Σελ. 224 από 225 ΠρώτηΠρώτη ... 204214219222223224225 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.346-3.360 από 3366
    Περιοχή
    Athens
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12500/1020
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Sagem 1704
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 25.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τον Απρίλιο που έκοψα το κάπνισμα και το γύρισα σε ηλεκτρονικό (κάπνιζα ~2 πακέτα για πάνω από 25 χρόνια), έχω ήδη μειώσει την νικοτίνη από μάξιμουμ σε 3. Δε "νοιώθω" πάντως έτοιμος να κόψω και το άτμισμα. Το καλό είναι ότι στα 2 1/2 τσιγάρα που έχω καπνίσει όλο αυτό το διάστημα ένοιωσα τέτοια αηδία που με και εξέπληξε ιδιαίτερα (και ευχάριστα).
    Πολύ σημαντικός είναι πάντως και ο παράγοντας της οικονομίας, καθώς δεν κάνω τρελή χρήση ατμίσματος (καταναλώνω περίπου 60ml υγρού ανά μήνα) και συνυπολογίζοντας όλο το κόστος, έχω γλυτώσει περίπου 1500€ (λίγο ακόμα και θα πάρω φεράρι, κατά το ανέκδοτο ).
    Θα δοκιμάσω υγρό με μηδενική νικοτίνη, να δω πως θα μου πάει.
    Και εγω θα σου πω το ιδιο. Μην μηδενισεις την νικοτινη σε καμια περιπτωση. Ηδη η μειωση που εχεις κανει ειναι αρκετα αποτομη, για μενα. Μεινε στην 3αρα, τουλαχιστον, για ενα 6μηνο ακομα και μετα βλεπεις.

Ειναι λογικο να σου προκαλει αηδια πλεον το καπνισμα αλλα αν μηδενισεις την νικοτινη και αρχισεις που και που να κανεις κανενα τσιγαρο, πολυ ευκολα εθιζεσαι ξανα.
    No Justice - No Peace

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Θα έλεγα, για μένα, (ήταν; ) είναι πιο σημαντική η έξη του καπνίσματος, από τον εθισμό στην ουσία της νικοτίνης. Δεν ξέρω αν μπορώ να αποχωριστώ την νικοτίνη, αλλά αυτό που σίγουρα δεν μπορώ να κάνω, όχι ακόμη τουλάχιστον, είναι να κόψω τις μικρές και μεγάλες ιεροτελεστίες που έχουν σχέση με το κάπνισμα (και το άτμισμα, αν θέλετε): Κάνεις διάλειμμα στη δουλειά για τσιγάρο, διαφωνείς έντονα και λες ας κάνουμε ένα τσιγάρο να πέσουν οι τόνοι και συνεχίζουμε, κανονίζεις την διαδρομή από/προς τη δουλεία, τη διασκέδαση, κτλ να περάσεις από περίπτερο για να πάρεις τσιγάρα (υγρό/αντίσταση/whatever στην περίπτωση εδώ). Αναπτύσσεις muscle memory και συνήθειες που περνούν στο υποσυνείδητο. Το σώμα και το μυαλό έχουν "μάθει" ότι ανα Χ ώρα θα πας για τσιγάρο, γιατί είναι συγκεκριμένες κινήσεις που κάνεις, να βάλεις μπουφάν, να βάλεις το χέρι στην τσέπη να πιάσεις το πακέτο ότι υπάρχει εκεί και τον αναπτήρα, ασχέτως αν ο οργανισμός επίσης επιζητά την ουσία της νικοτίνης. Αυτά τα κομμάτια της ιεροτελεστίας δεν ξέρω αν μπορώ να σταματήσω.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away

Περιοχή
    Malmö/Sverige
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Ownit
    Θα έλεγα, για μένα, (ήταν; ) είναι πιο σημαντική η έξη του καπνίσματος, από τον εθισμό στην ουσία της νικοτίνης. Δεν ξέρω αν μπορώ να αποχωριστώ την νικοτίνη, αλλά αυτό που σίγουρα δεν μπορώ να κάνω, όχι ακόμη τουλάχιστον, είναι να κόψω τις μικρές και μεγάλες ιεροτελεστίες που έχουν σχέση με το κάπνισμα (και το άτμισμα, αν θέλετε): Κάνεις διάλειμμα στη δουλειά για τσιγάρο, διαφωνείς έντονα και λες ας κάνουμε ένα τσιγάρο να πέσουν οι τόνοι και συνεχίζουμε, κανονίζεις την διαδρομή από/προς τη δουλεία, τη διασκέδαση, κτλ να περάσεις από περίπτερο για να πάρεις τσιγάρα (υγρό/αντίσταση/whatever στην περίπτωση εδώ). Αναπτύσσεις muscle memory και συνήθειες που περνούν στο υποσυνείδητο. Το σώμα και το μυαλό έχουν "μάθει" ότι ανα Χ ώρα θα πας για τσιγάρο, γιατί είναι συγκεκριμένες κινήσεις που κάνεις, να βάλεις μπουφάν, να βάλεις το χέρι στην τσέπη να πιάσεις το πακέτο ότι υπάρχει εκεί και τον αναπτήρα, ασχέτως αν ο οργανισμός επίσης επιζητά την ουσία της νικοτίνης. Αυτά τα κομμάτια της ιεροτελεστίας δεν ξέρω αν μπορώ να σταματήσω.
    ναι γίνεται. Βέβαια να θυμάσαι οτι η εξάρτησή απο το τσιγάρο δεν εξαλείφεται ποτέ.

πρώην καπνιστής ενός πακέτου καπνού 30 γρ ανά ημέρα ή 2 πακέτων Gauloises ημερησίως, με το ρεκόρ να είναι 50 γρ καπνό σε ένα 24ωρο.

Δεν ατμισα ποτέ, και αποφασισμένος ότι αν ποτέ με διαγνώσουν με κακοήθεια σε προχωρημένο στάδιο θα ξαναξεκινησω αμέσως το κάπνισμα.

Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όλες αυτές οι τελετουργίες έχουν συνδεθεί στον εγκέφαλό σου με την κατανάλωση νικοτίνης. Ένα είδος Pavlov's dog response.
    Δεν έχει να κάνει με muscle memory, παρόλο το common misconception.

Από 3mg/ml σε 0 είναι τεράστιο άλμα. Κάτσε μερικούς μήνες εκεί και μετά δοκίμασε 1 mg/ml.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X Havoc-OS Pie 9.0 2019-09-13 GCam 6.2 by bulkin043

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Εντάξει guys, chill, με πείσατε, θα συνεχίσω να βάζω νικοτίνη στο σύστημα

- - - Updated - - -

(thanks for the tips φυσικά)
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away

Περιοχή
    Αθήνα , Παγκράτι
    Downloads
    144
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    COSMOTE (FTTH)
    Router
    Speedport Plus (FTTH)
    Path Level
    Interleaved
    εγώ κάπνιζα από 16 χρονών έως 44 (28 χρόνια)

από τα 44 έως σήμερα χρησιμοποιώ ΗΤ

ξεκίνησα με 18mg νικοτίνης έπεσα στα 15mg νικοτίνης τώρα είμαι στα 12mg νικοτίνης και δεν νομίζω να το κατεβάσω...
    Με εκτίμηση
    Η.Κ.

Έχεις δίπλα στο σπίτι σου ένα ΚΑΦΑΟ; Χαρτογράφησε το στο FttxGR

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εκανα 20αρα νικοτινη και επεσα στα 0mg αμεσα...

5-6 μερες ημουνα με μια νευρικοτητα...! και εκανα 20+ μλ μηδενικη.......

τωρα κανω 0mg to αγαπημενο μου υγρο της halo το longhorn και βολευτηκα με ενα podακι το vaporesso podstick η αντισταση του κραταει εως και 50μλ

Περιοχή
    Αθήνα , Παγκράτι
    Downloads
    144
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    COSMOTE (FTTH)
    Router
    Speedport Plus (FTTH)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκανα 20αρα νικοτινη και επεσα στα 0mg αμεσα...

5-6 μερες ημουνα με μια νευρικοτητα...! και εκανα 20+ μλ μηδενικη.......

τωρα κανω 0mg to αγαπημενο μου υγρο της halo το longhorn και βολευτηκα με ενα podακι το vaporesso podstick η αντισταση του κραταει εως και 50μλ
    Εγώ θα αγοράσω τον τελευταίο ατμοποιητή zenith pro 5.5 ml και ένα pod αυτές θα είναι οι τελευταίες μου αγορές σε σχέση με το ΗΤ μετά θα παίρνω μόνο αντιστάσεις και υγρά.
    Με εκτίμηση
    Η.Κ.

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα αγοράσω τον τελευταίο ατμοποιητή zenith pro 5.5 ml και ένα pod αυτές θα είναι οι τελευταίες μου αγορές σε σχέση με το ΗΤ μετά θα παίρνω μόνο αντιστάσεις και υγρά.
    πολυ καλος ο zenith pro.....!!!!! τα 5.5ml με βγαζουν ολη την ημερα μεχρι αργα το βραδυ....... οτι καλυτερο πραγματικα...

για pod αν θελεις την γνωμη μου... μιας και εγω κανω καπνικα υγρα και MTL πιο πολυ... το καλυτερο ειναι το vaporesso podstick... πολυ καλη αποδοση και εξαιρετικη γευση η αντιστασης ειναι η κεραμικες και εχουνε μεγαλη διαρκεια ζωης... εως και 50ml... ακομα και με chain vape δεν κεγεται η αντισταση.....! εχω δοκιμασει παρα πολλα pods... στο μοναδικο που κατεληξα ηταν αυτο...!!! ειναι αρκετα μικρο και ομορφο.. και φυσικα εχει σφιχτη mtl τζουρα ετσι οπως πρεπει να ειναι....! θα το λατρεψεις...! ενα θα σου πω... με εκανε να αφησω το mod και να ειμαι καθε μερα μονο με αυτο......! απο 6mg και πανω δινει πολυ καλο χτηπημα σε σχεση με αλλα pod... και μην ξεχασω οτι δεν εχει καθολου leaking.....!!!! και το γεμισμα φοβερο γινεται απο το πανω μερος... ειναι λες και γεμιζεις αεριο τον αναπτηρα σου ενα πραγμα..! σκευτομαι να παω να παρω αλλο 1 να εχω...

https://www.alterego.gr/e-shop/hlekt...-podstick.html

- - - Updated - - -

"Σταματήστε να λέτε ότι είναι ασφαλές"! "Βράζει" η Ελληνική Πνευμονολογική Εταιρεία για το άτμισμα

https://www.newsit.gr/ygeia/vrazei-i...misma/2933522/

Περιοχή
    Αθήνα , Παγκράτι
    Downloads
    144
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    COSMOTE (FTTH)
    Router
    Speedport Plus (FTTH)
    Path Level
    Interleaved
    πολυ καλος ο zenith pro.....!!!!! τα 5.5ml με βγαζουν ολη την ημερα μεχρι αργα το βραδυ....... οτι καλυτερο πραγματικα...

για pod αν θελεις την γνωμη μου... μιας και εγω κανω καπνικα υγρα και MTL πιο πολυ... το καλυτερο ειναι το vaporesso podstick... πολυ καλη αποδοση και εξαιρετικη γευση η αντιστασης ειναι η κεραμικες και εχουνε μεγαλη διαρκεια ζωης... εως και 50ml... ακομα και με chain vape δεν κεγεται η αντισταση.....! εχω δοκιμασει παρα πολλα pods... στο μοναδικο που κατεληξα ηταν αυτο...!!! ειναι αρκετα μικρο και ομορφο.. και φυσικα εχει σφιχτη mtl τζουρα ετσι οπως πρεπει να ειναι....! θα το λατρεψεις...! ενα θα σου πω... με εκανε να αφησω το mod και να ειμαι καθε μερα μονο με αυτο......! απο 6mg και πανω δινει πολυ καλο χτηπημα σε σχεση με αλλα pod... και μην ξεχασω οτι δεν εχει καθολου leaking.....!!!! και το γεμισμα φοβερο γινεται απο το πανω μερος... ειναι λες και γεμιζεις αεριο τον αναπτηρα σου ενα πραγμα..! σκευτομαι να παω να παρω αλλο 1 να εχω...

https://www.alterego.gr/e-shop/hlekt...-podstick.html

- - - Updated - - -

"Σταματήστε να λέτε ότι είναι ασφαλές"! "Βράζει" η Ελληνική Πνευμονολογική Εταιρεία για το άτμισμα

https://www.newsit.gr/ygeia/vrazei-i...misma/2933522/
    αναμένω τον καινούργιο zenith pro 5.5ml για αγορά

όσο για το pod έχω βρει στο γνωστό μαγαζί κοντά μου (νικηφορίδη) μοιάζει με το IQOS
    Με εκτίμηση
    Η.Κ.

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αναμένω τον καινούργιο zenith pro 5.5ml για αγορά

όσο για το pod έχω βρει στο γνωστό μαγαζί κοντά μου (νικηφορίδη) μοιάζει με το IQOS
    το sikary Spod λες?

η το kubi?

γιατι αν ειναι το kubi δεν ειναι καθολου καλο.....

Περιοχή
    Αθήνα , Παγκράτι
    Downloads
    144
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    COSMOTE (FTTH)
    Router
    Speedport Plus (FTTH)
    Path Level
    Interleaved
    το sikary Spod λες?

η το kubi?

γιατι αν ειναι το kubi δεν ειναι καθολου καλο.....
    sikary spod (το πήρα για την μάνα και την κοπέλα μου ήδη) και θα το πάρω και για μένα (ως βοηθητικό)
    Με εκτίμηση
    Η.Κ.

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    sikary spod (το πήρα για την μάνα και την κοπέλα μου ήδη) και θα το πάρω και για μένα (ως βοηθητικό)
    ναι ειναι πολυ καλο...!! το εχω μαζι με το powerbank...

απλα η αντιστασης του δεν κρατανε και πολυ.......

ασε που συνεχεια μπουκωνει... εχω παρει 3 spod αφου χαλανε σχετικα γρηγορα...... γιαυτο πουλανε και extra μπαταριες στα 15.90........

Περιοχή
    Αθήνα , Παγκράτι
    Downloads
    144
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    COSMOTE (FTTH)
    Router
    Speedport Plus (FTTH)
    Path Level
    Interleaved
    ναι ειναι πολυ καλο...!! το εχω μαζι με το powerbank...

απλα η αντιστασης του δεν κρατανε και πολυ.......

ασε που συνεχεια μπουκωνει... εχω παρει 3 spod αφου χαλανε σχετικα γρηγορα...... γιαυτο πουλανε και extra μπαταριες στα 15.90........
    κανένα πρόβλημα στα δύο που έχω πάρει ήδη
    Με εκτίμηση
    Η.Κ.

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    κανένα πρόβλημα στα δύο που έχω πάρει ήδη
    πια αντισταση εχεις πανω? την κεραμικη?

επισης ποιο εχεις παρει? το Spod mini η αυτο μαζι με το powerbank?

Σελ. 224 από 225 ΠρώτηΠρώτη ... 204214219222223224225 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 15:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 14:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 04:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 20:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 09:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα