Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 145
  1. #31
    Εγγραφή
    10-11-2005
    Περιοχή
    Closer and closer to home....
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    US Robotics 9108
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stathis

    Υπαρχει ομως αλλο προβλημα,με το σερφαρισμα.Εχω δοκιμασει τις διαφορες ρυθμισεις που βρηκα στο φορουμ αλλα οι σελιδες συνεχιζουν να μην ανοιγουν καθολου.Δεν ειναι οτι δεν φορτωνουν αλλα δεν ανοιγουν απλα.Μου πεταει μηνυμα οτι δεν βρισκει την διευθυνση κλπ,adress is unreachable και τετοια ,αλλα μολις κλεισω το shareaza ανοιγουν κανονικα.Και οχι αμεσως πρεπει να περασει πρωτα κανα 2 λεπτα για να παρει ξανα μπρος το νετ.Εαν εχω ανοιχτο το shareaza μπορει στην 5η προσπαθεια να ανοιξει η σελιδα αλλα συνηθως χρειαζονται πολλα refresh.

    και αυτο γινεται ακομη και χωρις upload,δηλαδη και με 1-2 kb upload χανγκαρει ολο το νετ.Με πεταει εξω και απο msn και δεν ξανασυνδεεται.Δεν ειναι δυνατον να ναι τοσο ελεεινο το μοντεμ μου, jetspeed 500i ειναι,ειπαμε δεν ειναι και απο τα τοπ αλλα οχι και ετσι... Επομενως πιστευω οτι κατι αλλο παιζει.
    Φίλε Stathis μην ανησυχείς δε φταίει το modem σου. Κι εγώ με USR 9108 έχω τα ίδια προβλήματα...

    Μέσα σε όλα που μπορώ επιτέλους να δω πόσες συνδέσεις ανά πάσα στιγμή γίνονται προς το Internet? Μήπως με το netsat?...
    "No experiment is ever a complete failure. It can serve as a negative example". (Arthur Bloch)

    Flying thoughts (blog)

  2. #32
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Ναι βλεπεις με netstat -a αλλα αυτες τις μερες σερνεται και χωρις το Shareaza να εχει ανοιξει πριν...ειδωμεν.

  3. #33
    Εγγραφή
    10-11-2005
    Περιοχή
    Closer and closer to home....
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    US Robotics 9108
    Με όλες πάντως τις αλλαγές που έκανα εχθές, ξέχασα να αφήσω το Shareaza ανοιχτό το βράδυ... Πάντως αν και very early days, τώρα ενώ το έχω ανοιχτό, το browsing πηγαίνει καλύτερα από κάθε άλλη φορά από τότε που έβαλα ADSL στην Ελλάδα.
    "No experiment is ever a complete failure. It can serve as a negative example". (Arthur Bloch)

    Flying thoughts (blog)

  4. #34
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ιωνια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Netgear dgn2000
    SNR / Attn
    15.1(dB) / 19(dB)
    Γειας σας παιδια,
    ειμαι καινουργιος χρηστης στο shareaza και στο adsl γενικα περιπου 2 εβδομαδες (πριν ειμουν με ISDN 128 μου αδειαςε το πορτοφολι ο ΟΤΕ!). Εχω κανει τις ρυθμισεις που συνισταται αλλα εχω το εξης προβλημα. Τα mp3 κατεβαινουν σχετικα γρηγορα με 25 - 30KB/S με 38 -40 KB/S δεν εχω δει ποτε ακομα. Αλλα οταν βαζω να κατεβει ταινια πανω απο 12 -15KB/S δεν παει ειδικα τα torrents παρα πολυ αργα με 5 - 6 KB/s. Τι μπορω να κανω για να βελτιωσω την ταχυτητα. Επισης οταν κανω search μια ταινια που ειναι καλυτερα να το κανω στο Gnutella 2 ή στο edonkey? Και να συνδεομαι και στα δυο να κατεβασει και γενικα οταν ανοιγω το προγραμμα? Εχω βαλει και το patch που λετε για το sp2.
    Αναμενω τις απαντησεις σας
    Ευχαριστω

  5. #35
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    atlasjd, καλως ηλθες στο Shareaza.

    Δυστυχως αυτην η περιοδος δεν ειναι η καταλληλοτερη για κατεβασμα απο Ρ2Ρ προγραμματα.
    Και με αυτην την ταχυτητα που λες οτι κατεβαζεις και ευχεριστημενος να εισαι.
    Δεν φταινε τα προγραμματα ουτε οι πηγες τους, φταιει καθαρα η κακη ποιοτητα aDSL συνδεσης στο ιντερνετ που δινουν οι παροχοι.

    Οταν φτιαξουν οι συνδεσεις (σε ποιοτητα) τοτε θα δεις ταχυτητες κοντα στο οριο της.

  6. #36
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ιωνια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Netgear dgn2000
    SNR / Attn
    15.1(dB) / 19(dB)
    Καλημερα παιδια,

    Λοιπον εχω το εξης προβλημα΄Με το bearshare κατεβαζα χθες ολη μερα και σημερα νωρις με ταχυτητητες πανω απο 30Κ μεχρι 35Κ Με shareaza κατεβαζα ενα torrent με 7Κ και ενα αλλο αρχειο απο G2 με 3-4Κ! Γιατι αυτη η μεγαλη διαφορα? Εχω κανει ολες τις ρυθμισεις οπως εχετ γραψει.
    Ευχαριστω

  7. #37
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atlasjd
    Καλημερα παιδια,

    Λοιπον εχω το εξης προβλημα΄Με το bearshare κατεβαζα χθες ολη μερα και σημερα νωρις με ταχυτητητες πανω απο 30Κ μεχρι 35Κ Με shareaza κατεβαζα ενα torrent με 7Κ και ενα αλλο αρχειο απο G2 με 3-4Κ! Γιατι αυτη η μεγαλη διαφορα? Εχω κανει ολες τις ρυθμισεις οπως εχετ γραψει.
    Ευχαριστω

    εχει σημασία πόσες πηγές εχεις και στα 2 παραδείγματα

    το firewall test το περνάς;

  8. #38
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ιωνια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Netgear dgn2000
    SNR / Attn
    15.1(dB) / 19(dB)
    Ναι το εχω κανει το test στο link που εγραφες σε μια αλλη σελιδα και ειναι ολα πρασινα. Εχω μονο το firewall των windows και το patch. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοση μεγαλη διαφορα. Στο shareaza οταν εκανα search ειχε βγαλει στην αρχη 35 sources. Οταν αρχισα να το κατεβαζω ελεγε διπλα στο download 760 sources αλλα κατεβαζε μονο απο 4-5. Ενω στο bearshare ελεγε στο search 25 sources και οταν εκανα download κατεβαζε απο 10-20 ταυτοχρονα με 30-35κ. Και κατι ακομα εχετε κανενα καλο site για να βρισκω torrents?
    Ευχαριστω

  9. #39
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    760 πηγές και να είναι όλες από το G2 δεν το νομίζω. Μπας και ήταν και πηγές emule;

    οπως στην φωτό παρακάτω. Με το μπλε είναι πηγές από το G2 και με το κίτρινο από edonkey2000(emule).


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  clients.png 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  42,9 KB 
ID: 5854
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος no_logo : 14-02-06 στις 03:07.

  10. #40
    Εγγραφή
    05-12-2005
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    patentman: μπορείς να με βοηθήσεις πώς να κάνω τις ρυθμίσεις στην ενότητα uploads ; στο αρχικό post έχεις 2 εικόνες gia Gunutela kai eDonkey που είναι στην ίδια ενότητα(uploads) αλλά οι εικόνες είναι διαφορετικές. Εγώ στο tab Uploads έχω τσεκαρισμένο Share new partial donwloads, Limit sharing in hub mode, Limit per unique host:2, και στο πινακάκι Queues:
    eDonkey Partials--ED2K,Partial
    eDonkey Core---ED2K
    Partial Files---HTTP, Partial---4.29KB/S+---2-4
    All Files----HTTP-----5.71KB/S------2-4


    οι default επιλογές. Τι να κάνω για να το φτιάξω όπως πρέπει; η σύνδεση είναι 384/128



    Επίσης, θα βοηθήσει να κάνω share πολύ πράμα(30 gb+)από άλλο δίσκο ή μόνο ότι κατεβαίνει στο default φάκελο από τo Shareaza να το αφήνω εκεί;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chbatsis : 14-02-06 στις 13:43.

  11. #41
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Ωραια, με κλειστα απο πριν ολα τα δικτυα, πας και κανεις delete οτι αλλο εκτος απο αυτα που θα δεις εδω: [Καρτελα ρυμισεων "upload" σε κατασταση αποσυνδεσης]
    Αφηνεις δηλαδη μονο τα eDonkey Core, Partial Files, All Files.

    Μετα επιλεγεις το "eDonkey Core" και πατας edit. Εκει κανεις αυτες τις ρυθμισεις: [eDonkey Core ρυθμισεις]

    Μετα το "Partial Files" και πατας edit. Εκει κανεις αυτες τις ρυθμισεις:[Partial Files ρυθμισεις]

    Μετα το "All Files" και πατας edit. Εκει κανεις αυτες τις ρυθμισεις:[All Files ρυθμισεις]


    Εχεις βεβαια τσεκαρει και το "only download and upload to networks which are connected" που ειναι στις ρυθμισεις του Internet>downloads.

    Να εχεις ολα τα αρχεια σε φακελους που τους εχεις αδειοδοτησει να ειναι κοινοι (shared) -(μεσω shareaza>library>folders>share files -κατω αριστερα ειναι) , ετσι και θα βλεπεις ποια ηδη εχεις κατεβασει αλλα παραλληλα θα κανεις καλο στο gnutella δικτυο και σε σενα (συμφερει).
    Αν εχεις ετσι ακριβως τις ρυμισεις τοτε θα μοιραζεις ολα τα αρχεια σε gnutella, ενω θα μοιραζεις μονο τα ημιτελη στο eDonkey (που ετσι κερδιζεις πολυ στο να παρεις καλυτερη σειρα στην λιστα αναμονης των πηγων σου)

  12. #42
    Εγγραφή
    05-12-2005
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ευχαριστώ πολύ. Να ρωτήσω κάτι ακόμη: εσύ από ότι κατάλαβα προτείνεις να χρησιμοποιούμε είτε το Gnutela είτε το ED2k. Λογικά σκεπτόμενος:
    δε θα ήταν καλύτερο να κάνουμε download από το Gnutela αλλά να χρησιμοποιούνται και βοηθητικές πηγές από ED2k; αν ναι, αρκούν οι ρυθμίσεις που έχεις στο πρώτο post ή πρέπει να πειράξω κάτι(max transfers ,κλπ);

    Επίσης προτείνεις να είμαστε συνδεδεμένοι και στο Gnutela 1 και 2 ταυτόχρονα;

    Σόρυ που γίνομαι κουραστικός αλλά βλέπω μια διάθεση από μεριάς σου να βοηθήσεις τους νέους και άπειρους. Ευχαριστώ

  13. #43
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chbatsis@hotmai
    ευχαριστώ πολύ. Να ρωτήσω κάτι ακόμη: εσύ από ότι κατάλαβα προτείνεις να χρησιμοποιούμε είτε το Gnutela είτε το ED2k.
    Παρακαλώ.
    Ναι, ειδικα οταν θελεις αρχεια που τα εχει μονο το ενα και οχι το αλλο και επισης οταν εχεις 8 και πανω ενεργα αρχεια στην λιστα προς κατεβασμα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chbatsis@hotmai
    Λογικά σκεπτόμενος:
    δε θα ήταν καλύτερο να κάνουμε download από το Gnutela αλλά να χρησιμοποιούνται και βοηθητικές πηγές από ED2k; αν ναι, αρκούν οι ρυθμίσεις που έχεις στο πρώτο post ή πρέπει να πειράξω κάτι(max transfers ,κλπ);
    Μονο οταν εχεις λιγοτερα απο 8 ενεργα αρχεια προς κατεβασμα. Οταν εισαι συνδεμενος και στο Gnutela και στο edonkey2000 τοτε βαλε τις ρυθμισεις που δινω για το edonkey.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chbatsis@hotmai
    Επίσης προτείνεις να είμαστε συνδεδεμένοι και στο Gnutela 1 και 2 ταυτόχρονα;
    Φυσικα! Δεν επιρρεαζει αρνητικα καθολου την ροη, ισα ισα βοηθαει πολυ (οταν υπαρχουν πηγες και στο gnutella 1).
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chbatsis@hotmai
    Σόρυ που γίνομαι κουραστικός αλλά βλέπω μια διάθεση από μεριάς σου να βοηθήσεις τους νέους και άπειρους. Ευχαριστώ
    Μην δισταζεις, πολλοι εχουν τα ερωτηματα που θετεις και ειναι πολλοι που θα τα απαντησουν διαβαζοντας τις ερωτο-απαντησεις αυτες. Διαθεση υπαρχει απο μενα, συνδεση καλη δεν υπαρχει αυτη την στιγμη σε πολλους ωστε να τα αξιοποιησουν πληρως.

    Στην διαθεση σου.

  14. #44
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ιωνια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Netgear dgn2000
    SNR / Attn
    15.1(dB) / 19(dB)
    Καλημερα παιδια,

    Ειλικρινα δεν ξερω τι γινεται με το shareaza. Προχθες κατεβασα το mtorrent το οποιο παει σφαιρα. Δυο μερες εχω κατεβασει 3.2G με κολλημενο 38Κ. Καi το bearshare παει και αυτο σφαιρα. Δεν ξερω τι εχει γινει.

  15. #45
    Εγγραφή
    17-02-2006
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Καλημέρα,

    Τις τελευταίες 4-5 μέρες, το σεραζα, οχι μονο δεν κατεβάζει απολυτως τίποτα, αλλά μου μπλοκάρει και την γραμμή και δεν καταβαίνει καμμία σελίδα, και δεν εχω πειράξει απολύτως τίποτα. Εχει κανείς κάποια λύση ή αν ξέρει αν συμβαίνει κάτι?

    (Γραμμή 384, 3COM Router with or withut firewall, HOL)

    Ευχαριστώ

Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-08, 17:21
  2. Shareaza v4 (shareaza.com, spyware πρόγραμμα)
    Από Davout στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-08, 13:29
  3. Για να ξεκαθαρισουν μερικα πραγματα
    Από SfH στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-05, 10:53
  4. ΜΕΡΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ για SPLITTER & MICROFilters
    Από JamesBond στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-04, 18:30
  5. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-04, 02:03

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας