Σελ. 7 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 418
  1. #91
    Εγγραφή
    23-03-2009
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μιάς και αναφέρατε και τους συμπαθείς γείτονες Τούρκους έχετε δει καθόλου αυτό ???

    http://www.pardus.org.tr/eng/index.html Πρόκειται για κλώνο Ubuntu φυσικά με όλες τις άδειες και όλα τα απαραίτητα , με φοβερή ομάδα υποστήριξης από πίσω ( από επιστήμονες και όχι home users σαν και μένα ) με εξασφαλισμένες όλες τις απαραίτητες άδειες χρήσης φυσικά ( ας είναι καλά οι φοβερές δημόσιες σχέσεις των γειτόνων) και διαφημίζεται , διανέμεται και υποστηρίζεται πάρα πολύ ...

    Εμείς εδώ όμως φροντίζουμε να τσακωνόμαστε για το μεταλλαγμένο λογότυπο του kubuntu , για το γιατί ο ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ έχει τα Ελληνικά ως default στη χρήση του ως Live DVD. Στο κάτω κάτω ούτε να το πουλήσω πρόκειται , ούτε να εκμεταλευτώ με κανένα τρόπο τον κόπο άλλων ανθρώπων ... Είναι κάτι που έφτιαξα καθαρά για να μπορώ να δείχνω τις απεριόριστες δυνατότητες του Linux σε φίλους μου και γνωστούς και έτσι θα παραμείνει.Το διέθεσα φιλικά και ελπίζω σε φίλους για να κάνουν το ίδιο με τους δικούς τους φίλους !!!

    Ούτε αναγνώριση περιμένω ούτε να μου κάνουν αδριάντα οι αγανακτισμένοι χρήστες windows.Είναι μια δουλειά με αποκλειστικό σκοπό να προβάλλει τις δυνατότητες του ανοικτού λογισμικού (σε αρχάριους χρήστες κυρίως)και όχι να το προσβάλει και το έφτιαξα για δική μου χρήση όπως θα μου άρεσε να έιναι ,και για όποιον του αρέσει και θα ήθελε να κάνει το ίδιο και δεν ''γεννήθηκε'' γνωρίζοντας να παίζει στα δάχτυλα το τερματικό !!!

    Το μήνυμα που προσπαθώ να περάσω είναι ότι είναι εφικτό με Linux να κάνεις τα πάντα , να τα κάνεις δωρεάν , και με όποιο τρόπο σου αρέσει καλλύτερα ... Και μπορείς να το κάνεις σαν το ΜΟΝΟΜΑΧΟ και πολύ καλλύτερα ακόμα αν ασχοληθείς λιγάκι ... ( και θα προσπαθήσω με οδηγούς που φτιάχνω στα Ελληνικά να δείξω ότι ειδικά με τη χρήση του τερματικού θα προσπαθήσεις όντως '' λιγάκι '' ) ... Γιαυτό βοηθήστε λίγο στο να μου υποδείξετε κυρίως τι λείπει ή τι προβλήματα έχει σαν πιο έμπειροι απ το να τσακώνεστε για την τύπο της εκάστοτε άδειας χρήσης ειδικά μεγάλων εταιριών που προσφέρουν λογισμικό τσάμπα αλλά όχο κατανάγκη ελεύθερο , μόνο για να διαφημίσουν την πάρτη τους ...

    Και έπειτα τα εξ ορισμού Ελληνικά είναι για ανθρώπους που δεν ξέρουν να πουν ούτε good morning γιατί δεν είχαν τη δυνατότητα να μάθουν για διάφορους λόγους ... Υπάρχουν και τέτιοι μην τους σνομπάρετε ....

  2. #92
    Το avatar του μέλους tritonas00
    tritonas00 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emcp4433 Εμφάνιση μηνυμάτων

    ( και θα προσπαθήσω με οδηγούς που φτιάχνω στα Ελληνικά να δείξω ότι ειδικά με τη χρήση του τερματικού θα προσπαθήσεις όντως '' λιγάκι '' )
    Αυτο θα ειναι πολυ χρησιμο οντως..!!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emcp4433 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και έπειτα τα εξ ορισμού Ελληνικά είναι για ανθρώπους που δεν ξέρουν να πουν ούτε good morning γιατί δεν είχαν τη δυνατότητα να μάθουν για διάφορους λόγους ... Υπάρχουν και τέτιοι μην τους σνομπάρετε ....
    Τωρα σοβαρα πιστευεις οτι αυτη η μεριδα των ανθρωπων (που δεν νομιζω πως υπαρχει σε τετοιο βαθμο..)ειναι ικανη να τρεχει ενα λειτουργικο συστημα..?Και ποσο μαλλον linux.

  3. #93
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Εγώ πάντως Αγγλικά έμαθα γιατί ότι έκανα ήταν στα Αγγλίκα, δες και τους Γιαπωνέζους, δεν ξέρουν ξένη γλώσσα γιατί όλα είναι στα Ιαπωνικά.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  4. #94
    Εγγραφή
    23-03-2009
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Φιλαράκι μου υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι στα αλήθεια , και έχουν και το πλεονέκτημα ότι δεν ξέρουν ούτε κλικ να κάνουν ... Και ξέρεις κάτι ( το έχω δει στην πράξη δεν κάνω πλάκα ).Αν τους αφήσεις για κάμποση ώρα κλεισμένους σε ένα δωματιο μπροστά από έναν υπολογιστή με windows και έναν με Ubuntu θα κάνουν κάτι σε αυτόν με το Ubuntu ... Τους είναι πιο εύκολο !!!

  5. #95
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emcp4433 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιάς και αναφέρατε και τους συμπαθείς γείτονες Τούρκους έχετε δει καθόλου αυτό ???

    http://www.pardus.org.tr/eng/index.html Πρόκειται για κλώνο Ubuntu φυσικά με όλες τις άδειες και όλα τα απαραίτητα , με φοβερή ομάδα υποστήριξης από πίσω ( από επιστήμονες και όχι home users σαν και μένα ) με εξασφαλισμένες όλες τις απαραίτητες άδειες χρήσης φυσικά ( ας είναι καλά οι φοβερές δημόσιες σχέσεις των γειτόνων) και διαφημίζεται , διανέμεται και υποστηρίζεται πάρα πολύ ...

    Εμείς εδώ όμως φροντίζουμε να τσακωνόμαστε για το μεταλλαγμένο λογότυπο του kubuntu , για το γιατί ο ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ έχει τα Ελληνικά ως default στη χρήση του ως Live DVD. Στο κάτω κάτω ούτε να το πουλήσω πρόκειται , ούτε να εκμεταλευτώ με κανένα τρόπο τον κόπο άλλων ανθρώπων ... Είναι κάτι που έφτιαξα καθαρά για να μπορώ να δείχνω τις απεριόριστες δυνατότητες του Linux σε φίλους μου και γνωστούς και έτσι θα παραμείνει.Το διέθεσα φιλικά και ελπίζω σε φίλους για να κάνουν το ίδιο με τους δικούς τους φίλους !!!

    Ούτε αναγνώριση περιμένω ούτε να μου κάνουν αδριάντα οι αγανακτισμένοι χρήστες windows.Είναι μια δουλειά με αποκλειστικό σκοπό να προβάλλει τις δυνατότητες του ανοικτού λογισμικού (σε αρχάριους χρήστες κυρίως)και όχι να το προσβάλει και το έφτιαξα για δική μου χρήση όπως θα μου άρεσε να έιναι ,και για όποιον του αρέσει και θα ήθελε να κάνει το ίδιο και δεν ''γεννήθηκε'' γνωρίζοντας να παίζει στα δάχτυλα το τερματικό !!!

    Το μήνυμα που προσπαθώ να περάσω είναι ότι είναι εφικτό με Linux να κάνεις τα πάντα , να τα κάνεις δωρεάν , και με όποιο τρόπο σου αρέσει καλλύτερα ... Και μπορείς να το κάνεις σαν το ΜΟΝΟΜΑΧΟ και πολύ καλλύτερα ακόμα αν ασχοληθείς λιγάκι ... ( και θα προσπαθήσω με οδηγούς που φτιάχνω στα Ελληνικά να δείξω ότι ειδικά με τη χρήση του τερματικού θα προσπαθήσεις όντως '' λιγάκι '' ) ... Γιαυτό βοηθήστε λίγο στο να μου υποδείξετε κυρίως τι λείπει ή τι προβλήματα έχει σαν πιο έμπειροι απ το να τσακώνεστε για την τύπο της εκάστοτε άδειας χρήσης ειδικά μεγάλων εταιριών που προσφέρουν λογισμικό τσάμπα αλλά όχο κατανάγκη ελεύθερο , μόνο για να διαφημίσουν την πάρτη τους ...

    Και έπειτα τα εξ ορισμού Ελληνικά είναι για ανθρώπους που δεν ξέρουν να πουν ούτε good morning γιατί δεν είχαν τη δυνατότητα να μάθουν για διάφορους λόγους ... Υπάρχουν και τέτιοι μην τους σνομπάρετε ....
    Και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αν είχα την δυνατότητα να μιλήσω απευθείας με το γείτονα δεν θα του έλεγα για κάποια παρατυπία που τυχόν έκανα εν αγνοία του ή δεν θα τον συμβούλευα για κάτι;

    Να σε βοηθήσουν πήγαν (οι περισσότεροι) και να σου υποδείξουν τυχόν προβλήματα που πιθανόν να αντιμετώπιζες και τους πήρες στην αρχή από τα μούτρα.

    Και φυσικά και δε σνομπάρει κανείς κάποιον που δεν είχε ποτέ την δυνατότητα να μάθει Αγγλικά ή δεν έμαθε για οποιονδήποτε λόγο. Αλλά μην ξεχνάμε ότι όλες οι διανομές παρέχουν πλήρως εξελληνισμένο περιβάλλον, καθώς είναι θέμα DE. Αυτό που πραγματικά θα βοηθήσει τέτοιους χρήστες είναι κάποιοι οδηγοί ίσως, να καταλάβουν τι ακριβώς κάνουν και τι είναι το linux. Αν απλά τους δώσεις ένα εξελληνισμένο linux με τη νοοτροπία "σαν windows, τρέχει από το cd", στην πρώτη δυσκολία τους χάσαμε.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emcp4433 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλαράκι μου υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι στα αλήθεια , και έχουν και το πλεονέκτημα ότι δεν ξέρουν ούτε κλικ να κάνουν ... Και ξέρεις κάτι ( το έχω δει στην πράξη δεν κάνω πλάκα ).Αν τους αφήσεις για κάμποση ώρα κλεισμένους σε ένα δωματιο μπροστά από έναν υπολογιστή με windows και έναν με Ubuntu θα κάνουν κάτι σε αυτόν με το Ubuntu ... Τους είναι πιο εύκολο !!!
    ίσως είναι πιο εύκολο. Είναι πολύ εύκολο να σερφάρει κάποιος και να chatάρει κτλ από linux. Αν δεν καταλάβει όμως που βρίσκεται τι θα κάνει όταν πχ βάζει το cd του περιοδικού και δεν έχει autorun; Όταν βάλει το usb bluetooth του και δεν γίνει τίποτα; Όταν συνδέσει το κινητό και δεν του λέει όπως στα win "βρέθηκε xxx συσκευή"; Φυσικά οι λύσεις σε αυτά τα καθημερινά "προβλήματα" είναι απλές αλλά αν ο άλλος δεν ξέρει ότι αυτό που βλέπει μπροστά του είναι linux και όχι windows όπως αυτά που βλέπει παντού γύρω του, πάει, χάθηκε.

  6. #96
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emcp4433 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιάς και αναφέρατε και τους συμπαθείς γείτονες Τούρκους έχετε δει καθόλου αυτό ???

    http://www.pardus.org.tr/eng/index.html Πρόκειται για κλώνο Ubuntu φυσικά με όλες τις άδειες και όλα τα απαραίτητα , με φοβερή ομάδα υποστήριξης από πίσω ( από επιστήμονες και όχι home users σαν και μένα ) με εξασφαλισμένες όλες τις απαραίτητες άδειες χρήσης φυσικά ( ας είναι καλά οι φοβερές δημόσιες σχέσεις των γειτόνων) και διαφημίζεται , διανέμεται και υποστηρίζεται πάρα πολύ ...
    Το Pardus κλώνος Ubuntu; Κάνεις τεράστιο λάθος! Η πρώτη - πρώτη έκδοση φτιάχθηκε από το Gentoo και κατόπιν οι άνθρωποι έφτιαξαν μια τελείως δική τους διανομή, με δικό τους package management system, δικιά τους startup διαδικασία, δικά τους -gui- εργαλεία ρύθμισης κα!

    Φυσικά και την υποστηρίζουν πάρα πολύ και φτιάχθηκε με πρωτοβουλία της Τουρκικής κυβέρνησης και/ή στρατού. Δεν είναι σαν και εμάς οι άνθρωποι που το μόνο που γνωρίζουν οι «επίσημοι» είναι η microsoft.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  7. #97
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.973
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Κι εγώ θυμόμουν πως το Pardus είχε ως βάση το Gentoo. Ισχύει ακόμα; Ο pm που έχουν αναπτύξει στηρίζεται στο portage ή είναι κάτι εντελώς διαφορετικό;;;
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  8. #98
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Δεν στηρίζεται καθόλου στο Gentoo πια, μόνο η πρώτη του έκδοση είχε βασιστεί. Μετά το ξανάφτιαξαν όλο από την αρχή.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  9. #99
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    είχα την εντύπωση πως στηρίζεται στο debian

  10. #100
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.157
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~13Mbps
    ISP
    Wind
    Router
    Netgear D1500
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emcp4433 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλαράκι μου υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι στα αλήθεια , και έχουν και το πλεονέκτημα ότι δεν ξέρουν ούτε κλικ να κάνουν ... Και ξέρεις κάτι ( το έχω δει στην πράξη δεν κάνω πλάκα ).Αν τους αφήσεις για κάμποση ώρα κλεισμένους σε ένα δωματιο μπροστά από έναν υπολογιστή με windows και έναν με Ubuntu θα κάνουν κάτι σε αυτόν με το Ubuntu ... Τους είναι πιο εύκολο !!!
    Έχεις απόλυτο δίκιο! Το χω δει κι εγώ με πολλούς.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    @gerstavros
    Ίσως δεν το γνωρίζεις, αλλά οι περισσότερες διανομές κατά την εγκατάσταση σε ρωτούν σε ποια γλώσσα θέλεις να είναι το σύστημά σου.
    Δεν κατάλαβες τι εννοώ. Στον αρχάριο, η διανομή ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ θα του φανεί πιο οικεία, για διάφορους λόγους (έχει φτιαχτεί από έλληνα, έχει ελληνικό όνομα, ελληνική ιστοσελίδα, η οποία αναφέρει ότι η διανομή απευθύνεται σε αρχάριους) κτλπ

  11. #101
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Δηλαδή σαν αυτό www.ubuntu-gr.org ή αυτό www.fedoraproject.gr .

    Το ότι έχει φτιαχτεί από Έλληνα και έχει Ελληνικό όνομα δεν νομίζω πως εμπνέει οικειότητα και, χωρίς πρόθεση επίθεσης, το όχι έχει φτιαχθεί από ένα μόνο άτομο (ή και δέκα αν θέλεις) εμπνέει λιγότερη εμπιστοσύνη από μια ενεργή κοινότητα.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  12. #102
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή σαν αυτό www.ubuntu-gr.org ή αυτό www.fedoraproject.gr .

    Το ότι έχει φτιαχτεί από Έλληνα και έχει Ελληνικό όνομα δεν νομίζω πως εμπνέει οικειότητα και, χωρίς πρόθεση επίθεσης, το όχι έχει φτιαχθεί από ένα μόνο άτομο (ή και δέκα αν θέλεις) εμπνέει λιγότερη εμπιστοσύνη από μια ενεργή κοινότητα.
    για την οικειοτητα μιλαει ο φιλος σου....Ξες ανεβαζω/κατεβαζω/διεπαφη κλπ...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  13. #103
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  14. #104
    Εγγραφή
    12-01-2008
    Περιοχή
    Στον Αστερισμό Των Πλειάδων
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    2.407
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    για την οικειοτητα μιλαει ο φιλος σου....Ξες ανεβαζω/κατεβαζω/διεπαφη κλπ...
    Γιατί στις δύο σελίδες που ανέφερε ο Μάριος , δεν νοιώθει οικιότητα με τα άψογα ελληνικά που αναφέρονται οι δύο αυτές διανομές? Kαι δη αυτή του ubuntu που έχει την καλύτερη υποστήριξη σε φόρα στην Ελλάδα από οποιαδήποτε άλλη διανομή.
    Και στον κόσμο, όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά το προκείμενο εδώ είναι ο Έλληνας χρήστης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giannis12a : 28-03-09 στις 21:19.

  15. #105
    Εγγραφή
    31-10-2007
    Μηνύματα
    2.805
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    20766/1024 Προφίλ 1
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Pirelli Discus
    SNR / Attn
    7(dB) / 19(dB)
    Δεν θέλω να κόψω την χαρά κανενός, αλλά αν στην εγκατάσταση του ubuntu 8.10 επιλέξεις ελληνικά, τότε μετά την εγκατάσταση θα είναι όλα στα ελληνικά, ακόμα και τo Desktop directory έχει ελληνικό όνομα. Ποιος ο λόγος για τον "μονομάχο";

    Αν είναι απλά για πειραματισμό, ΟΚ.

Σελ. 7 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Symbian OS (Mobile operating system)
    Από hellenicsun στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-09, 03:46
  2. Operating System x64 ?
    Από geogo στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-07, 14:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας