Σελ. 201 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 181191196199200201202203206211221 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.001-3.015 από 3539
  1. #3001
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως γινεται να ειναι ολοι κερδισμενοι? Μετρημενα κουκια ειναι οι καπνιστες. Παλια ολοι καπνιζανε τσιγαρα και τωρα οι μισοι (ή το 1/3 ή το 1/4) ατμιζουν. Οσοι πλεον ατμιζουν ειναι διαφυγοντα κερδη για τις εταιριες τσιγαρων!
    ο κόσμος πρέπει να το καταλάβει αυτό και να στραφεί στο "ατμισμα"...!

    καλά θα κάνει λοιπόν ο κόσμος να καταστρέψει τις καπνοβιομηχανίες και να μην παίρνουμε ούτε πακέτο τσιγάρα.....!

  2. #3002
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    @Zer0c00L τα μπερδευεις τα πραγματα ενω ειναι πολυ απλα!

    Σιγουρα οι καπνοβιομηχανιες προσπαθουν να ανακτησουν το χαμενο εδαφος με τις συσκευες ηλεκτρονικου τσιγαρου που βγαζουν σιγα σιγα.

    Αλλα αυτο δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση με το αρχικο σου σχολιο (οτι δε χασανε χρηματα απο το ατμισμα τα τελευταια χρονια).

    Οι συσκευες που βγαλανε σιγουρα εχουν αγοραστικο κοινο αλλα απο τη στατιστικη που εχω στο μυαλο μου (απο οσα βλεπω/διαβαζω) η συντιπτικη πλειοψηφεια οσων σταματησαν το κανονικο τσιγαρο πλεον ατμιζει (μια αγορα στην οποια δεν εχουν χωθει οι καπνοβιομηχανιες). Οποτε ολα αυτα ειναι ΧΑΜΕΝΑ ΚΕΡΔΗ!!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο κόσμος πρέπει να το καταλάβει αυτό και να στραφεί στο "ατμισμα"...!

    καλά θα κάνει λοιπόν ο κόσμος να καταστρέψει τις καπνοβιομηχανίες και να μην παίρνουμε ούτε πακέτο τσιγάρα.....!
    Δε διαφωνει κανενας φιλε μου! Απλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα με αυθαιρετα σχολια και συμπερασματα...

  3. #3003
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο κόσμος πρέπει να το καταλάβει αυτό και να στραφεί στο "ατμισμα"...!

    καλά θα κάνει λοιπόν ο κόσμος να καταστρέψει τις καπνοβιομηχανίες και να μην παίρνουμε ούτε πακέτο τσιγάρα.....!
    Εδώ διαφωνώ για ένα λόγο

    Ότι δεν θα καταστραφούν οι καπνοβιομηχανίες απλά θα αλλάξουν προσανατολισμό θα στραφούν από το κανονικό τσιγάρο σε εναλλακτικούς τρόπους καπνίσματος

    Χαμένοι θα βγουν οι μικροί παίκτες της αγοράς

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Zer0c00L τα μπερδευεις τα πραγματα ενω ειναι πολυ απλα!

    Σιγουρα οι καπνοβιομηχανιες προσπαθουν να ανακτησουν το χαμενο εδαφος με τις συσκευες ηλεκτρονικου τσιγαρου που βγαζουν σιγα σιγα.

    Αλλα αυτο δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση με το αρχικο σου σχολιο (οτι δε χασανε χρηματα απο το ατμισμα τα τελευταια χρονια).

    Οι συσκευες που βγαλανε σιγουρα εχουν αγοραστικο κοινο αλλα απο τη στατιστικη που εχω στο μυαλο μου (απο οσα βλεπω/διαβαζω) η συντιπτικη πλειοψηφεια οσων σταματησαν το κανονικο τσιγαρο πλεον ατμιζει (μια αγορα στην οποια δεν εχουν χωθει οι καπνοβιομηχανιες). Οποτε ολα αυτα ειναι ΧΑΜΕΝΑ ΚΕΡΔΗ!!!

    - - - Updated - - -



    Δε διαφωνει κανενας φιλε μου! Απλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα με αυθαιρετα σχολια και συμπερασματα...
    Περίμενε λιγο....θα σου πρότεινα

  4. #3004
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ διαφωνώ για ένα λόγο

    Ότι δεν θα καταστραφούν οι καπνοβιομηχανίες απλά θα αλλάξουν προσανατολισμό θα στραφούν από το κανονικό τσιγάρο σε εναλλακτικούς τρόπους καπνίσματος

    Χαμένοι θα βγουν οι μικροί παίκτες της αγοράς
    μα δεν πρόκειται να καταστραφούνε εξάλλου... ο κόσμος που θέλει να καπνίζει μπορεί να το κάνει ελευθερα...! το θέμα είναι να έχουμε μια εναλλακτική λύση καπνίσματος πιο ασφαλες και με λιγότερα χημικά... με το iQOS το καταφέρνει αυτό μέχρι στιγμής...! είναι όντως πιο ακίνδυνο και δεν είναι ψέματα...! προσωπικά εμενα μου αρέσει το iQOS και σαν συσκευή αλλα και για ένα γρήγορο κάπνισμα όταν θέλω καθαρή "τσιγαρισια" γεύση...

    προσωπικά παρόλο που κάνω ηλεκτρονικό κάποιες φορες έκανα τον αγαπημένο μου καπνό πίπας έχω μεγάλη συλλογή από συλλεκτικές πίπες και πούρα cohiba που έφερνα από κουβα.. σε μερικές περίπτωσης το πούρο το απολαμβάνω με το ποτό μου...!!

    στο ηλεκτρονικό τα αγαπημένα μου υγρα είναι το odin 101 και halo black calico...

  5. #3005
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εδώ είμαστε...!!!!! οικονομία στο τέρμα...! παίζει προσφορα στην replacesmoke 2 στην τιμή του 1

    https://kickmtl.com/

  6. #3006
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδώ είμαστε...!!!!! οικονομία στο τέρμα...! παίζει προσφορα στην replacesmoke 2 στην τιμή του 1

    https://kickmtl.com/
    Οικονομία στο μαξ είναι αυτά που παίρνεις σύρμα αντίστασης και βαμβάκι

  7. #3007
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.197
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    Περασα πριν μια βολτα απτο μαγαζι που ψωνιζω. Δραμα η κατασταση αδεια τα ραφια... μου ειπε οτι νταξει τελος τα αρωματα ( το ξεραμε ηδη ) αλλα τελος και τα shake n vape. Θα φερνουν αποτι φαινεται μονο αυτα τα "shortfill" που πουλανε στην ΕΕ γενικα. Αλλα απο τιμη μην το συζητησουμε καν..

  8. #3008
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οικονομία στο μαξ είναι αυτά που παίρνεις σύρμα αντίστασης και βαμβάκι
    σύμφωνο... αλλα το pod έχει ceramic coil... που κρατάει ακόμα και σε δύσκολα υγρά έως και 90ml... νομίζω για την τιμή του στα 2.95 που έχει η κάθε αντίσταση που θα παίρνει κάποιος κάθε 2 εβδομάδες δεν το λες ακριβά.... εδώ μιλάμε για κάτι πολύ βολικό.... που το έχεις παντού μαζί σου χωρίς να κάθεσαι να ταλαιπώρησε... με diy coils...

    προσωπικά έχω περάσει από πολλούς επισκευάσιμους rda/drippers,κλπ...

    αυτή την στιγμή μπορώ να σου πω πως εδώ και 4μέρες δεν έχω ασχοληθεί με κανέναν επισκευάσιμο έχω αγαπήσει το kick και ταιριάζει απίστευτα με το υγρό bebeca της atmoslab..... μιλάμε για το κορυφαίο ατμισμα....!!!

  9. #3009
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    σύμφωνο... αλλα το pod έχει ceramic coil... που κρατάει ακόμα και σε δύσκολα υγρά έως και 90ml... νομίζω για την τιμή του στα 2.95 που έχει η κάθε αντίσταση που θα παίρνει κάποιος κάθε 2 εβδομάδες δεν το λες ακριβά.... εδώ μιλάμε για κάτι πολύ βολικό.... που το έχεις παντού μαζί σου χωρίς να κάθεσαι να ταλαιπώρησε... με diy coils...

    προσωπικά έχω περάσει από πολλούς επισκευάσιμους rda/drippers,κλπ...

    αυτή την στιγμή μπορώ να σου πω πως εδώ και 4μέρες δεν έχω ασχοληθεί με κανέναν επισκευάσιμο έχω αγαπήσει το kick και ταιριάζει απίστευτα με το υγρό bebeca της atmoslab..... μιλάμε για το κορυφαίο ατμισμα....!!!
    Με 3 ευρώ έχω το σύρμα και το βαμβάκι για ενα χρόνο περίπου
    Παλιότερα είχα κανονικά αντιστάσεις που θέλανε αλλαγή κάθε μια με δυο βδομάδες πάλι το κόστος ήταν 1 με 3 ευρώ ανα αντίσταση, τώρα αλλάζω κάθε 5 μέρες γιατί απλά δεν υπάρχει κάποιο κόστος.

    Σίγουρα δεν είναι κάποιο σοβαρό κόστος τα 3 ευρώ αν δυο βδομάδες, είναι στην επιλογή του κάθε ενα το τι θα κάνει.

  10. #3010
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ ρώτησα το μαγαζί που ψωνίζω και μου ανάφερε ότι θα φέρουν 60ml Mix & Shake έτοιμα με νικοτίνη

    το πρόβλημα λέει είναι για αυτά χωρίς την νικοτίνη που θες τα λεγόμενα booster νικοτίνης

    εγώ πάντως έχω απόθεμα ήδη

    θα πάρω και άλλα από το μαγαζί έτσι πιστεύω για 1 χρόνο με 2 θα είμαι καλυμμένος από υγρά

    μετά βλέπουμε καλό μου έκαναν καθώς θα έχω απόθεμα και θα ξεχάσω τι σημαίνει ωχ ξέμεινα από υγρό

  11. #3011
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  12. #3012
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ πάντως γελάω όταν βλέπω κάτι τέτοια βίντεο

  13. #3013
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.580
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Είναι απίστευτο το θέαμα αποστειρωμένων 40άρηδων, που έχει γίνει νοήμα της ζωής τους να φτιάχνουν βαμβάκι με σύρμα για να ρουφάνε αρωματισμένη γλυκερίνη, να κάνουν δήθεν σοβαρές συζητήσεις για το ηλεκτρονικό τσιγάρο ενώ παράλληλα βγάζουν σύννεφα ατμού. Λες κι αυτοί που πληρώνουν 5 ευρώ ένα πακέτο τσιγάρα είναι περισσότερο μαλάκες και τους αξίζει η ακρίβεια. Εδώ δε μιλάμε για εναλλακτικό τρόπο καπνίσματος, εδώ μιλάμε για κόμπλεξ και δήθεν κοινωνικοπολιτική επανάσταση μέσα από την ατμοποίηση γλυκερίνης. Στην σημερινή Ελλάδα, μας πείραξε μην πάνε τα 60ml υγρού στα 20 ευρώ, το φαγητό, το ρεύμα, η βενζίνη, οι φόροι, να πάνε να γ@μηθούν, δεν έγινε και κάτι. Σαν να πηγαίνουμε γυμνάσιο και όλη μας η ζωή είναι να κάνουμε κάνα marlboro μαλακό πίσω από τις τουαλέτες στο διάλειμμα και μετά σούζες με τα παπάκια. Στο τέλος θα ντρέπεται ο κόσμος να κάνει ηλεκτρονικό τσιγάρο από τους καραγκιόζηδες που το "εκπροσωπούν".

  14. #3014
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s.s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι απίστευτο το θέαμα αποστειρωμένων 40άρηδων, που έχει γίνει νοήμα της ζωής τους να φτιάχνουν βαμβάκι με σύρμα για να ρουφάνε αρωματισμένη γλυκερίνη, να κάνουν δήθεν σοβαρές συζητήσεις για το ηλεκτρονικό τσιγάρο ενώ παράλληλα βγάζουν σύννεφα ατμού. Λες κι αυτοί που πληρώνουν 5 ευρώ ένα πακέτο τσιγάρα είναι περισσότερο μαλάκες και τους αξίζει η ακρίβεια. Εδώ δε μιλάμε για εναλλακτικό τρόπο καπνίσματος, εδώ μιλάμε για κόμπλεξ και δήθεν κοινωνικοπολιτική επανάσταση μέσα από την ατμοποίηση γλυκερίνης. Στην σημερινή Ελλάδα, μας πείραξε μην πάνε τα 60ml υγρού στα 20 ευρώ, το φαγητό, το ρεύμα, η βενζίνη, οι φόροι, να πάνε να γ@μηθούν, δεν έγινε και κάτι. Σαν να πηγαίνουμε γυμνάσιο και όλη μας η ζωή είναι να κάνουμε κάνα marlboro μαλακό πίσω από τις τουαλέτες στο διάλειμμα και μετά σούζες με τα παπάκια. Στο τέλος θα ντρέπεται ο κόσμος να κάνει ηλεκτρονικό τσιγάρο από τους καραγκιόζηδες που το "εκπροσωπούν".
    Μια και ειδα στο avatar σου "ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ" να τονισω οτι αυτο που κανεις εσυ δεν ειναι δημοκρατια.

    Ασε τον καθενα να φουμαρει οτι γουσταρει και να διαμαρτηρηθει για οτι γουσταρει. Αλλος που εχει καψα με τα τσιγαρα ειναι ελευθερος να μιλαει για τα τσιγαρα και οποιος γουσταρει το ηλεκτρονικο ας πει το δικο του καημο. Και αλλος που τον καιει η τιμη του ψωμιου και των καυσιμων ειναι ελευθερος να ανοιξει ενα νημα και να κλαιει τη μοιρα του με αλλους που τους καινε τα συγκεκριμενα θεματα!

    Και εδω μεσα κανενας δεν "εκπροσωπει" το ηλεκτρονικο τσιγαρο. Απλα σα χρηστες λεμε τη γνωμη μας. Αυτος ειναι αλλωστε ο ρολος ενος forum, η ανταλλαγη αποψεων.

    Εσυ απο την αλλη μερια τι εκπροσωπεις? Τη φωνη της λογικης που θα μας βαλει μυαλο?

  15. #3015
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.580
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Δεν κατάλαβα ακριβώς που διαφωνούμε. Ούτε είδα κάπου να έγραψα ότι κάποιος χρήστης από εδώ με ενόχλησε ή εκπροσωπεί το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Τον φανμποισμό και τον φανατισμό μια μια εναλλακτική πρόταση καπνίσματος δεν μπορώ να κατανοήσω και την αγιοποίηση του ηλεκτρονικού και των εταιρειών που ασχολούνται μ' αυτό.

Σελ. 201 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 181191196199200201202203206211221 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας