Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-48 από 48
  1. #46
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Aθήνα, Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    44227/8083
    ISP
    WIND
    Router
    ZTE ZXHN-H168N
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 11.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έλα φίλε, όντως μόλις είδα το μήνυμά σου, είχα πολύ καιρό να μπω στο forum, σου απαντάω τώρα.

  2. #47
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Aθήνα, Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    44227/8083
    ISP
    WIND
    Router
    ZTE ZXHN-H168N
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 11.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φίλοι συμφορουμίτες, μετά από.... μόλις 8 χρόνια ( ) που μάλλον σας τα έκανα τσουρέκια με τα τευχάκια που έψαχνα, η αναζήτηση έφτασε οριστικά στο τέλος της.

    Κι είναι ο φίλτατος philipp_chris εκείνος που ακριβώς λόγω της υπομονής κι επιμονής του να περιμένει να δω το μήνυμά του, έδωσε τέλος στην -ματαιόδοξη αυτή, το ξέρω- προσπάθεια να έχω συμπληρωμένα τα τεύχη των περιοδικών PC Master και PC Master Gold. Είναι μία προσωπική ικανοποίηση να ξέρω ότι διαθέτω πλήρη τη σειρά των δύο αυτών περιοδικών, καθώς το PC Master το διάβαζα από το τεύχος 43, Σεπτεμβρίου 1993, ενώ είχα τη χαρά ν' αρθρογραφήσω σ' αυτό κατά την περίοδο 2009-2012.

    Ομολογουμένως δεν ήταν λίγοι οι φίλοι κι οι γνωστοί που μου είπανε, πίσω στο 2009, ότι δε θα κατάφερνα ποτέ να βρω τα 39 εκ των 42 πρώτων τευχών του PC Master κι ειδικά στην κατάσταση που θα επιθυμούσα να είναι. Κι όμως, και σ' αυτή την περίπτωση αποδείχθηκε ότι τελικά όλα γίνονται. Κάπου εκεί ενδιάμεσα μου ήρθε η επιθυμία να συμπληρώσω και τα διμηνιαίας κυκλοφορίας Gold, τα οποία, για να πω την αλήθεια, ελάχιστα προμηθευόμουν τον καιρό που κυκλοφορούσαν. Ομολογουμένως δε μπορούσα να φανταστώ ότι δύο εκ των τευχών αυτού θ' αποδεικνύονταν τόσο δύσκολα στον εντοπισμό τους, ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι το Gold σταμάτησε στο Νο 46.

    Θέλω να ευχαριστήσω για μία ακόμη φορά δημοσίως όχι μόνο τον Φίλιππο αλλά και κάθε άλλο φίλο (bact, nkspeed) που συνέβαλε στο να συμπληρώσω τα τεύχη. Ειλικρινά πολύ θα ήθελα να μπορώ να τους αναφέρω άπαντες έναν προς έναν, αλλά, δε θέλω να λέω και ψέματα, κατά τη διάρκεια αυτών των 8 χρόνων καλώς ή κακώς έσβησα κάποια σχετικά p.ms. Δε πειράζει όμως, ξέρουν εκείνοι ποιοι είναι. Και πάλι σας ευχαριστώ όλους!

    Α, και για να μη το ξεχάσω, δε χρειάζεται ν' ανησυχείτε, δε πρόκειται τώρα ν' αρχίσω να ψάχνω τίποτα Pixel ή User..

    (σ.σ.: Ζήτησα απ' τον cranky -ο οποίος κι είχε την ευγενή καλοσύνη να το πράξει / επιτρέψει- να μείνει ανοικτό το thread για 5-6 ημέρες, σε περίπτωση που θέλει κάποιο, εμπλεκόμενο ή μη με την όλη "ιστορία", μέλος να γράψει κάτι. Τον ευχαριστώ και δημοσίως για την ικανοποίηση του αιτήματός μου.)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manos426f : 12-03-17 στις 22:45.

  3. #48
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Νομίζω Μάνο ότι ο επίλογος που έγραψες είναι ότι πρέπει, επίσης θα έλεγα ότι το θετικό παράδοξο όσο αφορά (εμένα), τον τελευταίο που βοήθησε να κλείσει η συλλογή σου, είναι ότι βρεθήκαμε να είμαστε σχεδόν ακριβώς ίδια ηλικία (μερικές μέρες διαφορά) και να έχουμε περάσει λίγο-πολύ τα ίδια θεματάκια που σου παρουσιάζει η ‘ζωή’.
    Ε! Έίναι αυτό τυχαίο τώρα;

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Dracula 2 από PC Master
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-06, 22:32
  2. Help me Master
    Από shadowmoon στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-05, 20:21

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας