Σελ. 223 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 203213218221222223224225228233 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.331-3.345 από 3539
  1. #3331
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    live με τον Φαρσαλινό (τρέχει ακόμα)...

    Συγνώμη που θα γίνω κακός αλλά δεν τον παρακολουθώ απλά τον αγνοώ όπως αγνοώ και τους "ειδικούς" από τον σύλλογο εμπόρων ΗΤ

    ελάχιστα καταστήματα που ανήκουν στον σύλλογο ΗΤ υποστηρίζω γιατί είναι φίλοι/γνωστοί αλλιώς δεν ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    3 μερες κρατησε η 1.6 του Ναυτιλου με το ιδιο υγρο... Μιλαμε η διαφορα ειναι τεραστια σε σχεση με τις αντιστασεις της dotMOD.
    μου αρέσει που πειραματίζεστε ακόμα
    εγώ βολεύτηκα με τον Zenith 4ml (αντίστασεις 0.8ohm) , μηδέν διαρροές υγρού και είμαι μια χαρά
    πλέον τέλος τα έξοδα για ατμοποιητές
    τώρα αγοράζω μόνο τα υγρά μου και τις αντιστάσεις.

  2. #3332
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη που θα γίνω κακός αλλά δεν τον παρακολουθώ απλά τον αγνοώ όπως αγνοώ και τους "ειδικούς" από τον σύλλογο εμπόρων ΗΤ

    ελάχιστα καταστήματα που ανήκουν στον σύλλογο ΗΤ υποστηρίζω γιατί είναι φίλοι/γνωστοί αλλιώς δεν ...
    Δεν γίνεσαι κακός, απλά αδαής.
    Ο Φαρσαλινός ήταν αυτός που έκανε debunk την πιο δημοφιλή κακή έρευνα που ισχυριζόταν ότι κατά το άτμισμα παράγεται φορμαλεΰδη και άλλες τοξικές αλδεΰδες.
    Έχει γράψει πάνω από 20 μελέτες για το άτμισμα όπου τα ευρήματά του επιβεβαιώνουν την ασφάλειά του.
    Ψάξε το όνομά του εδώ και διάβασε. (Σιγά μην το κάνεις δλδ)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Erebos : 01-12-19 στις 07:59.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  3. #3333
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεσαι κακός, απλά αδαής.
    Ο Φαρσαλινός ήταν αυτός που έκανε debunk την πιο δημοφιλή κακή έρευνα που ισχυριζόταν ότι κατά το άτμισμα παράγεται φορμαλεΰδη και άλλες τοξικές αλδεΰδες.
    Έχει γράψει πάνω από 20 μελέτες για το άτμισμα όπου τα ευρήματά του επιβεβαιώνουν την ασφάλειά του.
    Ψάξε το όνομά του εδώ και διάβασε. (Σιγά μην το κάνεις δλδ)
    Σωστά το είπες δεν θα το κάνω γιατί δεν με ενδιαφέρει.

    Δεν με ενδιαφέρει ποιος είναι και τι κάνει , αν είναι από τους υπερασπιστές ή από τους επικριτές του ατμίσματος

    Δεν με ενδιαφέρει αν είναι γιατρός ή όχι

    Δεν με ενδιαφέρουν οι έρευνες του αν είναι καλές ή κακές για το άτμισμα

    Η γνώμη μου για το άτμισμα είναι βασισμένη από την προσωπική μου εμπειρία ως ατμιστής μετά από 28 χρόνια περίπου καπνιστής
    θα μου επιτρέψεις και εσύ και οι υπόλοιποι να γνωρίζω τι καλά μου έχει κάνει το άτμισμα βασισμένα πάντα στις ιατρικές εξετάσεις που έχω κάνει μέχρι τώρα (καθώς κάνω κάθε χρόνο ιατρικές εξετάσεις έτσι γνωρίζω τι συμβαίνει με τον οργανισμό μου)

  4. #3334
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά το είπες δεν θα το κάνω γιατί δεν με ενδιαφέρει.

    Δεν με ενδιαφέρει ποιος είναι και τι κάνει , αν είναι από τους υπερασπιστές ή από τους επικριτές του ατμίσματος

    Δεν με ενδιαφέρει αν είναι γιατρός ή όχι

    Δεν με ενδιαφέρουν οι έρευνες του αν είναι καλές ή κακές για το άτμισμα

    Η γνώμη μου για το άτμισμα είναι βασισμένη από την προσωπική μου εμπειρία ως ατμιστής μετά από 28 χρόνια περίπου καπνιστής
    θα μου επιτρέψεις και εσύ και οι υπόλοιποι να γνωρίζω τι καλά μου έχει κάνει το άτμισμα βασισμένα πάντα στις ιατρικές εξετάσεις που έχω κάνει μέχρι τώρα (καθώς κάνω κάθε χρόνο ιατρικές εξετάσεις έτσι γνωρίζω τι συμβαίνει με τον οργανισμό μου)
    Kακώς γιατι στον πόλεμο που δέχεται το Η/Τ θα επρεπε να σε ενδιαφέρει να έχεις εναν γιατρο με μερικές δεκάδες επιστημονικές ερευνες στο ενεργητικό του ως σύμμαχο σου. Ειτε σου αρεσει ειτε οχι η προσωπική σου/μας εμπειρία δεν έχει καμια σημασία οταν θα κληθείς να αποδείξεις κάτι με απτά στοιχεία.

  5. #3335
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    @Zer0c00L σε βλεπω εδω και καιρο να ποσταρεις τα ιδια πραγματα!
    - Αγοραζω μονο απο το μαγαζι της γειτονιας μου...
    - Εμπιστευομαι μονο τον ταδε...
    - Ο μαγαζοτορας που γνωριζω μου ειπε οτι...
    - Δε με απασχολει η ερευνα που εκανε ο ταδε γιατρος...

    Φιλε εχεις παρει χαμπαρι οτι σχεδον φτασαμε στο 2020? Οτι εκτος απο το μαγαζακι της γειτονιας σου (που μπορει να ειναι σωστος αλλα μπορει να σε δουλευει κιολας) παιζει ενας ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΚΟΣΜΟΣ που μπορει να ειναι ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ απο σενα και το μαγαζατορα σου?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος George_Prix : 01-12-19 στις 16:04.

  6. #3336
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη που θα γίνω κακός αλλά δεν τον παρακολουθώ απλά τον αγνοώ όπως αγνοώ και τους "ειδικούς" από τον σύλλογο εμπόρων ΗΤ

    ελάχιστα καταστήματα που ανήκουν στον σύλλογο ΗΤ υποστηρίζω γιατί είναι φίλοι/γνωστοί αλλιώς δεν ...

    - - - Updated - - -



    μου αρέσει που πειραματίζεστε ακόμα
    εγώ βολεύτηκα με τον Zenith 4ml (αντίστασεις 0.8ohm) , μηδέν διαρροές υγρού και είμαι μια χαρά
    πλέον τέλος τα έξοδα για ατμοποιητές
    τώρα αγοράζω μόνο τα υγρά μου και τις αντιστάσεις.
    αγνοείς έναν γιατρό ο οποιος είναι εξαιρετικός και έχει κάνει όλες της επιστημονικές μελέτες πάνω στο ηλεκτρονικό τσιγάρο? πολύ λάθος αυτό.....

    το ερώτημα όμως είναι άλλο...όπως είπες ήσουν 28 χρονια καπνιστής.... τι σε έκανε να μεταβείς στο ατμισμα?

    προφανώς διάβασες ενημερώθηκες ότι είναι μια πιο ασφαλής μέθοδος και έτσι έκανες την επιλογή... και φαντάζομαι είδες και όφελος στην υγεία σου από όλο αυτό σωστά?

    τώρα ας πάμε λίγο στο θέμα του ατμοποιητη ... εσύ βολεύτηκες με τον zenith.. από την στιγμή που σε έχει καλύψει ο συγκεκριμένος ατμοποιητης και απολαμβάνεις το ατμισμα σου τότε δεν το συζητάμε.... εμείς η άλλοι όμως η που θελουμε να πειραματιστούμε και με άλλους ατμοποιητες και αντιστασης αλλα και με diy για εξοικονόμηση χρημάτων γιατι οχι? με 5-10 ευρω φτιαχνω 200ml υγρο...!

    τωρα επιδει μου αρεσει και σαν χομπυ το ατμισμα.... θα παρω και κανα Mod η κανα pod που και που... θελω γενικα να εχω επιλογες και να αλλαζω λιγο.... θελω και τα ντουμανια... θελω και το mtl... αλλα και λιγο πιο stealth vape...

  7. #3337
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    αγνοείς έναν γιατρό ο οποιος είναι εξαιρετικός και έχει κάνει όλες της επιστημονικές μελέτες πάνω στο ηλεκτρονικό τσιγάρο? πολύ λάθος αυτό.....

    το ερώτημα όμως είναι άλλο...όπως είπες ήσουν 28 χρονια καπνιστής.... τι σε έκανε να μεταβείς στο ατμισμα?

    προφανώς διάβασες ενημερώθηκες ότι είναι μια πιο ασφαλής μέθοδος και έτσι έκανες την επιλογή... και φαντάζομαι είδες και όφελος στην υγεία σου από όλο αυτό σωστά?

    τώρα ας πάμε λίγο στο θέμα του ατμοποιητη ... εσύ βολεύτηκες με τον zenith.. από την στιγμή που σε έχει καλύψει ο συγκεκριμένος ατμοποιητης και απολαμβάνεις το ατμισμα σου τότε δεν το συζητάμε.... εμείς η άλλοι όμως η που θελουμε να πειραματιστούμε και με άλλους ατμοποιητες και αντιστασης αλλα και με diy για εξοικονόμηση χρημάτων γιατι οχι? με 5-10 ευρω φτιαχνω 200ml υγρο...!

    τωρα επιδει μου αρεσει και σαν χομπυ το ατμισμα.... θα παρω και κανα Mod η κανα pod που και που... θελω γενικα να εχω επιλογες και να αλλαζω λιγο.... θελω και τα ντουμανια... θελω και το mtl... αλλα και λιγο πιο stealth vape...
    Δεν αμφιβάλλω για τις γνώσεις που έχει ο συγκεκριμένος γιατρός και για τις μελέτες που έχει κάνει

    Όπως και πολλοί άλλοι στην Ελλάδα και στο Εξωτερικό

    Απλά προσωπικά επειδή παρακολούθησα στα γνωστά "κανάλια" που παίζουν κατά καιρούς στο Facebook , Youtube τις συνεντεύξεις του και τις συζητήσεις του με άλλα μέλη της ατμιστικής κοινότητας (αναφέρομαι στον γνωστό σύλλογο καταστηματαρχών που τσακώνονται αναμεταξύ τους ... κτλ)

    Aποφάσισα να μην με ενδιαφέρουν ότι και να λένε και απλά να τους αγνοώ

    Ναι ήμουν 28 χρόνια καπνιστής (από τα 16 μου έως τα 44 μου) και ένα βράδυ συγκεκριμένα στις 31/08/2016 αποφάσισα να το κόψω εντελώς (με κίνητρο ότι κάπνιζα δύο πακέτα τσιγάρα δηλαδή 8 ευρώ την ημέρα ή 240 ευρώ το μήνα) μιας και ετοιμαζόμουν να πάω στα τρία πακέτα τσιγάρα έτσι μπορώ να πω ότι λειτούργησε αποτρεπτικά αυτή η σκέψη και ειλικρινά δεν το έχω μετανιώσει ούτε στιγμή για αυτή την απόφαση μου.

    Αμέσως την επόμενη μέρα πήγα στο κατάστημα της γειτονιάς μου ο ιδιοκτήτης τους ασχολείται πολύ με το άθλημα σας (DIY) είναι πάρα πολύ ενημερωμένος και σε ότι έχει σχέση με βάσεις/αρώματα αλλά και σε ότι αφορά τα εξαρτήματα του ΗΤ αυτός μου έδωσε τον πρώτο μου "τσιγαρίσιο ατμοποιητή" δηλαδή τον Aspire Nautilus 5ml και το πρώτο μου υγρό με άρωμα Virginia και με 18mg νικοτίνης σε ένταση
    αυτός ο άνθρωπος μέχρι σήμερα με προμηθεύει σχεδόν τα πάντα
    αυτός ο άνθρωπος μου έδωσε τον Zenith Slide 2ml και τον Zenith 4ml όπως και όλη την σειρά από Aspire Nautilus (παρά το γεγονός ότι μου τόνιζε τα ελαττώματα τους εγώ επέμεινα αν και ήξερα ότι είχε δίκιο όπως και είχε φυσικά
    το ίδιο και με τα διάφορα "mods" που έχω αλλάξει κατά καιρούς μιας και μου άρεσαν πολύ τα Eleaf (Σειρά Pico) αλλά στα χέρια μου δεν αντέξαν...
    έτσι κατέληξα να έχω της Geek Vape πλέον "mod"
    εννοείται ότι ξέρω και γνωρίζω και άλλα αξιόπιστα μαγαζιά (δεν αναφέρω επωνυμίες για ευνοήτους λόγους) καθώς γνωρίζω τους ιδιοκτήτες τους οι οποίοι είναι φίλοι μου/γνωστοί μου
    εννοείται επίσης ότι όποιος θέλει μπορεί να έρθει για καφέ στο παγκράτι και να πάμε μια βόλτα στο κατάστημα του αλλά και σε όποιο άλλο κατάστημα γνωρίζω να δει και να μιλήσει μαζί τους.
    εγώ δεν έχω τις γνώσεις σας καθώς δεν με ενδιαφέρει ούτε να ασχοληθώ με το DIY ούτε να φτιάχνω αντιστάσεις/βαμβάκια κτλ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Zer0c00L σε βλεπω εδω και καιρο να ποσταρεις τα ιδια πραγματα!
    - Αγοραζω μονο απο το μαγαζι της γειτονιας μου...
    - Εμπιστευομαι μονο τον ταδε...
    - Ο μαγαζοτορας που γνωριζω μου ειπε οτι...
    - Δε με απασχολει η ερευνα που εκανε ο ταδε γιατρος...

    Φιλε εχεις παρει χαμπαρι οτι σχεδον φτασαμε στο 2020? Οτι εκτος απο το μαγαζακι της γειτονιας σου (που μπορει να ειναι σωστος αλλα μπορει να σε δουλευει κιολας) παιζει ενας ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΚΟΣΜΟΣ που μπορει να ειναι ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ απο σενα και το μαγαζατορα σου?
    συγνώμη αν σε στεναχωρώ φίλε μου

    αυτός είμαι δεν πρόκειται να αλλάξω είτε έχω δίκιο είτε έχω άδικο

    (μπορείς να διαβάσεις την πλήρη απάντηση μου που έδωσα στον φίλο akisgr)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wesker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kακώς γιατι στον πόλεμο που δέχεται το Η/Τ θα επρεπε να σε ενδιαφέρει να έχεις εναν γιατρο με μερικές δεκάδες επιστημονικές ερευνες στο ενεργητικό του ως σύμμαχο σου. Ειτε σου αρεσει ειτε οχι η προσωπική σου/μας εμπειρία δεν έχει καμια σημασία οταν θα κληθείς να αποδείξεις κάτι με απτά στοιχεία.
    δεν αμφιβάλλω για τις γνώσεις του συγκεκριμένου γιατρού ούτε για τις επιστημονικές έρευνες / μελέτες του

    απλά για συγκεκριμένους λόγους επειδή τον έχω δει να πρωταγωνιστεί σε συζητήσεις στο Facebook και στο Youtube με άλλα μέλη του συλλόγου καταστηματαρχών ΗΤ (ξέρεις τις γνωστές συζητήσεις που καταλήγουν να τσακώνονται αναμεταξύ τους) έχω επιλέξει να τους αγνοώ

    για μένα μετράει η προσωπική μου εμπειρία όπως και εμπειρία συγγενών/φίλων/γνωστών/συναδέλφων

    δεν θα κληθώ να απολογηθώ σε κανέναν για την προσωπική μου επιλογή να χρησιμοποιώ ΗΤ

    ούτε για την λανθασμένη μου επιλογή να καπνίζω για σειρά 28 ετών παρά το γεγονός ότι έχασα τον πατέρα μου από καρκίνο του πνεύμονα (καπνιστής) όπως και την πρώτη μου ξαδέρφη (επίσης από καρκίνο) όπως και πάρα πολλά συγγενικά/φιλικά πρόσωπα.

    όπως και είναι εις γνώση μου η όποια ζημιά έχει γίνει στον οργανισμό μου ελπίζω να έχουν δίκιο ένας φίλος οικογενειακός γιατρός (πανεπιστημιακός) που έχει βγει στην σύνταξη και ένας άλλος που είναι ενεργός και ατμιστής καθώς αυτοί οι άνθρωποι με ώθησαν να το κόψω επειδή το θέλω εγώ πριν αναγκαστώ να το κόψω για λόγους υγείας (καθώς τότε θα είναι αργά) έτσι έχω ελπίδες να καθαρίσει ο οργανισμός μου και αν απολαύσω όση ζωή μου έχει απομείνει ακόμα (άγνωστο το πόσο φυσικά)

  8. #3338
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @Zer0c00L καταλαβα.. όπως και να έχει το θετικό είναι ότι έκανες την μετάβαση στο ατμισμα...

    ξέρω για πια καταστήματα αναφέρεσαι στο παγκράτι παντως...! έχει 2-3 εξαιρετικά μαγαζάκια εκεί...! και ψωνίζω και εγώ από τα συγκεκριμένα...!

    to geek vape solo 100w εχεις ετσι? :P

    το ιδιο εχουμε...! μεχρι και παραλια στην θαλασσα μεσα το επερνα...! και ατμιζα.. χαχαχα

  9. #3339
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγνώμη αν σε στεναχωρώ φίλε μου

    αυτός είμαι δεν πρόκειται να αλλάξω είτε έχω δίκιο είτε έχω άδικο
    Δε με στεναχωρεις, ουτε θελω να αλλαξεις φιλε...

    Απλα να θυμασαι οτι υπαρχει ενας ολοκληρος κοσμος εκει εξω, που μπορει να σου μαθει κατι αν μπεις στη διαδικασια να τον ακουσεις/διαβασεις. Και φυσικα θα κρινεις μονος σου τι ειναι το σωστο και τι το λαθος

  10. #3340
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Zer0c00L καταλαβα.. όπως και να έχει το θετικό είναι ότι έκανες την μετάβαση στο ατμισμα...

    ξέρω για πια καταστήματα αναφέρεσαι στο παγκράτι παντως...! έχει 2-3 εξαιρετικά μαγαζάκια εκεί...! και ψωνίζω και εγώ από τα συγκεκριμένα...!

    to geek vape solo 100w εχεις ετσι? :P

    το ιδιο εχουμε...! μεχρι και παραλια στην θαλασσα μεσα το επερνα...! και ατμιζα.. χαχαχα
    έχω και το geek vape aegis 100w legend , geek vape aegis 200w αλλά το πρόσφατο μου είναι το geek vape solo 100w (αντέχει στα χέρια μου).

    δεν ψωνίζω μόνο από το Παγκράτι αλλά και από το κέντρο της Αθήνας αλλά και από αλλού ακόμα και διαδικτυακά (απλά σε εξαιρετικά καταστήματα με αξιόπιστους ιδιοκτήτες/καταστηματάρχες τους οποίους γνωρίζω προσωπικά)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε με στεναχωρεις, ουτε θελω να αλλαξεις φιλε...

    Απλα να θυμασαι οτι υπαρχει ενας ολοκληρος κοσμος εκει εξω, που μπορει να σου μαθει κατι αν μπεις στη διαδικασια να τον ακουσεις/διαβασεις. Και φυσικα θα κρινεις μονος σου τι ειναι το σωστο και τι το λαθος
    εννοείται

  11. #3341
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Από τον Απρίλιο που έκοψα το κάπνισμα και το γύρισα σε ηλεκτρονικό (κάπνιζα ~2 πακέτα για πάνω από 25 χρόνια), έχω ήδη μειώσει την νικοτίνη από μάξιμουμ σε 3. Δε "νοιώθω" πάντως έτοιμος να κόψω και το άτμισμα. Το καλό είναι ότι στα 2 1/2 τσιγάρα που έχω καπνίσει όλο αυτό το διάστημα ένοιωσα τέτοια αηδία που με και εξέπληξε ιδιαίτερα (και ευχάριστα).
    Πολύ σημαντικός είναι πάντως και ο παράγοντας της οικονομίας, καθώς δεν κάνω τρελή χρήση ατμίσματος (καταναλώνω περίπου 60ml υγρού ανά μήνα) και συνυπολογίζοντας όλο το κόστος, έχω γλυτώσει περίπου 1500€ (λίγο ακόμα και θα πάρω φεράρι, κατά το ανέκδοτο ).
    Θα δοκιμάσω υγρό με μηδενική νικοτίνη, να δω πως θα μου πάει.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  12. #3342
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τον Απρίλιο που έκοψα το κάπνισμα και το γύρισα σε ηλεκτρονικό (κάπνιζα ~2 πακέτα για πάνω από 25 χρόνια), έχω ήδη μειώσει την νικοτίνη από μάξιμουμ σε 3. Δε "νοιώθω" πάντως έτοιμος να κόψω και το άτμισμα. Το καλό είναι ότι στα 2 1/2 τσιγάρα που έχω καπνίσει όλο αυτό το διάστημα ένοιωσα τέτοια αηδία που με και εξέπληξε ιδιαίτερα (και ευχάριστα).
    Πολύ σημαντικός είναι πάντως και ο παράγοντας της οικονομίας, καθώς δεν κάνω τρελή χρήση ατμίσματος (καταναλώνω περίπου 60ml υγρού ανά μήνα) και συνυπολογίζοντας όλο το κόστος, έχω γλυτώσει περίπου 1500€ (λίγο ακόμα και θα πάρω φεράρι, κατά το ανέκδοτο ).
    Θα δοκιμάσω υγρό με μηδενική νικοτίνη, να δω πως θα μου πάει.
    Μην το κάνεις, τρέναρε το λίγο ακόμα για να μην σου βγεί μετά επιθυμία για τσιγάρο, όσους ξέρω που το γυρίσανε στο κανονικό το κάνανε μετά απο τον απότομο μηδενισμό της νικοτίνης
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 09-12-19 στις 12:56. Αιτία: προσθήκη

  13. #3343
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Θα συμφωνήσω με τον sdikr...!
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  14. #3344
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Λέτε ε;

    Βασικά, δεν ξέρω τί είναι πιο δυνατό σε εμένα, ο εθισμός στη νικοτίνη, ή η έξη της όλης διαδικασίας του ατμίσματος (ή καπνίσματος). Το τσιγάρο που δεν μπορούσα ποτέ να αποχωριστώ είναι μετά το φαγητό, ιδίως μετά από μπόλικο φαγητό. Το ίδιο τώρα και με το άτμισμα, πιάνω τον εαυτό μου να το χρειάζεται πιο έντονα από άλλες στιγμές...
    Παρεμπιπτόντως, άλλαξα τον Innokin Zlide σε Melo 4 (λόγω πτώσης και σπασίματος του 1ου). Πολύ κατανάλωση ρε guys, σε μπαταρία, σε υγρο, στα πάντα
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  15. #3345
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Ένα τρικ που σε μένα πιάνει είναι η ύπαρξη/άτμισμα υγρού (συνήθως σκέτο, χωρίς αρώματα) με νικοτίνη μεγαλύτερη (x2) απο αυτή που ατμίζω all day...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

Σελ. 223 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 203213218221222223224225228233 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας