζουν αυτοί χειροκίνητα. Κάθε φορά που θέλεις να το αλλάζεις πρέπει να στο κάνουν αυτοί και παίρνει ώρα-μέρες για να γίνει. Σε αντίθεση με την viva που το αλλάζεις στιγμιαία και κατά βούληση από το control panel του site τους.

  7. #82
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trd64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι... Αφού μου το έκλεισε

    Αλλά έκανα το εξής. Στην σελίδα που φαίνεται ο αριθμός φαίνεται και το email.
    Με email γίνεται κανονικά ταυτοποίηση. Ας μου στείλουν ένα να τους πω ότι είμαι εγώ και θέλω να φύγω

    Κάνω αναφορά το κείμενό μου γιατί έχουμε συνέχεια.
    Πήρα email και μου λένε
    Καλησπέρα σας κ. ΧΧΧΧΧΧΧ,

    Εφόσον επιθυμείτε την μεταφορά του αριθμού σας (211800ΧΧΧΧ) σε άλλον πάροχο , η μόνη ενέργεια η οποία χρειάζεται να κάνετε είναι η ταυτοποίηση των στοιχείων. Την αίτηση για την ταυτοποίηση των στοιχείων σας μπορείτε να την βρείτε στο site μας και συγκεκριμένα στις ρυθμίσεις του Viva Number σας, στην καρτέλα “Συνδρομή” .

    Θα μας ενδιέφερε ιδιαίτερα αν το επιθυμείτε, να μας αποστείλετε email με τις παρατηρήσεις και τις εντυπώσεις όσον αφορά τη χρήση των υπηρεσιών μας ώστε να μπορούμε συνεχώς να τις βελτιώνουμε και να τις εξελίσσουμε.

    Για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνιση ή απορία μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας τηλεφωνικά στο 13855 (Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών) ή μέσω email στο
    Είναι που δεν με άκουγε
    Αν και υπάρχουν αρκετοί υπάλληλοι της viva εδώ για την μεταφορά.

    Θα έχει ενδιαφέρων μιας και ετοιμάζω μια καταγγελία με δικηγόρο που θα την φυσάνε και δεν θα κρυώνει αν δεν μου μεταφέρουν τον αριθμό.

    Ξέρει κάποιος αν μπορούν να δίνουν αριθμούς που τους έχει παραχωρήσει η EETT χωρίς να έχουν κάνει ταυτοποίηση που τους δίνουν
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  8. #83
    Καλημέρα
    Μόλις εγγράφηκα στη Viva (μάλλον κακώς τελικά!) με μηνιαία συνδρομή και θα ήθελα να ρωτήσω αν απαιτείται ταυτοποίηση χρήστη προκειμένου να δέχεσαι κλήσεις...
    Ενώ μπορώ να καλέσω, όταν παίρνω στο νούμερο που μου δόθηκε, με προωθεί απ' ευθείας στον τηλεφωνητή χωρίς να χτυπάει το XLite...

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε πληροφορία

  9. #84
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    943
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα
    Μόλις εγγράφηκα στη Viva (μάλλον κακώς τελικά!) με μηνιαία συνδρομή και θα ήθελα να ρωτήσω αν απαιτείται ταυτοποίηση χρήστη προκειμένου να δέχεσαι κλήσεις...
    Ενώ μπορώ να καλέσω, όταν παίρνω στο νούμερο που μου δόθηκε, με προωθεί απ' ευθείας στον τηλεφωνητή χωρίς να χτυπάει το XLite...

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε πληροφορία
    Δεν χρειαζεται ταυτοποιηση για να δεχεσαι κλησεις!
    Πηγαινε στο λογαριασμο σου,στις εισερχομενες κλησεις και τσεκαρε το "ναχτυπαει το voip τηλεφωνο μου"
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  10. #85
    Ευχαριστώ για την απάντηση, αυτήν την επιλογή έχω τσεκαρισμένη και μόνο πιο κάτω στο: "Επιπλέον ρυθμίσεις" έχω τσεκάρει ναι στο "Προώθηση στον τηλεφωνητή αν δεν απαντήσω" μετά από 60 sec..

  11. #86
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    943
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την απάντηση, αυτήν την επιλογή έχω τσεκαρισμένη και μόνο πιο κάτω στο: "Επιπλέον ρυθμίσεις" έχω τσεκάρει ναι στο "Προώθηση στον τηλεφωνητή αν δεν απαντήσω" μετά από 60 sec..
    Δοκιμασε να βαλεις οχι στην προωθηση στο τηλεφωνητη!Βεβαιωσει οτι το πηρε με ανανεωση της σελιδας!
    Μετα κανε μια αποσυνδεση του voip λογαριασμου σου και ξανασυνδεση (π.χ. βγαζοντας την μπριζα) να δουμε!

    ........Auto merged post: nontasaggelis πρόσθεσε 2 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nontasaggelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκιμασε να βαλεις οχι στην προωθηση στο τηλεφωνητη!Βεβαιωσει οτι το πηρε με ανανεωση της σελιδας!
    Μετα κανε μια αποσυνδεση του voip λογαριασμου σου και ξανασυνδεση (π.χ. βγαζοντας την μπριζα) να δουμε!
    Α!Ειδα τωρα οτι εχεις τι xlite.Κανε απο εκει μια αποσυνδεση του λογαριασμου σου!(π.χ. αφαιρωντας τον τελευταιο αριθμο απο το νουμερο θα χασει την εγγραφη)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nontasaggelis : 30-09-09 στις 03:00. Αιτία: auto merged post
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  12. #87
    Δυστυχώς τίποτα δε γίνεται!
    Το άλλαξα από τη σελίδα στη viva και τώρα λέει ότι είναι κατειλημένο αντί για τον τηλεφωνητή...
    ούτε με αλλαγή τις ρυθμίσεις του Xlite...μήπως να χρησιμοποιήσω κανένα άλλο??
    αλλιώς θα τους πάρω αύριο να μου πουν αυτοί τι να κάνω...
    thanks και πάλι!

  13. #88
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς τίποτα δε γίνεται!
    Το άλλαξα από τη σελίδα στη viva και τώρα λέει ότι είναι κατειλημένο αντί για τον τηλεφωνητή...
    ούτε με αλλαγή τις ρυθμίσεις του Xlite...μήπως να χρησιμοποιήσω κανένα άλλο??
    αλλιώς θα τους πάρω αύριο να μου πουν αυτοί τι να κάνω...
    thanks και πάλι!
    τα ίδια μου κάνει και μένα όταν έχω ενεργοποιήσει τον τηλεφωνητή. Κάλεσε τους. Είναι πολύ εξυπηρετικοί.

  14. #89
    Τους έστειλα email και μου απάντησαν αμέσως!

    Το πρόβλημα φαίνεται ότι λύθηκε τώρα και είμαι ok και με τις εισερχόμενες.
    Μου είπαν να βάλω για proxy (αντί του sip.viva.gr) το 83.235.24.77 ή 83.235.24.77:5060 και στην καρτέλα Topology να τσεκάρω το Use Local Ip Address αντί του Discover Global Address...
    Τον τηλεφωνητή τον έχω ενεργοποιημένο μετά τα 60sec και με τις ρυθμίσεις έτσι φαίνεται ok.

  15. #90
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.280
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trd64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έχει ενδιαφέρων μιας και ετοιμάζω μια καταγγελία με δικηγόρο που θα την φυσάνε και δεν θα κρυώνει αν δεν μου μεταφέρουν τον αριθμό.
    Καλά θα κάνεις, αλλά τι έχεις να κερδίσεις; Να μη σου χρεώσουν τα 30 ευρώ κερατιάτικα; Οι δικηγόροι είναι για τις εταιρείες, που πληρώνουν 100 ευρώ ανά νούμερο και έχουν τους δικηγόρους στο payroll έτσι κι αλλιώς.

    Εγώ λέω να φτιάξουμε ένα blog / site και να γράψουμε μέσα ο καθένας τις εμπειρίες του και τις πρακτικές της εταιρείας. Πιο χρήσιμο θα είναι σε άλλους υποψήφιους και νυν συνδρομητές της viva.

    Θα είναι καλή ευκαιρία να δούμε και πόσοι είμαστε οι δυσαρεστημένοι από την αυθαίρετη αύξηση των τιμών και αυτά τα μαγικά τεχνάσματα με την ταυτοποίηση.
    hnesne

Σελ. 6 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-09, 06:35
  2. Πάροχος VoIP
    Από Koala_ στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-02-08, 15:09
  3. Πως να συνδεσουμε ενα us robotics 9108 με το one voip sip talk box για VOIP
    Από waet στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-07, 07:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας