Σελ. 1 από 389 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 5835
  1. #1
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.019
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Από τη μία έχω το Μάριο να με έχει πορώσει (μαζί με άλλους 2 στο σχετικό νήμα) με τις dSLR, σε σημείο που έχω αρχίσει να ψάχνω ποια μου αρέσει πιο πολύ, ώστε να αγοράσω. Απλά κάνω surfing ελπίζοντας ότι θα μου περάσει ο ενθουσιασμός, μιας και έχω σταματήσει να ασχολούμαι φανατικά με τη φωτογραφία. Διαφορετικά με κόβω να δίνω καμιά 700αριά ευρώ για Nikon D80+18-200mm φακό (Sigma ή Tamron, αφού ο αντίστοιχος Nikon έχει τριπλή τιμή).

    Από την άλλη έχω τη νέα μου φραπιέρα® που κάνει καλούς καφέδες και μου πέφτουν βαριοί οι 2 φραπέ τη μέρα, αντί για τους 2 ελληνικούς που έπινα πριν. Πολλά νεύρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ipo : 31-05-09 στις 19:14.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  2. #2
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Εγώ έχω ψηθεί για Canon 450D. Με τον kit 18-55 IS (πολύ καλός) πάει 573, ενώ αν βάλεις και τον kit 55-250 IS (επίσης καλός) στο σύνολο...

    Btw, με το μαλακό τη φραπιέρα. Ο φραπές θέλει καλό χτύπημα αλλά αν το παρακάνεις «σπάει» και χαλάει η γεύση.

    Εγώ όταν έχω όρεξη το φτιάχνω στο σέικερ, αυτός είναι ο μερακλίδικος!
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  3. #3
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.019
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω ψηθεί για Canon 450D. Με τον kit 18-55 IS (πολύ καλός) πάει 573, ενώ αν βάλεις και τον kit 55-250 IS (επίσης καλός) στο σύνολο...
    Επειδή έχω κάνει μπόλικες φωτο-βόλτες παρέα με φακούς, οφείλω να σου πω κάποια στιγμή βαριέσαι το βάλε-βγάλε και καταλήγεις να φωτογραφίζεις είτε με τον ευρυγώνιο, είναι με τον τηλεφακό. Άντε να τους αλλάξεις στη μέση της διαδρομής μία φορά.

    Έτσι λοιπόν, αν και επί μέρους θα είναι καλύτερος ο 18-55 και ο 55-250, θα σου πρότεινα εξαρχής να του πεις να σου πάρει δώρο () το σώμα που σου αρέσει με τον 18-200mm φακό της Sigma σε όποιο μαγαζί το βρείτε φτηνότερα. Ίσως βγει και πιο φτηνά, αν αγοραστούν από διαφορετικά μαγαζιά. Ο 18-200mm είναι all purpose και κοστίζει περί τα 200 ευρώ μόνος του.

    Ο φραπέ στο σέικερε δε μου αρέσει. Ούτε καν με φορητό ηλεκτρικό αναδευτήρι. Αν δεν έχεις δυνατό μηχάνημα να σου τον κάνει αφρό, δε λέει. Πάντως πολλοί στο στρατό μου ζητούσαν καφέ ελαφρώς χτυπημένο, όπως λες, ώστε να τον νιώθουν δυνατό και πιο γευστικό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mrsaccess : 31-05-09 στις 18:39. Αιτία: πμ
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  4. #4
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Αν ήθελα τέτοιο φακό θα έπαιρνα compact!
    Μα φακός με 11x zoom; Σύγκρινε την ποιότητά του με ένα τυπικό midrange των Canon / Nikon και θα καταλάβεις. Χάνεις όλο το νόημα της SLR!
    Άλλωστε όταν είσαι βόλτα στην πόλη παίρνεις τον ευρυγώνιο, που και prime να πάρεις μια χαρά θα είσαι. Ο τηλεφακός imho είναι για κάλυψη διάφορων γεγονότων (σπορ, εκδηλώσεις), για μάτι στη παραλία και για να φωτογραφίζεις ζωντανά τα οποία δεν θέλεις να πλησιάσεις πολύ.

    Στο σέικερ με καλό χτύπημα ο φραπές είναι...
    Έτσι τον πίνει και ο James Bond φίλε, shaken, not stirred.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  5. #5
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.019
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ήθελα τέτοιο φακό θα έπαιρνα compact!
    Μα φακός με 11x zoom; Σύγκρινε την ποιότητά του με ένα τυπικό midrange των Canon / Nikon και θα καταλάβεις. Χάνεις όλο το νόημα της SLR!
    Και η Nikon βγάζει τέτοιο φακό (με 600 ευρώ). Είδα φωτογραφίες και μου άρεσαν. Είναι φοβερή λύση για εύκολο καδράρισμα παντού και πάντα. Γενικά πάντα λάτρευα το "τηλε", αλλά εδ βοηθάει καθόλου σε κοντινές λήψεις, οπότε θα ήθελα κάτι ενδιάμεσο. Εϊπα και πριν ότι κάνεις υποχωρήσεις στην ποιότητα, αλλά δεν πιστεύω ότι είναι τόσο μεγάλες που να υπερκερνούν την ευκολία και τις δυνατότητες που προσφέρει.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  6. #6
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.722
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή έχω κάνει μπόλικες φωτο-βόλτες παρέα με φακούς, οφείλω να σου πω κάποια στιγμή βαριέσαι το βάλε-βγάλε και καταλήγεις να φωτογραφίζεις είτε με τον ευρυγώνιο, είναι με τον τηλεφακό. Άντε να τους αλλάξεις στη μέση της διαδρομής μία φορά.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ήθελα τέτοιο φακό θα έπαιρνα compact!
    Μα φακός με 11x zoom; Σύγκρινε την ποιότητά του με ένα τυπικό midrange των Canon / Nikon και θα καταλάβεις. Χάνεις όλο το νόημα της SLR!
    Να αφήσετε τους ζουμ φακούς στην ησυχία τους και να πάτε να πάρετε έναν σταθερό φακό να μάθετε να βγάζετε φωτογραφίες
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  7. #7
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    εγώ δεν καταλαβαίνω την μανία των zoom. Ασχολιόμουν παλια με την φωτογραφία, είχα/έχω Canon 600 Eos παρακαλώ απο το 89! Και απο τους φακούς οι πιο χρήσιμοι που είχα ήταν ο σταθερός 50άρης της Canon με μεγιστο διάφραγμα 1.8!! (φωτεινότατος), καθώς και ένας ευρυγώνιος 24άρης της Sigma. Mόνο για κάτι πορτραίτα χρησιμοποιούσα ένα zoom, συνήθως στα 80-120mm... Και το μόνο μειονέκτημα που βρίσκω επίσης στις νέες compact κλπ είναι ότι δίνουν μεγάλο βάρος στο μακρυνό zoom και όχι σε ευρυγώνιο που είναι πολύ πολύ πιο σημαντικός... my 5 cents..

  8. #8
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.019
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ δεν καταλαβαίνω την μανία των zoom. Ασχολιόμουν παλια με την φωτογραφία, είχα/έχω Canon 600 Eos παρακαλώ απο το 89! Και απο τους φακούς οι πιο χρήσιμοι που είχα ήταν ο σταθερός 50άρης της Canon με μεγιστο διάφραγμα 1.8!! (φωτεινότατος), καθώς και ένας ευρυγώνιος 24άρης της Sigma. Mόνο για κάτι πορτραίτα χρησιμοποιούσα ένα zoom, συνήθως στα 80-120mm... Και το μόνο μειονέκτημα που βρίσκω επίσης στις νέες compact κλπ είναι ότι δίνουν μεγάλο βάρος στο μακρυνό zoom και όχι σε ευρυγώνιο που είναι πολύ πολύ πιο σημαντικός... my 5 cents..
    Για το μέγεθος των εικόνων που ανέβασε ο Χάρης από τη βάφτιση, ο σταθερός φακός δεν έχει να προσφέρει κάτι, εκτός του βάθους πεδίου και της δυνατότητας για μη χρήση φλας. Το να βγάζεις φλου το φόντο σε πορτραίτα, δεν το αξιολογούν σωστά πολλοί, επομένως μία compact με κλειστό διάφραγμα και φλας, σε μερικούς θα άρεσε πιο πολύ.

    Ο ζουμ σου επιτρέπει να αποτυπώνεις τον αυθορμητισμό στις εκφράσεις των προσώπων, ο οποίος αυτομάτως χάνεται όταν ο φωτογράφος βρίσκεται κοντά στον φωτογραφιζόμενο. Από εκεί και πέρα, το καρδάρισμα είναι το σημαντικότερο από όλα σε μία εκδρομή με ποικίλα θέματα. Βγάζεις και γεφύρι από κοντινή απόσταση με full zoom out, για να δώσεις απότομη προοπτική, βγάζεις όμως και το γεράκι πάνω στα βράχια. Φωτογραφίζεις την κοπέλα της παρέας στα 3 μέτρα, αλλά και τη θεά που περνάει με το μπικίνι στα 30 μέτρα. Χωρίς ζουμ φακό ξεχνάς το παιχνίδι με την προοπτική, εκτός αν έχεις 3 φακούς σταθερής εστιακής απόστασης και δε βαριέσαι να τους αλλάζεις κάθε λίγα λεπτά (αυτό είναι η ιδανική λύση).

    Στους ευρυγώνιους (<20mm equivelant)τα οπτικά είναι πολύ πιο δύσκολα στην κατασκευή και πρακτικά δε συνδυάζονται με εστιακές αποστάσεις tele. Γι' αυτό και βλέπεις ζουμ φακούς μόνο στα όρια του ευρυγωνίου, άντε το πολύ να πλησιάζουν τα 50mm.

    Κορυφαία η canon eos-600 και που να βρεις καμία παλιά Nikon F1 με τους αντίστοιχους φακούς σταθερής εστιακής απόστασης. Αλλά το film για φωτογραφίες που δε θα εκτυπώσουμε σε 20x30cm, αλλά θα χρησιμοποιήσουμε μόνο στον υπολογιστή, έχει πεθάνει. Αν θέλουμε 20x30cm ή slides (θετικά) ή μεγαλύτερες εκτυπώσεις, τότε χρησιμοποιούμε απλή slr με velvia ή ό,τι άλλο μας αρέσει σε έγχρωμο και ασπρόμαυρο (με δική μας εμφάνιση πάντα το ασπρόμαυρο).

    Με 135mm Sigma και Nikkormat του 1977, έχω βγάλει ασπρόμαυρα πορτραίτα (δική μου εμφάνιση/εκτύπωση χωρίς να έχω εμπειρία), που πιστεύω ότι δε θα μπορέσουν να βγουν με οποιαδήποτε ψηφιακή μηχανή/φακό στο άμεσο μέλλον.

    Αν τώρα, θέλεις να ανεβάζεις φωτογραφίες στο facebook, τότε πραγματικά μία compact των 150 ευρώ σου δίνει το βέλτιστο αποτέλεσμα, αφού οτιδήποτε καλύτερο, χάνεται στην πολύ μεγάλη συμπίεση του facebook.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ipo : 31-05-09 στις 19:15.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  9. #9
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    ipo θα διαφωνήσω γιατί το ζήτημα είναι να πιάσεις τον αυθορμητισμό ενώ είσαι στα 1-2 μέτρα και εκεί θα δεις τη φωτό σου και θα αναφωνήσεις «τι τράβηξα ο άνθρωπας».

    Λήψεις ανθρώπων με μεγάλο ζουμ μοιάζουν με φωτό από παπαράτσι (τυχαίες οι τρεις πρώτες συλλαβές; δεν το νομίζω) και δεν είναι όμορφες. Επίσης όσο και αν έχει πλάκα να φωτογραφίζεις όμορφες άγνωστες παρουσίες (guilty as charged) δεν είναι φωτό που πρόκειται ποτέ να δείξεις σε κανέναν πέρα από λίγους κολλητούς γιατί απλά δεν είναι σωστό και συνήθως είναι χάλια φωτογραφίες που απλά περιέχουν ένα (ξε)κώλο.

    Ακόμη μέσα σε πόλη συνήθως οι φωτό με ζουμ είναι οι χειρότερες αισθητικά (πχ το περιστέρι που χέζει την καμπάνα της εκκλησιάς, wtf) γιατί ακριβώς η ευκολία στο καδράρισμα και η εντύπωση της μεγέθυνσης σε προκαλούν να τραβήξεις ότι να'ναι.

    Τέσπα, nnn τα είπαμε και αλλού και απλά συνεχίζουμε την συζήτηση και εδώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mrsaccess : 31-05-09 στις 18:42.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  10. #10
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.019
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Οι λόγοι για τους οποίους χρησιμοποιούνται 105-135mm (ισοδύναμο για μηχανές 135mm πάντα) στα πορτραίτα από επαγγελματίες είναι δύο: α. Η ομαλή προοπτική, ώστε π.χ. να βγει μεγάλη η μύτη σε σχέση με τα μάτια. Αυτός είναι ο σημαντικότερος λόγος. β. Το αίσθημα οικειότητας του μοντέλου.

    Το δεύτερο λοιπόν χάνεται όσο πλησιάζεις. Αν σε έχει φωτογραφίσει ποτέ επαγγελματίας (π.χ. για φωτογραφίες ταυτότητας) ίσως έχεις παρατηρήσει ότι προσπαθεί να σε κάνει να νιώσεις οικειότητα. Λέει κανένα αστείο, σε ρωτάει διάφορα πράγματα για τη ζωή σου, μέχρι να ξεχαστείς (όπως κάνουν και οι νοσοκόμες που κάνουν τις ενέσεις) και να εντοπίσουν το αυθόρμητο ύφος. Ο φακός κοντά μας, μας κάνει να σφιγγόμαστε ή αντιθέτως να δείχνουμε υπερβολικές εκφράσεις.

    Μπορείς να πιάσεις αυθόρμητη έκφραση, όπως λες, αλλά δυσχεραίνεις το έργο σου πολύ, όσο πλησιάζεις στο θύμα. Αν στόχος σου είναι να προκαλείς τον εαυτό σου να το πετύχεις, όπως είπες, τότε πάσο, διότι είναι πράγματι μία καλή πρόκληση. Διαφορετικά δυσκολεύεσαι χωρίς λόγο, ενώ τελικά δεν είσαι και πολύ σίγουρος αν έτσι είναι η αυθόρμητη συμπεριφορά κάποιου.

    Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες στις παρέες, όπου ο καθένας κάνει την υπερβολή του για να βγει πιο αστεία η φωτογραφία, αλλά ακόμη καλύτερες οι αυθόρμητες, παρόλο που δεν τις έχει συνηθίσει ο κόσμος ως αναμνηστικές.

    Σχετικά με τα περιστέρια που κουτσουλάνε. Για να πιάσεις πτηνό (εξαιρούνται περιστέρια, δεκοχτούρες, κότσιφες και άλλα φιλάνθρωπα πτηνά) σε στιγμή που να μη σε φοβάται, αναγκαστικά είσαι με 300mm. Και το προϊόν είναι μία εικόνα, με αποκλειστικό στόχο όπως λες τη μεγέθυνση, την οποία όμως δεν μπορείς να δεις αλλιώς. Εκεί είναι η αξία της, στο γεγονός ότι βλέπεις καλά κάτι απλό που κανονικά δε μπορείς. Όπως το bird watching με κυάλια. Πράγματι δεν είναι τόσο δημιουργικό, αλλά περισσότερο τεχνικό. Κι αυτό όμως αρέσει σε κάποιους, όπως εμένα που βρίσκω μεγάλο ενδιαφέρον στα θέματα tele.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  11. #11
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Btw, ο 200άρης που λες με το crop γίνεται 320.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  12. #12
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.019
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Btw, ο 200άρης που λες με το crop γίνεται 320.
    Ναι, πρακτικά στις low budjet canon πάει x1.6, οπότε είναι 28,8-320mm. Σε μαθήματα φωτογραφίας που έκανα, μία απίστευτη (σε καλλιτεχνική αίσθηση) μαθήτρια είχε 300mm φακό και με είχε πορώσει με τα πτηνά και τα λουλούδια που έβγαζε (με macro add-on αυτά). Μέχρι 200mm έχω χρησιμοποιήσει που πήγαινε στα 400mm με tele add-on, αλλά η ποιότητα με το τελευταίο ήταν απογοητευτική. Άλλωστε και ο συγκεκριμένος 200άρης δεν ήταν πολύ καλός, αν και επώνυμος. Ίσως κι εγώ να μην είχα πολύ σταθερό χέρι για τέτοιο φακό, με μέτριο φως. Με όλα αυτά θέλω να πω ότι ένας 300mm είτε prime, είτε zoom, μου έχει μείνει απωθημένο.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  13. #13
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Ε και στη Nikon θα είναι 27-300mm.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  14. #14
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.019
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε και στη Nikon θα είναι 27-300mm.
    Σωστά. Τι θέλεις να πεις όμως με αυτό; Το βρίσκεις θετικό ή αρνητικό;

    Σίγουρα η ποιότητα δε θα είναι σαν τον kit 18-55 της canon, αλλά οι δυνατότητες αυξάνονται κατακόρυφα.

    Ο τελευταίες dslr τραβάνε και βίντεα. Π.χ. η canon eos-500D και η Nikon D90. Είναι όμως τόσο ακριβές, που σκέφτομαι ας κάνω υπομονή 2 χρόνια να πάω σε full frame με 500 ευρώ.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  15. #15
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Όχι, στο λέω επειδή δεν θα είναι μέχρι 200mm, θα είναι μέχρι 300mm που είναι γενικά μεγάλο ζουμ imho για normal καταστάσεις.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

Σελ. 1 από 389 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συζητηση περι webcache
    Από fumantsu στο φόρουμ Ed2k
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-07, 13:07
  2. Συζήτηση περι οικονομικών του κράτους
    Από andz στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-07, 11:17
  3. Μηνύματα: 249
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-07, 14:23
  4. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-06, 16:27

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας