Σελ. 169 από 205 ΠρώτηΠρώτη ... 149159164167168169170171174179189 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.521-2.535 από 3074
  1. #2521
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    golf 6 160hp turbo+compressor του 2009

    και τα αλλάζω κάθε 12-18 μήνες με ~<9.000χλμ συνήθως
    μόνο mobil 1 esp

    το αμάξι έχει 120-130.000χλμ και δεν καίει σταγόνα λάδι

    απλά πάντα ζέσταμα πριν να το ζορίσω (και δε μιλάμε μόνο για κόφτες αλλά και γενικά υψηλό φορτίο ασχέτως στροφών) και μετά ανεβάζω μέχρι κόφτη γιατί μου αρέσει το σκαλοπάτι του boost στις ~4.500 στροφές


    αν δεν χαλούσε ο εγκέφαλος του abs πριν 1 μήνα θα ήμουν υπερ-ευχαριστημένος
    τώρα έχω ξενερώσει λίγο και παλεύω να τον φτιάξω με έναν που επισκευάζει στην Αθήνα

    απο ότι διαβάζω είναι απο τις συχνές βλάβες με κόστος καινούργιου ~2.000€
    5/30full συνθετικό ε? Ηρωικό σε βλέπω

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο λόγος που ακόμα και UK πάω πάντα με δικά μου λάδια (συνήθως Castrol για ψυχολογικούς λόγους από όταν είχα την BMW E87).

    Αν έβλεπα πάντως λάδια σε άσχημη κατάσταση (βλέπε καφέ λάσπη), στο ετήσιο και μετά από τόσα λίγα χιλιόμετρα, θα φοβόμουν για μίξη ψυκτικού υγρού με το λάδι.
    Ναι δεν έχεις άδικο... Είναι του 2009 με 70000 γυναικεία χλμ αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Πώς το τσεκαρεις όμως αυτό? Αν και ειλικρινά επειδή το είδαμε σοβαρά όταν έβγαινε με το φίλο μου και το έπιασα με το χέρι τρίβοντας το στα δάχτυλα, ήταν σαν νερό οποτε κουκου λαδι ήταν νομίζω.
    Μπορεί να μην της άλλαξαν το φίλτρο πέρυσι δεν ξέρω.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #2522
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    To πιο απλό είναι να δείς τη βέργα από το λάδι. Αν είναι κάτι άλλο εκτός από... λάδι, ακόμα και αν έχει μαυρίσει (φυσιολογικό). Ρίξε και μια ματιά στο ψυγείο, just in case (αν και αυτό αν θυμάμαι καλά φαίνεται πιο δύσκολα).

    Μπορεί να είναι είτε σα μαγιονέζα (sad but true), είτε στο άλλο άκρο σαν νερουλή σάλτσα ( ; ). Πάντως όχι αυτό που θα περίμενες. Το ότι ήταν σα νερό, κάνει point εκεί.

    Keep an eye on it.

  3. #2523
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    To πιο απλό είναι να δείς τη βέργα από το λάδι. Αν είναι κάτι άλλο εκτός από... λάδι, ακόμα και αν έχει μαυρίσει (φυσιολογικό). Ρίξε και μια ματιά στο ψυγείο, just in case (αν και αυτό αν θυμάμαι καλά φαίνεται πιο δύσκολα).

    Μπορεί να είναι είτε σα μαγιονέζα (sad but true), είτε στο άλλο άκρο σαν νερουλή σάλτσα ( ; ). Πάντως όχι αυτό που θα περίμενες. Το ότι ήταν σα νερό, κάνει point εκεί.

    Keep an eye on it.
    Χρωστάω στο i30 μια αλλαγή υγρών ψυγείων.. ο Φάνης σε αυτό είναι κάγκουρας.. μου λέει "αν δεν βγάλει άλατα πάνω στο καπάκι του δοχείου συμπλήρωσης δεν τα αλλάζουμε" , εντάξει δεν μπορώ να έχω όλα σωστά με έναν άνθρωπο

    Θα κάτσω μόνος μου να το κάνω.. έχει τάπα στην κάτω μεριά του ψυγείου κανονικά όπως όλα και μετά τσούκου τσούκου θα το έχω στην ανηφόρα του γκαράζ σταματημένο να το γεμίσω... λίγο μπροστά.. σβήσιμο, υπομονή, συμπλήρωμα και ξανά από την αρχή για 4-5 φορές... την επόμενη μέρα πάλι τα ίδια.
    Έτσι το κάνω εγώ.. έχετε κάνα ποιο έξυπνο τρόπο?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #2524
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Δες κανα βιντεο στο youtube. Φαντάζομαι ότι δεν θα είναι κατι ιδιαίτερα δυσκολο, αλλα πρεπει να μην εγκλωβιστει αερας μεσα στο ψυγειο.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  5. #2525
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες κανα βιντεο στο youtube. Φαντάζομαι ότι δεν θα είναι κατι ιδιαίτερα δυσκολο, αλλα πρεπει να μην εγκλωβιστει αερας μεσα στο ψυγειο.
    Δύσκολο δεν είναι απλά θέλει υπομονή και το παρακολουθώ κάνα 2ήμερο που συμπληρώνω κάτι ψιλά.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #2526
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Κι ένα νέο από το μέτωπο, aka την οδήγηση καθεαυτή.

    Χθες αργάμησι, έφευγα από το πάρκινγκ του αεροδρομίου. Ένα merc SUV παραβίασε προτεραιότητες (διπλή γραμμή) και όρια μέσα στο παρκινγκ, και μου έδωσε ένα θερμό φιλί με 20-25 μίλια από το πλάι.

    Όλα καλά εγώ, κυριούλης, το C4 μάλλον φεύγει ολική. Δεν του έμελλε να μακροημερεύσει, αλλά τη δουλειά του την έκανε.

    Κάτι τέτοιες ώρες είναι που λέω ευτυχώς που δεν ήμουν με τη μηχανή, γιατί θα κάναμε άλλη κουβέντα.

  7. #2527
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Τελικα βλακες υπαρχουν παντου.Οχι μονο μηχανη,ευτυχως που ησουν με καινουριο αυτοκινητο και ουχι με κανενα προιστορικο με μηδεν ενεργητικη και παθητικη ασφαλεια,εδω ειναι που διαφωνω με τον BlueChris που κραταει το παλιο του αμαξι,αν τον στουκαρει κανεις δεν εχει καλη προστασια.

  8. #2528
    Εγγραφή
    14-03-2004
    Μηνύματα
    317
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι ένα νέο από το μέτωπο, aka την οδήγηση καθεαυτή.

    Χθες αργάμησι, έφευγα από το πάρκινγκ του αεροδρομίου. Ένα merc SUV παραβίασε προτεραιότητες (διπλή γραμμή) και όρια μέσα στο παρκινγκ, και μου έδωσε ένα θερμό φιλί με 20-25 μίλια από το πλάι.

    Όλα καλά εγώ, κυριούλης, το C4 μάλλον φεύγει ολική. Δεν του έμελλε να μακροημερεύσει, αλλά τη δουλειά του την έκανε.

    Κάτι τέτοιες ώρες είναι που λέω ευτυχώς που δεν ήμουν με τη μηχανή, γιατί θα κάναμε άλλη κουβέντα.
    Ευλόγησων !!! Αφού είσαι καλά τα υπόλοιπα ειναι απλά σίδερα. Πάς για άλλο

  9. #2529
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι ένα νέο από το μέτωπο, aka την οδήγηση καθεαυτή.

    Χθες αργάμησι, έφευγα από το πάρκινγκ του αεροδρομίου. Ένα merc SUV παραβίασε προτεραιότητες (διπλή γραμμή) και όρια μέσα στο παρκινγκ, και μου έδωσε ένα θερμό φιλί με 20-25 μίλια από το πλάι.

    Όλα καλά εγώ, κυριούλης, το C4 μάλλον φεύγει ολική. Δεν του έμελλε να μακροημερεύσει, αλλά τη δουλειά του την έκανε.

    Κάτι τέτοιες ώρες είναι που λέω ευτυχώς που δεν ήμουν με τη μηχανή, γιατί θα κάναμε άλλη κουβέντα.
    Αφού εσύ είσαι καλά, όλα οκ
    Από περιέργεια, τι write-off category βγήκε?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα βλακες υπαρχουν παντου.Οχι μονο μηχανη,ευτυχως που ησουν με καινουριο αυτοκινητο και ουχι με κανενα προιστορικο με μηδεν ενεργητικη και παθητικη ασφαλεια,εδω ειναι που διαφωνω με τον BlueChris που κραταει το παλιο του αμαξι,αν τον στουκαρει κανεις δεν εχει καλη προστασια.
    80s Lada has entered the chat. Φέρτε και F-16 να βαράνε, δεν καταλαβαίνει τίποτα. Ο επιβάτης μέσα μπορεί να αποδημήσει, αλλά το Lada ούτε γρατζουνιά
    Υπογραφή

  10. #2530
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Δυο πραγματα περιμενουμε στην Ελλαδα με αγωνια,οσο αφορα το κομματι της αυτοκινησης,την επανακυκλοφορια του Pony και το σουπερ ντουπερ Chaos του Σπυρου Πανοπουλου που θα σβησει ολα τα υπεραυτοκινητα.

  11. #2531
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού εσύ είσαι καλά, όλα οκ
    Από περιέργεια, τι write-off category βγήκε?
    Περιμένω να το πάρω γραπτώς, αλλά στο τηλέφωνο μου είπαν πως θα πάει CAT B (αν και μου φάνηκε υπερβολικό να πώ την αλήθεια).

    Καλά για την Πανοπουλειάδα τύπου Τσάκα υπάρχουν ακόμα μερικοί που το πιστεύουν.

  12. #2532
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι ένα νέο από το μέτωπο, aka την οδήγηση καθεαυτή.

    Χθες αργάμησι, έφευγα από το πάρκινγκ του αεροδρομίου. Ένα merc SUV παραβίασε προτεραιότητες (διπλή γραμμή) και όρια μέσα στο παρκινγκ, και μου έδωσε ένα θερμό φιλί με 20-25 μίλια από το πλάι.

    Όλα καλά εγώ, κυριούλης, το C4 μάλλον φεύγει ολική. Δεν του έμελλε να μακροημερεύσει, αλλά τη δουλειά του την έκανε.

    Κάτι τέτοιες ώρες είναι που λέω ευτυχώς που δεν ήμουν με τη μηχανή, γιατί θα κάναμε άλλη κουβέντα.
    Τελικα εχει δικιο ο Ιαβερης δεν θα γινουμε ποτέ χωρα, τραγια και πιθηκοι παντου.
    Ευτυχως εισαι καλα εσυ αλλα ειναι κριμα για καινουριο αυτοκινητο ή οποιο αυτοκινητο για ενα τετραποδο που του επιτρεπεται να οδηγει ενω δεν θα επρεπε να εχει κανει δικαιωμα να περπαταει.

    Για να παει total loss με τοσο χαμηλη ταχυτητα πρεπει να πηρε σβαρνα πολλα για να κρινει η ασφαλιστικη οτι δεν συμφερει η επισκευη. Ή σε καβαλησε ολοκληρο το τανκ.

  13. #2533
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    @Veldrin: άλλο κακό να μη σε βρει.
    Ανυπόγραφος

  14. #2534
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι ένα νέο από το μέτωπο, aka την οδήγηση καθεαυτή.

    Χθες αργάμησι, έφευγα από το πάρκινγκ του αεροδρομίου. Ένα merc SUV παραβίασε προτεραιότητες (διπλή γραμμή) και όρια μέσα στο παρκινγκ, και μου έδωσε ένα θερμό φιλί με 20-25 μίλια από το πλάι.

    Όλα καλά εγώ, κυριούλης, το C4 μάλλον φεύγει ολική. Δεν του έμελλε να μακροημερεύσει, αλλά τη δουλειά του την έκανε.

    Κάτι τέτοιες ώρες είναι που λέω ευτυχώς που δεν ήμουν με τη μηχανή, γιατί θα κάναμε άλλη κουβέντα.
    Φίλε ευτυχώς που ήταν λίγα τα χλμ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα βλακες υπαρχουν παντου.Οχι μονο μηχανη,ευτυχως που ησουν με καινουριο αυτοκινητο και ουχι με κανενα προιστορικο με μηδεν ενεργητικη και παθητικη ασφαλεια,εδω ειναι που διαφωνω με τον BlueChris που κραταει το παλιο του αμαξι,αν τον στουκαρει κανεις δεν εχει καλη προστασια.
    Ζηλευεται αλλά εμένα είναι σιδερένιο
    Πέρα από πλάκα, λεφτά δεν έχω για καινούργιο αμάξι όπως είναι οι τιμές οπότε σε κάποια φάση θα το αλλάξω με κάποιο άλλο μεταχειρισμένο πιο καλό και υπόψιν η Corolla είναι για πάρτη μου... Ταξιδια κλπ τα κάνουμε με το i30 που έχει και πλαϊνούς αερόσακους κλπ.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #2535
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Τα οποια καινουρια i30, i20 πλακα πλακα τα εχουν αναβαθμισει πολυ ποιοτικα οι Κορεατες. Καμια σχεση με τα παλια Atos, Accent κτλ. Ουτε καν με την προηγουμενη γενια i30 και i20.

Σελ. 169 από 205 ΠρώτηΠρώτη ... 149159164167168169170171174179189 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερώτηση για αγορά νέου αυτοκινήτου.
    Από zardoz στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-11, 16:58
  2. Γνώμη για αγορά οθόνης....eizo?
    Από sem27gr στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-06, 22:53
  3. Γνωμη για αγορά οθόνης
    Από wishbone στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-06, 21:59
  4. Η γνώμη σας για αγορά hardware!
    Από LemonJelly στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-06, 02:37
  5. Γνωμη για αγορα ακουστικων 5+1
    Από lionheart-20 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-05, 17:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας