Σελ. 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 185
  1. #16
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από parafuelos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιος σου είπε ότι ήταν μπουκωμένοι?? επειδή είχαν κίνηση 120 Gbps το λες αυτό ? Γιατί από μόνο του αυτό δε λέει τπτ!
    Ηταν δεν ηταν μπουκωμενοι τα pings τους σιγουρα βελτιωθηκαν καπως.
    Quality is not an act, it is a habit.

  2. #17
    Εγγραφή
    05-08-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Που τώρα όλοι αυτοί οι λάτρεις του "Σουηδικού μοντέλου" της ελευθερίας στο download και bla bla bla;
    Άντε καλά κρασιά τώρα και με το καλό σύντομα και στον τόπο μας.

  3. #18
    Το avatar του μέλους midnightsun
    midnightsun Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από parafuelos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιος σου είπε ότι ήταν μπουκωμένοι?? επειδή είχαν κίνηση 120 Gbps το λες αυτό ? Γιατί από μόνο του αυτό δε λέει τπτ!
    Σε γενικές γραμμές η κατάσταση είναι από ανεκτή μέχρι απαράδεκτη με την κινήση στο internet, αναλογα το μέρος του κόσμου, αν δεν έχει η Σουηδία το χάλι το δικό μας δεν σημαίνει ότι και εκει δεν έχουν επιπτώσεις τα p2p.

  4. #19
    Εγγραφή
    08-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    828
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    34741/4996
    ISP
    FORTHnet
    Router
    ZTE H168N
    Μακριά από εμάς. Αν και σε εμάς νομίζω (εντάξει δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά) αποκλίνουσα συμπεριφορά παρουσιάζουν όσοι δεν κατεβάζουν διάφορα ....
    Η πλειοψηφία νομίζω ότι αραιά και που, το δίνει και καταλαβαίνει ...

  5. #20
    Το avatar του μέλους Linus
    Linus Guest
    Δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν ανησυχώ για τίποτα, ότι νόμο και να βγάλουν

  6. #21
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ
    μάλλον αυτά τα νέα ανήκουν στο FUD. Έχει αλλάξει η λογική του περιεχομένου. Είτε το θέλουν είτε όχι

  7. #22
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Το ότι η καταστολή δε θα έχει κανένα αποτέλεσμα είναι βέβαιο, όσο παράνομο και αν είναι το κάνουν τοσοι πολλοί που απλά θα πρέπει να αλλάξει η φύση της αγοράς...

    Αλλά για όσους "σοκάρονται" από την απόφαση και αρχίσουν να ηθικολογούν και να ενδιαφέροντια για τα προσωπικά δεδομένα το μόνο που έχω να πω είναι ότι στο τέλος είναι το ίδιο με το να μπεις στο video club και να βουτήξεις ένα DVD...τα υπόλοιπα είναι προφάσεις.

  8. #23
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι η καταστολή δε θα έχει κανένα αποτέλεσμα είναι βέβαιο, όσο παράνομο και αν είναι το κάνουν τοσοι πολλοί που απλά θα πρέπει να αλλάξει η φύση της αγοράς...

    Αλλά για όσους "σοκάρονται" από την απόφαση και αρχίσουν να ηθικολογούν και να ενδιαφέροντια για τα προσωπικά δεδομένα το μόνο που έχω να πω είναι ότι στο τέλος είναι το ίδιο με το να μπεις στο video club και να βουτήξεις ένα DVD...τα υπόλοιπα είναι προφάσεις.

    Και εμενα με 'ενοχλουν' οι ηθικολογοι, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι το ιδιο.

    Στο Video club κανεις μεγαλη ζημια στο γειτονα σου, εκει 'κλεβεις' απο πολυεθνικες με τον προυπολογισμο της Ελλαδας.

  9. #24
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...στο τέλος είναι το ίδιο με το να μπεις στο video club και να βουτήξεις ένα DVD...τα υπόλοιπα είναι προφάσεις.
    Βουτάς το DVD --> στερείς υλικό αγαθό από κάποιον.
    Κατεβάζεις μια ταινία --> δεν στερείς τίποτα από κανέναν.

  10. #25
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βουτάς το DVD --> στερείς υλικό αγαθό από κάποιον.
    Κατεβάζεις μια ταινία --> δεν στερείς τίποτα από κανέναν.
    Δεν παει ετσι.
    Το περιεχομενο δεν ειναι υλικο, αυτο κοστιζει ομως.

  11. #26
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμενα με 'ενοχλουν' οι ηθικολογοι, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι το ιδιο.

    Στο Video club κανεις μεγαλη ζημια στο γειτονα σου, εκει 'κλεβεις' απο πολυεθνικες με τον προυπολογισμο της Ελλαδας.
    Αν το κλέψω από το fnac(πολυεθνική) δηλαδή είναι εντάξει; δεν κοιτώ από ποιον το κλέβω αλλά το ότι κλέβω...και αντε να πω ότι μπήκα στο σουπερμαρκετ βουτηξα τροφιμα να τα φαω ή να τα μοιράσω, εδώ ποια η δικαιολογί; ΄Το να είσαι σινεφιλ είναι βασική ανάγκη;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βουτάς το DVD --> στερείς υλικό αγαθό από κάποιον.
    Κατεβάζεις μια ταινία --> δεν στερείς τίποτα από κανέναν.
    Το υλικό δεν κοστίζει σχεδόν τίποτα..το περιεχόμενο είναι που κοστίζει.

    Και πέρα από τα γνωστά υπερκέρδη (αυτά του σατανά) των πολυεθνικών που εμεις ως Ρομπεν των Δασών έχουμε ορκιστεί να πολεμήσουμε(κοινωνικό έργο κάνω ) υπάρχουν και πολλοί χαμηλόμισθοι που ζουν από αυτή τη βιομηχανία που εγώ κι εσύ τους στερούμε τη δουλειά...

    Μη το ψάχνεις ηθικά είναι λάθος, απλά είναι τόσο εύκολο που η ηθική θα πρέπει να προσαρμοστεί στην τεχνολογική πρόοδο.

  12. #27
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το κλέψω από το fnac(πολυεθνική) δηλαδή είναι εντάξει; δεν κοιτώ από ποιον το κλέβω αλλά το ότι κλέβω...και αντε να πω ότι μπήκα στο σουπερμαρκετ βουτηξα τροφιμα να τα φαω ή να τα μοιράσω, εδώ ποια η δικαιολογί; ΄Το να είσαι σινεφιλ είναι βασική ανάγκη;
    Mα δεν μιλησα για δικαιολογια. Ουτε θεωρω αναυθαιρετο δικαιωμα μου να κατεβαζω απεριοριστα οπως ολοι εδω μεσα.

    Απλα το κατεβασμα απο καποιον τρακερ δεν εχει καμια σχεση με το βουτηγμα ταινιας απο το video club.

    Και εξαλλου, ολοι αυτοι που κατεβαζουν τωρα παρανομα, βουταγαν ταινιες απο το vc;
    Δεν νομιζω.

    ........Auto merged post: Gordito πρόσθεσε 2 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το υλικό δεν κοστίζει σχεδόν τίποτα..το περιεχόμενο είναι που κοστίζει.

    Και πέρα από τα γνωστά υπερκέρδη (αυτά του σατανά) των πολυεθνικών που εμεις ως Ρομπεν των Δασών έχουμε ορκιστεί να πολεμήσουμε(κοινωνικό έργο κάνω ) υπάρχουν και πολλοί χαμηλόμισθοι που ζουν από αυτή τη βιομηχανία που εγώ κι εσύ τους στερούμε τη δουλειά...

    Μη το ψάχνεις ηθικά είναι λάθος, απλά είναι τόσο εύκολο που η ηθική θα πρέπει να προσαρμοστεί στην τεχνολογική πρόοδο.
    Απλα οι ταινιες κατεβαζονται γιατι ειναι ευκολο να κατεβαστουν.

    Τα υπολοιπα περι κοστους ταινιων κτλ κτλ τα λενε οι γνωστοι ηθικολογοι.

    Ναι ειναι ακριβες αλλα αν ειχαν, πχ, 5€ η ταινια θα σταματουσε η πειρατεια;

    Με τιποτα, ενα 10% θα ηταν η μειωση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gordito : 03-04-09 στις 01:56. Αιτία: auto merged post

  13. #28
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Μια φορα και ενα καιρο υπηρχε το Napster και το Kazaa.Οι κακες δισκογραφικες τους εβαλαν χερι και εξαφανιστηκαν.

    Κατοπιν ηρθε το μουλαρι και οι κλωνοι του μεχρι που και σε αυτους μπηκε χερι.

    Παραλληλα ετρεχαν τα τορρεντς στα οποια κανεις δεν εχει καταφερει να βαλει αποτελεσματικα χερι.

    Και φυσικα υπαρχουν sites τυπου Rapidshare οπου μονο κατεβαζεις αρα ειναι δυσκολο να σε τσιμπησουν αφου δεν μοιραζεσαι κατι.

    Κοινως οσο εξελισσεται η πλευρα των πνευματικων δικαιωματων κλεινοντας πρωτοκολλα επικοινωνιας και εφαρμογες, αλλο τοσο εξελισσεται η πλευρα των χρηστων και βρισκεται ξανα ενα βημα μπροστα.

    Το ιδιο εικαζω οτι θα γινει και τωρα. Θα βρεθει ενα νεο πρωτοκολλο, ενα νεο λογισμικο, ενας νεος τροπος που θα παρακαμπτει ολα αυτα, μεχρι την επομενη απαγορευση/κλειδαρια.

    Δεν ξερω αν θα λεγεται VPN, encryption ή καπως αλλιως αλλα ξερω οτι η βιομηχανια του sharing δεν θα κατσει με σταυρωμενα χερια. Η ιστορια τουλαχιστον αυτο δειχνει.

  14. #29
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    απλα θα επανελθουμε στα παλια καλα οτι ενας θα κατεβαζει που θα βρεθει το πως,που και ποιος και ολοι οι υπολοιποι θα περνουμε κοπιες...
    μια ή αλλη.
    δεν εξεταζω αν ειναι σωστο ή οχι (αλλο θεμα αυτο και σε αλλα νηματα) απλα προβλεπω οτι θα αλλαξει ο τροπος της πειρατιας και θα συνεχιστει...

  15. #30
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mα δεν μιλησα για δικαιολογια. Ουτε θεωρω αναυθαιρετο δικαιωμα μου να κατεβαζω απεριοριστα οπως ολοι εδω μεσα.

    Απλα το κατεβασμα απο καποιον τρακερ δεν εχει καμια σχεση με το βουτηγμα ταινιας απο το video club.

    Και εξαλλου, ολοι αυτοι που κατεβαζουν τωρα παρανομα, βουταγαν ταινιες απο το vc;
    Δεν νομιζω.

    Στο πρώτο συμφωνώ 100%. Και εγώ κατεβάζω αλλά δεν θα πάω και σε πορεία αν μου το στερήσουν.

    Σχέση δεν έχει ακριβώς επειδή όταν το κατεβάζεις το κάνεις με ένα κλικ και τόσο εύκολα...αλλά θα επιμείνω ότι και τα δύο "κλέψιμο" είναι...

    Στο τρίτο σίγουρα όχι. Δεν έχω κλέψει ποτέ ούτε οδοντογλυφίδα αλλά online έχω κατεβάσει μπολικα GBs (μάλλον σε ΤΒ έχω περάσει).

    ........Auto merged post: Rebel Scum πρόσθεσε 4 λεπτά και 36 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα οι ταινιες κατεβαζονται γιατι ειναι ευκολο να κατεβαστουν.

    Τα υπολοιπα περι κοστους ταινιων κτλ κτλ τα λενε οι γνωστοι ηθικολογοι.

    Ναι ειναι ακριβες αλλα αν ειχαν, πχ, 5€ η ταινια θα σταματουσε η πειρατεια;

    Με τιποτα, ενα 10% θα ηταν η μειωση.
    Όχι δε θα σταματούσε επειδή όπως είπες είναι πολύ, παρα πολυ ευκολο και δωρεαν.

    Αλλά αυτο δε σημαίνει ότι όλο αυτό το τσαμπα δε θα αλλάξει τη δομή της βιομηχανίας του θεάματος....ή θα βρουν νέους τρόπους να μας τα πάρουν ή θα συρρικνωθούν και πράγματι άνθρωποι θα χάσουν (είτε πολλά είτε λίγα).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rebel Scum : 03-04-09 στις 02:06. Αιτία: auto merged post

Σελ. 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-09, 04:52
  2. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-08, 21:36
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-08, 18:58
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-06, 13:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας