Σελ. 3 από 195 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 2918
  1. #31
    Εγγραφή
    06-01-2006
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    Εγώ με Α4 είμαι κατά ικανοποιημένος!
    Κανένα πρόβλημα 2,5 χρόνια τώρα!
    Πάντως πιστεύω η καλύτερη επιλογή, αν και λίγο ακριβή είναι το πόλο!
    Το έχει ένα φιλαράκι είναι σκυλί αμάξι και προπαντώς το καινούριο είναι πολύ μούρη!!
    Από ασφάλεια πάντως σκίζει!

  2. #32
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Λιγο πολυ για να συνοψισω ολα τα μικρα ειναι καλα και ψιλοιδια, τι να πρωτοδιαλεξω - Mitsubishi, yaris, scoda fabia, seat leon....- Για χιουνται επειδη εχω εμπειρια ναι μεν δεν βγαζουν προβληματα, αλλα καινε πολυ και δεν εχουν κρατηματα - Τελικα μονο στα μεγαλα μοντελα φαινονται οι διαφορες.
    Διαβαζωντας ολα τα παραπανω μου αλλαξατε τα μυαλια, και τωρα ζηταω αυτοκινητο μικρο που να ειναι ασφαλες (παθητικη-ενεργητικη) να μην καει πολυ και να μην βγαζει μηχανικα προβληματα. Τρία πραματα δηλαδη. Σε αυτην την κατηγορια ακουσα οτι παιζει το suzuki vagon R ..
    Και ενα τριτο που θα ηθελα να ρωτησω, αξιζει να παρεις μεταχειρισμενο μουράτο αμαξι μεγαλης κατηγοριας 15.000-17.000 ευρω τυπου ΒΜW, Audi, Volvo, Saab ? .


    Ακουω παλι γνωμες

  3. #33
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Και συνεχιζω...(αμα εχω ορεξη γραφω)

    Επειδη ειμαι γνωστης αλλα και δικαιος και αφου δεν υπαρχει κατι το τελειο να προτεινω και τελος στα αλλα, το μονο που μπορω να κανω ειναι να λυνω αποριες σας.
    Οποτε επειδη ακριβως ολα εχουν τα υπερ και τα κατα και καλο ειναι να ακουγονται και τα δυο τοτε:

    Astra H εχει πολυ καλη αισθηση το τιμονι (οι γκαζακιδες θα λεγανε κοβει γωνιες), ειναι σταθερο, αναπαυτικο (καθισματα,θεση,ηχομωνωση), καλο κρατημα, παρα πολυ καλο φρεναρισμα και τελος προσφερει πολυ καλη καλη ασφαλεια σε συγκρουσεις καθε ειδους.

    Εν αντιθεση το Corolla που θεωρω το υπερτατο σαν αξιοπιστια/κοστος βλαβων αυτοκινητο της κατηγοριας δεν εχει τιποτα απο τα παραπανω του Astra H.

    Απλα επειδη αρρωσταινω οταν ακουω απο κοντα ασχετους και δηθεν εμπειρους στο θεμα (επειδη ακουσανε, οδηγησανε 3 αυτοκινητα στην ζωη τους και ενω εχω γνωση σε αλλα δεδομενα ) οτι τα Alfa Romeo αυτο, τα Alfa Romeo εκεινο, τα Alfa Romeo ειναι προβληματικα και τα λοιπα αηδιαστικα θα τους απαντησω:

    Δειτε πρωτα τι σαβουρα πηρατε, ετοιμαστε επιχειρηματα και μετα πειτε κακο λογο σε Alfa Romeακιδες και γνωστες γιατι ταξιδι υπο βροχη και 160χλμ σε στροφες - που εσεις (οσο πιλοτοι και αν ειστε) παιρνετε με 130χλμ το πολυ με τα "αξιοπιστα" αυτοκινητα σας- και πληρη ελεγχο αυτοκινητου, με φρενα στην στροφη, αλλαγη πορειας μεσα στην στροφη, και, και, και, και...
    Αισθηση τιμονιου? Καλα ολα τα λεφτα ειτε πας με 200χλμ ειτε με 40χλμ αξιζει να εχεις ενα τετοιο προσον.
    Δεν μπορω να λεω για τα καλα, θελω δεκα σελιδες.
    Τα αρνητικα που "λετε":
    * Χτυπανε τα ψαλιδια, ειναι σκορπιο μετα τα 60.000χλμ ->το ιδιο και τα Α4 αλλα δεν το λετε, μονο που στο Αλφα φταινε τα λαστιχα της αντιστρεπτικης.Αλλο οτι δεν πανε ξεχωριστα αλλα μαζι με την ραβδο. Αλλο οτι στο συνεργειο θα σας αλλαξουν τα ψαλιδια γιατι ετσι θα τα κονομισουν και ενδεχομενως να μην το κανετε.
    * Ηλεκτρικα προβληματα -> καλα τι λεγαμε προηγουμενως για αλλα? (οχι αν θελετε λεω ειναι πανω απο 5 μαρκες με περισσοτερα) Τουλαχιστον δεν σε αφηνει στον δρομο, παρα μονο θελει σβησιμο στα "λαμπακια" του. Κατι που στο συνεργειο θα σας αλλαξουν μοναδα ενω δεν χρειαζεται. Σε "αλλα" αυτοκινητα πεφτουν τα παραθυρα με μονο 5.000χλμ χρησης, τι να λεμε τωρα.
    * Καινε λαδια -> Ειστε σιγουροι οτι καινε αυτα μονο? Οτι υπαρχουν χειροτερα χωρις οι κινητηρες να ειναι υψηλων επιδοσεων?
    * Τριζουν -> Μαλλον δεν εχετε ιδεα περι του θεματος.
    * Μηχανικα προβληματα -> Θελουν σωστο service και στην ωρα τους. Στα μειον οτι θελουν αλλαγη ιμαντα εκκεντροφορου νωριτερα απο το κανονικο (40.000 αντι 60.000) αλλιως "καρφωνουν". Αν εχετε καλο συνεργειο σας το προτεινει αλλα επειδη ηδη διαπιστωσατε οτι σας γδερνει αρνηστε να το κανετε.
    * Οτι αλλο πειτε δεν θα εχει βαση.

    Τι δεν εχουν καλο τα Alfa Romeo ? Συνεργεια...ποτε δεν ειχαν...ουτε τωρα που εδω και χρονια ειναι υπο την επιβλεψη της Fiat Hellas. Αμα ειναι κατι στραβο δεν ισιωνει.

    Απλα δεν ξερετε και ειστε ημιμαθεις χωρις να θελω να θιξω κανεναν.
    Μην βγαζετε συμπερασματα για ενα κοματι που δεν καταλαβαινετε.
    Μονο βγαλετε για το δικο σας αν πηγε καλα και το αν ειστε ευχαριστημενοι με ολες τις επιλογες σας ακομα και του συνεργειου.
    Αν ειχατε ενα αλλο συνεργειο ισως να ειχατε αλλα συμπερασματα και για το αυτοκινητο.
    Ισως ετυχε ενα ελλατωματικο κοματι σε σας δεν θα καταδικασετε το μοντελο.
    Μην ακουτε φημες οι οποιες πηγαζουν απο ασχετους.Ειπαμε στην αρχη τον τροπο που μεταδιδονται οι φημες απο Fiat και απο Mercedes. Οχι μονο ημιμαθεις θα ειστε αλλα παραπληροφορημενοι.

    Ανοιξτε τα ματια σας.

  4. #34
    Εγγραφή
    07-09-2003
    Περιοχή
    York
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.274
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    USR 9113
    Patentman , μιας και τα εχεις οδηγησει σχεδον ολα , μου λες και την γνωμη σου για Audi A3 , BMW σειρα 1 , Astra GTC , ( 1600cc ολα )?
    To καλοκαιρι λεω να παρω ενα απο τα 3 , ομως δεν εχω οδηγησει κανενα απο αυτα , αλλα ουτε και καποιο αλλο καινουργιο αμαξι ( με ενα κορσα του 99 την βγαζω )

  5. #35
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Για να αποκοδικοποιησω τελος τον μυθο περι FIATακια που ευτυχως εδω και καποια χρονια σβηνει θα πω την τελευταια κουβεντα εδω και οποιος καταλαβε μεχρι τωρα καταλαβε. Δεν θα προσθεσω τιποτα αλλο εδω μιας και το υπερ καλυψα.

    Οι FIATακιδες ηταν παλια οι αγοραστες με το χαμηλο βιοτικο επιπεδο με οτι συνεπειες εχει αυτο:
    Φτωχοι ->κακη συντηρηση->ενα μικρο προβλημα το θεωρουσαν "εξωπραγματικο" επειδη ηταν δυσβασταχτο για αυτους την ωρα που οι "Γερμανοαυτοκινητακιδες" δεν το επαιρναν χαμπαρι. Πηγαινανε το αυτοκινητο για service και πληρωνανε μια περιουσια χωρις να γκρινιαξουν.Εντωμεταξυ το συνεργειο τους ειχε αλλαξει-χρεωσει την τρομπα νερου χωρις να χρειαζεται...ΟΙ Φιατακιδες ομως οταν χαλουσε μετα απο χλμ το χαρακτηριζανε προβληματικο. Τις βλαβες τις ειχαν ηδη προπληρωσει οι αλλοι και δεν το ξερανε. Εκτος αυτου ο "μεγαλο-γιατρος" δεν μπορουσε να υποβιβασει το αυτοκινητο του γιατι ηταν η επεκταση του κυρους του.

    Χαμηλης παιδειας ->Τραβαμε χειροφρενα στις στροφες και κοντρες λες και αγορασαν κανενα WRC. Ειχατε δει πολλους γιατρους/δικηγορους/γραβατακιδες να κανουν τετοια?
    Με τι ? Με τα 60 και 75 ψωρο-αλογα που βγαζανε τα γερμανικα "καλα" 1600 και 1800 αντιστοιχα αυτοκινητα? Ασε που μετα τα διπλα Weber και εξατμισεις αυτα τα παλιο FIAT καιγανε την μηχανη...τς τς

    Ειχαν την ψυχολογια και φιλοδοξια οτι θα αλλαξουν -επιτελους- αυτοκινητο σε κατι καλυτερο και ετσι δεν το σεβοντουσαν.

    Ολες τις BMW κατα το `90 τις αγοραζανε σουβλατζιδες...πρωην Φιατακιδες...νεοπλουτοι...δεν ειναι τυχαιο.

    Τα συνεργεια τα ηξεραν ολα αυτα και πρατανε αναλογως.

    Μερικα απο αυτα ισχυουν δυστυχως ακομα.

  6. #36
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Patentman για να καταλαβω , προτεινεις αλφα ρομεο, και αν ναι πιο συγκεκριμενο μοντελο?

  7. #37
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blackjim
    Patentman , μιας και τα εχεις οδηγησει σχεδον ολα , μου λες και την γνωμη σου για Audi A3 , BMW σειρα 1 , Astra GTC , ( 1600cc ολα )?
    To καλοκαιρι λεω να παρω ενα απο τα 3 , ομως δεν εχω οδηγησει κανενα απο αυτα , αλλα ουτε και καποιο αλλο καινουργιο αμαξι ( με ενα κορσα του 99 την βγαζω )
    Α3.

    Με γεια, καλοταξιδο.

  8. #38
    Εγγραφή
    07-09-2003
    Περιοχή
    York
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.274
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    USR 9113
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman
    Α3.

    Με γεια, καλοταξιδο.
    χαχαχα , πραγματικα με επεισες
    τρανταχτα επειχηρηματα

    τα 3 αυτα μοντελα μου αρεσουν εξωτερικα ,κυριως. Αλλα ειναι και αρκετα ακριβα...
    Απλα ηθελα να μαθω απο πλευρας ποιοτητας σε μηχανικα μερη και σε οδηγικη ποιοτητα , αξιζουν τα λεφτα τους ή οχι?

  9. #39
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gravis
    Patentman για να καταλαβω , προτεινεις αλφα ρομεο, και αν ναι πιο συγκεκριμενο μοντελο?
    Δεν προτεινω κανενα, απλα βοηθαω να αποφασισετε.
    Ολα ειναι υποκειμενικα.Αμα σου κατσει το ΤΤ cabrio επειδη ειναι χαρακτηρισμενο ως ***μαζωχτρα μπορω εγω ή κανεις να σου αλλαξει γνωμη? Και αν το καταφερει κακο θα σου εχει κανει.
    Αμα εσυ θελεις Jeepοειδες για να πηγαινεις κολονακι μπορω εγω να σε μεταπεισω λεγοντας σου οτι ειναι επικυνδυνα αυτοκινητα και δεν εχουν φτιαχτει να τρεχεις στην παραλιακη με πανω απο 80χλμ και ενω βλεπεις τους αλλους να πηγαινουν 160+ ?
    Θα σου αποβαλω εγω το βλαχο-ενστικο που εχεις και την χρόνια καταπιεση του τρακτερ?
    Την υπεροπτικη αντιληψη που σε οδηγει να "βλεπεις" αφ-υψηλου τους αλλους ?
    Α τωρα τα "καμουφλαρανε" ωστε να συνεχιστει η "μοδα"...τα ονομασαν SUV !

    Μην το παρεις προσωπικα, δεν απευθυνεται σε σενα αλλα σε ολους οσους το διαβαζουν και γι`αυτο ειναι σε πρωτο προσωπο.Να βαλουν την θεση τους και να αναρωτηθουν τι θα το κανουν.

    Να γιατι τα πιο ευχρηστα αυτ/τα δεν πουλανε στην Ελλαδα ενω εξω κανουν παταγο...τα station wagon γιατι ειναι "μπαναλ" και ο γειτονας θα σε χαρακτηρισει ως συντηρητικουρα και φτωχομπ***.

  10. #40
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    patentman εχεις δικιο, απο εκει που οδηγουσα τρακτερ belarus και με την νοοτροπια του βλαχου,τωρα θελω αμαξι γρηγορο, ασφαλες, να μην καταναλωνει βενζινη, να ειναι ευρυχωρω, να εχει γκαζια, να μην βγαζει βλαβες,να ειναι γκομενοπαγιδα,να ειναι παμφηνο ( με απειρες δοσες πληρωμης εως το 2018) και το καλυτερο να την μπαινω στο ματι του γειτονα, γιατι το αμαξι δειχνει και το κοινωνικο σου status. Αλλα προσπαθω να αποβάλω ολες τις μικροαστικες μου αντιληψεις και να παρω ενα αμαξι ωστε να καλυψω τις αναγκες μου και οχι την ματαιοδοξια μου.

  11. #41
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Καταλαβες το νοημα
    Συντομος και κατατοπιστικος.

    Τελικα αποφασισες ;

    Και φυσικα δεν περιμενω να ειμαι εγω αυτος που σε βοηθησε.
    Πιο πολυ μπερδευω παρα βοηθαω.
    Αλλα απο περιεργεια ρωταω.

  12. #42
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Ειμαι μπερδεμενος , Λες να μου ερθει τωρα το βραδυ η θεια φώτιση? ειναι αυτο που λενε εν μια νυκτι πηρε την αποφαση. Βασικα πρεπει να τα δω και τα αμαξια απο κοντα, να σχηματισω σφαιρικη αποψη

  13. #43
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Νομιζω οτι ειναι καιρος να σε βοηθησω...
    ...αφου τοσο καιρο σε εχω να διαβαζεις πραγματα που δεν ειναι ευχαριστα...

    Να μην ακουσεις κανεναν, μονο την καρδια σου. Μην κανεις καμια υποχωρηση.
    Απο οτι εχω καταλαβει ειναι το πρωτο σου αυτοκινητο.
    Εδικα γι`αυτο να παρεις αυτο που σου κλεινει το ματι.
    Εχεις καιρο για υποχωρησεις.
    Εσυ ξερεις καλυτερα και αποοποιονδηποτε "ειδικο".
    Οπως και να εχουν τα πραγματα το πρωτο αυτοκινητο ειναι σαν την πρωτη αγαπη.

    Ειλικρινα σου ευχομαι να το απολαυσεις.

  14. #44
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 24.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πάρε το colt-άκι, και θα κανονίσουμε και καμιά έκπτωση...

    ...καρφωνομαι κύριε..."administrator?"

  15. #45
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Μην του λετε αλλο και παει και παρει καμια Κορβετα `72 7000cc που ειναι και μουρατη και μετα δεν βγαλουμε και κανενα καφε

    ΥΣ. gravis,
    ειδα πιο πανω ενα μηνυμα σου που ειχα παραβλεψει.
    Οχι καινουριο παρε να το ευχαριστηθεις και ας ειναι μικροτερο.Ασε που μετα θα εχω να σου λεω για τα "παιχνιδια" των μεταχειρισμενων...ασε, δεν ειμαστε για τετοια, να γραφω τον παπυρο-λαρους-αυτοκινητα !
    Τα συμφωνησαμε...ε?

    Πς...αφεντικοοοοο... ενταξει αλλος ενας πελατης...

Σελ. 3 από 195 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερώτηση για αγορά νέου αυτοκινήτου.
    Από zardoz στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-11, 16:58
  2. Γνώμη για αγορά οθόνης....eizo?
    Από sem27gr στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-06, 22:53
  3. Γνωμη για αγορά οθόνης
    Από wishbone στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-06, 21:59
  4. Η γνώμη σας για αγορά hardware!
    Από LemonJelly στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-06, 02:37
  5. Γνωμη για αγορα ακουστικων 5+1
    Από lionheart-20 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-05, 17:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας