Σελ. 11 από 213 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 3194
  1. #151
    Το avatar του μέλους ReverseR
    ReverseR Guest
    νομίζω οτι συγχρονες μοτοσυκλέτες πλέον κάνουν μόνες τους την κατανομή(κάποιες bmw) δεν έχω εμπειρίες though!

    Οντως είναι λαλακια αυτο καθότι το βάρος σου που αποτέλει το συμμαχο σου στο σταμάτημα πέφτει στο μπρόστα τροχο που κυλάει ελευθερος ενώ μένει ο πίσω, με ένα κλάσμα τής απόδοσης του μπροστά, να σε σταματήσει.

    Νομίζω οτι γίνεται επειδή καταρχήν όλοι φοβούνται πιθανή εμπλοκη του μπροστά και δεύτερον και σημαντικότερον "κουράζει" τον αναβάτη το μπροστινό φρένο

  2. #152
    Το avatar του μέλους ReverseR
    ReverseR Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gatoulas
    Με σχέση στο κιβώτιο και ΧΩΡΙΣ γκάζι υπάρχει τεράστια αντίοσταση από τον ίδιο τον κινητήρα που επιβραδύνει το αυτοκίνητο
    Ναι αυτό είπα, στην συνέχεια του παραδειγματος αναφέρομαι σε κατάσταση συμπλεξης!


    Patentman οκ τώρα σε διάβασα ολοκληρο!

  3. #153
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ReverseR
    νομίζω οτι συγχρονες μοτοσυκλέτες πλέον κάνουν μόνες τους την κατανομή(κάποιες bmw) δεν έχω εμπειρίες though!
    Ναι οι BMW ειναι (δυστυχως) η πρωτη εταιρια σε μλκιες τετοιου ειδους...βλεπε πρωτη σε ABS απο το 90 το δοκιμαζανε...το αδοκιμαστο...δεν εχει εφαρμογη σε γνωστη...σε ασχετους παλι δεν σωζει παντα. Μετα πατημα φρενου και κατανομη εμπρος πισω...ναι καλα δεν θα παρω...δεν θελει παντα 70-30%... Μετα νεα σουπερ ντουπερ μλκια...σερβοφρενο σε μοτοσυκλετα...δηλαδη μηδεν αισθηση φρενου και λειτουργεια σαν on-off...

    Υστερα ειναι και η Χοντα με τις π@π@ριες στην κατανομη που εχει βαλει σε μοτοσυκλετες για ασχετους...(αλλωστε αυτο ειναι το κοινο της και σε αυτους απευθυνεται σαν εταιρια) οπως η Varadero...και μαμω τα φρενα εχει...ναι καλα ουτε που φρεναρει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ReverseR
    Νομίζω οτι γίνεται επειδή καταρχήν όλοι φοβούνται πιθανή εμπλοκη του μπροστά και δεύτερον και σημαντικότερον "κουράζει" τον αναβάτη το μπροστινό φρένο
    Οποιος φοβατε ή δεν ξερει σπιτι του και να παρει ποδηλατο να μαθει πρωτα. Τα δικυκλα δυστυχως (ή ευτυχως) δεν εχουν λαμαρινες και προφυλακτηρες και ΔΕΝ πρεπει να τα οδηγουν ασχετοι που ουτε ισοροπια δεν ξερουν...οι ανισοροποι

  4. #154
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Αν θελετε μπορω να αναλυσω οτιδηποτε απο μοτοσυκλετα, γιατι και πως επιρεαζει η θεση της πισω δαγκανας (αφου υπαρχουν δυστυχως ακομα ασχετες υλοποιησεις και κατα κανονα η Χοντα εχει τα πρωτεια σε λαλακιες).

    Παντως η μεγαλυτερη επιτυχια ειναι ο περιορισμενης ολισθησης μονοδρομος συμπλεκτης στις τετραχρονες μηχανες που αναπηδουσαν τον πισω τροχο σε αποτομο κλεισιμο του γκαζιου και αγριο φρεναρισμα παραλληλα.
    Βγηκε στην παραγωγη μεσα απο τους αγωνες.

    Αυτο μετα απο τα 25 χρονια που περασαν με την μεταπηδηση σε δισκοφρενα μπρος και πισω ειναι η μεγαλυτερη επιτυχια.

    Αποτυχιες μεγαλες δε, ABS, σερβο, κατανομη φρενου.
    Βγηκαν στην παραγωγη για να νιωσουν οι ασχετοι ασφαλεις. Ποτε δεν ετρεξε ουτε και θα τρεξει σε αγωνα.
    Επισης ειναι πιασιαρικο για πωλησεις ειδικα το ABS που εχει και ονομα απο τα αυτοκινητα και ολοι το ξερουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Patentman : 05-02-06 στις 04:48.

  5. #155
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Συγγνωμη για το υφος μου με τους ασχετους μοτοσυκλετιστες.

    Αγανακτω επειδη εχω μιλησει με παρα πολλους τετοιους που μαλιστα δεν ακουνε καν τι τους λες...λες και ειναι υπνωτισμενοι, πιο πισματαρηδες ανθρωποι δεν υπαρχουν. Αγανακτω γιατι παω να τους σωσω την ζωη αλλα αυτοι δεν θελουν.

    Εγω παντως αν και μοτοκρος που εκανα και κοντρες/σουζες σταυροποδι/παντιλικια απο πεζοδρομιο σε πεζοδρομιο τολμω να πω οτι ειμουν πιο "λογικος" απο τους σημερινους. Τοτε την εποχη κοντρας και σουζας το 90% ηταν γνωστες της μοτο και ετρωγαν τα μουτρα τους επειδη δεν υπηραχαν πιστες. Τωρα τρωνε τα μουτρα τους επειδη δεν ξερουν να οδηγουν, ειναι σαν τους αυτοκινητακιδες που αντι να μαθουν να οδηγουν πληρωνουν και παιρνουν διπλωμα και μετα ψαχνονται και παρκαρουν μονο σε αλανες.

    Φιλικη συμβουλη:
    Φιλοι δυστυχως η μοτο δεν τα σηκωνει αυτα, ειτε μαθενετε να οδηγειτε αποδεκτα (δεν ειναι αναγκη να γινετε Rossi) ειτε αλλιως κινδυνευετε.

  6. #156
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.272
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman
    Μαλλον θα επρεπε ολοι οι οδηγοι αυτοκινητου να εχουν οδηγησει πριν μοτοσυκλετα.

    Κριμα ομως που βλεπω ασχετους μοτοσυκλετιστες και φρεναρουν πατωντας το πισω φρενο πιο πολυ ή αλλοι ακομα πιο ασχετοι δεν πατανε καθολου μπροστινο.

    Παιδια και στα αυτ/τα και στις μηχανες ισχυει το ιδιο.

    Οι μπροστα τροχοι επιβραδυνουν, οι πισω τροχοι σταθεροποιουν.

    Το ποσοστο πεδησης που πρεπει να υπαρχει κυμαινεται αναλογα την κατανομη βαρους του οχηματος και αναλογα το μεταξονιο και μετατροχιο. Γενικος κανονας ειναι 70% μπροστα 30% πισω.

    Που πατε λοιπον εσεις οι μηχανακιδες, γιατι μοτοσυκλετιστες δεν εισαστε, και φρεναρετε χρησιμοποιωντας σαν κυριο το πισω φρενο και επιμενετε και δεν ακουτε οταν σας το λενε? (ειναι και ειδικοι οι ασχετοι)

    Ασε δε που πανε με κολημενο φρενο...ολοι πατανε ελαφρα το πεταλ του πισω φρενου (βλεπεις το φως του στοπ αναμενο και πας διπλα και βλεπεις αν το παταει ή αν κολησε η βαλβιδα...αλλα διαπιστωνεις οτι το παταει). Αμα τους ρωτησεις απαντουν "ετσι ειμαι σε ετοιμοτητα...ναι καλα...ετοιμοτητα στουκας εχετε τρομαρα σας...ασχετοι)

    Και προσπερνανε και απο δεξια ενω τους εχεις αφησει ελευθερο διαδρομο απο δεξια...τα ζα...και μετα λενε γιατι δεν τους σεβονται και γιατι τους βριζουν.

    ΥΓ. ειμαι φανατικος μοτοσυκλετιστης και δεν μπορει κανεις να το αμφισβητησει.
    Βασικά και στα αυτοκίνητα και στις μοτοσυκλέτες υπάρχουν πολλοί άσχετοι λόγω ότι έχουν
    γίνει καταναλωτικό είδος και αγοράζει όποιος να ναι. Όμως γενικά οι οδηγοί μοτοσυκλετών είναι
    (είμαστε) πολύ καλύτεροι από αυτούς των αυτοκινήτων.

    Βαριά Βαριά, είναι 75% μπροστά 25% πίσω. Οι περισσότεροι το αγνοούν αυτό όπως είπες
    (άσχετα αν το λέει μέχρι και στο δίπλωμα) και κάποιοι ακόμα λένε "πάντα πισινό. με το μπροστινό
    θα φέρεις καπάκι".
    Πρακτικά, δεν μπορείς να σταματήσεις με πίσω φρένο μόνο. Όποιος είναι αντίθετος σε αυτό που
    λέει ο Patentman (και συμφωνώ) ας δοκιμάσει να σταματήσει με πίσω φρένο
    Όποιος έχει μοτοσυκλέτα θα έχει σίγουρα κάνει το κλασικό να πάει με τα πόδια μπροστά την
    μοτοσυκλέτα και να πατήσει μπροστινό, έτσι για δοκιμή. Το μπροστινό φρένο σε συνδυασμό
    φυσικά με την μπροστινή ανάρτηση συμβάλουν στο να σταματάει η μηχανή.

    Patentman, η ασχετοσύνη υπάρχει παντού. Έχω τύχει να περνάω άτομα με hayabusa,zx12 (έχω
    ένα enduro 400cc) για ποιο λόγο. Παίρνουν πολλά άτομα πίστας για να το παίξουν μούρη και
    από οδήγηση 0. Με προσπερνούν με 250 στην ευθεία και στις στροφές τους περνάω γιατί
    πηγαίνουν με 40

  7. #157
    Εγγραφή
    04-02-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    260
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
    Router
    Sagem F@st 840
    SNR / Attn
    30.8(dB) / 16.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman
    alfisti,

    Ολα πλεον ειναι injection. Υπαρχουν πολλες κατηγοριες ομως.
    Μονου σημειου EFI (1 μπεκ στον πολλαπλη εισαγωγης) πλεον πολυ λιγα παραγονται.
    Πολλαπλου ψεκασμου MPI (1μπεκ ανα κυλινδρο στον αυλο εισαγωγης). Τα περισσοτερα.
    Αμεσου ψεκασμου FSI (1μπεκ ανα κυλινδρο στον κυλινδρο). VWgroup
    η super unleaded θα έχει διαφορά αν βάζω μόνο στην κατανάλωση δηλαδη;
    ενώ στο golf έχει και στις επιδόσεις (για να πιάσει τα 115 άλογα)..σωστα;

  8. #158
    Εγγραφή
    21-12-2004
    Περιοχή
    Ανα την επικράτεια...
    Μηνύματα
    1.425
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Cisco877-SEC-K9
    SNR / Attn
    6(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η απλή δημιουργεί πρόβλημα και στον κινητήρα λόγω κακής καύσης. Ο Panterman είναι ειδικός να σου εξηγήσει.
    Πείτε όχι στα ναρκωτικά.
    Δε φτάνουν για όλους!!!

  9. #159
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Θεωρητικα αλλα και πρακτικα οταν βαζουμε ανωτερη ποιοτητα σε οκτανια απο οτι προτεινει ο κατασκευαστης κανουμε καλο στον κινητηρα.

    Δεν ειναι μονο τα οκτανια, ειναι και η καθαροτητα (αφηνει λιγοτερα καταλοιπα) γιατι για να βγαλει το πετραιλαιο καλυτερη σε οκτανια βεζινη θελει και καλυτερη διυλιση.

    Οταν λοιπον βαζεις μονο 98 οκτανιων τοτε μακροπροθεσμα θα εχεις και ικονομια καυσιμου αφου δεν θα φτασει ο κινητηρας να εχει καταλοιπα που δυσχεραινουν το εργο του με επιπτωση να καιει περισσοτερο.

    Ολα αυτα καλα αλλά στην πραγματικοτητα δεν υπαρχουν καλα βενζιναδικα. Τα περισσοτερα εχουν παλιες και βρωμικες δεξαμενες, αλλες εχουν και διαροες, οι αντλιες δεν εχουν φιλτρα (οι νεου τυπου εχουν δυο, αλλα οι βενζιναδες αντι να τα αλλαξουν τα καταργουν) και η νοθεια πεφτει συνεφο.

    Η Shell V-power Racing ειναι η καλυτερη βενζινη αυτην την στιγμη με διαφορα αλλα κοστιζει...κλαψ

    Σε διαφορα στις επιδοσεις εχουν σε ολα τα αυτοκινητα, απλα σε μερικα εχουν περισσοτερη. Απλα μερικα δεν επωφελουνται απο την 100 οκτανιων γιατι δεν ειναι προγραμματισμενο (χαρτογραφημενο) το αβανς αναλογα με αυτην την βενζινη.
    Ετσι αυτοι οι λιγοι κινητηρες εχουν καλυτερη ροπη με την απλη παρα με την 100αρα επειδη ο χρονος σπινθηρισμου δεν ειναι σωστος και ερχεται πολυ γρηγορα για την καλη βενζινη. Οι ιδιοι κινητηρες δεν παρουσιαζουν το φαινομενο στις πιο ψηλες στροφες επειση εκει ο χρονος συμπιεσης και αναφλεξης καυσιμου ειναι πολυ πιο συντομος.

  10. #160
    Εγγραφή
    15-12-2003
    Περιοχή
    ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    828
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Τα οκτάνια έχουν να κάνουν με την "εκρηκτικότητα" της βενζίνης. Αυτό αν τ'ακούσουν μερικοί όχι καλά πληροφορημένοι, θα θεωρήσουν ότι όσο πιο πολλά οκτάνια έχει η βενζίνη, τόσο πιο καλά είναι, τόσο πιο "εκρηκτική" και άρα παράγει περισσότερο "έργο" και άρα υποδύναμη. Στη πραγματικότητα είναι ακριβώς το ανάποδο. Οσο πιο πολλά οκτάνια έχει η βενζίνη τόσο λιγότερο εκρηκτική είναι σε σχέση με την συμπίεση στους κυλίνδρους. Το ζητούμενο είναι η βενζίνη να αναφλέγεται από το μπουζί και όχι μόνη της. Αν με τη συμπίεση αναφλέγεται μόνη της τότε ο κινητήρας έχει σοβαρό πρόβλημα. Επομένως ένας κινητήρας που απαιτεί βενζίνη 95 οκτανίων τουλάχιστον, για να λειτουργήσει, όσο αφορά τα οκτάνια δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω και ούτε οφελούν σε τίποτα. Αλλωστε, όσο αφορά τον κατασκευαστή του δικού μου αυτοκινήτου (τη NISSAN) σε δικό της site αναφέρεται ξεκάθαρα ότι τα πιο πολλά οκτάνια είναι παραμύθια της χαλιμάς για να κοροϊδεύουν τους απληροφόρητους και δεν προσφέρουν τίποτα. Δηλαδή απλό marketing.

    Και βέβαια με όλη αυτή την νοθεία που υπάρχει στα καύσιμα, τρέχα γύρευε τι βενζίνη παίρνεις ενώ δημιουργείται άλλη μια ευκαιρία για νοθεία μέσω των "φτηνότερων" βενζινών. Εδώ κάποιος γνωστός μου έλεγε ότι συγγενής του οδηγός βυτιοφόρου νόθευε τα καύσιμα κατά την μεταφορά.
    Η τοποθεσία στο avatar είναι στη Μονεμβασιά.

  11. #161
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Τα οκτανια δεν ειναι τιποτα αλλο απο μια μοναδα που βγηκε με βαση ενα σταθερο μετρο συγκρισης.
    Για να λυσουνε το προβλημα της προωρης (αυτ)αναφλεξης απο την συμπιεση του καυσιμου (η οποια δημιουργει θερμοτητα αφου συρικνωνωνται τα μορια της) και να εχουνε σαν βαση ενα μετρο να μετρανε την ποιοτητα του καυσιμου και που το καθε καυσιμο αυταναφλεγεται εκαναν το εξης:

    Φτιαξανε ενα πρωτυπο δοκιμαστικο κινητηρα Otto.
    Τον λειτουργησανε με καθαρο ισοοκτανιο σαν καυσιμο. Βαλανε σαν σταθερο σημειο το σημειο της συμπιεσης στο οποιο το ισοοκτανιο παρουσιαζε αυταναφλεξη. Εκει βαλανε το 100% σαν σημαδι.

    Μετα προσθετανε ενα ποσοστο επτανιου και εβαζαν εκει που παρουσιαζεται αυταναφλεξη (ποσοστο συμπιεσης) σαν σημειο το ποσοστο του οκτανιου που περιειχε το καυσιμο μιγμα. Ετσι αν ειχανε βαλει 5% επτανιο και 95% ισοοκτανιο το σημειο χαρακτηριζοταν σαν 95% του ισοοκτανιου, δηλαδη 95 οκτανια στην απλη καθομιλουμενη.

    Αφου ειχαν φτιαξει το μετρο δοκιμαζαν διαφορες ποιοτητες διυλισης βενζινης και εκει που παρουσιαζε μια βενζινη αυταναφλεξη βλεπανε το ποσοστο που αντιστοιχουσε σε ισοοκτανια και την χαρακτηριζανε με τον αντιστοιχο αριθμο οκτανιων.

    Ετσι βλεπανε με τι ποσοστο συμπιεσης πρεπει να φτιαξουν εναν κινητηρα και τι ποιοτητα σε οκτανια θελει.

  12. #162
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 24.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ψάχνω μεταχειρισμένο και τις τελευταίες μέρες έχω κολλήσει λίγο στο Leon Cupra R.
    Με 20.000 € βρίσκω μοντέλα του 2001-2003. Έχει κάποιος να πει κάποια γνώμη. κάτι που πρέπει να προσέξω, προβλήματα κτλ;

    thanks in advance

  13. #163
    Εγγραφή
    31-12-2005
    Μηνύματα
    158
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Octap ωραιο γκαζι...δες και το FR....με προγραμματακι ανεβαινουν καλα και με εγγυηση....Giac, Revo...o ανδριανακης βγαζει και προγραμματα χειροποιητα...αφου το παρεις μετα για βελτιωση βλεπουμε.



    Να κανω μια αναφορα εδω για τις BMW τις μηχανες.Εχω ενα F650 GS ABS εδω και λιγα χρονια...ο πατερας μου ενα R49? δεν 8υμαμαι μοντελο οσο ηταν πιτσιρικας.Α8ανατα μηχανακια.H ΒΜW τα τελευταια χρονια εχει αποδειξει καλα το τι μπορει να παρουσιασει και να χτυπησει γερα και να διεκδικησει μεριδιο απο διαφορες κατηγοριες.K1200s 1200GS τωρα ετοιμαζει και μοταρντ.

    Απο στριψιμο το δικο μου αν και On off στριβει πολυ καλα...τερματιζεις κορωνα απο λαστυχα με τερμα προφορτιση και ξυνεις μαρσπιεδακο πολυ ανετα αν το κηνυγησεις.Στην κατηγορια της στα μονοκυλινδρα δεν 8α προτιμουσα κατι αλλο.Ακριβα σερβις ομως.Το ABS σε βρεγμενο επεμβαινει καποιες φορες.Το πισω μπαινει πολυ ευκολα κατι που δεν μαρεσει ομως.Η λειτουργια του ειναι πολυ καλη και σε καταστασεις πανικου 8α σε σωσει.Η μηχανη ειναι ON off και το ABS σε χωματινες διαδρομες δουλευει πολυ καλα.Προσωπικα δεν με ενδιαφερει το ABS...αλλωστε ο προσανατολισμος μου ειναι για supersport στο μελλον οταν εχω τα χρηματα.Αλλωστε για να μπλοκαρεις φρενα και να χασεις προσφυση σε τετοια μηχανακια πρεπει να μπεις ταπα σε δρομο πλαγιασμενος και να τσαρουχωσεις τα φρενα...η μηχανη αυτη δεν εχει τετοιο προσανατολισμο αλλο αν εγω προσωπικα λογο μαλακιας ας το πουμε σε περιββαλον εκτος πιστας το κανω.Για μενα ειναι αχρηστο το ABS γιατι εχω και μια σχετικη εμεπειρια απο τα 16 μου με μηχανακια.Το ABS ομως βλεπω διαδο8ηκε πολυ.Σε sport touring,στρεετ,cafe racers, μηχανακια χρησιμοποιειται αλλα ειναι ο χαρακτηρας των μηχανων τετοιος...σε σουπερσπορτ δεν βλεπουμε την χρηση του και ειναι λογικο...αλλο στυλ οδηγησης εκει που παιζουν με οριο προσφυσης.Traction control ομως βλεπουμε χρησιμοποιειται...κα8αρα οτι βολευει κα8εναν...παλιοτερα ο doohan ετρεχε με big bang Μοτερ και αλλοι με screamer εφοσον απεδιδε ολη την δυναμη του το μοτερ σε μικροτερη γωνια του στροφαλου και δυσκολα το κουμανταριζες με τα ποσα της ιπποδυναμης που εβγαζε.

    Οσο ετρχε η BMW PAris Dakar 8υμαμαι επαιρνε προτα8ληματα....Πιστευω πως η BMW εχει αποδιξει καλα το τι μπορει να κανει.1200GS μοτοσυκλετα της χρονιας περσυ.
    The long way round, για οσους το εχουν δει, η KTM απερριψε την προσφορα της για τα παλικαρια αυτα που 8α πηγαιναν απο london->new york απο την μακρυτερη διαδρομη ενω τα 1150GS μετα απο τοσες αντιξοοτητες επεζησαν....τι νερα πηραν μες τους κυλινδρους απο τα ποταμια μεσα στα οποια βουλιαζαν...λυσιμο μπουζι...αδειαζμα νερου χαρη στον boxer και με την μια περναν μπροστα στη μεση του που8ενα.
    Για πεσε με ενα GS και πεσε και με ενα Varadero να δεις πως ο boxter 8α σου σωσει τα ποδια(πολυ περισσοτερες πι8ανοτητες).

    Οχι δεν ειμαι κολλημενος bmwδακιας....τα σερβις ειναι πανακριβα και αυτα παρουσιαζουν προβληματα, αλλα ειναι μηχανες που εχουν δωσει πολλα στον χωρο και αυξανουν τα επιπεδα ανταγωνισμου για το καλο ολων μας.

    ^^14-07-2004^^Prescott skt 478 D0 @306FSB 1.632V @-53C evap

  14. #164
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    342
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    ΟΤΕNet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    speedtouch 536i
    Εγώ πάντως για να μην μπλέκομαι με επιλογές αγοράς αυτοκινήτου που μπορεί να μετανιώσω στην πορεία σκέφτομαι σοβαρά να στραφώ στη λύση της χρηματοδοτικής μίσθωσης , να δω εάν με συμφέρει και να πάρω ένα αμάξι χωρίς να σκέφτομαι εάν θα γρατζουνιστεί τα service του κλπ κλπ...

  15. #165
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Tormendor,
    αν το παρεις σαν ιδιωτης δεν πολυ-συμφερει, μονο αν εχεις εταιρια και δικαιολογεις το ενοικιο. Ψαξε το καλα πρωτα και ειδικα με τον λογιστη σου.

Σελ. 11 από 213 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερώτηση για αγορά νέου αυτοκινήτου.
    Από zardoz στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-11, 16:58
  2. Γνώμη για αγορά οθόνης....eizo?
    Από sem27gr στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-06, 22:53
  3. Γνωμη για αγορά οθόνης
    Από wishbone στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-06, 21:59
  4. Η γνώμη σας για αγορά hardware!
    Από LemonJelly στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-06, 02:37
  5. Γνωμη για αγορα ακουστικων 5+1
    Από lionheart-20 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-05, 17:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας