Σελ. 163 από 205 ΠρώτηΠρώτη ... 143153158161162163164165168173183 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.431-2.445 από 3074
  1. #2431
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Λογικό, εδώ κόσμος δυσκολεύεται να συντηρήσει την οικογένεια του, σιγά μη δώσει και €€€ για υβριδικό/ηλεκτρικό που κοστίζει μια περιουσία στην αγορά και συντήρηση.

  2. #2432
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Θέλω να αλλάξω το Honda Civic του 18 (FK 1.6 iDTEC) γιατί είναι diesel σε μια χώρα, Βόρεια Ιρλανδία, με μικρές αποστάσεις. Επίσης έκλεισε 5ετία πλέον, και μετά από αυτό το διάστημα πας φουλ για πάντρεμα που το αποφεύγω.

    Θέλω κάτι σε αυτή την κατηγορία επειδή το οδηγεί περισσότερο η γυναίκα μου και λιγότερο εγώ. Το νέο Civic δεν το βρίσκεις ούτε με το κυάλι, τα Toyota πανάκριβα, τα Mitsubishi γελάει ο κόσμος πλέον σε θέματα αξιοπιστίας, και τα Suzuki δεν υπάρχει σοβαρό service δίκτυο εδώ.

    Η Kia φοβερή σε μοντέλα, και με την 7ετή, αλλά ο αντιπρόσωπος το έχει πάρει πάνω του και βαράει τις τιμές. Και κοίταξα Ευρωπαίο, εκτός αυτού που δεν πάω ούτε με σφαίρες σε τετράτροχα aka VAG και Γερμανό γενικότερα.

    Έκανα λοιπόν την ταρζανιά με βάση τις οδηγικές μου προτιμήσεις και το ανάθεμα πως δεν ξαναπαίρνω Γαλλικό (είχα το 308 του 15 για 6 μήνες μέχρι τον Μάιο), και πήγα και είδα-έκανα test drive το νέο C4 με όλα τα εξτρά και έπαθα πλάκα. Μέχρι και head up display. Πάει καλά (μαγικό χαλί αναρτήσεις), έχει βέβαια σε ένα βαθμό body roll στις γρήγορες στροφές... αλλά δεν είναι κυρίως για να το πηγαίνω εγώ.

    Θα πάω αύριο να το πάρω και θα γράψω περισσότερα.

  3. #2433
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.196
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να αλλάξω το Honda Civic του 18 (FK 1.6 iDTEC) γιατί είναι diesel σε μια χώρα, Βόρεια Ιρλανδία, με μικρές αποστάσεις. Επίσης έκλεισε 5ετία πλέον, και μετά από αυτό το διάστημα πας φουλ για πάντρεμα που το αποφεύγω.

    Θέλω κάτι σε αυτή την κατηγορία επειδή το οδηγεί περισσότερο η γυναίκα μου και λιγότερο εγώ. Το νέο Civic δεν το βρίσκεις ούτε με το κυάλι, τα Toyota πανάκριβα, τα Mitsubishi γελάει ο κόσμος πλέον σε θέματα αξιοπιστίας, και τα Suzuki δεν υπάρχει σοβαρό service δίκτυο εδώ.

    Η Kia φοβερή σε μοντέλα, και με την 7ετή, αλλά ο αντιπρόσωπος το έχει πάρει πάνω του και βαράει τις τιμές. Και κοίταξα Ευρωπαίο, εκτός αυτού που δεν πάω ούτε με σφαίρες σε τετράτροχα aka VAG και Γερμανό γενικότερα.

    Έκανα λοιπόν την ταρζανιά με βάση τις οδηγικές μου προτιμήσεις και το ανάθεμα πως δεν ξαναπαίρνω Γαλλικό (είχα το 308 του 15 για 6 μήνες μέχρι τον Μάιο), και πήγα και είδα-έκανα test drive το νέο C4 με όλα τα εξτρά και έπαθα πλάκα. Μέχρι και head up display. Πάει καλά (μαγικό χαλί αναρτήσεις), έχει βέβαια σε ένα βαθμό body roll στις γρήγορες στροφές... αλλά δεν είναι κυρίως για να το πηγαίνω εγώ.

    Θα πάω αύριο να το πάρω και θα γράψω περισσότερα.
    Πρέπει να είναι καλό... πες εντυπώσεις όποτε μπορείς.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #2434
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γερμανία: Τέλος στην κρατική επιδότηση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα

    Κόπηκε «μαχαίρι» η επιδότηση ηλεκτρικών οχημάτων στη Γερμανία, με το πρόγραμμα να ολοκληρώνεται μετά από 7 χρόνια.

    Ο λόγος πίσω από τον τερματισμό των επιδοτήσεων είναι οικονομικού χαρακτήρα. Η κυβέρνηση αναγκάστηκε να μειώσει τον προϋπολογισμό της χώρας κατά 60 δις ευρώ για το 2024, μετά την απόφαση του Συνταγματικού Δικαστηρίου της Γερμανίας να ανακατανείμει τους πόρους της χώρας για τα επόμενα έτη. Ένα από τα «θύματα» αυτής της απόφασης ήταν κι οι επιδοτήσεις για EV.

    https://www.caranddriver.gr/electric...imata-7827894/

    Έχω την εντύπωση ότι γενικά οι Ευρωπαίοι δυσκολεύονται αρκετά να κάνουν εξ
    ηλεκτρισμο,ειδικά στην Γερμανία αρκετά εργοστάσια μειώνουν βάρδιες η σταματούν και εβδομάδες εργοστάσια λόγω χαμηλων πωλήσεων ηλεκτρικών οχημάτων.Επισης φοβουνται την επέλαση και τον ανταγωνισμό των κινεζικών όπως η BYD και η Zeekr.

    Στην Ελλάδα για να αγοράσεις ένα υβριδικό,χρειάζεσαι +22 χιλιάρικα και άνω ρευστό.
    Το κακο ειναι οτι για να κανουν με το ζορι εξηλεκτρισμο εχει ανεβει τοσο πολυ η τιμη των βενζινοκινητων που πλεον δεν βρισκεις σοβαρο αυτοκινητο κατω απο 30.000 ευρω ενω και τα απλα/entry level πλεον ειναι στα 22-25.000 ευρω.
    Μπουμεραγκ θα γυρισει, ηδη Αμερικη επιστρεφουν σωρηδον αυτοκινητα 5ετιας-7ετιας με δανειο τα οποια δεν μπορουν να αποπληρωσουν ή εχουν ζημιες/τρακες και δεν θελουν να επισκευασουν και οι μαντρες γεμιζουν μεταχειρισμενα που απαξιωνονται.
    Καποια στιγμη ολη αυτη η φουσκα (και αυτη η φουσκα) θα σκασει με ασχημο τροπο. Οποιος εχει ενα καλοσυντηρημενο αυτοκινητο 10ετιας απλα δεν κανει βημα αυτη τη στιγμη να αγορασει καινουριο. Ακομα και 10ετιας μεταχειρισμενο κραταει ψηλα αξια εναντι των πανακριβων καινουριων.
    Μονη λυση οσοι μπορουν ειναι το λιζινγκ, ειδικα αν εχεις εταιρεια ή εισαι αυτοαπασχολουμενος, να εκπιπτεις το λιζινγκ (ανευ ΦΠΑ) και να αλλαζεις αμαξι ανα 3 χρονια. Εχω αρκετους φιλους που αλλαζουν ετσι ανα 3ετια καινουριο αμαξι και ασε την λιζινγκ να πληρωνει ασφαλειες, τελη, σερβις και το χρηματοοικονομικο κοστος. Οσο και να σου μετακυλισουν στην τιμη, δεν θα πληρωσεις ποτέ μεσα σε μισθωματα 3 ετων το κοστος του οχηματος (το μεγαλυτερο θα μεινει στο Residual Value) ενω και απο την αυτασφαλιση σου παρεχουν και καλα μικτη αλλα πρακτικα πληρωνεις στο μισθωμα πολυ λιγοτερο απο φουλ μικτη (win win για ολους) και στην 3ετια γλιτωνεις το κοστος ελαστικων στο μισθωμα.
    Χωρια το χαλασε φτιαξτο μου και παρε αντικαταστασης για οσο.

    Υπαρχει αρκετος ανταγωνισμος ευτυχως ακομα στις λιζινγκ και κραταει σε καλο επιπεδο τις τιμες χωρια του οτι και εκεινοι θελουν να σπρωχνουν τα αμαξια σε μισθωσεις και τα παλαιοτερα σε RAC στα νησια/αεροδρομια αρα ανανεωνουν συχνα τους στολους τους με καινουρια του κουτιου, τα οποια επειδη παραγγελνουν ανα χιλιαδες παιρνουν μεγαλυτερες εκπτωσεις/πιστωτικα απο τους εισαγωγεις και μερος αυτης της καλυτερης τιμης αγορας μετακυλυουν και στο μισθωμα που γινεται ελκυστικοτερο. Ειδικα αν δεν εχεις αντιρρηση να παρεις αμαξι προηγουμενης γενιας (λχ κλασικη περιπτωση να δεχτεις να παρεις το ετοιμοπαραδοτο που εχουν προηγουμενης γενιας γιατι βγηκε το face lift που θα ερθει σε 3 μηνες και αυτοι θελουν να μισθωσουν/σπρωξουν το παλαιοτερο μοντελο μην μεινει και το κοιτανε).

  5. #2435
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Και το leasing έχει ακριβύνει, δεν είναι τυχαίο που βλέπεις όλο και περισσότερα αμάξια μικρού κυβισμού (Citroen C3) στους δρόμους και ελάχιστα μεσαία-μεγάλα.

    Αν είσαι ιδιώτης, δυστυχώς μόνο μεταχειρισμένα και το χειρότερο άνω της 15ετίας γιατί πλέον έχουν γίνει και αυτά απλησίαστα. Τελευταίως βλέπω αρκετά Opel/Fiat/Citroen/Peugeot δεκαετίας 1990 στους δρόμους!

  6. #2436
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Τραγική είναι η κατάσταστη,ένα υβριδικό γιαρις πρώτης γενιάς μετάχειρο,δεν βρίσκεις κάτω από 14-15 χιλιάρικα,θα έλεγα οι κερδισμένοι είναι όσοι έχουν υγραέριο κιτ.

  7. #2437
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Πολύ κακή περίοδος για αγορα αυτοκινήτου τουλαχιστον στην Ελλάδα.

    Αν εχετε βενζινοκινητο εκτος εγγυησης και με εμμεσο ψεκασμο, καντε το υγραεριο χθες. Με καποιο καλο obd kit.

    Αν μαλιστα το αμαξι εχει υδραυλικα ωστηρια βαλβιδων, ακομα καλυτερα.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  8. #2438
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.196
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τραγική είναι η κατάσταστη,ένα υβριδικό γιαρις πρώτης γενιάς μετάχειρο,δεν βρίσκεις κάτω από 14-15 χιλιάρικα,θα έλεγα οι κερδισμένοι είναι όσοι έχουν υγραέριο κιτ.
    Ναι δεν υπάρχουν οι τιμές που ζητάνε. Σε i20/i30 δεν κοιτάς ε?

  9. #2439
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Έχει ανέβει το καύσιμο στην Ελλάδα?

  10. #2440
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.196
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει ανέβει το καύσιμο στην Ελλάδα?
    Με 0.669 γεμισα LPG το πρωί, καλά είναι και 1.669 η αμόλυβδη.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #2441
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Εντυπώσεις από C4 που μόλις έγινε το οικογενειακό αυτοκίνητο.

    Έχω κάνει βαρύγδουπες δηλώσεις πως δεν ξαναπαίρνω Γαλλικό ποτέ. Πως Citroen "εγκεφαλική βλάβη", "αν ποτέ πάω να κάνω κάτι τέτοιο η φάση είναι junkie Μιχαλόπουλος, κλειδώστε με και πείτε μου όχι", και άλλα πολλά

    Το πρώτο γκολ ήταν πως είδα ένα στο δρόμο και είπα ωραίο, πριν δώ τι είναι. Έτσι καθώς ήμουν στο ψάξιμο για να αλλάξω το Χόντα, τώρα που τα ανταλλακτικά της ακρίβυναν πολύ και με το μεγάλο σερβις να έρχεται, πήγα να το δώ για τεστ drive, κυρίως για να ξενερώσω και να μου φύγει η ιδέα. Δεν ξενέρωσα...

    Ναι, το gear knob είναι ακόμα χοντροκομμένο σε αίσθηση όπως σε κάθε PSA. Ναι σε γρήγορες στροφές έχεις body roll, όχι τόσο υπερβολικό όσο παρουσιάζεται στις κριτικές -καμία σχέση- αλλά noticeable σε σχέση με το Civic και λιγότερο noticeable σε σχέση με το MG TF.

    Όμως... η τεχνολογία είναι όλη εκεί τουλάχιστον στην έκδοση Shine Plus που το πήρα. Έχω adaptive cruise control, lane keep assist, head up display και δεν του λείπει κάτι. Τα καθίσματα είναι υπέροχες πολυθρόνες. Από το δρόμο γύρω σου όταν κλείσεις την πόρτα δεν περνάει τίποτα (acoustic insulation pack), και ο βενζινοκινητήρας παρότι τρικύλινδρος και όχι τόσο smooth όσο το Honda, είναι πολύ πιο γραμμικός με μπόλικη ροπή. Δε βάζει φωτιά στην άσφαλτο, αλλά το κινεί άνετα (1.2λτ με 130 άλογα, 0-100χλμ σε 8.9).

    Ο σκοπός ήταν οικογενειακό αυτοκίνητο, τις τρέλες τις αφήνω για το MG, και τις συγκινήσεις για τις μηχανές. Το κάνει και με το παραπάνω καθώς στο δρόμο είναι μαγικό χαλί σε σχέση με Civic, ή ακόμα και το Ioniq 5 που είχα πριν. Σύνολο £16400, μοντέλο του 2022, με 12000 μίλια, και εγγύηση αντιπροσωπείας 2 έτη used approved.

    Αν είχε πιο σαφές κιβώτιο, είναι πιο πολύ Γερμανός σε όλα του, παρά Γάλλος. Και το Civic θα μου λείψει πολύ γιατί είμαι βαμμένος Honda, αλλά πετρέλαιο στη Β. Ιρλανδία πραγματικά δεν έχει νόημα -και τα τελευταία μεταχειρισμένα Civic αυτή τη στιγμή είναι αποκλειστικά η ίδια γενιά με αυτό που είχα (FK).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Veldrin : 23-12-23 στις 18:13.

  12. #2442
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντυπώσεις από C4 που μόλις έγινε το οικογενειακό αυτοκίνητο.

    Έχω κάνει βαρύγδουπες δηλώσεις πως δεν ξαναπαίρνω Γαλλικό ποτέ. Πως Citroen "εγκεφαλική βλάβη", "αν ποτέ πάω να κάνω κάτι τέτοιο η φάση είναι junkie Μιχαλόπουλος, κλειδώστε με και πείτε μου όχι", και άλλα πολλά

    Το πρώτο γκολ ήταν πως είδα ένα στο δρόμο και είπα ωραίο, πριν δώ τι είναι. Έτσι καθώς ήμουν στο ψάξιμο για να αλλάξω το Χόντα, τώρα που τα ανταλλακτικά της ακρίβυναν πολύ και με το μεγάλο σερβις να έρχεται, πήγα να το δώ για τεστ drive, κυρίως για να ξενερώσω και να μου φύγει η ιδέα. Δεν ξενέρωσα...

    Ναι, το gear knob είναι ακόμα χοντροκομμένο σε αίσθηση όπως σε κάθε PSA. Ναι σε γρήγορες στροφές έχεις body roll, όχι τόσο υπερβολικό όσο παρουσιάζεται στις κριτικές -καμία σχέση- αλλά noticeable σε σχέση με το Civic και λιγότερο noticeable σε σχέση με το MG TF.

    Όμως... η τεχνολογία είναι όλη εκεί τουλάχιστον στην έκδοση Shine Plus που το πήρα. Έχω adaptive cruise control, lane keep assist, head up display και δεν του λείπει κάτι. Τα καθίσματα είναι υπέροχες πολυθρόνες. Από το δρόμο γύρω σου όταν κλείσεις την πόρτα δεν περνάει τίποτα (acoustic insulation pack), και ο βενζινοκινητήρας παρότι τρικύλινδρος και όχι τόσο smooth όσο το Honda, είναι πολύ πιο γραμμικός με μπόλικη ροπή. Δε βάζει φωτιά στην άσφαλτο, αλλά το κινεί άνετα (1.2λτ με 130 άλογα, 0-100χλμ σε 8.9).

    Ο σκοπός ήταν οικογενειακό αυτοκίνητο, τις τρέλες τις αφήνω για το MG, και τις συγκινήσεις για τις μηχανές. Το κάνει και με το παραπάνω καθώς στο δρόμο είναι μαγικό χαλί σε σχέση με Civic, ή ακόμα και το Ioniq 5 που είχα πριν. Σύνολο £16400, μοντέλο του 2022, με 12000 μίλια, και εγγύηση αντιπροσωπείας 2 έτη used approved.

    Αν είχε πιο σαφές κιβώτιο, είναι πιο πολύ Γερμανός σε όλα του, παρά Γάλλος. Και το Civic θα μου λείψει πολύ γιατί είμαι βαμμένος Honda, αλλά πετρέλαιο στη Β. Ιρλανδία πραγματικά δεν έχει νόημα -και τα τελευταία μεταχειρισμένα Civic αυτή τη στιγμή είναι αποκλειστικά η ίδια γενιά με αυτό που είχα (FK).
    Με γειά σου Veldrin! Ωραία επιλογή, μ' αρέσει πολύ, μόνο που προσωπικά θα το έπαιρνα σε αυτόματο, τα ΕΑΤ6/8 του ομίλου Stellantis είναι εξαιρετικό...(οδηγώ ένα όχημα με τέτοιο αυτόματο σαζμάν)
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  13. #2443
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.196
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με γειά σου Veldrin! Ωραία επιλογή, μ' αρέσει πολύ, μόνο που προσωπικά θα το έπαιρνα σε αυτόματο, τα ΕΑΤ6/8 του ομίλου Stellantis είναι εξαιρετικό...(οδηγώ ένα όχημα με τέτοιο αυτόματο σαζμάν)
    Αυτό!!!! Έχω ορκιστεί πως ότι πάρω θα είναι αυτόματο ποια...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #2444
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό!!!! Έχω ορκιστεί πως ότι πάρω θα είναι αυτόματο ποια...
    Εκτος CVT. BlueChris τα υβριδικα παιρνουν βελτιωση,δηλαδη στο θερμικο μοτερ,μπορεις να βαλεις remap η δεν προτεινεται?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι δεν υπάρχουν οι τιμές που ζητάνε. Σε i20/i30 δεν κοιτάς ε?
    Τα Hyundai και αν ειναι πανακριβα πλεον.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εχετε βενζινοκινητο εκτος εγγυησης και με εμμεσο ψεκασμο, καντε το υγραεριο χθες. Με καποιο καλο obd kit.

    Αν μαλιστα το αμαξι εχει υδραυλικα ωστηρια βαλβιδων, ακομα καλυτερα.
    Kαι αν δεν το εχεις,ποιοι κινητηρες συνεργαζονται καλυτερα με συστημα υγραεριοκινησης,αν και παλι να παρεις μεταχειρισμενο και να βαλεις κιτ εχει και αυτο τα ρισκα του και το αναλογο κοστος δεν ξερω αν θα δικαιωσει την επιλογη εν τελη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DOU : 23-12-23 στις 19:31.

  15. #2445
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Ευχαριστώ πολύ!

    Ένας λόγος που δεν κοίταξα αυτόματο, είναι πως έχει παραπάνω CO2 emissions.

    Και θα μου πείς, σιγά και τι έγινε και δε θα έχεις πολυ άδικο αφού μιλάμε για διαφορές 8-9g.

    /insert Scrooge spoiler here

    Όμως, με πιάνουν οι add-on τσιγγουνιές μου. Το πάρκινγκ στο πανεπιστήμιο είναι +20 λίρες το μήνα στο band >130g/km που πέφτει το αυτόματο, σε σχέση με το manual. Και τώρα ήδη θα μου βγεί άλλα +£30 το μήνα σε σχέση με το Χοντα που είχε 95g/km.

Σελ. 163 από 205 ΠρώτηΠρώτη ... 143153158161162163164165168173183 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερώτηση για αγορά νέου αυτοκινήτου.
    Από zardoz στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-11, 16:58
  2. Γνώμη για αγορά οθόνης....eizo?
    Από sem27gr στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-06, 22:53
  3. Γνωμη για αγορά οθόνης
    Από wishbone στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-06, 21:59
  4. Η γνώμη σας για αγορά hardware!
    Από LemonJelly στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-06, 02:37
  5. Γνωμη για αγορα ακουστικων 5+1
    Από lionheart-20 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-05, 17:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας