Σελ. 26 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 6162124252627 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 376-390 από 402
  1. #376
    Εγγραφή
    02-01-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έβγαλα μία prepaid από την eurobank, αλλά δε μου δόθηκε κάποιον pin, επίσης λέει πως μέσω ATM μπορώ να την φορτίσω μόνο την πρώτη φορά, δηλαδή όλες τις επόμενες θα τρέχω στο ταμείο; Και πως θα ξέρω πόσα χρήματα έχω; Κάποιο e-banking; Έστω στο ATM να βλέπω τα χρήματα που βρίσκονται στην κάρτα;

  2. #377
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Καλα, εβγαλες τωρα prepaid και περιμενεις απο εδω απαντησεις;
    Γιατι δε ρωτησες στο ταμειο;

  3. #378
    Εγγραφή
    02-01-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άνοιξα τον φάκελο αφού ήρθα σπίτι, μάλλον έτσι είναι, φόρτιση από ταμείο, δε βολεύει και τόσο. Χρεωστική θα βγάλω μάλλον.

  4. #379
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    264
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/768
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    SpeedTouch 585i v6
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 42(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lebron15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άνοιξα τον φάκελο αφού ήρθα σπίτι, μάλλον έτσι είναι, φόρτιση από ταμείο, δε βολεύει και τόσο. Χρεωστική θα βγάλω μάλλον.


    Το υπόλοιπο σου μπορείς να το βλέπεις και απ το e-banking. Επίσης μπορείς να την φορτίσεις κατευθείαν απ τον τραπεζικό σου λογαριασμό μέσω e-banking.

  5. #380
    Εγγραφή
    18-05-2005
    Μηνύματα
    595
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2x(1024/256)
    ISP
    2xFORTHNET
    Router
    530/585
    μου εστειλε η Πειραιώς τη προπληρωμένη της σε αντικατάσταση της Κύπρου prepaid που λήγει.
    Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το i-cardonline να βλέπω πόσα έχω μέσα κλπ.?

  6. #381
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NaGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου εστειλε η Πειραιώς τη προπληρωμένη της σε αντικατάσταση της Κύπρου prepaid που λήγει.
    Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το i-cardonline να βλέπω πόσα έχω μέσα κλπ.?
    Αυτό σου κάνει;
    https://www.i-cardonline.gr/login.as...l=%2fmain.aspx

  7. #382
    Εγγραφή
    18-05-2005
    Μηνύματα
    595
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2x(1024/256)
    ISP
    2xFORTHNET
    Router
    530/585
    απο οτι φαίνεται μάλλον εξακολουθεί να ισχύει το icardonline.
    μπήκα και μου έχει κάνει επέκταση της ημ/νιας λήξης σε αυτή που ισχύει για την αντικαταστάτρια προπληρωμένη απο Πειραιώς.(ίδιος αριθμός με τη παλιά της Κύπρου όπως διαπίστωσα)
    εγώ δεν έχω πάει ακόμα να την ενεργοποιήσω btw.

  8. #383
    Εγγραφή
    05-01-2004
    Περιοχή
    ἐν Πάτραις
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.139
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6Mbps / 950kbps
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Netfaster IAD
    SNR / Attn
    13(dB) / 33.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κοιτάζα στο site της Attica Bank σχετικά με την εκδοση μιας gift Card Visa και στους όρους χρησης διαβάζω το εξής:

    2.12.
    Ο Κάτοχος μπορεί να επαναφορτίζει την Κάρτα κάθε φορά που θα εξαντλείται το Διαθέσιμο Υπόλοιπο Συναλλαγών μέχρι την συμπλήρωση του Αρχικού Ποσού Φόρτισης που έχει οριστεί στo Παράρτημα, με καταβολή μετρητών σε οποιοδήποτε κατάστημα της Τράπεζας

    Τί εννοεί; Αν πχ επιλεγεί αρχικό ποσο φόρτισης 50€, σημαίνει ότι και ολες οι μετέπειτα φορτίσεις πρέπει να ειναι τετοιες ώστε το διαθέσιμο υπόλοιπο αγορών να είναι κάθε φορά max. 50€;

    Αν έχει καποιος τη εν λόγω κάρτα, παρακαλώ να με διαφωτίσει.

  9. #384
    Εγγραφή
    02-06-2010
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εχω μια προπληρωμενη καρτα της πειραιως/πρωην τραπεζας κυπρου και θελω να τη φορτισω.Η καταθεση χρηματων γινεται μονο μεσω του ταμειου κι οχι στα ατμ οπως στην τραπεζα κυπρου? Επισης,αυτη η καρτα αναγραφει ως ονομα κατοχου τον πατερα μου.Θα μπορω να βαλω χρηματα στο ταμειο η μονο ο ιδιος μπορει να το κανει?

  10. #385
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    για το 1ο δεν ξερω μεν σίγουρα, αλλά γενικά ότι κάρτες ήταν της Κύπρου χρησιμοποιούνται και στα ΑΤΜ της Πειραιώς τώρα, οπότε υποθέτω ότι και η προπληρωμένη θα δουλέψει. Για το 2ο, από ταμείο σίγουρα όσο ήταν στην Κύπρου πάντως μπορούσε όποιος ήθελε να βάλει λεφτά σε κάρτα άλλου, αρκεί να είχε την κάρτα μαζί

  11. #386
    Εγγραφή
    02-06-2010
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefp Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το 1ο δεν ξερω μεν σίγουρα, αλλά γενικά ότι κάρτες ήταν της Κύπρου χρησιμοποιούνται και στα ΑΤΜ της Πειραιώς τώρα, οπότε υποθέτω ότι και η προπληρωμένη θα δουλέψει. Για το 2ο, από ταμείο σίγουρα όσο ήταν στην Κύπρου πάντως μπορούσε όποιος ήθελε να βάλει λεφτά σε κάρτα άλλου, αρκεί να είχε την κάρτα μαζί
    Δοκιμασα πριν λιγες ημερες να βαλω χρηματα μεσω ατμ της πειραιως αλλα δεν γινοταν,μονο η αναληψη ηταν εφικτη.Στις επιλογες δεν μου εμφανιζε τιποτα για καταθεση.Σχετικα με το δευτερο ερωτημα,παντα εκανα καταθεση χρηματων μεσω ατμ στην τραπεζα κυπρου,γι αυτο δε γνωριζω τι ισχυει με το ονομα κατοχου.Τελος παντων,θα παρω τηλεφωνο στην πειραιως να μου απαντησουν σιγουρα.

  12. #387
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rte Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκιμασα πριν λιγες ημερες να βαλω χρηματα μεσω ατμ της πειραιως αλλα δεν γινοταν,μονο η αναληψη ηταν εφικτη.Στις επιλογες δεν μου εμφανιζε τιποτα για καταθεση.Σχετικα με το δευτερο ερωτημα,παντα εκανα καταθεση χρηματων μεσω ατμ στην τραπεζα κυπρου,γι αυτο δε γνωριζω τι ισχυει με το ονομα κατοχου.Τελος παντων,θα παρω τηλεφωνο στην πειραιως να μου απαντησουν σιγουρα.
    Στην Κύπρου πάντως στα ταμεία -για το 2ο- εχω κάνει εγώ καταθέσεις σε κάρτα προπληρωμένη άλλου στο παρελθόν, οπότε στάνταρ γινόταν!

  13. #388
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Πάτρα, Αγ. Σοφία
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15000/1020
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    TP-Link W8970
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 10,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rte Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω μια προπληρωμενη καρτα της πειραιως/πρωην τραπεζας κυπρου και θελω να τη φορτισω.Η καταθεση χρηματων γινεται μονο μεσω του ταμειου κι οχι στα ατμ οπως στην τραπεζα κυπρου? Επισης,αυτη η καρτα αναγραφει ως ονομα κατοχου τον πατερα μου.Θα μπορω να βαλω χρηματα στο ταμειο η μονο ο ιδιος μπορει να το κανει?
    Σε αυτή τη σελίδα αναφέρει πως η φόρτιση της κάρτας είναι δυνατή από το ταμείο της Τράπεζας Πειραιώς και μέσω winbank web-banking. Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου είχαν πει πως φορτίζει επίσης μέσω "πληρωμής πιστωτικής κάρτας" από το webbanking άλλης τράπεζας, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα για να το επιβεβαιώσω.

    Ούτε εγώ δεν ξέρω για το 2o.

    Πες μας, τι θα σου πουν στο τηλέφωνο.
    I'm gnawing on the knowledge, that I have been burnt
    And I'm learning things that I should 've already learnt

    -- Violent Femmes - I held her in my arms

  14. #389
    Εγγραφή
    30-03-2008
    Μηνύματα
    513
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα παίδες,

    Θέλω να κάνω αγορά αεροπορικών εισιτηρίων μέσω του ίντερνετ, μέ χρήση χρεωστικής κάρτας. Στο site της εταιρείας που με ενδιαφέρει έχει 2 επιλογές για να γίνει η αγορά.

    - Με χρεωστική κάρτα (άμεσα, χωρίς κάποιο άλλο site να εμπλέκεται)
    - Με πιστωτική κάρτα ή PayPal (όμως εδώ έχει επιπλέον χρεώση 2 ευρώ) *αν και ασήμαντο σχετικά ποσό.

    Αν χρησιμοποιήσω την 1η επιλογή, χωρίς δλδ να κάνω αγορά μέσω PayPal υπάρχει ρίσκο?

  15. #390
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KallitexnisPro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παίδες,

    Θέλω να κάνω αγορά αεροπορικών εισιτηρίων μέσω του ίντερνετ, μέ χρήση χρεωστικής κάρτας. Στο site της εταιρείας που με ενδιαφέρει έχει 2 επιλογές για να γίνει η αγορά.
    - Με χρεωστική κάρτα (άμεσα, χωρίς κάποιο άλλο site να εμπλέκεται)
    - Με πιστωτική κάρτα ή PayPal (όμως εδώ έχει επιπλέον χρεώση 2 ευρώ) *αν και ασήμαντο σχετικά ποσό.

    Αν χρησιμοποιήσω την 1η επιλογή, χωρίς δλδ να κάνω αγορά μέσω PayPal υπάρχει ρίσκο?
    Υπάρχει σίγουρα περισσότερο ρίσκο από ότι μέσω paypal. Αν δώσεις απευθείας την πιστωτική σου, καταρχάς ενδιάμεσα μπορούν να σου υποκλέψουν τα στοιχεία, αν κλέψουν στοιχεία από το site μαζικά θα πάρουν και τη δική σου κάρτα, αν δεν είναι αξιόπιστο ή γίνει κάτι περίεργο κινδυνεύεις κι άλλα τέτοια διάφορα. Με το paypal πάλι περνούν κάποια στοιχεία σου, αλλά ας πούμε ο αριθμός της κάρτας σου δε θα δοθεί στο σαιτ οπότε μένει πιο ασφαλής η κάρτα σου (όσο λιγότεροι την ξέρουν, τόσο καλυτερα γενικά..). Επίσης σου παρέχει έξτρα ασφάλεια το paypal με το να σου επιτρέψει να αμφισβητήσεις κάποια συναλλαγή αν τυχόν σου χρεώσουν παραπάνω π.χ., σου κάνουν και 2η χρέωση και τέτοια . Μπορείς και μέσω τράπεζας βέβαια να κάνεις τέτοια, αλλά είναι ένα επιπλέον "μαξιλαράκι" το paypal.
    Εγώ για συναλλαγή π.χ. 100€ (και πιθανότατα παραπάνω εσύ), το να δώσω 2€ παραπάνω για να γίνει μέσω paypal θα το'κανα με κλειστά τα μάτια δηλαδή..

Σελ. 26 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 6162124252627 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. EETT: Προπληρωμένες κάρτες της ALTEC
    Από harris στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-09, 20:15
  2. Προπληρωμενες Καρτες ADSL
    Από Rabiez στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-08, 21:48
  3. ΚΑΡΤΕΣ ΔΙΚΤΥΟΥ
    Από DHMHTRHS στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-07, 22:22
  4. 2 κάρτες δικτύου σε 1 pc?
    Από ktisg στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-07, 20:05
  5. Κάρτες γραφικών
    Από mekios1970 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-07, 13:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας