Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Question
    Αποφάσισα εδώ και λίγες μέρες να ξεφύγω και γω από την ταχύτατη σύνδεση PSTN και να πάω σε DSL.
    Από την αρχή μου είχε μπει στο μάτι το ADSL IN A BOX PLUS. Τώρα όμως είμαι σε μεγάλο δίλημμα.
    Από την μια λέω να πάρω ADSL IN A BOX PLUS από το e-shop με δώρο mp3 player και από την άλλη σκέφτομαι το πακέτο της OTENET.
    Θέλω να έχω wi-fi router για να συνδέομαι και με ένα laptop που έχω ασύρματα. Έτσι αν πάρω το πακέτο της 4Νετ είμαι "καλυμένος"ενώ με το πακέτο της ΟΤΕΝΕΤ πρέπει να αγοράσω κάποιο router ξεχωριστά.
    Μέχρι πριν λίγες μέρες δεν σκεφτόμουν καθόλου την ΟΤΕΝΕΤ, τώρα όμως με τα προβλήματα της 4Νετ είμαι πολύ μπερδεμένος, μιας και αν τύχει κάποιο πρόβλημα πως θα βγάλω άκρη αφού από όσα έχω διαβάσει εδώ συχνά σε τέτοιες περιπτώσεις γίνεσαι μπαλάκι από τον ένα στον άλλόν

    Φαντάζομαι πως αν έχει κάποιος ΟΤΕΝΕΤ θα εξυπηρετηθεί πιθανώς καλύτερα από τον ΟΤΕ, λογικό είναι άλλωστε.
    Σκεφτόμουν πως για την προσφορά της ΟΤΕΝΕΤ δεν με συμφέρει να κάνω σύμβαση για 12 μήνες μιας και αν ισχύσουν μόνο οι 4 μήνες τότε κατά το τέλος θα είμαι κοντά στο Πάσχα, που είναι πολύ πιθανό τότε να βγουν ξανά προσφορές.
    Από την άλλη τα 20€/μήνα για 8 μήνες είναι ένα "βατό" ποσό, άρα και αυτή η απόφαση δεν είναι εύκολη

    Αν πάντως πάρω ΟΤΕΝΕΤ πόσα χρήματα περίπου θα χρειαστώ για να πάρω ένα σχετικά καλό wi-fi router?(Καμμιά πρόταση θα με διευκόλυνε)

    Από την αρχή έλεγα για 4Νετ σκεφτόμενος πως το wi-fi router που έχει είναι σχετικά καλό(ή κάνω λάθος?). Τώρα όμως με αυτά τα προβλήματα που διαβάζω είμαι σε μεγάλο δίλημμα, να πάρω 4Νετ που έχει πρόβλημα αυτή την περίοδο?
    Τι είναι καλύτερο τελικά από τα 2 να πάρει κανείς?

  2. #2
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Βασικά τα προβλήματα της 4νετ θα διορθωθούν. αν και δεν ξέρουμε πότε.
    Το οτενετ πακέτο έχει καλή προσφορά μόνο αν συνεχίζεις το πακέτο σε συμβόλαιο 12αμηνο.. γιατί κερδίζεις τα πάγια που πέφτουν στο -50%..
    από εκεί και πέρα.. εσύ κρίνεις, εγώ αν και προβληματική η 4νετ θα το σκεφτόμουν.
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  3. #3
    Εγγραφή
    03-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    NETGEAR DG834G
    Με τον οτε και να πάρεις το wi fi δώρο πρέπει να κανείς σύμβαση 12 μηνών με μειωμένα παγία και καλά!!!! Και έχεις 3+1 δηλαδή 4 μήνες ιντερνετ! Με φορθνετ παίρνεις 3+3!!!!! Χωρίς καμιά δέσμευση!! Για σκέψου!!! Εγώ με φορθνετ είμαι ικανοποιημένος (όλη μέρα ανοικτό και κατεβάζει!!!)

  4. #4
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    θα πρότεινα ΟΤΕΝΕΤ που με τη λήξη σου μένει και η γραμμή κάτι που δεν ισχύει με άλλες εταρείες

  5. #5
    Εγγραφή
    14-01-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    θα προτεινα forthnet, αφενος για τους παραπανω λογους, αλλα και επειδη το Linksys που δινει το θεωρω πολυ καλυτερο απο αυτο της οτενετ...και το οποιο λιανικη στην ελλαδα πωλειται στα 80 ευρω!

    PS: για το mp3 παρε ενα τηλ το eshop να βεβαιω8εις οτι το δινουν ακομα, γιατι ακουσα οτι ηταν μεχρι 15 του μηνα (ασχετα τι λεει η σελιδα)...επισης (επειδη και εγω απο eshop το πηρα) πριν παραγγηλεις παρε τηλ να μαθεις αν ειναι διαθεσιμο το πακετο (για pstn) γιατι εξαντλουνται συντομα και κανουν 3-4 μερες να ξαναφερουν...

  6. #6
    Εγγραφή
    03-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    NETGEAR DG834G
    πλαισιο!! εχει τα παντα!!! adsl φορτηνετ+ world of warcraft!!!αν παιζεις ονλιν παιχνιδια!!

  7. #7
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stavros1093
    Με τον οτε και να πάρεις το wi fi δώρο πρέπει να κανείς σύμβαση 12 μηνών με μειωμένα παγία και καλά!!!! Και έχεις 3+1 δηλαδή 4 μήνες ιντερνετ! Με φορθνετ παίρνεις 3+3!!!!! Χωρίς καμιά δέσμευση!! Για σκέψου!!! Εγώ με φορθνετ είμαι ικανοποιημένος (όλη μέρα ανοικτό και κατεβάζει!!!)
    Τα πάγια είναι μειωμένα…
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

Παρόμοια Θέματα

  1. Wireless Modem/Router στο Otenet OnDSL Kit
    Από stelaras1 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-06, 17:39
  2. Αγορα Otenet ONDSL Kit Wireless
    Από Dark-Shadow στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-06, 11:11
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-06, 13:56
  4. Ondsl kit vs adsl in a box, with a twist.
    Από j0maK στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-06, 22:47
  5. Θέλω κιτ. Adsl in A box, Ondsl kit, adsl cube τι ???
    Από alex_000 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-05, 05:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας