Σελ. 235 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 215225230233234235236 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.511-3.525 από 3539
  1. #3511
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Κι εσυ δικιο εχεις, συγγνωμη
    αλλά καθε που βλεπω αυτο το θεμα, μετα βιας κρατιεμαι να μην γραψω κατι τις κοντρα!
    Μιλαω εγω μια απολυτα εξαρτημενη απο την σοκολατα... chocoholic!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  2. #3512
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποτελεσματικη μεθοδος οριστικου κοψιματος του καπνισματος ΧΩΡΙΣ ατμισμα ΧΩΡΙΣ τσιροτα κοκ δεν υφισταται;
    Aποδεδειγμένα, οχι δεν υφίσταται. Τουλαχιστον εγώ δεν ξερω ουτε μια περιπτωση που θα πεις πετάω το πακέτο και τέλος. Και τα τσιρότα και οι τσίχλες κλπ δεν ειναι αποτελεσματική μέθοδος διακοπής του καπνίσματος.

  3. #3513
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wesker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aποδεδειγμένα, οχι δεν υφίσταται. Τουλαχιστον εγώ δεν ξερω ουτε μια περιπτωση που θα πεις πετάω το πακέτο και τέλος. Και τα τσιρότα και οι τσίχλες κλπ δεν ειναι αποτελεσματική μέθοδος διακοπής του καπνίσματος.
    Το κόψιμο μαχαίρι χωρίς βοήθεια είναι δύσκολο. Προσωπικά το έκοψα μαχαίρι μετά από 4 τουλάχιστον αποτυχημένες προσπάθειες και έχοντας ως κίνητρο να μην μυρίζω άσχημα στο νεογέννητο

    Από εκεί και πέρα υπάρχουν ιατρεία διακοπής καπνίσματος και μπορούν πραγματικά να βοηθήσουν αν κάποιος θέλει και δεν ξέρει πώς.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  4. #3514
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Μια ακομη επικινδυνη για την υγεια εξαρτηση. Προς το παρον νομιμο το καπνισμα και πολυ δυσκολο να το κοψει τελειως και οριστικα καποιος, ΙΔΙΩΣ χωρις εξωθεν βοηθεια απο ειδικο!
    Εχω φιλους -ες, καθε ηλικιας που το σταματησαν για πολλα χρονια και στο πρωτο μεγαλο ζορι το ξαναρχισαν, μερικοι πιο εντονα απο πριν.
    Ο γιος ποτέ δεν το ξεκινησε, η κορη για κατι χρονακια, ξανακυλαει για μερικους μηνες ενιοτε αλλά το ξανακοβει γρηγορα!

    ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ και να προσεχετε...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  5. #3515
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κόψιμο μαχαίρι χωρίς βοήθεια είναι δύσκολο. Προσωπικά το έκοψα μαχαίρι μετά από 4 τουλάχιστον αποτυχημένες προσπάθειες και έχοντας ως κίνητρο να μην μυρίζω άσχημα στο νεογέννητο

    Από εκεί και πέρα υπάρχουν ιατρεία διακοπής καπνίσματος και μπορούν πραγματικά να βοηθήσουν αν κάποιος θέλει και δεν ξέρει πώς.
    Δεν τα εχω καθόλου σε εκτίμηση τα ιατρεία διακοπής καπνίσματος. Και πολλοί γιατροι με τους οποίους εχω μιλήσει. Αντι για καπνο και νικοτίνη σε γεμίζουν χαπια αποκατάστασης νικοτίνης. Ευχαριστώ δε θα παρω.

  6. #3516
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wesker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τα εχω καθόλου σε εκτίμηση τα ιατρεία διακοπής καπνίσματος. Και πολλοί γιατροι με τους οποίους εχω μιλήσει. Αντι για καπνο και νικοτίνη σε γεμίζουν χαπια αποκατάστασης νικοτίνης. Ευχαριστώ δε θα παρω.
    Η εικόνα που έχεις είναι ανακριβής.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  7. #3517
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εικόνα που έχεις είναι ανακριβής.
    Θα μπορουσε, αν ειναι ανακριβή τα λόγια των γιατρών που έχω μιλήσει.

  8. #3518
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.015
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από εκεί και πέρα υπάρχουν ιατρεία διακοπής καπνίσματος και μπορούν πραγματικά να βοηθήσουν αν κάποιος θέλει και δεν ξέρει πώς.


    Τα ιατρεία διακοπής καπνίσματος είναι σκέτο ανέκδοτο, όταν μιλάμε για ανθρώπους που καπνίζουν δεκαετίες, άρα είναι πλήρως εξαρτημένοι από την νικοτίνη. Το ποσοστό επιτυχίας τους με τις τσίχλες και τα τσιρότα νικοτίνης είναι απλά γελοίο. Και ακόμα και αυτοί οι ελάχιστοι που θα τα καταφέρουν μέσω αυτών των ιατρείων, στην πρώτη κατάσταση έντονου άγχους που θα αντιμετωπίσουν, θα ξεκινήσουν ξανά το κάπνισμα...

  9. #3519
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ιατρεία διακοπής καπνίσματος είναι σκέτο ανέκδοτο, όταν μιλάμε για ανθρώπους που καπνίζουν δεκαετίες, άρα είναι πλήρως εξαρτημένοι από την νικοτίνη. Το ποσοστό επιτυχίας τους με τις τσίχλες και τα τσιρότα νικοτίνης είναι απλά γελοίο. Και ακόμα και αυτοί οι ελάχιστοι που θα τα καταφέρουν μέσω αυτών των ιατρείων, στην πρώτη κατάσταση έντονου άγχους που θα αντιμετωπίσουν, θα ξεκινήσουν ξανά το κάπνισμα...
    Εννοείται οτι κατα κανόνα εχουν πολύ μικρά ποσοστά επιτυχίας, κυρίως σε νέους καπνιστές, και οχι σε χρόνια καπνιστές, και καπνιστές που θελουν 3 πακετα την ημέρα. Χώρια που τα φάρμακα που χορηγούν είναι πανάκριβα. Οτι και να λεμε ο μονος αποδεδειγμένα τροπος διακοπής του καπνισματος ειναι το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Τελος.

  10. #3520
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Απο τα λιγα που εχω διαβασει - μαθει απο ειδικους και "φουγαρα", στο καπνισμα η εξαρτηση δεν ειναι μονον ψυχολογικη, ειναι και σωματικη, κατιτις λειπει, αποτελει προεκταση του χεριου το τσιγαρο. Εξ΄ου εν μερει και η επιτυχια του ηλεκτρονικου - ατμισματος...
    https://www.onmed.gr/ygeia/story/379...ta-neas-genias
    Τα ιατρεια δεν αποτελουν πανακεια, ιδιως για μανιακους - χρονιους ασθενεις, που στο πρωτο μεγαλο ζορι ξανακυλανε!
    Ο πατερας μου τον περασμενο αιωνα, που δεν υπηρχαν τσιχλες, αυτοκολλητα, ηλεκτρονικα, στην αρχη το γυρισε σε ξυλινη πιπα (σαν του.. Χαντοκ) και μετα επειδη μουδιαζε το σαγονι του, την πεταξε και σταματησε τελειως!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  11. #3521
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο τα λιγα που εχω διαβασει - μαθει απο ειδικους και "φουγαρα", στο καπνισμα η εξαρτηση δεν ειναι μονον ψυχολογικη, ειναι και σωματικη, κατιτις λειπει, αποτελει προεκταση του χεριου το τσιγαρο. Εξ΄ου εν μερει και η επιτυχια του ηλεκτρονικου - ατμισματος...
    https://www.onmed.gr/ygeia/story/379...ta-neas-genias
    Τα ιατρεια δεν αποτελουν πανακεια, ιδιως για μανιακους - χρονιους ασθενεις, που στο πρωτο μεγαλο ζορι ξανακυλανε!
    Ο πατερας μου τον περασμενο αιωνα, που δεν υπηρχαν τσιχλες, αυτοκολλητα, ηλεκτρονικα, στην αρχη το γυρισε σε ξυλινη πιπα (σαν του.. Χαντοκ) και μετα επειδη μουδιαζε το σαγονι του, την πεταξε και σταματησε τελειως!
    Σωματική εξάρτηση είναι η νικοτίνη, που τα υγρά αναπλήρωσης εχουν σε οτι ποσότητα θέλεις και σε καλύπτει. Οπότε αυτή δεν σου λειπει σε σχέση με ενα κανονικό τσιγάρο. Σου λειπουν ολα τα προϊοντα της καυσης του τσιγάρου και γι'άυτο ειναι πιο υγεινό σε σχεση με το παραδοσιακό τσιγάρο. Τα ιατρεία διακοπής καπνίσματος είναι να ειχαμε να λέγαμε, και αυτό το εχει παραδεχτεί γνωστός μου πνευμονολόγος που συνεργαζόταν με τετοιο ιατρείο. Εναν καπνιστή που κανει 2-3-4-5 τσιγάρα την μέρα θα τον καλύψουν και οι τσιχλες νικοτίνης, και τα επιθέματα και οι σταχτες του τελευταίου κινέζου αυτοκράτορα. Εναν βαρύ καπνιστή (όπως εμενα που εκανα 1,5 πακέτο καπνό την μέρα) ούτε για αστείο.
    Και παραδέχομαι την επιτυχία του ηλεκτρονικού τσιγάρου εγώ, που πριν το ξεκινήσω το κορόιδευα.

  12. #3522
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wesker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τα εχω καθόλου σε εκτίμηση τα ιατρεία διακοπής καπνίσματος. Και πολλοί γιατροι με τους οποίους εχω μιλήσει. Αντι για καπνο και νικοτίνη σε γεμίζουν χαπια αποκατάστασης νικοτίνης. Ευχαριστώ δε θα παρω.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wesker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωματική εξάρτηση είναι η νικοτίνη, που τα υγρά αναπλήρωσης εχουν σε οτι ποσότητα θέλεις και σε καλύπτει. Οπότε αυτή δεν σου λειπει σε σχέση με ενα κανονικό τσιγάρο. Σου λειπουν ολα τα προϊοντα της καυσης του τσιγάρου και γι'άυτο ειναι πιο υγεινό σε σχεση με το παραδοσιακό τσιγάρο. Τα ιατρεία διακοπής καπνίσματος είναι να ειχαμε να λέγαμε, και αυτό το εχει παραδεχτεί γνωστός μου πνευμονολόγος που συνεργαζόταν με τετοιο ιατρείο. Εναν καπνιστή που κανει 2-3-4-5 τσιγάρα την μέρα θα τον καλύψουν και οι τσιχλες νικοτίνης, και τα επιθέματα και οι σταχτες του τελευταίου κινέζου αυτοκράτορα. Εναν βαρύ καπνιστή (όπως εμενα που εκανα 1,5 πακέτο καπνό την μέρα) ούτε για αστείο.
    Και παραδέχομαι την επιτυχία του ηλεκτρονικού τσιγάρου εγώ, που πριν το ξεκινήσω το κορόιδευα.
    Συμφωνώ ότι το άτμισμα έχει αποδειχθεί το πιο αποτελεσματικό βοήθημα για τη διακοπή του καπνίσματος, αλλά έχεις μείνει λίγο πίσω.

    Το φάρμακο 1ης γραμμής για τη διακοπή του καπνίσματος είναι η Βαρενικλίνη (aka Chantix/Champix), η οποία επειδή λειτουργεί σαν μερικός αγωνιστής της νικοτίνης εμποδίζει την δέσμευση της νικοτίνης στους νικοτινικούς υποδοχείς, με αποτέλεσμα ο χρήστης ακόμα και αν καπνίσει να μην νιώθει την επίδραση της νικοτίνης, οπότε θεωρητικά σπάει η σωματική εξάρτηση από την πρώτη μέρα αγωγής.

    Δυστυχώς τα ποσοστά επιτυχίας (20-35%) είναι ακόμα χαμηλότερα από αυτά του ατμίσματος (50-70%), αλλά τουλάχιστον είναι υψηλότερα από τα υποκατάστατα νικοτίνης (4-8%) και το κόψιμο χωρίς βοήθεια (3-6%).

    Να προσθέσω ότι η ψυχοθεραπεία σε μορφή cognitive behavioral therapy (CBT), ακόμα και αν είναι αυτοχορηγούμενη, βοηθάει πάρα πολύ οποιαδήποτε μέθοδο διακοπής αυξάνοντας τις πιθανότητες επιτυχημένης διακοπής έως και 0,5x.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Erebos : 27-06-21 στις 19:45.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  13. #3523
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ ότι το άτμισμα έχει αποδειχθεί το πιο αποτελεσματικό βοήθημα για τη διακοπή του καπνίσματος, αλλά έχεις μείνει λίγο πίσω.

    Το φάρμακο 1ης γραμμής για τη διακοπή του καπνίσματος είναι η Βαρενικλίνη (aka Chantix/Champix), η οποία επειδή λειτουργεί σαν μερικός αγωνιστής της νικοτίνης εμποδίζει την δέσμευση της νικοτίνης στους νικοτινικούς υποδοχείς, με αποτέλεσμα ο χρήστης ακόμα και αν καπνίσει να μην νιώθει την επίδραση της νικοτίνης, οπότε θεωρητικά σπάει η σωματική εξάρτηση από την πρώτη μέρα αγωγής.

    Δυστυχώς τα ποσοστά επιτυχίας (20-35%) είναι ακόμα χαμηλότερα από αυτά του ατμίσματος (50-70%), αλλά τουλάχιστον είναι υψηλότερα από τα υποκατάστατα νικοτίνης (4-8%) και το κόψιμο χωρίς βοήθεια (3-6%).

    Να προσθέσω ότι η ψυχοθεραπεία σε μορφή cognitive behavioral therapy (CBT), ακόμα και αν είναι αυτοχορηγούμενη, βοηθάει πάρα πολύ οποιαδήποτε μέθοδο διακοπής αυξάνοντας τις πιθανότητες επιτυχημένης διακοπής έως και 0,5x.
    Ξέρω για την βαρενικλίνη πολύ καλά. Αλλά δεν θα γεμίσω τον οργανισμό μου με φάρμακα, τα οποία εχουν παρενέργειες όπως όλα αλλωστε τα φάρμακα (και εχουν γραφτεί πολλές παρενέργειες ειδικά για το Chantix) για να κόψω το κάπνισμα. Οποιος θελει να το κανει, με γειά του με χαρά του. Εγώ δεν θα πάρω.

  14. #3524
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wesker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρω για την βαρενικλίνη πολύ καλά. Αλλά δεν θα γεμίσω τον οργανισμό μου με φάρμακα, τα οποία εχουν παρενέργειες όπως όλα αλλωστε τα φάρμακα (και εχουν γραφτεί πολλές παρενέργειες ειδικά για το Chantix) για να κόψω το κάπνισμα. Οποιος θελει να το κανει, με γειά του με χαρά του. Εγώ δεν θα πάρω.
    Ξαναλέω ότι φαίνεται πως είσαι παραπληροφορημένος και προκατειλημμένος. Αυτό που έχει σημασία με τις παρενέργειες δεν είναι το πλήθος, αλλά η σοβαρότητα ΚΑΙ η συχνότητα.
    Και από τις μελέτες που έχουν γίνει, δεν φαίνεται να έχει κάτι που να εμπνέει τέτοια ανησυχία.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Varenicline#Side_effects

    Στην τελική, εσύ κάνε ό,τι θες, οι ανέκδοτες ιστορίες σου δεν έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα από τις ιατρικές μελέτες.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  15. #3525
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Οπου δεν θελει να ζυμωσει, 40 μερες κοσκινιζει... Κοινος παρονομαστης η ανασφαλεια, ο φοβος απεναντι στο καινουργιο, το διαφορετικο, την αλλαγη στις καθημερινες μας συνηθειες
    Οταν το βαρος πεφτει στις παρενεργειες των θεραπειων μια ειναι η αιτια, προτιμουν να δια-κινδυνεψουν απο τις αποδεδειγμενες παρενεργειες του καπνισματος... ειναι μια καποια λυση απεναντι σε άλλα πιο σοβαρα προβληματα τους. Εδω μεσα καποιο αμφισβητουσαν ακομη και τις μακροχρονιες επιπτωσεις στην υγεια, λες και η διεθνης επιστημονικη κοινοτητα απο κοινου με τις κυβερνησεις συνωμοτησε εναντια στην... ελευθερια τους!
    ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

Σελ. 235 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 215225230233234235236 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας