Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 32
  1. #16
    Το avatar του μέλους rockstar
    rockstar Guest
    Επιβαλλεται να εχουμε καλη ανατομικη καρεκλα για πολυωρη χρηση στο pc.
    Αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να σκασεις 500 και 1000 ευρω στα επιπλαδικα που πουλανε χαϊλικι.
    Εγω εχω παρει μια καρεκλα 160 ευρω απο τα ikea πριν 3 χρονια και ειναι τζι τζι.

  2. #17
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Εχει κι εδω καποιες -> http://palasis.gr/catalog/index.php/...sort/3a/page/5

  3. #18
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Μηνύματα
    220
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Μια καρέκλα θα σου πω: Herman Miller Mirra

    Είναι λίγο πιο ακριβή (€900-€1400) αλλά αξίζει κάθε cent της. Μπορείς να τη βρεις και από το εξωτερικό, όπως και εγώ, χωρίς να σου πιάσει το κώλο ο Δελούδης. Επίσης αν μπορείς να κόψεις τιμολόγιο εκπίπτει ο Φ.Π.Α. κατευθείαν για αγορές από Ε.Ε.

  4. #19
    Εγγραφή
    10-05-2004
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    (dB) / 29db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    πηγα τη ξαναειδα σημερα και καθισα και κανα 15λεπτο πανω. ειναι καλη γαμωτο. ειναι μηχανισμος synchro, εχει χρωμιο στα ποδια και στα μπρατσα και οπως ειπαμε δερμα αλκανταρα χρωμα κυπαριση.
    βαζω και μια φωτογραφια (αλλα οχι το ιδιο χρωμα).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails zita d.png  


  5. #20
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.694
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    ZTE H1600
    Αργείς και θα το πάρει κανένας άλλος το κορίτσι.

  6. #21
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Μηνύματα
    220
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ρίξε μια ματιά σε αυτή που σου είπα. Μετά του Δρομέα θα σου φαίνεται σαν του καφενείου

    Γενικά οι καρέκλες αυτές που πουλάνε σε αυτή τη τιμή ο Δρομέας, η Sato κτλ είναι κακέκτυπα άλλων ξένων. Τα ποιο ακριβά τους μοντέλα είναι εισαγωγές ξένων εταιρειών.

    http://www.youtube.com/watch?v=JofnHb0ALRQ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hik : 11-05-09 στις 21:46.

  7. #22
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Εχω εδώ και ένα χρόνο αυτή τη καρέκλα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος :



    Τήν πήρα μόνο 130€ , δεν ξέρω τί παραπάνω έχει μια καρέκλα των 500€ αλλά μου φαίνεται υπερβολή τόσα λεφτα για καρέκλα

  8. #23
    Εγγραφή
    11-12-2006
    Περιοχή
    "Ανταρκτική"
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Καλησπερα και απο μενα


    εγω εδω και 3 χρονια χρησιμοποιω στο γραφειο της δουλειας Steelcase Chair

    και εδω ειναι και ενα review...

    Review

    Ο επισημος αντιπροσωπος ειναι ο Βαραγγης με τα επιπλα στον παραδεισο αμαρουσιου

  9. #24
    Εγγραφή
    10-05-2004
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    (dB) / 29db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια καρέκλα θα σου πω: Herman Miller Mirra

    Είναι λίγο πιο ακριβή (€900-€1400) αλλά αξίζει κάθε cent της. Μπορείς να τη βρεις και από το εξωτερικό, όπως και εγώ, χωρίς να σου πιάσει το κώλο ο Δελούδης. Επίσης αν μπορείς να κόψεις τιμολόγιο εκπίπτει ο Φ.Π.Α. κατευθείαν για αγορές από Ε.Ε.

    δυσκολη επιλογη. ειναι κατι το οποιο δεν το αλλαζεις και ευκολα αν το αγορασης.
    εσυ την εχεις αγοραση φιλε?
    δωσε περισσοτερες λεπτομερειες σχετικα με την αγορα? που και ποσο.

  10. #25
    Εγγραφή
    10-05-2004
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    (dB) / 29db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τωρα ειδα και αυτη και μου αρεσε με δερμα στα 750ε.

    http://eshop.dromeas.gr/product.php?...0&bestseller=Y

  11. #26
    Εγγραφή
    10-05-2004
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    (dB) / 29db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια καρέκλα θα σου πω: Herman Miller Mirra

    Είναι λίγο πιο ακριβή (€900-€1400) αλλά αξίζει κάθε cent της. Μπορείς να τη βρεις και από το εξωτερικό, όπως και εγώ, χωρίς να σου πιάσει το κώλο ο Δελούδης. Επίσης αν μπορείς να κόψεις τιμολόγιο εκπίπτει ο Φ.Π.Α. κατευθείαν για αγορές από Ε.Ε.
    ρε φιλαρακι δωσε πληροφοριες απο που τη πηρες ?
    την εχεις για χρηση pc η κατι αλλο?

  12. #27
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Μηνύματα
    220
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Sorry αλλά τώρα είδα το post σου.

    Ναι την έχω αγοράσει από το proformshop.com, eshop με έδρα την Αυστρία, στα €800 + €65 μεταφορικά (χωρίς vat). Την έχω στο γραφείο με τουλάχιστον ένα 12ώρο χρήση την ημέρα και έχει βγάλει και το τελευταίο της cent.

    Από ότι είδα τώρα δεν έχουν τη Mirra, έχουν την Aeron που είναι το ποιο ακριβό μοντέλο της Herman Miller (γνωστή και ως dot-com chair). Δεν χάνεις να τους στείλεις ένα e-mail για τη Mirra είναι αρκετά εξυπηρετικοί.

    Επίσης και η Steelcase που πρότεινε ο breadfan είναι γνωστή για καλές καρέκλες γραφείου.

  13. #28
    Το avatar του μέλους antigrafakias
    antigrafakias Guest
    Καταρχάς καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέος στην παρέα σας και δε σας το κρύβω ότι μπήκα στο forum σας για το εν λόγω topic.
    Αν και μικρός ακόμη από ακόμη μικρότερος περνούσα και περνώ ατελείωτες ώρες είτε μπροστά από την οθόνη του υπολογιστή είτε μπροστά από ένα βιβλίο καθισμένος σε μια (ω, τι έκπληξη) καρέκλα. Αν μη τι άλλο πρόκειται για την απόλυτη καταστραφή εφόσον κάθεσαι για πολλές ώρες όμως δυστυχώς ή ευτυχώς δεν ήταν επιλογή μου. Ή καλύτερα... η καρέκλα πρέπει να είναι πιο παλιά από μένα! Κι έτσι δεν είχα που να απευθυνθώ για παράπονα και για του λόγου το αληθές ουδέποτε με απασχόλησε ιδιαίτερα το θέμα... Έως ότου βέβαια άρχισαν τα πρώτα τσιμπήματα στη μέση και ο αυχένας μου να κουράζεται πολύ εύκολα. Ένα ανατομικό μαξιλαράκι για την πλάτη το οποίο μου έδωσαν βοήθησε κάπως την κατάσταση ωστόσο δεν ήταν παρά μια ελάχιστη βελτίωση.
    Για να βγάλω όμως κι εγώ τα απωθημένα μου κι εφόσον ευελπιστώ του χρόνου να περάσω φοιτητής, καταλαβαίνετε πώς το να περάσω άλλα τόσα χρόνια στην ίδια καρέκλα και μάλιστα για πολλές περισσότερες ώρες είναι τελείως out of concept
    Κι επειδή των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν, έτσι κι εγώ έπιασα νωρίς-νωρίς την κουτάλα!
    Η αλήθεια είναι ότι προτίθεμαι να δώσω ένα αξιοσέβαστο ποσό γι' αυτόν το σκοπό και θέλω να ξέρω πως αυτά τα χρήματα θα τελεσφορήσουν σε ποιότητα και άνεση. Έχω αρκετό χρόνο μπροστά μου για ψάξιμο κτλ ωστόσο υπάρχει κάτι που με απασχολεί σοβαρά.

    Κατά πρώτον, από όσο το έχω ψάξει έχω κατασταλλάξει στο γεγονός ότι: Δρομέας-ξεΔρομέας, όλα είναι μούφες. Κακές αντιγραφές των ξένων εταιριών και εν τέλει μπορεί να πληρώσεις ένα αρκετά μεγάλο ποσό και να μην ευχαριστηθείς τα λεφτά τα οποία ξόδεψες για ένα συγκεκριμένο σκοπό. Οπότε η λύση είναι από επώνυμες εταιρίες και όχι Praktiker και ΣΙΑ. Μπορεί να ακούγεται υπερβολικό, αλλά προσωπικά θέλω μια καρέκλα με τα όλα της από κάθε άποψη, να μπορώ να καθίσω και 8 ώρες δίχως να παραπονιέμαι (εννοείται με διαλείμματα) αλλά και που να κρατήσει για ολόκληρη τη φοιτητική μου ζωή και μακάρι και παραπάνω. Αν είναι να πάρω μια φορά καρέκλα στα δέκα χρόνια, ας δώσω και πέντε φράγκα παραπάνω, ΑΡΚΕΙ όμως να αποδώσουν τα χρήματα καρπούς.

    Δεύτερον, μεταξύ διευθυντικών και εργονομικών, με διαφορά χρειαζόμαστε τη δεύτερη!

    Τρίτον, από όσο το έχω ψάξει η πλέον περίφημες καρέκλες, ή καλύτερα η πλέον περίφημη είναι η Herman Miller Aeron. Ωστόσο έχω, ως επί το πλείστον, μπερδευτεί από τις τιμές τις οποίες βρίσκω στο ίντερνετ. Αλλού 700 δολλάρια, αλλού 800, αλλού 1000 κι αλλού 1200 ευρώ (αλήθεια σε τούτον τον Δελούδη πόσο κοστίζει; ). Καταλαβαίνω πως υπάρχουν κάποιες διαφορές και άλλα πλεονεκτήματα ή μειονεκτήματα, ωστόσο ακόμη κι αν διαβάσω ότι αυτό έχει το τάδε υλικό ή το τάδε εξάρτημα, πώς μπορώ να καταλάβω περί τίνος πρόκειται πραγματικά και πόσο χρήσιμο ή όχι μπορεί να μου φανεί; Εκτός των άλλων, μία ακόμη καρέκλα που εντόπισα ήταν η Humanscale Freedom η οποία είναι γνωστή στην Αμερική, αλλά στην Ευρώπη πάπαλα!
    Παράλληλα, εγώ ζω στις Σέρρες. Για να δω μια Aeron πρέπει να κατέβω Αθήνα να πάω στο Δελούδη κι εν τέλει να μην καταλάβω και τίποτα το ιδιαίτερο αφού δεν μπορώ να πάω και να κάθομαι εκεί για ένα δίωρο για να δω αν όντως με βολεύει. Όσο δε για τη δεύτερη η οποία με ενδιαφέρει, πρέπει να πάρω την πρώτη πτήση για Μασαχουσέτη για να κάτσω σε μια καρέκλα!
    Και τελικά, μήπως επηρεάζομαι πολύ από τη διαφήμιση; Μήπως είναι μια χαρά αυτές από το ΙΚΕΑ και τζάμπα θα σπαταλήσω τα λεφτά μου σε μια τέτοια επένδυση;

    Εν τέλει, είμαι γύρω στο 1,95 και ιδιαίτερα λεπτός. Ωστόσο έχουμε στο ιατρικό ιστορικό της οικογενείας προβλήματα όσον αφορά τη μέση μας κι όσο μπορώ προσπαθώ να αποφύγω ακόμη και το ενδεχόμενο μιας οιασδήποτε επιπλοκής σε αυτόν τον τομέα.
    Και κάτι τελευταίο αλλά εξίσου σημαντικό, έστω ότι κατασταλάζω στην Χ καρέκλα, ποια e-shop μπορώ να εμπιστευτώ του εξωτερικού (γιατί του εσωτερικού χλωμό) και τι να προσέξω;

    Αυτά τα... ολίγα (ο Θεός να τα κάνει!) προς το παρόν! Ζητώ συγγνώμη για τη μακροσκελή είσοδό μου στο forum σας αλλά ειλικρινά χρειάζομαι τις απόψεις σας! Η βοήθεια οποιουδήποτε από εσάς θα με βοηθούσε πολύ και θα τις εκτιμούσα βαθύτατα.

    Καληνύχτα σας!

  14. #29
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    την ειδα τις προαλλες που την ανεφερε ενα παιδι και χαιρομαι που το εκανε μιας και μετα απο σκεψη που γραφατε οτι η καρεκλα ειναι κατι το βασικο μιας και περναμε τοσες ωρες ειδα οτι εχετε δικιο μιας και η πλατη μου υπεφερε και εγω ο χαζος το αφηνα συνεχως....
    αναφερομαι σαυτην : http://www.plaisio.gr/product.aspx?p...D31EF0EC47371C
    και πλεον δηλωνω ευτυχισμενος κατοχος της και μιλαμε ειναι φοβερη για τα λεφτα της!!!
    ηταν και η μονη που δοκιμαζοντας με βολεψε τοσο πολυ (στις αλλες ειχα ενα θεμα με την πλατη-σβερκο λογω υψους)...
    και ειδικα αυτο το οτι η πλατη ειναι ουσιαστικα μαζι με το καθισμα ειναι απο τα καλυτερα ωστε να μενει το σωμα σε σωστη γωνια!!!(ταυτοχρονη κινηση πλατης καθισματος δηλαδη προς τα πισω!!!φοβερη!!!
    ευχαριστω και παλι!!!
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  15. #30
    Εγγραφή
    10-05-2004
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    (dB) / 29db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ακομα και εγω δεν αγορασα αυτη που ειπα παραπανω στο δρομεα.
    φοβαμαι οτι τα 750ε που ζητανε για την LINE D θα τα κλαιω αργοτερα αν τα δωσω.
    δεν ειμαι σιγουρος οτι οντως αυτο που παιρνεις τα αξιζει!
    σε λιγο θα παω μιλανο και σκεφτηκα να παω εκει να δω καμια herman miller.
    τι λετε?

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-09, 18:12
  2. Αγορα νεου PC αποκλειστικα για παιχνιδια
    Από atlasjd στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-06, 21:43
  3. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-06, 18:52
  4. menu με την χρήση αποκλειστικά css ?
    Από foncastel στο φόρουμ Web authoring, development & web design
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-06, 18:15
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-05, 10:45

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας