Σελ. 228 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 208218223226227228229230233 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.406-3.420 από 3539
  1. #3406
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Θα γκουγκλαρω λίγο να ξεστραβωθώ και θα επανέλθω. Δεν είναι ότι έχω να πάω για καφέ ξερωγω, χρόνο έχω, θα το ψάξω λίγο και θα επανέλθω (δεν ήταν απειλή αυτό ) αν χρειαστεί.

    Σας είμαι υπόχρεος παιδιά και συγγνώμη για την ζαλούρα.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  2. #3407
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Απλά να πας να πάρεις καμια σύριγγα των 20ml απο το φαρμακείο για να το φτιάξεις...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  3. #3408
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα γκουγκλαρω λίγο να ξεστραβωθώ και θα επανέλθω. Δεν είναι ότι έχω να πάω για καφέ ξερωγω, χρόνο έχω, θα το ψάξω λίγο και θα επανέλθω (δεν ήταν απειλή αυτό ) αν χρειαστεί.

    Σας είμαι υπόχρεος παιδιά και συγγνώμη για την ζαλούρα.
    Δεν ειναι τιποτα ρε συ. Μια φορα να το κανεις και να μπεις στο πνευμα, τελος.
    No Justice - No Peace

  4. #3409
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στους...ατμιτζήδες ( )που πήγαινα μέχρι τώρα, έπαιρνα αυτο, ζήταγα 3αρα νικοτίνη και δεν είχα ασχοληθεί περαιτέρω. Είδα ότι βάζουν γλυκερίνη (της Atmos Lab, συγκεκριμένα), και νικοτίνη (booster?) από ένα μικρο μπουκαλάκι. Μου κάνει στη γεύση και δεν έχω ασχοληθεί ούτε δευτερόλεπτο παραπάνω.
    Σορυ αν σας πρήζω ή/και δεν δίνω όλες τις πληροφορίες - ουσιαστικά δεν τις εχω.
    Είμαι - σχεδόν - βέβαιος ότι τα προϊόντα στο παρακάτω screenshot είναι αυτά που χρησιμοποιούν και εκείνοι (επαναλαμβάνω, από αυτά που είδα στην πράξη, δεν έχω ιδία άποψη...)

    Συνημμένο Αρχείο 213326
    Με <€4 παίρνεις 1kg(793ml) γλυκερίνη από το φαρμακείο, ελληνικής προέλευσης και πιστοποιημένη, πιθανότατα πιο καθαρή από αυτήν της AtmosLab.
    Μην είσαι κορόιδο.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  5. #3410
    Εγγραφή
    28-05-2012
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι και αν μπορείτε έστω χονδρικά κατά κάποιο τρόπο να μου απαντήσετε. Εγώ κάνω ένα πακέτο τσιγάρα marlboro την ημέρα αν το γυρίσω στο ατμισμα με πόση νικοτίνη πρέπει να πάρω υγρό και πόσα ml θα χρειάζομαι το μήνα το ρωτάω αυτά για να δω κατά πόσο συμφέρει, ξέρω πως συμφέρει αλλά θέλω να δω πόσο;

  6. #3411
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bokie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι και αν μπορείτε έστω χονδρικά κατά κάποιο τρόπο να μου απαντήσετε. Εγώ κάνω ένα πακέτο τσιγάρα marlboro την ημέρα αν το γυρίσω στο ατμισμα με πόση νικοτίνη πρέπει να πάρω υγρό και πόσα ml θα χρειάζομαι το μήνα το ρωτάω αυτά για να δω κατά πόσο συμφέρει, ξέρω πως συμφέρει αλλά θέλω να δω πόσο;
    Θα σου πω εγω, που στο άτμισμα είμαι πρωτάρα, αλλά κάπνιζα σχεδόν 30 χρόνια. Από πέρισυ τον Απρίλιο έχω καπνίσει 2 1/2 τσιγάρα, ενώ κάπνιζα περίπου 2 πακέτα.

    Ξεκίνησα με μαξ νικοτίνη (18) και σταδιακά το κατέβασα στα 3. Όσο για την κατανάλωση, είναι δύσκολο να σου πει κάποιος εκ των προτέρων. Εγω πχ, παρόλο που ήμουν δυνατό φουγάρο, ατμίζω περίπου 60ml το μήνα (δυστυχώς, τώρα με την κλεισούρα το έχω αυξήσει, αλλά νομίζω όλοι μας το ίδιο κάνουμε...). Ακούω πάντως άλλους να μιλάνε για τρελές καταναλώσεις, μπορεί και πάνω από 10ml την ημέρα. Έχουν πιπίλα τον ατμοποιητή

    Η δική μου συμβουλή, καθαρά και μόνο από προσωπική εμπειρία, είναι ξεκίνα το με κάτι φθηνό (συσκευή, ατμοποιητή), γιατί μπορεί να μη σου κάτσει καλά. Μπορεί βρε αδερφάκι μου να σπαστείς πχ που πρέπει να έχεις στο μυαλό σου μπαταρίες, φορτίσματα, υγρά. Μπορεί να μη σου κάνει η φάση (δύσκολο, μιας και υπάρχουν άπειρες+1 γεύσεις).

    Πολύ πολύ χοντρικά, πάλι απο προσωπική εμεπιρία, από τα ~150+€ που έδινα για τσιγάρο, είμαι κάτω από τα 30€, χωρίς να νοιώθω στέρηση, ή να αναγκάζω τον εαυτό μου να κάνει μικρή χρήση. Βέβαια, να ξαναπώ ότι εγω δεν το έχω πιπίλα. Κάποιος από τα παιδιά εδώ θα σου πουν πιο συγκεκριμένα, μιας και νομίζω είμαι εξαιρεση στην κατανάλωση που κάνω.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  7. #3412
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bokie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι και αν μπορείτε έστω χονδρικά κατά κάποιο τρόπο να μου απαντήσετε. Εγώ κάνω ένα πακέτο τσιγάρα marlboro την ημέρα αν το γυρίσω στο ατμισμα με πόση νικοτίνη πρέπει να πάρω υγρό και πόσα ml θα χρειάζομαι το μήνα το ρωτάω αυτά για να δω κατά πόσο συμφέρει, ξέρω πως συμφέρει αλλά θέλω να δω πόσο;
    Προσωπικά, στην αρχή, το είχα πι-πι-λα (έκανα 25g καπνό/ημέρα)...10+ ml υγρά. Πολλλλύ αργότερα ήρθαν οι μέρες που έπεφτα στα 3-4-5ml.
    Πολλύ γενικά ίσως με κάτι παραπάνω απο 100 ευρώ μπορείς να αγοράσεις ατμοποιητή+ μπαταριοθήκη για 18650 μπαταρίες + φορτιστή + 2-3-4 μπαταρίες .

    Πάντως αυτές τις δοκιμές, έντασης νικοτίνης + γεύσεων + hardware + να κρατάς κάτι που να είναι και οπτικά ΟΚ με το γούστο σου/πως θα νοιώσεις κάποιον πιθανό συνδιασμό hardware στο χέρι σου, δεν είναι για αυτές τις μέρες, θέλει αγάπη το ψάξιμο όπως σου γράφει και ο chinga.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hemlock : 10-04-20 στις 10:52.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  8. #3413
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bokie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι και αν μπορείτε έστω χονδρικά κατά κάποιο τρόπο να μου απαντήσετε. Εγώ κάνω ένα πακέτο τσιγάρα marlboro την ημέρα αν το γυρίσω στο ατμισμα με πόση νικοτίνη πρέπει να πάρω υγρό και πόσα ml θα χρειάζομαι το μήνα το ρωτάω αυτά για να δω κατά πόσο συμφέρει, ξέρω πως συμφέρει αλλά θέλω να δω πόσο;
    Εγω θα σου ελεγα να ξεκινησεις με 12αρα νικοτινη, αλλα αυτο το βλεπεις και στην πορεια. Εξαρταται και απο το υγρο.

    Οσο για το κοστος εχουμε και λεμε:

    1) Oι αντιστασεις κοστιζουν γυρω στα 3 ευρω η μια. Αν υποθεσουμε οτι κρατας 5 μερες την καθε μια, θες 6 αντιστασεις τον μηνα, αρα 18 ευρω. Αν μετα απο καιρο θελησεις να τις φτιαχνεις μονος σου με συρμα και βαμβακι, πηγαινοντας σε επισκευασιμους ατμοποιητες, αυτο το κοστος σχεδον μηδενιζεται. Δεν μας απασχολει ομως προς το παρον.

    2) Τα αρωματα για να φτιαξεις υγρα 60ml εχουν ενα μεσο κοστος 13 ευρω. Το καθε μπουκαλακι με 10 ml νικοτινης εχει γυρω στα 4 ευρω. Οποτε, οπως καταλαβαινεις, το κοστος του υγρου εξαρταται κυριως απο την νικοτινη που θα βαλεις. Με 12 αρα θες περιπου 3.5 μπουκαλακι νικοτινης, δηλαδη 14 ευρω. Αρα το συνολικο σου κοστος για το υγρο ειναι γυρω στα 27 ευρω. To κοστος VG-PG ειναι αμελητεο, οποτε δεν το βαζω.

    Αν υποθεσουμε οτι κανεις 60 ml τον μηνα (βεβαια δεν νομιζω να κανεις τοσα, αλλα παραπανω) προσθετοντας και τις αντιστασεις εχει ενα κοστος περιπου 50 ευρω. Ολα αυτα που σου λεω βεβαια ειναι ενας μεσος ορος. Το πραγματικο κοστος εξαρταται κυριως απο την καταναλωση που κανεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 10-04-20 στις 14:18.
    No Justice - No Peace

  9. #3414
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Αλήθεια, αν χρησιμοποιείς επισκευάσιμο, κάθε πότε θέλει αλλαγή η αντίσταση και πότε το βαμβάκι; Χοντρικά, αν βοηθάει ας πούμε με κατανάλωση 4-5ml την ημέρα.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  10. #3415
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια, αν χρησιμοποιείς επισκευάσιμο, κάθε πότε θέλει αλλαγή η αντίσταση και πότε το βαμβάκι; Χοντρικά, αν βοηθάει ας πούμε με κατανάλωση 4-5ml την ημέρα.
    Οταν αλλάζει η γεύση
    Αρχίζει δηλαδή και βγάζει καμένο κλπ

  11. #3416
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια, αν χρησιμοποιείς επισκευάσιμο, κάθε πότε θέλει αλλαγή η αντίσταση και πότε το βαμβάκι; Χοντρικά, αν βοηθάει ας πούμε με κατανάλωση 4-5ml την ημέρα.
    Aυτο που ειπε ο sdikr.

    Το ποτε θα γινει αυτο εξαρταται πολυ απο το ποσο "καθαρο" ειναι το υγρο. Εχω τυχει σε υγρα που σε 10 ml ηθελες αλλαγη αντιστασης/βαμβακιου. Εχω τυχει σε αλλα που κρατανε πανω απο 40ml. Επισης εξαρταται και η αντισταση (αν μιλαμε για ετοιμη).
    No Justice - No Peace

  12. #3417
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Βαριέμαι μετά βδελυγμίας το DIY, και μόνο στη σκέψη ξενερώνω

    Αλλά ας όψεται η κλεισούρα, κάτι πρέπει να κάνω να περνάει η ώρα. Κιθάρα δε μπορώ να παίξω, θα πρέπει να μένω σε αντίσκηνο. Gaming θα έχω μουρμούρα πάλι σκοτώνεις ρε. (τι ωραία να είσαι εργένης )

    Απο το λίγο που το έψαξα, δεν είναι μια διαδικασία χωρίς χρονικό κόστος. Αν, ας πούμε, θέλεις 10-15 λεπτά για την αλλαγή (προετοιμασίες, σύρματα, βαμβάκια, καθαρισμοί, κτλ) και χρειάζεται να το κάνεις κάθε 2 ημέρες ξερωγω, να το βράσω. Θα μου πει κάποιος, 10 λεπτά πολλά δεν είναι ρε παλτό και δεν θα έχει αδίκο, αλλά ο τεμπέλης μέσα μου μάχεται με την βαρεμάρα τη κλεισούρας.

    (επίσης από ψάξιμο που έκανα, το κόστος είναι αμελητέο, σε σχέση με έτοιμες αντιστάσεις, έτσι δεν είναι; )

    Απλά ένα μπούσουλα.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  13. #3418
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαριέμαι μετά βδελυγμίας το DIY, και μόνο στη σκέψη ξενερώνω

    Αλλά ας όψεται η κλεισούρα, κάτι πρέπει να κάνω να περνάει η ώρα. Κιθάρα δε μπορώ να παίξω, θα πρέπει να μένω σε αντίσκηνο. Gaming θα έχω μουρμούρα πάλι σκοτώνεις ρε. (τι ωραία να είσαι εργένης )

    Απο το λίγο που το έψαξα, δεν είναι μια διαδικασία χωρίς χρονικό κόστος. Αν, ας πούμε, θέλεις 10-15 λεπτά για την αλλαγή (προετοιμασίες, σύρματα, βαμβάκια, καθαρισμοί, κτλ) και χρειάζεται να το κάνεις κάθε 2 ημέρες ξερωγω, να το βράσω. Θα μου πει κάποιος, 10 λεπτά πολλά δεν είναι ρε παλτό και δεν θα έχει αδίκο, αλλά ο τεμπέλης μέσα μου μάχεται με την βαρεμάρα τη κλεισούρας.

    (επίσης από ψάξιμο που έκανα, το κόστος είναι αμελητέο, σε σχέση με έτοιμες αντιστάσεις, έτσι δεν είναι; )

    Απλά ένα μπούσουλα.
    Μέσα σε 15min σου έχω λύσει,πλύνει και ξανασυναρμολογήσει κάθε παρτ του ατμοποιητή...2 λεπτά υπόθεση είναι η αλλαγή της αντίστασης/βαμβακιού και αυτός ο χρόνος τις πρώτες φορές.

    Πέρα απο την πλάκα, υπάρχουν επισκευάσιμοι με 5-6- παρτς (βάση, γυαλάκι, 2 βίδες για την αντίσταση, τοπ καπ + 2 orings) υπάρχουν και άλλοι με 30+ κομμάτια σαν την αγαπημένη Ithaka που είχα.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  14. #3419
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    3.901
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Με τα χρόνια έχω πάνω από 20-25 επισκευάσιμους ατμοποιητές. Θελετε από υπερβολή? από τις συμβουλές των άλλων ότι ο τάδε βγάζει σουπερ γευση? ή γιατί με την λογική ότι έχω γλυτωσει σε σχεση με το τσιγάρο εκατοντάδες ευρώ μπορώ να κάνω ένα έξοδο παραπάνω?, δεν έχει σημασία...
    Αλλοι απλοί, άλλοι συνθετοι... στο τέλος βγηκε ο τεμπέλης μέσα μου και έμεινα με έναν Doggy Style.... απλός, μικρός, εύκολος.... μπορεί να "μη βγάζει όλες τι νότες" του "πολυδιάστατου" υγρού μου, αλλά τελικά αυτός είναι.....

  15. #3420
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τα χρόνια έχω πάνω από 20-25 επισκευάσιμους ατμοποιητές. Θελετε από υπερβολή? από τις συμβουλές των άλλων ότι ο τάδε βγάζει σουπερ γευση? ή γιατί με την λογική ότι έχω γλυτωσει σε σχεση με το τσιγάρο εκατοντάδες ευρώ μπορώ να κάνω ένα έξοδο παραπάνω?, δεν έχει σημασία...

    Δεν χρειάζεται να νιώθεις κανενός είδους ενοχές. Αρκετοί κάναμε το ηλεκτρονικό τσιγάρο χόμπι, με αποτέλεσμα να ξοδέψουμε τρελά ποσά. Τα πλέον πανάκριβα είδη ατμίσματος είναι τα μοντάκια από σταθεροποιημένο ξύλο. Στις φωτογραφίες μπορείς να δεις την βιτρίνα που έχω φτιάξει στο γραφείο μου. Τα τέσσερα μοντάκια της βιτρίνας κόστισαν πάνω από 1300 ευρώ συνολικά, ενώ δεν τα χρησιμοποιώ ποτέ για να μην φθαρούν από τη χρήση!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Display_case_1.jpg 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  836,4 KB 
ID: 214143

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Display_case_2.jpg 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  825,0 KB 
ID: 214144

    Για καθημερινή χρήση χρησιμοποιώ καμιά δεκαριά άλλα μοντάκια, ανάμεσά τους τρία τριμπάτερα DNA της Evolv, ένα DNA200, ένα DNA250, και ένα DNA250C. Οι ατμοποιητές που έχω αγοράσει στα έξι χρόνια που ατμίζω είναι άπειροι, έχω χάσει πλέον το μέτρημα με αυτούς που έχω πουλήσει αλλά και έχω χαρίσει σε φίλους. Είμαι καθαρά στο πνευμονικό άτμισμα τα τελευταία χρόνια, έφτασα να ατμίζω ακόμα και στα 120-130W (!!!), ενώ πρέπει να υπήρξαν μέρες που έφτασα να ατμίζω 20ml την ημέρα στα 6-7mg νικοτίνη!

    Τα τελευταία 2-3 χρόνια έχω ηρεμήσει κάπως, ατμίζω ανάμεσα στα 40 έως 80W και ένα μέσο όρο από 10 έως 12ml την ημέρα, εννοείται βέβαια σε υγρά που φτιάχνω αποκλειστικά μόνος μου, με ένα μέσο όρο κόστους το πολύ 30 ευρώ το μήνα...

Σελ. 228 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 208218223226227228229230233 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας