Σελ. 221 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 201211216219220221222223226231 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.301-3.315 από 3539
  1. #3301
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΦΥΣΙΚΑ και διαβασα ολοκληρα τα κειμενα σε ολες τις... εκδοχες των ειδησεων, προβοκαρω τη συζητηση
    Βαρεθηκα τις ανουσιες απαγορευσεις και νομοθετηματα, τα οποια αντι να δυνουν λυσεις σε τοσο σοβαρα θεματα επιμενουν να αγνοουν την αιτια του προβληματος... ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΞΑΡΤΗΣΗ, μονον που αυτη οδηγει (μαζι με τα τροχαια) σε πολυ περισσοτερους θανατους απο,τι τα ναρκωτικα!
    Γι αυτο επιμενω ΚΟΨΤΕ ΤΟ οσο ειναι καιρος και αφηστε τα πειραματα με γευσεις και αρωματα, βρειτε λυση στα θεματα που δεν σας αφηνουν να απολαυσετε την ζωη σας, καντε πιο ευκολη την καθημερινοτητα σας. Μιλαω εκ του ασφαλους αφου ΚΑΝΕΙΣ στην οικογενεια μας δεν καπνιζει...
    Δεν κριτικαρω, απλα επισημαινω... ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ
    Και όμως το συνεχίζεις, λες μια ακόμα εξάρτηση με θανάτους περισσότερους απο τα ναρκωτικά, κάτι που δεν ισχύει.

  2. #3302
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΦΥΣΙΚΑ και διαβασα ολοκληρα τα κειμενα σε ολες τις... εκδοχες των ειδησεων, προβοκαρω τη συζητηση
    Βαρεθηκα τις ανουσιες απαγορευσεις και νομοθετηματα, τα οποια αντι να δυνουν λυσεις σε τοσο σοβαρα θεματα επιμενουν να αγνοουν την αιτια του προβληματος... ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΞΑΡΤΗΣΗ, μονον που αυτη οδηγει (μαζι με τα τροχαια) σε πολυ περισσοτερους θανατους απο,τι τα ναρκωτικα!
    Γι αυτο επιμενω ΚΟΨΤΕ ΤΟ οσο ειναι καιρος και αφηστε τα πειραματα με γευσεις και αρωματα, βρειτε λυση στα θεματα που δεν σας αφηνουν να απολαυσετε την ζωη σας, καντε πιο ευκολη την καθημερινοτητα σας. Μιλαω εκ του ασφαλους αφου ΚΑΝΕΙΣ στην οικογενεια μας δεν καπνιζει...
    Δεν κριτικαρω, απλα επισημαινω... ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ
    Με συγχωρεις αλλα απο που και ως που το ατμισμα εχει περισσοτερους θανατους απο τα ναρκωτικα?

    Κατα τ'αλλα δεν αντεξα και σημερα πηρα dotaio. Αρκετα πιο αερατο και ζεστο ατμισμα με την 0.3 απ'οτι ειχα συνηθισει (λογικο), αλλα πολυ smooth και με ωραια γευση. Θα δοκιμασω και την 1.6 που εχει στην συσκευασια η τις αντιστασεις του Nautilus. Οσοι εχουν τον Nautilus ποια ειναι η καλυτερη για τσιγαρισιο ατμισμα?

    Παντως απο εμφανιση και κατασκευη ειναι απο τα πιο sexy που εχω δει ποτε για τα δικα μου γουστα. Eρωτας.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20191102_123730.jpg 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  268,8 KB 
ID: 208267
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 02-11-19 στις 13:45.
    No Justice - No Peace

  3. #3303
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όμως το συνεχίζεις, λες μια ακόμα εξάρτηση με θανάτους περισσότερους απο τα ναρκωτικά, κάτι που δεν ισχύει.
    Μην το συνεχίζεις, δεν θα βγάλεις άκρη, ανήκει στην κατηγορία που επειδή δεν καπνίζει είναι άγιος....
    αυτή η πρόταση τα λέει όλα: Μιλάω εκ του ασφαλούς αφού ΚΑΝΕΙΣ στην οικογένεια μας δεν καπνίζει να προσθέσω, σκασίλα μας.... αφού κανείς δεν καπνίζει/ατμιζει, δεν έχεις ιδία εμπειρία...
    Οι καπνιστές, αναγνωρίζουν τα οφέλη από το ηλ. τσιγάρο, οι μη καπνιστές είναι οι χειρότεροι πολέμιοι, σαν να αισθάνονται κόμπλεξ που δεν καπνίζουν/ατμιζουν.
    Μου έτυχε να κάθομαι κοντά (σχετικά) σε μη καπνιστή και σχεδόν δίπλα του ήταν καπνιστής... μαντέψτε, έκανε παρατήρηση σε μένα ότι τον ενοχλούσε ο ατμός την ίδια στιγμή που ο άλλος τον ντουμανιαζε.
    ήμουν ατμιστης σχεδόν 10 χρόνια και κάπνιζα πριν περίπου 30 χρόνια, τώρα τα έκοψα όλα, αλλά έχω μεγάλη εμπειρία και πολλά παραδείγματα αλλοπρόσαλλα.
    όποια συζήτηση δεν βγάζει άκρη, κόψτε το αφού αυτοί δεν καπνίζουν/ατμιζουν... και με αυτά φτάσαμε στο ρατσισμό κατά των καπνιστών/ατμιστων.
    Τέλος, στόχο μου έβαλα να μετατρέψω από καπνιστές σε ατμιστες όσο πιο πολλούς μπορώ, κάθε ένας που ακολουθεί είναι κέρδος. κυριολεκτικά σώζεται μια ζωή και ας λένε οι "γνώστες" τις βλακείες τους.

  4. #3304
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΦΥΣΙΚΑ και διαβασα ολοκληρα τα κειμενα σε ολες τις... εκδοχες των ειδησεων, προβοκαρω τη συζητηση
    Trolling λέγεται αυτό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαρεθηκα τις ανουσιες απαγορευσεις και νομοθετηματα, τα οποια αντι να δυνουν λυσεις σε τοσο σοβαρα θεματα επιμενουν να αγνοουν την αιτια του προβληματος... ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΞΑΡΤΗΣΗ, μονον που αυτη οδηγει (μαζι με τα τροχαια) σε πολυ περισσοτερους θανατους απο,τι τα ναρκωτικα!
    Το κάπνισμα είναι εξάρτηση, το άτμισμα με νικοτίνη είναι μέσο απεξάρτησης, το άτμισμα χωρίς νικοτίνη δεν είναι εξάρτηση.
    Σε ποιους θανάτους αναφέρεσαι? Σε αυτούς από το κάπνισμα? Στα 40 Αμερικανάκια που πέθαναν από λαθραία υγρά με THC?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι αυτο επιμενω ΚΟΨΤΕ ΤΟ οσο ειναι καιρος και αφηστε τα πειραματα με γευσεις και αρωματα, βρειτε λυση στα θεματα που δεν σας αφηνουν να απολαυσετε την ζωη σας, καντε πιο ευκολη την καθημερινοτητα σας.
    Επέμενε όσο θες.
    Οι στατιστικές λένε ότι το ποσοστό επιτυχίας σε αυτούς που προσπαθούν να κόψουν το κάπνισμα μονοκοπανιά χωρίς βοήθεια/υποκατάστατο (aka cold turkey) είναι 3-6% στους 6 μήνες.
    Με χρήση ηλεκτρονικού για 6 μήνες τα ποσοστά επιτυχημένης αποχής από το κάπνισμα ήταν 30% το 2016, πλέον ξεπερνούν το 50% και συνεχίζουν να ανεβαίνουν. Από αυτούς οι μισοί κατάφεραν να απεξαρτηθούν εντελώς από τη νικοτίνη, δλδ 15-25%.
    Συγκριτικά, τα nicotine patches και οι τσίχλες νικοτίνης έχουν 6% και 8% πιθανότητες επιτυχίας αντίστοιχα, ίσως επειδή είναι πολύ εύκολη η υπερδοσολογία.
    Όσοι σταματούν το κάπνισμα πριν τα 40 τους, επαναποκτούν μέχρι και το 90% των ετών ζωής που θα έχαναν αν συνέχιζαν το κάπνισμα.
    Δεν υπάρχει καλύτερο μέσο απεξάρτησης αυτή τη στιγμή από το άτμισμα. Το άτμισμα σώζει ζωές. Τέλος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλαω εκ του ασφαλους αφου ΚΑΝΕΙΣ στην οικογενεια μας δεν καπνιζει...
    Δεν κριτικαρω, απλα επισημαινω... ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ
    Οι γονείς μου κάπνιζαν 2 πακέτα την ημέρα από πριν γεννηθώ μέχρι τα 15 μου. Κατάφεραν και το έκοψαν πριν βγουν τα ηλεκτρονικά.
    Είμαι αντι-καπνιστής και υποστηρίζω τη χρήση ηλεκτρονικού γιατί εμπιστεύομαι την Επιστήμη, όχι τις προκαταλήψεις.
    Η κοπέλα μου ήταν καπνίστρια και την βοήθησα να το κόψει με ένα eGo AIO. Εδώ και 1,5 χρόνο δεν έχει καπνίσει, ατμίζει 2ml/ημέρα και έχει κατεβάσει την νικοτίνη από 6mg/ml σε 3mg/ml.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  5. #3305
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Trolling λέγεται αυτό.



    Το κάπνισμα είναι εξάρτηση, το άτμισμα με νικοτίνη είναι μέσο απεξάρτησης, το άτμισμα χωρίς νικοτίνη δεν είναι εξάρτηση.
    Σε ποιους θανάτους αναφέρεσαι? Σε αυτούς από το κάπνισμα? Στα 40 Αμερικανάκια που πέθαναν από λαθραία υγρά με THC?



    Επέμενε όσο θες.
    Οι στατιστικές λένε ότι το ποσοστό επιτυχίας σε αυτούς που προσπαθούν να κόψουν το κάπνισμα μονοκοπανιά χωρίς βοήθεια/υποκατάστατο (aka cold turkey) είναι 3-6% στους 6 μήνες.
    Με χρήση ηλεκτρονικού για 6 μήνες τα ποσοστά επιτυχημένης αποχής από το κάπνισμα ήταν 30% το 2016, πλέον ξεπερνούν το 50% και συνεχίζουν να ανεβαίνουν. Από αυτούς οι μισοί κατάφεραν να απεξαρτηθούν εντελώς από τη νικοτίνη, δλδ 15-25%.
    Συγκριτικά, τα nicotine patches και οι τσίχλες νικοτίνης έχουν 6% και 8% πιθανότητες επιτυχίας αντίστοιχα, ίσως επειδή είναι πολύ εύκολη η υπερδοσολογία.
    Όσοι σταματούν το κάπνισμα πριν τα 40 τους, επαναποκτούν μέχρι και το 90% των ετών ζωής που θα έχαναν αν συνέχιζαν το κάπνισμα.
    Δεν υπάρχει καλύτερο μέσο απεξάρτησης αυτή τη στιγμή από το άτμισμα. Το άτμισμα σώζει ζωές. Τέλος.



    Οι γονείς μου κάπνιζαν 2 πακέτα την ημέρα από πριν γεννηθώ μέχρι τα 15 μου. Κατάφεραν και το έκοψαν πριν βγουν τα ηλεκτρονικά.
    Είμαι αντι-καπνιστής και υποστηρίζω τη χρήση ηλεκτρονικού γιατί εμπιστεύομαι την Επιστήμη, όχι τις προκαταλήψεις.
    Η κοπέλα μου ήταν καπνίστρια και την βοήθησα να το κόψει με ένα eGo AIO. Εδώ και 1,5 χρόνο δεν έχει καπνίσει, ατμίζει 2ml/ημέρα και έχει κατεβάσει την νικοτίνη από 6mg/ml σε 3mg/ml.
    πολύ σωστά όσα αναφέρεις

    συγχαρητήρια και μπράβο σου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην το συνεχίζεις, δεν θα βγάλεις άκρη, ανήκει στην κατηγορία που επειδή δεν καπνίζει είναι άγιος....
    αυτή η πρόταση τα λέει όλα: Μιλάω εκ του ασφαλούς αφού ΚΑΝΕΙΣ στην οικογένεια μας δεν καπνίζει να προσθέσω, σκασίλα μας.... αφού κανείς δεν καπνίζει/ατμιζει, δεν έχεις ιδία εμπειρία...
    Οι καπνιστές, αναγνωρίζουν τα οφέλη από το ηλ. τσιγάρο, οι μη καπνιστές είναι οι χειρότεροι πολέμιοι, σαν να αισθάνονται κόμπλεξ που δεν καπνίζουν/ατμιζουν.
    Μου έτυχε να κάθομαι κοντά (σχετικά) σε μη καπνιστή και σχεδόν δίπλα του ήταν καπνιστής... μαντέψτε, έκανε παρατήρηση σε μένα ότι τον ενοχλούσε ο ατμός την ίδια στιγμή που ο άλλος τον ντουμανιαζε.
    ήμουν ατμιστης σχεδόν 10 χρόνια και κάπνιζα πριν περίπου 30 χρόνια, τώρα τα έκοψα όλα, αλλά έχω μεγάλη εμπειρία και πολλά παραδείγματα αλλοπρόσαλλα.
    όποια συζήτηση δεν βγάζει άκρη, κόψτε το αφού αυτοί δεν καπνίζουν/ατμιζουν... και με αυτά φτάσαμε στο ρατσισμό κατά των καπνιστών/ατμιστων.
    Τέλος, στόχο μου έβαλα να μετατρέψω από καπνιστές σε ατμιστες όσο πιο πολλούς μπορώ, κάθε ένας που ακολουθεί είναι κέρδος. κυριολεκτικά σώζεται μια ζωή και ας λένε οι "γνώστες" τις βλακείες τους.
    πολύ σωστά
    η μόνη ένσταση μου στο σχόλιο σου είναι ότι δεν χρειάζονται οι προσωπικές αντιπαραθέσεις
    το μέλος "manoulamou" είναι γνωστό και άξιο σεβασμού/εκτίμησης
    απλά καμιά φορά στα σχόλια του/απόψεις του είναι υπερβολικό.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΦΥΣΙΚΑ και διαβασα ολοκληρα τα κειμενα σε ολες τις... εκδοχες των ειδησεων, προβοκαρω τη συζητηση
    Βαρεθηκα τις ανουσιες απαγορευσεις και νομοθετηματα, τα οποια αντι να δυνουν λυσεις σε τοσο σοβαρα θεματα επιμενουν να αγνοουν την αιτια του προβληματος... ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΞΑΡΤΗΣΗ, μονον που αυτη οδηγει (μαζι με τα τροχαια) σε πολυ περισσοτερους θανατους απο,τι τα ναρκωτικα!
    Γι αυτο επιμενω ΚΟΨΤΕ ΤΟ οσο ειναι καιρος και αφηστε τα πειραματα με γευσεις και αρωματα, βρειτε λυση στα θεματα που δεν σας αφηνουν να απολαυσετε την ζωη σας, καντε πιο ευκολη την καθημερινοτητα σας. Μιλαω εκ του ασφαλους αφου ΚΑΝΕΙΣ στην οικογενεια μας δεν καπνιζει...
    Δεν κριτικαρω, απλα επισημαινω... ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ











    ί
    καταρχήν καλό μήνα και σε εσένα

    καλά κάνουν στην οικογένεια σου και κανείς δεν ΚΑΠΝΙΖΕΙ ή ΑΤΜΙΖΕΙ

    το ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ή ΑΤΜΙΣΜΑ δεν είναι ΕΞΑΡΤΗΣΗ αλλά ΜΕΣΟ ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗΣ μιας βλαβερής και επικίνδυνης συνήθειας που λέγεται ΚΑΠΝΙΣΜΑ

    δεν έχει οδηγήσει σε κανένα θάνατο

    σε αντίθεση με το κάπνισμα που συνέχεια οδηγεί σε θανάτους από καρκίνο (έχω προσωπικό παράδειγμα τον πατέρα μου που κάπνιζε μέχρι την ηλικία των 55-56 όπου πέθανε (2000) από καρκίνο στον πνεύμονα και την πρώτη μου ξαδέρφη η οποία κάπνιζε και πέθανε από λευχαιμία.

    εγώ κάπνιζα από τα 16 μου έως τα 44 (31/08/2016) όπου πήρα την απόφαση να το κόψω έτσι από 01/09/2016 όπου αγόρασα το πρώτο μου ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ με ατμοποιητή τον γνωστό Nautilus 5 ml και το πρώτο μου υγρό Virginia με 18mg νικοτίνης

    τώρα είμαι 47 συνεχίζω το άτμισμα με λιγότερη νικοτίνη καθώς βλέπετε υπάρχει και η σχετική νομοθεσία

    συνεχίζω και κάνω το υγρό Virginia αλλά με 12mg νικοτίνης

    επίσης ατμίζει και η μητέρα μου και η κοπέλα μου απλά αυτές είναι περισσότερο άρωμα από ότι νικοτίνη (3-6mg)

  6. #3306
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΦΥΣΙΚΑ και διαβασα ολοκληρα τα κειμενα σε ολες τις... εκδοχες των ειδησεων, προβοκαρω τη συζητηση
    Βαρεθηκα τις ανουσιες απαγορευσεις και νομοθετηματα, τα οποια αντι να δυνουν λυσεις σε τοσο σοβαρα θεματα επιμενουν να αγνοουν την αιτια του προβληματος... ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΞΑΡΤΗΣΗ, μονον που αυτη οδηγει (μαζι με τα τροχαια) σε πολυ περισσοτερους θανατους απο,τι τα ναρκωτικα!
    Γι αυτο επιμενω ΚΟΨΤΕ ΤΟ οσο ειναι καιρος και αφηστε τα πειραματα με γευσεις και αρωματα, βρειτε λυση στα θεματα που δεν σας αφηνουν να απολαυσετε την ζωη σας, καντε πιο ευκολη την καθημερινοτητα σας. Μιλαω εκ του ασφαλους αφου ΚΑΝΕΙΣ στην οικογενεια μας δεν καπνιζει...
    Δεν κριτικαρω, απλα επισημαινω... ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ
    ί
    Ο ΑΤΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΝΟΣ...!!!!!!!


    1) “Οι μύθοι για το ηλεκτρονικό τσιγάρο και τα κρούσματα στις ΗΠΑ καταρρέουν”
    Για ακόμη μια φορά ο διακεκριμένος επιστήμονας τοποθετείται δημόσια και ξεκαθαρίζει ότι τα σοβαρά κρούσματα με ασθένειες και θανάτους στις ΗΠΑ δεν έχουν καμία σχέση με την κανονική χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου.
    https://blog.alterego.gr/konstantinos-farsalinos-ston-real-fm-quot-oi-mythoi-gia-to-ilektroniko-tsigaro-kai-ta-kroysmata-stis-ipa-katarreoyn-quot/?fbclid=IwAR3sExKSLrSj92xxc1La9sO4f18Z-P-
    CjLoB5Y3unEbmfSiFq762ho4svCw


    2) Το πόρισμα της πρώτης επιστημονικής μελέτης για τα μαζικά κρούσματα στις ΗΠΑ
    Η επιστήμη έρχεται να πιστοποιήσει την αιτία για τα εκατοντάδες κρούσματα ασθενειών και τους πέντε θανάτους που σημειώθηκαν το καλοκαίρι στις ΗΠΑ και που, ανεύθυνα και ψευδώς, αποδόθηκαν γενικά στο "ατμισμα".

    https://blog.alterego.gr/to-porisma-...8xMPgxUejOexl4

    3) Βλάπτει πραγματικά το άτμισμα τους πνεύμονες; Νέα αποκαλυπτική μελέτη
    Μια διεθνής ομάδα ερευνητών ξεδιαλύνει τους μύθους και εκθέτει τις παραπλανητικές έρευνες σχετικά με τις ενδεχόμενες επιπτώσεις της χρήσης του ηλεκτρονικού τσιγάρου στους πνεύμονες, εν συγκρίσει με το κάπνισμα.

    https://blog.alterego.gr/vlaptei-pra...W4hGN65C1AcFCY

    4) Τα Fake News και η “νόσος των ατμιστών”
    Σε ρεπορτάζ του το zougla.gr αναλύει πώς φτάσαμε στα fake news περί... της "νόσου των ατμιστών", με αφορμή τα κρούσματα που σημειώθηκαν στις ΗΠΑ, ενώ ο Δρ. Κωνσταντίνος Φαρσαλινός εξηγεί τι πραγματικά ισχύει.

    https://blog.alterego.gr/ta-fake-new...hwikySear3Lr0s

    5) Ο Οργανισμός Δημόσιας Υγείας της Αγγλίας για τα κρούσματα πνευμονοπάθειας στις ΗΠΑ

    https://www.nobacco.gr/el/blog/o-dim...7-wI-5AjPTK6sc






    Welcome To The New Age, The Vape Age
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος akisgr : 02-11-19 στις 17:37.

  7. #3307
    Εγγραφή
    28-09-2012
    Μηνύματα
    860
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΑΤΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΝΟΣ...!!!!!!!

    Άλλη γνώμη πάντως έχουν οι φωστήρες της ελληνικής νομοθεσίας που εξισώνουν το κάπνισμα με το άτμισμα.
    None of our beliefs are quite true; all have at least a penumbra of vagueness and error.
    Bertrand Russell

  8. #3308
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HackFreak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλη γνώμη πάντως έχουν οι φωστήρες της ελληνικής νομοθεσίας που εξισώνουν το κάπνισμα με το άτμισμα.
    πιστεύω πως γνωρίζεις τους λόγους που συμβαίνει αυτό...

  9. #3309
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Tests show bootleg marijuana vapes tainted with hydrogen cyanide

    NBC News commissioned one of the nation's leading cannabis testing facilities to test a sampling of THC cartridges — 18 in all — obtained from legal dispensaries and unlicensed dealers.

    Of the 3 purchased from legal dispensaries in California, the CannaSafe testing company found no heavy metals, pesticides or residual solvents like vitamin E.

    But 13 out of the other 15 samples from black market THC cartridges were found to contain vitamin E.

    CannaSafe also tested 10 of the unregulated cartridges for pesticides. All 10 tested positive.

    The products all contained myclobutanil, a fungicide that can transform into hydrogen cyanide when heated.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  10. #3310
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Θελω να πουλησω 2-3 πραγματα αλλα το Facebook marketplace δεν επιτρεπει προιοντα ατμισματος. Υπαρχει καποιο καλο group με αγοραπωλησιες ατμιστικων προιοντων (ιδανικα)?
    No Justice - No Peace

  11. #3311
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θελω να πουλησω 2-3 πραγματα αλλα το Facebook marketplace δεν επιτρεπει προιοντα ατμισματος. Υπαρχει καποιο καλο group με αγοραπωλησιες ατμιστικων προιοντων (ιδανικα)?
    μα στο FB υπάρχουν ομάδες (γκρουπ) αλλά και αγγελίες για προϊόντα ατμίσματος

  12. #3312
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα στο FB υπάρχουν ομάδες (γκρουπ) αλλά και αγγελίες για προϊόντα ατμίσματος
    Ανεβασα αγγελια στο marketplace και μου την απενεργοποιησε. Απαγορευονται ατμιστικα προιοντα, το γραφει στους ορους χρησης. Δεν ξερω πως εχουν ανεβασει αλλοι (αν εχουν ανεβασει).

    Γι'αυτο ρωταω για group γιατι δεν ξερω κανενα καλο.
    No Justice - No Peace

  13. #3313
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανεβασα αγγελια στο marketplace και μου την απενεργοποιησε. Απαγορευονται ατμιστικα προιοντα, το γραφει στους ορους χρησης. Δεν ξερω πως εχουν ανεβασει αλλοι (αν εχουν ανεβασει).

    Γι'αυτο ρωταω για group γιατι δεν ξερω κανενα καλο.
    Με ποιόν τρόπο ανέβασες τη δική σου αγγελία ?
    Κάποιοι πουλάνε κατσαρολικά και αρωματικά σαπούνια για πλύσιμο...
    Και κάποιοι άλλοι τα πουλούν σε κλειστές ομαδούλες.


    Μερικές απο αυτές που φαίνονται στον λογαριασμό μου στο FB...
    Αγγελίες Ατμιστικών Προιόντων - FamousVapors.gr
    ΑΤΜΟΜΑΝΙΑ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΑΤΜΙΣΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ (18+)
    ΑΤΜΟ®️ΑΓΓΕΛΙΕΣ ️
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hemlock : 18-11-19 στις 16:37.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  14. #3314
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Ευχαριστω. Μεσω marketplace δοκιμασα να ανεβασω, οχι σε group.
    No Justice - No Peace

  15. #3315
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Για τις κεραμικες αντιστασεις ποια ειναι η γνωμη σας? Το dotAIO εχει μια ωραια κεραμικη 1.6 με SS, που την δοκιμασα και εμεινα πολυ ευχαριστημενος. Ομως λενε διαφορα περι υγειας σε σχεση με τις κανονικες.
    No Justice - No Peace

Σελ. 221 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 201211216219220221222223226231 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας