Σελ. 212 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 192202207210211212213214217222232 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.166-3.180 από 3539
  1. #3166
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν συνιστάται η φόρτιση μπαταριών 18650 εντός συσκευής, ειδικά όταν μιλάς για ταχεία φόρτιση.
    Έχεις μετρήσει ρεύματα? Υπάρχουν συσκευές που τερματίζουν τις μπαταρίες πάνω από τα 4.2V.
    Και διαβάζω ότι δεν χωράει ούτε καν 24mm ατμοποιητές, μόνο 22mm. Good luck with that.
    Αυτό μου το έχουν πει από μαγαζί και αγόρασα φορτιστή

    Άλλωστε ο Geek Vape Aegis 100 Watt δεν φορτίζει μέσω USB.

  2. #3167
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο τσιμουρης θα "ρουφιανεύει" αυτά που λέγονται στον ΣΕΕΗΤ, ο σαρακενιδης θα μας γράφει για τη μηδενική αξία που έχουν οι έρευνες για το Ni80 και ο ασημακοπουλος για το πόσο ανώτεροι είναι οι 30mm drippers απο τα τανκ...
    ΛΟΛ...Δείγμα επαγγελματία ατμιστή που δεν έχει τα κακαλα να σταθεί μπροστά στον παναγιωτοπουλο, αλλά "μπόρεσε" να μπεί στο σύλλογο ατμιστών.......(56.00-1.14.56)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hemlock : 24-04-19 στις 18:18.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  3. #3168
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω πήρα το Geek Vape Aegis 100 Watt σε συνδυασμό προς το παρών με τον Aspire Nautilus 2 , Nautilus 2S TPD Version μέχρι να πάρω τον Zenith
    γτ οχι Zlide?

  4. #3169
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    γτ οχι Zlide?
    αυτόν μου έχουν προτείνει ως αντικαταστάτη του Aspire Nautilus 2 - Nautilus 2S TPD Version που έχουν κάποια μικρά θέματα με διαρροές

    τώρα με έβαλες σε σκέψεις

    γιατί μέχρι τώρα σκόπευα να πάρω τον Innokin Zenith με αυτές τις αντιστάσεις Innokin Zenith Plexus 0.5ohm

    τώρα θα κάτσω να κοιτάξω και αυτόν που αναφέρεις Innokin Zlide και αυτές τις αντιστάσεις Innokin Zenith Plex 3D Mesh 0.48ohm

    αχ τι μου κάνεις...

  5. #3170
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτόν μου έχουν προτείνει ως αντικαταστάτη του Aspire Nautilus 2 - Nautilus 2S TPD Version που έχουν κάποια μικρά θέματα με διαρροές

    τώρα με έβαλες σε σκέψεις

    γιατί μέχρι τώρα σκόπευα να πάρω τον Innokin Zenith με αυτές τις αντιστάσεις Innokin Zenith Plexus 0.5ohm

    τώρα θα κάτσω να κοιτάξω και αυτόν που αναφέρεις Innokin Zlide και αυτές τις αντιστάσεις Innokin Zenith Plex 3D Mesh 0.48ohm

    αχ τι μου κάνεις...
    χαχα, ρε συ ο zlide περνει ολες της αντιστασης που περνει και ο zenith... και ειναι πολυ πιο βελτιωμένος...! στην ουσία είναι ο zenith αλλα με πολλές βελτίωσης και με ακομα πιο ευκολο γεμισμα... εγω με την plex 3D mesh 0,48 ατμιζω... στα 13.5W με 2 τρυπες ανοιχτες στο airflow εχω μια ωραια mtl τζουρα...!

  6. #3171
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Μετά από σχεδόν 30 χρόνια τσιγάρου, γύρισα σε άτμιση. Έχω να αγοράσω πακέτο από αρχές Απριλίου και να καπνίσω λίγο μετά από αυτό. Επειδή δεν τα πάω καλά με τις λύσεις "κόβω μαχαίρι", πήρα ένα φτηνό της Nobacco (ετούτο). Δεν ήθελα να δώσω παραπάνω, επειδή δεν ήξερα πώς θα μου κάτσει η όλη διαδικασία (φρόντισε να έχεις υγρά, μπαταρίες, power banks κτλ κτλ κτλ). Και επειδή ορθώς λένε ότι πληρώνεις παίρνεις, θα ήθελα να σας ενοχλήσω με ερωτήσεις για αγορά κάτι καλύτερου, αλλά με τις παρακάτω παραμέτρους:

    - Μπαταρία που να κρατάει οπωσδήποτε μια ημέρα με βαριά χρήση (βαριά χρήση δεν κάνω, αλλά better safe than sorry)
    - Ευκολία στο γέμισμα του ατμοποιητή (αν ήταν και 1 λίτρο η χωρητικότητα ξερωγω για να μην γεμίζω κάθε τόσο, ακόμη καλύτερα )
    - Χρήση ανταλλακτικών (αντιστάσεις κτλ) του εμπορίου (εννοώντας ότι δεν θα κάτσω να φτιάξω αντιστάσεις κτλ)

    Βασικά, δεν θέλω να πάρω phd - και κάποιοι από εσάς τους ατμιστές έχει ξεφύγει σε βαθμό παράνοιας, απο αγάπη το λέω - γιατί δεν σκοπεύω να αντικαταστήσω ένα εθισμό με ένα άλλο. Ψάχνω μια λύση όσο το δυνατόν πιο απλή (όπως στο κάπνισμα ανοίγεις πακέτο-τραβάς τσιγάρο-ανάβεις-καπνίζεις): φορτίζω, αναπληρώνω υγρό, αλλάζω που και που αντίσταση, να είναι αξιόπιστη ως προς μπαταρία, ατμοποιητή, να μην κάθομαι να ψάχνω βατ-ωμ-μετρήσεις και βέλτιστες συνθήκες.

    Εν ολίγοις, όσο πιο hustle free είναι, τόσο καλύτερο.

    Ευχαριστώ!
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  7. #3172
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Αυτονομία μιας μέρας έχοντας το μαραφέτι πιπίλα δεν υπάρχει, εκτός και αν γουστάρεις φάση LiPo σε μέγεθος αντρικής γροθιάς...
    Άτμο με μεγαλύτερη χωρητικότητα μπορείς να αγοράσεις, έχει η μπαταριοθήκη σου σπείρωμα 510, αλλά θα χάσεις την αισθητική ("υδροκέφαλο" μοντ).
    Το κιτ που επέλεξες είναι όσο πιο απλό μπορείς να βρείς στην αγορά, χωρίς LCD display, χωρίς αποσπώμενη μπαταρία και ο ατμο έχει top fill και αντιστάσεις εμπορίου...
    Αυτά που θα ήθελες είναι level up, σε μεγαλύτερες συσκευές.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hemlock : 23-05-19 στις 11:39.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  8. #3173
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Κι όμως, η χαζομαρούλα που έχω άνετα με βγάζει η μπαταρία του μια μέρα (δεν κάνω βαριά χρήση, aka δεν το έχω πιπίλα). Θα ήθελα κάτι πιο reliable, με τελευταία προτεραιότητα το design ή πώς φαίνεται, μου είναι αδιάφορο, ειλικρινά.

    ΠΧ περί αξιοπιστίας: αυτό που έχω τώρα, επειδή η φτήνια τρώει τον παρά, χάνει υγρά αν δεν σφίξω καλά τον ατμοποιητή, και το mod μου έχει κολλήσει ήδη 2 φορές, (δεν ανάβει), ενώ είναι πλήρως φορτισμένο.

    - - - Updated - - -

    Επίσης, ναι, αντιστάσεις εμπορίου, βαριέμαι οικτρά να κάθομαι να ψάχνω, φτιάχνω, κάνω fine tune. Διάολε, να καπνίσω θέλω (μέχρι να μην καπνίζω), όχι να πάρω μεταπτυχιακό
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  9. #3174
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Χμ... Το "υδροκέφαλο" μοντ είναι πολλύ αντιαισθητικό.
    Τα άλλα που περιγράφεις είναι απειρία και κατασκευαστικά λάθη...Περισσότερη προσοχή και RMA .
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  10. #3175
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Για να έχεις/ετε μια τάξη μεγέθους χρήσης, ένα μπουκαλάκι 18αρας νικοτίνης 10ml, με βγάζει μια εβδομάδα+.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  11. #3176
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να έχεις/ετε μια τάξη μεγέθους χρήσης, ένα μπουκαλάκι 18αρας νικοτίνης 10ml, με βγάζει μια εβδομάδα+.
    Λογικο. 18αρα νικοτινη δεν παλευεται

    Εγω σου προτεινω τον συνδιασμο vaporesso swag για mod και ατμοποιητη τον innokin zlide. To swag το εχω λιγο καιρο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και για τον zlide εχω διαβασει πολυ καλα σχολια.
    No Justice - No Peace

  12. #3177
    Εγγραφή
    07-01-2018
    Περιοχή
    Lost Highway
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    (dB) / 12.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για μένα το καλύτερο μοντάκι για να ξεκινήσει κανείς, και που θα τον βοηθήσει κι οταν αργότερα θελησει να πάει ένα βήμα παρακάτω, είναι το E-leaf Pico όχι απαραίτητα με τον melo3 που έιναι στο λινκ...παίρνει μεγάλη γκάμα ατμοποιητών κι ακόμα κι ταπεινός τσιγαρίσιος gs-tank είναι μια χαρά για κάποιον που τώρα ξεκινάει το άτμισμα...είναι πραγματικά σκυλί και παίρνει εναλλάξιμη μπαταρία ώστε με μια ακόμα μαζί σου να μην έχεις ποτέ το άγχος ότι θα ξεμείνεις...
    Windows 7 64bit-Linux Mint 19.1 Cinnamon 64bit Dual Boot
    Opera v.60

  13. #3178
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dataloss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα το καλύτερο μοντάκι για να ξεκινήσει κανείς, και που θα τον βοηθήσει κι οταν αργότερα θελησει να πάει ένα βήμα παρακάτω, είναι το E-leaf Pico όχι απαραίτητα με τον melo3 που έιναι στο λινκ...παίρνει μεγάλη γκάμα ατμοποιητών κι ακόμα κι ταπεινός τσιγαρίσιος gs-tank είναι μια χαρά για κάποιον που τώρα ξεκινάει το άτμισμα...είναι πραγματικά σκυλί και παίρνει εναλλάξιμη μπαταρία ώστε με μια ακόμα μαζί σου να μην έχεις ποτέ το άγχος ότι θα ξεμείνεις...
    Swag-Pico ακριβως ιδιας φιλοσοφιας ειναι. Και επειδη ειχα και το pico 75 πριν, μπορω να πω οτι το swag ειναι ανωτερο σε πολλους τους τομεις:

    -Καλυτερη οθονη
    -Γρηγοροτερη φορτιση, αν το φορτιζεις με usb.
    -Πολυ καλυτερη αισθηση κατασκευης και κουμπιων, πιο στιβαρο δηλαδη. Βεβαια ειναι πιο βαρυ

    Για μενα δεν υπαρχει λογος καποιος να παει στο pico, εκτος και αν τον ενδιαφερουν ατμοποιητες πανω απο 22mm και παει στα μεγαλυτερα. Π.χ pico 25.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 23-05-19 στις 12:50.
    No Justice - No Peace

  14. #3179
    Εγγραφή
    07-01-2018
    Περιοχή
    Lost Highway
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    (dB) / 12.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αφου είναι ιδιας φιλοσοφιας τοτε μια χαρά...να είναι φθηνό,να έχει ισχύ,να έχει εναλλάξιμη μπαταρία και όχι ενσωματωμένη και να είναι στιβαρό...

    Παντως και το pico ειναι σκυλί...2,5 χρονια το ελιωσα χωρια τις αμετρητες τουμπες,σκονες,χρωματα κτλ κτλ...
    Windows 7 64bit-Linux Mint 19.1 Cinnamon 64bit Dual Boot
    Opera v.60

  15. #3180
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικο. 18αρα νικοτινη δεν παλευεται

    Εγω σου προτεινω τον συνδιασμο vaporesso swag για mod και ατμοποιητη τον innokin zlide. To swag το εχω λιγο καιρο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και για τον zlide εχω διαβασει πολυ καλα σχολια.
    Μια χαρά παλεύεται η 18αρα νικοτίνη
    Αλλά δεν βρίσκω για τα ML του υγρού

    Αν έπαιρνα 10ML υγρά καλά θα ήταν...

Σελ. 212 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 192202207210211212213214217222232 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας