Σελ. 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 107
  1. #16
    Εγγραφή
    12-11-2003
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    aaax συμπρωτεύουσα με τα ωραία σου... κανας Αθηναίος ωρε?
    core2 6600@4500mhz prometeia cooling + 2x1gb cellshock cl4 + 8800gts w/cooled...

  2. #17
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Greece,Salonica
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.095
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Αμάν τώρα το παρατήρησα sdkir, από ότι είδα η γραμμή σου είναι ISDN οπότε δεν θα κάνει το μόντεμ μιας και έχεις το 500i και το zyxel r-33.Εγώ είμαι σε PSTN. Κρίμα γμτ.Και ήταν ευκαιρία να γινόνταν επιτόπου το τεστ.Οπότε βούδα είμαστε συμπασχοντες στην αναμονή τώρα :? Κανείς άλλος ρε παιδιά με PSTN γραμμή απο Θεσσαλονίκη,αν υπάρχει ας γράψει εδώ η να μου στείλει PM.Προτιμότερο θα ήταν αν είναι απο Καλαμαριά και είναι πάνω σε Alcatel DSLAM,αλλά απο όπου και να ναι θα με βολέψει,αρκει να κάνω ενα τεστάκι την γραμμή με κάποιο άλλο μόντεμ.
    Βούδα είδα και το άλλο thread που έκανες,απο ότι κατάλαβα έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.Κάποια παπαριά έχουν κάνει απο τον οτε πάντως,γιατί αλλιώς δεν εξηγήται.Ένας μήνας πέρασε σχεδόν και ακόμα δεν μας ενεργοποίησαν.Κάτι άλλο ύποπτο συμβαίνει αλλα δεν ξέρω τι

  3. #18
    Εγγραφή
    12-11-2003
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    μακάρι να ειναι αυτό και μακάρι να λυθεί γρήγορα... αν φταίει το μόντεμ είναι ψιλοπεριπέτεια...
    core2 6600@4500mhz prometeia cooling + 2x1gb cellshock cl4 + 8800gts w/cooled...

  4. #19
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.189
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15507 / 970
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    LINKSYS WAG200G
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάντως έχω γραμμή PSTN και έχω και το Jetspeed 500 και το Zyxel Prestige 650R-31 και μένω στην περιοχή της Άνω Τούμπας στην Θεσσαλονίκη οπότε αν σε ενδιαφέρει στείλε PM.

  5. #20
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Greece,Salonica
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.095
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    OK Άθλονα σου έχω στείλει PM.

  6. #21
    Εγγραφή
    12-11-2003
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    τελικά το 650Η το τσέκαρα αλλού και είναι μια χαρά...
    core2 6600@4500mhz prometeia cooling + 2x1gb cellshock cl4 + 8800gts w/cooled...

  7. #22
    Εγγραφή
    17-07-2003
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    2.850
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    96924/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    AVM Fritz 7530
    SNR / Attn
    5(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nick2k2
    User Name : XXXXXXXXXX@acn
    Αν και μάλλον το δοκίμασες (ίσως να μην παίζει και ρόλο), αλλά μήπως θέλει XXXXXXXXXX@acn.gr;

  8. #23
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Greece,Salonica
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.095
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Λοιπόν παίδες έχω νέα.Τελικά οι τεχνικάρες με πήραν σήμερα το πρωί και μετα απο λίγο ήρθαν.That was quickkk .Anyway φέραν μαζί τους και το jetspeed να δουν αν συγχρονίσει αλλά τελικά μπααα.Το δοκιμάσαν σε όλες τις πρίζες του σπιτιού και δεν συγχρόνισε σε καμια.Μάλιστα σε μια πρίζα τα καλώδια ήταν συνδεδεμένα λάθος και μου είπαν απορώ πως δούλευε το τηλέφωνο.Οπότε μετά δοκίμασαν να πάρουν στο κέντρο αλλά που να πιάσουν όλα τα τηλέφωνα μιλούσαν και τα άλλα μισά δεν απαντούσαν.Τελικά πιάσαν μια φορά και είπαν να κάνουν κάτι αλλά τελικά ήθελαν να βάλουν και φίλτρο μαζί για να μπορούν να μιλάνε και ταυτόχρονα για να δουν αν συγχρονίσει.Αλλά για να γίνει αυτό το κλεισαν για λιγο το τηλέφωνο και αυτο ήταν δεν πιασαν γραμμή μετα.Τελος παντων, εμένα πάντως μου είπαν το εξής παράξενο που ομολογουμένως δεν το ξερα.Επειδή δεν έβρισκαν την κεντρική πρίζα του σπιτιού,μου λέγαν οτι ίσως να φταίει αυτό και να μην συγχρονίζει το modem.Και τελικά ήταν αλήθεια διότι σε καμιά απο τις 5 πρίζες δεν ήταν η κεντρική,οπότε κατα πάσα πιθανότητα είναι σε κάποιο μπουάτ.Αλλά αυτοι δεν μπορούσαν να το ανοίξουν επειδή δεν είναι η αρμοδιότητα τους.Και μου είπαν να φωνάξω ηλεκτρολόγο,να βρει που είναι η κεντρική πρίζα και αν είναι να μου την μεταφέρει στο σημείο που θα βάλω το μόντεμ.Τεσπα πέρα απο αυτό μου είπαν οτι θα παν να κοιτάξουν και απο το κέντρο οι ίδιοι μιας και δεν μπόρεσαν να πιάσουν γραμμή απο μένα.Και φεύγοντας μου είπαν οτι αν πάμε στο κέντρο και συγχρονίσει η γραμμή σου και δεν συγχρονίσει η δικιά σου τότε φταιει η καλωδίωση και φωνάζεις ηλεκτρολόγο.Αν δεν συγχρονίσει ούτε στο κέντρο τότε θα σε ειδοποιήσουμε και θα κοιτάξουμε τι φταίει.Αλλά πάντως μου είπαν οτι και να συγχρονίσει το μοντεμ σου η καλωδίωση πρέπει να αλλάξει γιατι έτσι είναι πολυ φλου η κατάσταση.Και δω μου φερε παράδειγμα οτι στα ISDN η κεντρική καλωδίωση περνάει απο το netmod και δεν υπάρχουν τέτοια προβλήματα ενώ στις PSTN τα καλώδια είναι όπως να ναι και δημιουργούνται τέτοιες καταστάσεις,το χουμε συναντήσει και σε άλλους αυτο.Α επισης ο τεχνικός έχει το zyxel 650r-33 σπίτι του,έτσι just for your info .Τελικά αφότου έφυγαν μου είπαν οτι θα πανε στο κεντρο και θα με πάρουν σε λίγο να μου πουν.Και όντως μετά απο κανενα 20λεπτο με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε οτι η γραμμή σου δουλεύει αλλα όταν βάζουμε πάνω μοντεμ δεν συγχρονίζει και θα το κοιτάξουμε και θα σε ειδοποιήσουμε.Απο τότε δεν με ξαναειδοποίησαν βέβαια και δεν νομίζω να πάρουν σήμερα,οπότε μάλλον απο αύριο θα έχω νέα με το τι κάναν.Πάντως σε κάθε περίπτωση αν τους χρειαστώ μου είπαν να πάρω στο 1500 και να τους ζητήσω με τα επώνυμά τους,άσε που κράτησα και το κινητό του ενός βέβαια για παν ενδεχόμενο,οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να τους χάσω.Αυτά εν ολίγοις,άντε να δούμε πως θα πάει η κατάσταση.Πάντως οι τεχνικοί ήταν εξυπηρετικότατοι και ευγενικότατοι,και είχαν όλη την όρεξη να βοηθήσουν,πραγματικά τους αξίζουν συγχαρητήρια.Μακάρι να ήταν όλοι τους έτσι.

  9. #24
    Εγγραφή
    12-11-2003
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    αααααααχχχχχχ, κάντους πακέτο και στείλτους Αθήνα...

    μακάρι να ξεμπλέξεις...
    core2 6600@4500mhz prometeia cooling + 2x1gb cellshock cl4 + 8800gts w/cooled...

  10. #25
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Greece,Salonica
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.095
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cosmos
    Αν και μάλλον το δοκίμασες (ίσως να μην παίζει και ρόλο), αλλά μήπως θέλει XXXXXXXXXX@acn.gr;
    Ναι το έχω δοκιμάσει και αυτό.Το θέμα είναι οτι δεν συγχρονίζει με το DSLAM.Αν συγχρόνιζε καλά θα ταν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voudas
    αααααααχχχχχχ, κάντους πακέτο και στείλτους Αθήνα...

    μακάρι να ξεμπλέξεις...
    Αχ βρε βούδα μακάρι να μπορούσα να στους έστελνα.Ελπίζω πάντως να ξεμπερδέψουμε σίγουρα απο αυτήν την ταλαιπωρία.Το μόνο σίγουρο πάντως είναι οτι δεν φταίει το μόντεμ,οπότε ησύχασα τουλάχιστον απο αυτό.

  11. #26
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Τουλαχιστον βρεθηκε η λυση nick2k2 και σου λεγαν τοσο καιρο οτι ολα ειναι ενταξει απο αυτους!
    Ελπιζω να τελειωσει γρηγορα το wait
    φιλικα

  12. #27
    Εγγραφή
    22-11-2002
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.198
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    17500/1024
    DSLAM
    Tellas - ΚΟΛΟΝΟΣ
    για αλλη μια φορα φαινονται τα χαλια τους :S:P
    Χρησιμοποιώ Arch Linux. Εσύ; Δοκίμασε το δεν χάνεις και τίποτα :)
    Live CDs χωρίς να βγάλεις τα Windows: Ubuntu, OpenSUSE, Fedora.
    Για πιο ολοκληρωμένη άποψη συνιστάται εγκατάσταση και αρκετή χρήση. Το Linux ΔΕΝ είναι Windows :)
    Τί είναι το Linux ; δες εδώ και εδώ

    Paintball team Last Chancers

  13. #28
    Εγγραφή
    12-11-2003
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    ότι και να πω λίγο θα είναι... δε με πήραν για ραντεβού σήμερα... αύριο θα έχει show έλεος δηλαδή...
    core2 6600@4500mhz prometeia cooling + 2x1gb cellshock cl4 + 8800gts w/cooled...

  14. #29
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Greece,Salonica
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.095
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Άντε να δούμε τι θα γίνει σήμερα τελικά.Ελπίζω να με πάρουν τηλέφωνο και να μην το ξεχάσουν/αδιαφορήσουν.Και ελπίζω να τελειώνει αυτη η κατάσταση το συντομότερο και να μην είναι κάτι πιο σοβαρό γιατι πολλά και διάφορα ακούγονται.

  15. #30
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Αθηνα- Aγ.Ανάργυροι
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300-s
    SNR / Attn
    14.0(dB) / 28.5(dB)
    Nick2k2 μην αγχωνεσαι.. αφου βρεθηκε οτι υπαρχει βλαβη θα στο φτιαξουν...


    στειλε -μετα- επιγοντως τους τεχνικους Αθηνα, και τους πληρωνουμε απο κοινου εγω και ο voudas τα εισητηρια !

Σελ. 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. zyxel 650R E3
    Από pardalis στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-07, 00:40
  2. zyxel 650R
    Από pardalis στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-07, 13:32
  3. Zyxel 650R-33 HELP
    Από Iannis στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-05, 18:54
  4. Πρόβλημα με zyxel 650R-33
    Από skiabox στο φόρουμ Broadband Software
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-04, 22:29
  5. Zyxel 650R-13 - 650R-33
    Από bomberb17 στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-04, 23:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας