Σελ. 5 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 154
  1. #61
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Δυστηχώς χρωστάμε σαν κράτος ΠΟΛΛΑ και χρωστάμε γιατί δανείζονταν σαν τρελοί από το 1980 και έπειτα, διοργανώσαμε ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΥΣ Ολυμπιακούς αγώνες κτλ κτλ.

    Κάπως πρέπει να μαζευτούν χρήματα, όλοι μπορούν να φοροδιαφύγουν εκτός από του μισθωτούς που έχουν εισόδημα μόνο από τους μισθούς τους.

    Επειδή είναι πολύ δύσκολο να ελέγξεις τη φοροδιαφυγη τι κάνεις σαν κυβέρνηση; Φορολογείς επιπλέον τις υπηρεσίες.

    ΜΗΝ ψαρώνετε από τις ανακοινώσεις του ΚΑΡΤΕΛ, τα κέρδη τους φοβούνται μη χάσουν, υπηρεσιες οι οποίες έχουν πολύ μικρό κόστος και τις υπερχρεώνουν.

    Αλήθεια που είναι τα μειωμένα τέλη περιαγωγής;;;;

    Το 12% στους λογαριασμούς επηρεάζει τον κόσμο, αλλα το 12% στην καρτοκινητή επηρεαζει το κέρδος των εταιριών και μόνο. Αλήθεια όταν αγοράζεται 10Ε χρόνο ομιλίας πληρώνατε 11.9Ε τόσον καιρό ή 10Ε;;; Που σημαίνει ότι αυτόν το φόρο το λούζονται οι εταιρίες και όχι ο καταναλωτής. Μην ψαρώνετε λοιπόν.

    Τα υπόλοιπα μέτρα, εκτός από τα καύσιμα, είναι όλα μέτρα κατά της πολυτέλειας, πχ φόρος στα σκάφη αναψυχής, στα μεγάλα αυτοκίνητα και στα κέρδη από λαχεία κτλ.


    ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΥΞΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥΣ ΨΑΧΝΟΥΝ

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  2. #62
    Εγγραφή
    10-12-2007
    Περιοχή
    Οταν το μάθω θα σας το πώ
    Μηνύματα
    560
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    2395 - 27132 kbps
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZXDSL 931VII over ISDN
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 0/0(dB)
    SORRY για το ΟΦ ΤΟΠΙΚ αλλά ακουσα πως σκεπτονται να φορολογήσουν και το ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Τωρα αλήθεια ψέμματα αγνοώ.
    Ο καιρός θα δείξει.

  3. #63
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adolf Εμφάνιση μηνυμάτων
    SORRY για το ΟΦ ΤΟΠΙΚ αλλά ακουσα πως σκεπτονται να φορολογήσουν και το ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Τωρα αλήθεια ψέμματα αγνοώ.
    Ο καιρός θα δείξει.
    Δεν παίζει τέτοιο πράγμα.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  4. #64
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Χαίρομαι όταν απαντατε με λογική, σε μια χώρα όπου η Λογική υπήρχε μόνο στην αρχαιότητα.

    Για τον φίλο που μίλησε για εκλογές και αποχή, του εύχομαι καλή τύχη, εγώ δεν επιθυμώ να ξοδέψω τη ζωή μου σε ένα παιχνίδι στημένο, όπου το γήπεδο και ο διαιτητής είναι δικοί τους (στρατοί πολιτικών νεολαιών και κομμάτων, διαμόρφωση κοινής γνώμης, λειτουργία "δικαιοσύνης" κλπ)

  5. #65
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Mπορει να μη παιζει αλλα ετσι οπως το πανε ολα να τα περιμενεις.Απλα μαλλον επειδη ειναι μικρο το ποσο+ λίγες οι συνδεσεις (σε σχεση με τα κινητα) δεν ειναι τοσο αμεση η προτεραιοτητα .
    Αλλα με αυτα που βλεπουμε ολα ειναι πιθανα.
    φορος στα κινητα,επιπλεον στα καυσιμα,ΕΤΑΚ,καθε χρονο εκτακτος φορος σε αυτοκινητα πανω απο 1920 κυβικα κλπ κλπ..
    Ειναι για πολλες σφαλιαρες

  6. #66
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Alcatel 780
    Ετοιμαστείτε για τρελούς φόρους τα επομενα 1-2 χρόνια.
    Πρεπει να μαζευτούν 6-7 δις ευρώ και στην αγορα δεν υπαρχει μια.
    Εντωμεταξυ πως θα μαζεψεις λεφτα απο εμμεσους φορους σε μια αγορα που στενάζει απο έλλειψη ρευστού.
    Φορολογείς τα κινητα; θα μιλάνε λιγότερο.
    Φορολογείς τα αυτοκίνητα 2000 cc. Θα αγοράζουν 1800cc turbo.

    Μόνο απο την λεγόμενη τακτοποίηση των ημιυπαίθριων ίσως μαζέψουν κατι σοβαρό αλλα απορώ πως θα πείσουν τον πολίτη να παει να παραδεχτεί την παρανομία που επι χρόνια διαπράττει και ποτε δεν δηλωσε.

    Τριχες παιδιά, δεν θα μαζεψουν αυτά που θέλουν και σε λιγο καιρό παλι στα ίδια θα ειμαστε. Ο δημόσιος τομέας και οι δαπάνες του ειναι το πρόβλημα, αλλα καθώς αποτελοεί αντικείμενο κομματικού μηχανισμού πως θα τον πειράξεις;
    Portable CD player

  7. #67
    Εγγραφή
    15-12-2003
    Περιοχή
    ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    828
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Έχω καρτοκινητό και το χρησιμοποιώ ελάχιστα. Περισσότερο για να με βρίσκουν, για μια ώρα ανάγκης κτλ. Μια κάρτα ακόμη και 3 ευρώ τον χρόνο μου φθάνει. Ήδη έχω μαζέψει αρκετό χρόνο. Επομένως δεν επηρεάζομαι.

    Προς το παρόν την έχω γλιτώσει από τους φόρους. Ευτυχώς που τον Οκτώβριο πούλησα το τζιπ των 2000κε που είχα. Είχα προβλέψει όλη αυτή τη κατάσταση. Το τίμημα επηρεάστηκε από μια πρόσφατη τότε προσφορά της NISSAN για το παλιό X-TRAIL αλλά τα πράγματα θα μπορούσαν να ήταν πολύ χειρότερα. Ευτυχώς που η τρικυμία με τα τεκμήρια είχε ήδη αρκετά κοπάσει. Με την μείωση των τελών ταξινόμησης 50% ούτε στα μισά δεν θα μπορούσε να το πουλήσω μερικούς μήνες αργότερα.

    Και δυσκολεύτηκα πολύ να το πουλήσω. Αλλά τελικά βρέθηκε ένας τρελός ομογενής από την Αλβανία που μόλις έπαιρνε την Ελληνική υπηκοότητα, με ήδη πληρωμή δόσεων δανείου για κατοικία, που έβλεπε το X-TRAIL και θεωρούσε ότι ήταν το όνειρο του κάθε μετανάστη. Αυτοί οι... Αλβανοί μας έχουν σώσει! Και του το έλεγα, εσύ θέλεις να πληρώνεις εγώ θέλω να σταματήσω να πληρώνω, αλλά δεν καταλάβαινε τίποτα. Αφιονισμένος. X-TRAIL και μετά το χάος. Όταν με πλήρωσε δεν του είχαν μείνει λεφτά ούτε για καφέ. Έπρεπε να περιμένει το μηνιάτικο το δικό του ή της γυναίκας του ή να δανειστεί από κάποιο συγγενή. Ήδη το τελευταίο το είχε κάνει για να συμπληρώσει το ποσό. Εγώ γλίτωσα τα 420 των τελών (μόλις στο τσακ και τα έκανα ένα eeePC 1000He στην υγεία του) και αυτός τα πλήρωσε, θα πληρώσει τώρα και τα 150. Τόση βλακεία ρε παιδί μου.

    Και τώρα έχω ένα στα 1300κε (4χ4 και αυτό, όχι θα έχανα την δυνατότητα), καινούργιο με τα λεφτά του παλιού. Ε, θα αργήσουν φαντάζομαι να πλήξουν και τα 1300 κε. Για φαντάσου ρε να πλήρωνα 420 τέλη κυκλοφορίας και μετά να μου ζήταγαν και 150 ευρώ ακόμη!!! Ήδη τράβαγα τα μαλλιά μου, αν ήταν να πληρώσω και 150 ακόμη θα τα ξερίζωνα. Και είναι άγνωστο τι θα ακολουθήσει. Λυπάμαι αυτούς τους κακομοίρηδες που τρέξαν να αγοράσουν τζιπ τώρα που «φθήνυναν».

    Ακόμη και το ΕΤΑΚ μου έρχεται φθηνότερο από το προηγούμενο καθεστώς με τους ειδικούς φόρους επί των ενοικίων όπου πλήρωνα τα διπλάσια. Ελπίζω να μην βάζω σε άθλιους φορομπήχτες ιδέες - αλλά το κάνω!

    Μέχρις στιγμής την έχω βγάλει καθαρή.

    Αναζητούνται τρόποι επιβίωσης στην σύγχρονη Ελλάδα. Με το τεράστιο χρέος και τον υπερδιογκωμένο δημόσιο τομέα (που όλοι τελικά υπόσχονται να αυξήσουν – ποιο άρρωστοι για να σωθούμε από την αρρώστια;;; ) τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα. Αδιέξοδα.

    Άντε τρέξτε στην ΔΕΗ όπου οι συνδικαλιστές αποφάσισαν ότι λιγοστεύουν επικίνδυνα και η κυβέρνηση έσπευσε να υποσχεθεί 4000 νέους μονιμάδες για να ενισχύσουν το «είδος». Το ξέρετε. Οι δημόσιοι ή ημιδημόσιοι μονιμάδες θα πεθάνουν τελευταίοι. Σαν τις κατσαρίδες. Αυτό μένει πλέον να ονειρευόμαστε, ποιοι θα είναι οι τελευταίοι που θα πεθάνουν (πτωχεύσουν!). Το εθνικό όνειρο της κατσαρίδας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dhmk : 26-06-09 στις 09:42.
    Η τοποθεσία στο avatar είναι στη Μονεμβασιά.

  8. #68
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜΗΝ ψαρώνετε από τις ανακοινώσεις του ΚΑΡΤΕΛ, τα κέρδη τους φοβούνται μη χάσουν, υπηρεσιες οι οποίες έχουν πολύ μικρό κόστος και τις υπερχρεώνουν.
    Φυσικά οι εταιρίες νοιάζονται για τα κέρδη τους. Αυτή είναι η δουλειά τους.

    Αυτό δεν ακυρώνει ότι το συγκεκριμένο μέτρο πλήττει για μια ακόμη φορά εμάς. Συζητάμε για νέο φόρο!

    ps. Αν υπάρχει καρτέλ, αν υπάρχει υπερχρέωση, πάλι το κράτος ευθύνεται. Οι ελεγκτικοί μηχανισμοί του κράτους λειτουργούν;

    ........Auto merged post: emeliss πρόσθεσε 1 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν παίζει τέτοιο πράγμα.
    Φυσικά και παίζει. Διάβασε την ανακοίνωση.

    Internet δεν σημαίνει adsl.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emeliss : 26-06-09 στις 09:31. Αιτία: auto merged post

  9. #69
    Εγγραφή
    02-11-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    AVM FRITZBox FonWiFi 7140
    SNR / Attn
    12(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν παίζει τέτοιο πράγμα.
    Καλά, μόλις η ευρυζωνικότητα αποκτήσει την κρίσιμα μάζα αρμέγματος, θα το φάμε το παλούκι και εκεί.

  10. #70
    Εγγραφή
    30-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 20(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από murex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι το λογικό είναι ότι εφόσον υπάρχει φόρος χρήσης κινητού, θα πρέπει να εφαρμόζεται σε όλους τους τύπους (συμβόλαιο, καρτοκινητο). Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί υπαρχει φόρος όμως, αφού ήδη πληρώνουμε ΦΠΑ. Τι; είναι πολυτέλεια;
    Εννοείται ότι θα μειώσω τα πάγια, γιατί ήδη κάθε φορά που βλέπω το 10ευρω στο λογαριασμό μου τα παίρνω στο κρανίο (όπως και την ΕΡΤ στο λογ/μό της ΔΕΗ!!!!)

    Δυστυχώς στη χώρα μας, το κράτος είναι τόσο μα τόσο άχρηστο να μαζέψει τους φόρους, που το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να αυξάνει τους έμμεσους φόρους. Γιατί δεν κάνει ένα απλό πραγματάκι:
    Δεν μπορείς να μαζέψεις φόρους; Βάλε το ΦΠΑ 25% να τελειώνουμε, κάνε όπως στις ΗΠΑ που μαζεύουν όλοι αποδείξεις για να δικαιολογήσουν τα πάντα, να δεις πως τους βρίσκεις τους μαγκες. Αλλά νομίζω ότι δεν θέλουν. Ένα σάπιο πολιτικό σύστημα, θέλει μία το ίδιο σάπια κοινωνία για να επιζήσει.
    Α ρε χώρα που πέσαμε να ζούμε!!!!!

    Πολύ σωστά τα λες. Γιατί είναι δηλαδή πολυτέλεια το κινητό και πρέπει να φορολογείται επιπλέον του 19%? Ίσως πριν 15 χρόνια να ήταν, τώρα είναι αναγκαίο.

    Όσο για την εξαίρεση των καρτοκινητών από την φορολόγηση έως σήμερα, ήταν δίκαιη για μένα (καλύτερα όμως να μην υπήρχε ούτε στα συμβόλαια επιπλέον φόρος). Καρτοκινητά έχουν κατά κανόνα οι πιο αδύναμοι οικονομικά που δεν μπορούν να πληρώνουν 20άρικα και βάλε το μήνα.

    Αν το σύστημα λειτουργούσε σωστά θα έπιανε τους μεγαλοφοροφυγάδες. Επειδή δεν θέλουν να πιάσουν αυτούς προτιμούν να βάλουν χέρι στο χαρτζιλίκι του πιτσιρικά.

  11. #71
    Εγγραφή
    11-02-2006
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    Fritzbox 7140
    Παρά την (δικαιολογημένη) αγανάκτηση των καρτοκινητών φίλων όσον αφορά την φορολόγηση και της καρτοκινητής, ας αναφέρω τα εξής
    1. Η φορολογία ποτέ δεν είναι δημοφιλής
    2. Πρέπει να ισχύει στη φορολογία η αρχή της ισότητας
    3. Κανείς δεν διασφαλίζει ότι οι έχοντες καρτοκινητά είναι ανωτερης ή κατώτερης εισοδηματικής δυνατότητας
    4. Δεν βλέπω το λόγο διαφορετικής φορολογικής μεταχείρισης του ίδιου αγαθού δηλ. της επικοινωνίας μέσω κινητής τηλεφωνίας,
    5. Προσωπικά θεωρώ γενικά απαράδεκτο το φόρο επι της κινητής τηλεφωνίας δεδομένου ότι δεν αποτελεί αγαθό πολυτελείας, τουλάχιστον όχι σήμερα όπου η διείσδυση στις πληθυσμιακές ομάδες είναι μεγαλύτερη ίσως και από της σταθερής τηλεφωνίας
    6.Για λόγους ισότητας θα έπρεπε τότε να αφορά και τον ΟΤΕ και όλους τους άλλους παρόχους σταθερής τηλεφωνίας
    7. Εχει την απίστευτη και αμφίβολης νομιμότητας λογική να επιβάλλει ΦΠΑ επί του ειδικού τέλους. Εχετε ποτέ πληρώσει τέλη κυκλοφορίας με ΦΠΑ, φόρο εισοδήματος με ΦΠΑ??
    8. Αν θα έπρεπε να μιλάμε για κάτι θα όφειλε να είναι η πλήρης κατάργηση αυτου του απαράδεκτου τέλους που μειώνει τη δυνατότητα επικοινωνίας που είναι βασικό ανθρώπινο δικαίωμα.
    9. Τα αναζητούμενα έσοδα από αυτό το τέλος, θα έπρεπε να αναζητηθούν από μικρότερης κοινωνικής ευαισθησίας αντικείμενα όπως φορολογία καπνού, αλκοόλ, βενζίνης.
    10. τελικά όμως τη στιγμή που μπαίνει ο άδικος και καταδικασμένος στην κοινωνική συνείδηση φόρος επί της κινητής, θα όφειλε να αφορά όλους τους χρήστες. Τα επιχειρήματα του στιλ οι καρτοκινητοί είναι πιο φτωχοί μαθητές, φοιτητές, συνταξιούχοι είναι αβάσιμα. Όλοι οι έμμεσοι φόροι κύριοι είναι άδικοι. Μόνο η φορολογία εισοδήματος είναι δίκακη και αναλογική αλλά στη χώρα της φοροδιαφυγής, της ρεμούλας και των άχρηστων κυβερνώντων βλέπετε να υπαρξει δίκαιη φορολογικη πολιτική;

  12. #72
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Σας εγραψα παλι,οτι το κρατος φορολογει με λυσσα,καθε τι,που βλεπει οτι το θελετε με λυσσα.Απο τη στιγμη,που μπηκε στην αρχη,και δε μιλησατε,και περασε ο νομος το 2002,η συνεχεια ηταν σιγουρη.
    Με τα κινητα,εχετε παθει ψυχωση,αρα,καλα να παθετε.

  13. #73
    Εγγραφή
    02-12-2006
    Περιοχή
    ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Μηνύματα
    866
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    PHILIPS CGA5722
    SNR / Attn
    10(dB) / 25(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας εγραψα παλι,οτι το κρατος φορολογει με λυσσα,καθε τι,που βλεπει οτι το θελετε με λυσσα.Απο τη στιγμη,που μπηκε στην αρχη,και δε μιλησατε,και περασε ο νομος το 2002,η συνεχεια ηταν σιγουρη.
    Με τα κινητα,εχετε παθει ψυχωση,αρα,καλα να παθετε.
    Φίλε μου με λύσα ο κόσμος θέλει και να τρώει.
    Ας μπει φόρος και σε αυτό.
    Αφού έχουμε πάθει ψύχωση με το φαγητό,καλά να πάθουμε.

  14. #74
    Εγγραφή
    30-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 20(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας εγραψα παλι,οτι το κρατος φορολογει με λυσσα,καθε τι,που βλεπει οτι το θελετε με λυσσα.Απο τη στιγμη,που μπηκε στην αρχη,και δε μιλησατε,και περασε ο νομος το 2002,η συνεχεια ηταν σιγουρη.
    Με τα κινητα,εχετε παθει ψυχωση,αρα,καλα να παθετε.
    Τι θα πει " το θέλουμε με λύσσα"? Το κινητό είναι απαράιτητο σήμερα, άσχετο αν κάποιοι ενδεχομένως να κάνουν κατάχρηση. Εσύ δεν έχεις κινητό? Πόσα ξοδεύεις το μήνα? Με την ίδια λογική ας βάλουν και 12% φόρο στο ψωμί, υπάρχει κάποιος που δεν τρώει ψωμί ή δεν το "θέλει με λύσσα"?

    Ο φόρος στα καρτοκινητά θα εφαρμοστεί από τον επόμενο μήνα. Άρα προλαβαίνουμε ακόμη να βάλουμε "αφορολόγητο" χρόνο μέσα και να περάσουμε τους επόμενους μήνες. Προσωπικά θα βάλω 30+15 δώρο=45Ε στο κατροκινητό μου Q με πιστωτική και θα περάσω μέχρι το φθινόπωρο με αυτά. Από εμένα φόρο θα εισπράξουν κατά τα Χριστούγεννα.

  15. #75
    Το avatar του μέλους sonypspgr
    sonypspgr Guest
    εγω λεω μιας που εφτασαν να φορολογουν τα ανηλικα ας φορολογησουν και το emo κουρεμα τουλαχιστον θα βγαλουν πολλα λεφτα απο εκει

Σελ. 5 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-08, 17:51
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-06, 23:24
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-05, 19:28
  4. Πάντρεμα κινητής και παραδοσιακής τηλεφωνίας
    Από Crosstalk στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-05, 23:44
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-03, 12:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας