Σελ. 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 145
  1. #16
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Δεν ειναι μονο οι ρυθμισεις αλλα και τα tips αναζητησης πηγων κ.α

  2. #17
    Εγγραφή
    02-06-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    310
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    ~18000 / ~1000
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    usr 9112
    SNR / Attn
    9(dB) / 23(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman
    Τελος κακως παιδευομαι σε κατι που δεν εχει απηχηση...Aν δεν εχω καποια υποτυπωδη υποστηριξη αλλα αντι αυτου αντιπαραθεση τοτε τελος στα tips. Οχι οτι το παιρνω εγωιστικα αλλα δεν μπορω να χανω τον χρονο μου με σας που δεν θελετε να μαθετε κατι διαφορετικο και να το δοκιμασετε. Δικαια πραγματα.
    Για περίμενε λίγο...

    Εχεις γράψει 73 μηνύματα σε 5 μέρες ...

    Χρειάζεται χρόνος για να τα διαβάσουμε...

    ...και μετά, θα δημοσιοποιήσουμε τις όποιες απορίες μας (καλός ο πληθυντικός μεγαλοπρέπειας? )

    Γιαβάς - γιαβάς...

  3. #18
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Ευχαριστω για το ομορφο δειγμα υποστηριξης και συμπαραστασης
    Τονωθηκα!

    Αντε τσιμπησατε κανα-δυο/τρια tips ακομα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fon
    Εχεις γράψει 73 μηνύματα σε 5 μέρες ...
    Ή του ύψους ή του βάθους

  4. #19
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman
    υγιες περιβαλλον πρωτα και μετα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexisazen
    EDIT
    Αυτή τη πατέντα δεν τη κατάλαβα
    Συνηθως δεν βλεπω τα επεξεργασμενα μηνυματα αλλα το προσεξα.
    Εννοω οτι ολα πρεπει να ειναι σωστα στην εγκατασταση και το υποβαθρο στο οποιο λειτουργει-τρεχει επισης.
    Firewall, Antinirus, Inbound/Outbound Ports, XP SP2 simultaneous connection limitation solved, μοντεμ/ρουτερ, καταλληλος επεξεργαστης και μνημη να μην κολαει το προγραμμα και τα λοιπα.Αυτα δυστυχως ειναι ενα πολυ μεγαλο κεφαλαιο
    και ευτυχως εχει φροντισει ο no_logo στο εξης θεμα
    Αν εχετε οποιαδηποτε απορια σχετικα με την σωστη εγκατασταση τοτε δεν εχετε παρα να τον ρωτησετε. Ειμαι σιγουρος οτι θα σας βοηθησει.
    Εναλλακτικα αν δεν ειναι online μην διστασετε να ρωτησετε και μενα αλλα οχι εδω.Ανοιξτε αλλο θεμα και στειλτε μου μηνυμα.

    ΥΣ.οσο το βλεπω τοσο θελω να το σουλουπωσω και να βαλω και φωτο επισης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Patentman : 18-01-06 στις 02:33.

  5. #20
    Εγγραφή
    02-06-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    310
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    ~18000 / ~1000
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    usr 9112
    SNR / Attn
    9(dB) / 23(dB)
    @Patentman

    "Κούλαρε" λίγο...
    Απ' ότι φαίνεται... είμαστε λίγοι. - αυτό δεν είναι σώνει και καλά κακό...

    Αμα έχεις όρεξη να κάνεις ένα σοβαρό "οδηγό"... μη γίνεσαι μάϊκροσοφτ να βγάζεις κάθε τρεις και λίγο μπαλώματα... φτιάξε κάτι "ολοκληρωμένο" με φωτο κλπ... και ας αργήσεις... δεν θα σε κατηγορήσουμε...

    ....Και μη περιμένεις να ρωτάνε διάφοροι διάφορα....
    Αν κάτι δουλεύει καλά... γιατί να "ζορίζεται" κάποιος?

    .... κηπ ον σεαραζέηνγκ ...

  6. #21
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    δεν κουλαρω με τιποτα,
    ειτε θα γινετε σερεαζιδες του εξωτερικου ειτε της ελληνικης πατεντας! σορρυ φολκς
    Εγω μπαλωματα? Ναι αλλα θα γινω καλυτερος απο την αλλη...και με βλεπω μεγασοφτ

    Αν κατι δουλευει καλα τοτε γιατι να μην δουλευει τελεια?

    ΥΣ. οι φωτο ερχονται - Ηρθαν!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Patentman : 20-01-06 στις 19:39.

  7. #22
    Εγγραφή
    22-10-2003
    Περιοχή
    Xolargos ,Athina
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παιδια μου λετε ενα ενδεικτικο ασφαλες νουμερο να βαλω τελικα στα 3 νουμερακια maximum files,maximum transfers και transfers per file? Διοτι εχω δει τουλαχιστον 3-4 εκδοχες εδω και οι φοτος που ειδα καπου του no_logo δεν συμφωνουν με τα σετινγκς που προτεινει στο how-to...

  8. #23
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Κοιτα αλλο το How-to και αλλο τα Tips.
    Το ενα ειναι για ευκολη εγκατασταση και να μην εχεις προβληματα γενικα,
    και το αλλο ειναι για να παιρνεις το κατι παραπανω απο το προγραμμα συνολικα εφοσον ολα τα αλλα ειναι ενταξει.

    Θα βαλεις οταν χρησιμοποιεις το Gnutella δικτυο μονο.
    maximum files 35
    Maximum Transfers 200
    Transfers per File 17

    Θα βαλεις οταν χρησιμοποιεις το Edonkey2000 δικτυο μονο.
    maximum files 10
    Maximum Transfers 200
    Transfers per File 17

    Θα βαλεις οταν χρησιμοποιεις ταυτοχρονα το Gnutella και το Edonkey2000 δικτυο.
    maximum files 8
    Maximum Transfers 200
    Transfers per File 17

    Εσενα πως σου παει γενικα? Δοκιμασε ολες τις ρυθμισεις και ειμαι σιγουρος οτι θα δεις διαφορά.

  9. #24
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    17600/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    WAG200G
    SNR / Attn
    6.4(dB) / 22.0(dB)
    Εγώ χρησιμοποιώ Shareaza και μTorrent ταυτόχρονα...Στο Shareaza είναι maximum files:20,Maximum Transfers:150,Transfers per File:10 και στο μTorrent global maximum connections:100, connected peers per torrent: 90 με 1 torrent active. Στο Shareaza είμαι μόνο στο gnutella και έχω ταχύτητες 20-27ΚΒ/s και στο μTorrent 7-12ΚΒ/s. Συνολικά δηλαδή 27-39ΚΒ/s. Όλα αυτο με USR9107.

  10. #25
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Καλα πας απο οτι φαινεται με τις συνδεσεις της γραμμης σου. Δεν εχω να προσθεσω κατι.
    Απλα οταν δεις και εχεις λιγες χρησιμες πηγες κανε καποια απο τα κολπα να σε βοηθησουν.

    Γι`αυτο και γω εχω βαλει αυτα τα νουμερα στις ρυθμισεις. Γιατι σε μια σωστη γραμμη ειναι τα σωστοτερα και οχι τα πολυ ηπια που προτεινονται για να ειναι ασφαλη σε ολες τις περιπτωσεις.

  11. #26
    Εγγραφή
    22-10-2003
    Περιοχή
    Xolargos ,Athina
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Λοιπον δεν κανω καινουργιο ποστ συνεχιζω την συζητηση εδω.Εβαλα αυτες τις ρυθμισεις αλλα βεβαια δεν μπορω να δω ακομη αποτελεσματα μιας και τα αρχεια που κατεβαζω εχουνε λιγα sources και μεγαλα queues.

    Υπαρχει ομως αλλο προβλημα,με το σερφαρισμα.Εχω δοκιμασει τις διαφορες ρυθμισεις που βρηκα στο φορουμ αλλα οι σελιδες συνεχιζουν να μην ανοιγουν καθολου.Δεν ειναι οτι δεν φορτωνουν αλλα δεν ανοιγουν απλα.Μου πεταει μηνυμα οτι δεν βρισκει την διευθυνση κλπ,adress is unreachable και τετοια ,αλλα μολις κλεισω το shareaza ανοιγουν κανονικα.Και οχι αμεσως πρεπει να περασει πρωτα κανα 2 λεπτα για να παρει ξανα μπρος το νετ.Εαν εχω ανοιχτο το shareaza μπορει στην 5η προσπαθεια να ανοιξει η σελιδα αλλα συνηθως χρειαζονται πολλα refresh.

    και αυτο γινεται ακομη και χωρις upload,δηλαδη και με 1-2 kb upload χανγκαρει ολο το νετ.Με πεταει εξω και απο msn και δεν ξανασυνδεεται.Δεν ειναι δυνατον να ναι τοσο ελεεινο το μοντεμ μου, jetspeed 500i ειναι,ειπαμε δεν ειναι και απο τα τοπ αλλα οχι και ετσι... Επομενως πιστευω οτι κατι αλλο παιζει.

  12. #27
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL

  13. #28
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Stathis,

    Απο οτι λες εχεις σοβαρο προβλημα συνδεσης, οτι και να κανεις απο default μεχρι την πιο aggressive (ακραια) ρυθμιση ειδικα το shareaza δεν δημιουργει τετοια φαινομενα.
    Αντιθετα το emule τα δημιουργει πολυ ευκολα.

    Απλα η συνδεση σου στο ιντερνετ πασχει τοσο πολυ που ισως σου αφηνει περιθωρια για μονο δυο-τρεις ενεργες συνδεσεις ταυτοχρονα.

    Ας πουμε οτι εχεις απο πριν κλειστο το Shareaza και ανοιγεις ταυτοχρονα 3 εως 5 σελιδες ταυτοχρονα, θα τις ανοιξει? Θα αργησει απεπελπιστικα?

    Τετοια φαινομενα κακης συνδεσης υπαρχουν τελευταια και ειδικα απο εναν παροχεα.

    Δεν σου φταιει το Shareaza

  14. #29
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Λυπάμαι αλλά θα μιλήσω

    Patentman αυτός δεν είναι τρόπος απάντησης. Δεν σου πέρασε ούτε στιγμή από το μυαλό πως οι ρυθμίσεις που προτείνεις είναι ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ για την σύνδεση του χρήστη και για κάθε άλλον που μένει στην ελλάδα;

    Σκοπός είναι η βοήθεια του χρήστη και αυτός είναι ο λόγος που έκανες το how to, όπως βλέπω όμως για την ώρα μόνο αρνητικές υπηρεσίες έχει προσφέρει.

    Ξελογκάρω από αυτό το νήμα, δεν πρόκειται να συνεχίσω την κουβέντα.

  15. #30
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Μα δεν προτεινω τις ρυθμισεις σαν "σωστες" αλλα σαν ακραιες σε οσουν εχουν ηδη καλη ταχυτητα απο τον συνδιασμο Shareaza & ISP (+γραμμη) ωστε να πετυχουν το μεγιστο που μπορει να δωσει. Το αναφερω και στο αρχικο μυνημα αυτο.

    Τωρα αν δεν δουλευει σε μια γεωγραφικη περιοχη της ελλαδος ειτε σε ολη την επικρατεια να μην αναφερομαστε κατα αυτον τον τροπο σε εναν που τουλαχιστον εχει δοκιμασει εκτεταμενα τις ρυθμισεις.

    Αν κουραζονται οι ISP με τις ρυθμισεις μου δεν φταιω εγω, να αναβαθμιστουν και να προσφερουν. Εδω σελιδες δεν ανοιγουν...

    Αν βαλω σε συγκριση το emule θα πω πως πολυ του πεφτουν ακομα και οι default ρυθμισεις.

    Οσο παει καλα η συνδεση μου και μπορω και σερφαρω με ικανοποιητικη ταχυτητα το Shareaza δουλευει αψογα. Οσο εχω προβλημα δεν με σωνει οχι τις "normal-default" να βαλω αλλα ουτε και να το εχω κλειστο. Αυτος ειναι ο γενικος κανονας και ισχυει σε ολους.

    Σε οποιον δουλεψουν, σε οποιον δεν δουλεψουν κατι αλλο θα φταιει και οχι αυτες οι ρυθμισεις.

    Δεν εχω σκοπο να "λυσω" προβληματα (οπως ports κτλ) αλλων μεσα απο αυτο το θεμα αλλα ουτε και να τους δημιουργησω. Αλλωστε μπορουν και μονοι τους να δοκιμασουν.

    Σε οποιον δεν αντεχει ο ρουτερ δεν φταιω εγω που θετω νεα υπαρκτα δοκιμασμενα ορια, αλλα η μη σωστη επιλογη του. Τα ορια που εχει θεσει η ομαδα αναπτυξης του Shareaza ειναι γενικα και οχι ειδικα.

    ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ δεν ειναι, εξωπραγματικη ειναι η κακη συνδεση που προσφερουν οι ISPs που δεν ανοιγει καν 5 σελιδες μαζι οταν εχουν προβλημα.

    Οταν λοιπον πανε μια χαρα οι συνδεσεις μας με Ιντερνετ τοτε οι ρυμθισεις αυτες θα τολμουσα να πω οτι ειναι οι τελειες.

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ απο οτι βλεπω λιγοι ειναι οι χρηστες Shareaza που τριγυρνουν και πολοι πιο λιγοι αυτοι που τολμουν.

    Πολλοι θα ερθουν στο μελλον ομως.

    EDIT:addition
    Και εννοειται οτι ενας παραπεταμενος παλιος με 128ΜΒ μνημης δεν μπορει να σηκωσει το Shareaza με αυτες τις ρυθμισεις.
    Δεν θα μπω στον κοπο να αναλυσω τι μπορει να φταιει, θα γεμισω ασκοπα το θεμα με ανουσια μυνηματα προς τον αρχικο σκοπο δημιουργιας του. Αντι τα μυνηματα να ειναι επικοδομητικα θα ειναι ασχετα. Ενδεικτικα θα αναφερθω χρησιμοποιωντας Αυτο το Μυνημα για να δωσω μια ιδεα το τι μπορει να φταιει ή οχι και ειναι αλλα εκατο τα οποια ισχυουν ομως και με deafult ρυθμισεις.

    Θα παραθεσω τα πιο σημαντικα απο το παραπανω μυνημα

    "...υγιες περιβαλλον πρωτα και μετα...ολα πρεπει να ειναι σωστα...και το υποβαθρο στο οποιο λειτουργει....Αυτα δυστυχως ειναι ενα πολυ μεγαλο κεφαλαιο...ευτυχως εχει φροντισει ο no_logo ...Αν εχετε οποιαδηποτε απορια σχετικα με την σωστη εγκατασταση τοτε δεν εχετε παρα να τον ρωτησετε...Εναλλακτικα αν δεν ειναι online μην διστασετε να ρωτησετε και μενα αλλα οχι εδω.Ανοιξτε αλλο θεμα και στειλτε μου μηνυμα"
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Patentman : 31-01-06 στις 02:27.

Σελ. 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-08, 17:21
  2. Shareaza v4 (shareaza.com, spyware πρόγραμμα)
    Από Davout στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-08, 13:29
  3. Για να ξεκαθαρισουν μερικα πραγματα
    Από SfH στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-05, 10:53
  4. ΜΕΡΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ για SPLITTER & MICROFilters
    Από JamesBond στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-04, 18:30
  5. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-04, 02:03

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας