Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26
  1. #1
    Εγγραφή
    03-02-2006
    Περιοχή
    Θάλασσα...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    16.3(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Question
    Καλησπέρα σε όλη την παρέα του adslgr...

    Αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα στο Iphone 3G με έκδοση λογισμικού 3.

    1ο πρόβλημα: Ενώ το κινητό μου είναι εντός δικτύου Cosmote και βλέπω ότι έχει σήμα παρόλα αυτά λαμβάνω τα μηνύματα με πολύ καθυστέρηση (ενώ στέλνω κανονικά) και πολλές φορές ενώ με καλούν στο κινητό η κλήση δεν φτάνει ποτέ σε μένα με αποτέλεσμα να λαμβάνω τις κλήσεις σαν αναπάντητες ή σαν ειδοποίηση μέσω μηνύματος για το ποιος με έχει καλέσει.

    2ο πρόβλημα: Είναι εδώ και κάνα 2 με 3 μέρες που το κινητό αναπτύσσει σε ανύποπτο χρόνο αρκετή υψηλή θερμοκρασία στο πίσω μέρος κυρίως.

    και

    3ο πρόβλημα: Ενώ έχω μόνιμα απενεργοποιημένα τα 3G και wifi (για εξοικονόμηση μπαταρίας) η μπαταρία μου τις τελευταίες μέρες αδειάζει αρκετά γρήγορα...και ειδικά σήμερα άδειασε μέσα σε 8 ώρες με χρήση κλήσεων γύρω στα 10 λεπτά και τελευταία φόρτιση εχθές το βράδυ για τουλάχιστον 7 ώρες.


    Έχετε καμιά άποψη για όλα τα παραπάνω ή με βλέπω σούμπιτο για την Vodafone...
    Facebook, Twitter, Google+: axinosgr

  2. #2
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    620
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20023/951
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Netgear DG834 Router
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Γνώμη μου, να το στείλεις στο Service
    Εγώ Ποτέ Δεν Απορρίπτω.... Ποτέ Δεν Αντιλέγω....
    Εγώ Απλά Ξεχνάω....!

  3. #3
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.710
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Wind
    Router
    netfaster
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το SERVICE δεν είναι λύση ....μπορείς να πεις το πρόβλημα σου και στο iphone hellas που είναι forum που είναι αποκλειστικά για το Iphone ......
    Τα ίδια προβλήματα στο περίπου αντιμετωπίζω και εγώ ...
    για τις κλήσεις το έχω παρατηρήσει και εγώ απλά μπορεί να έχει και πρόβλημα ο πάροχός σου ....Για παράδειγμα εγώ που έχω whats up όποτε θέλει καλεί

    Music hard rock and metal blog

  4. #4
    Εγγραφή
    09-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Άνω Πατήσια
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    621
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Φταίει η ζέστη των τελευταίων ημερών - η συσκευή αυτή δεν έχει φτιαχτεί για να δουλεύει σε τέτοιες συνθήκες.

    ...

    Πέρα από την πλάκα, μήπως να το στείλεις στο service; Το forum δεν πρόκειται να σου λύσει το πρόβλημα, αν είναι θέμα hardware!

  5. #5
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.243
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    12000/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Gentoo/DLink 624 (Bridge)
    SNR / Attn
    12(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τα φόρα δεν είναι πανάκεια. Σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να απευθυνόμαστε άμεσα στο σέρβις! Υψηλή θερμοκρασία σημαίνει μόνο ένα πράγμα: κακή λειτουργία.
    Macintosh. The Computer For The Rest Of Us.
    Sex, Drinks & Opera.
    Thessaloniki Macintosh Community
    Hellenic Army Discharge Countdown Widget

  6. #6
    Εγγραφή
    23-07-2008
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    Δεν μας ειπες το πιο σημαντικο αν το εχεις κανει jailbrake.Αν ναι τιποτα προγραμματα που τρεχουν συνεχεια σαν το sbs settings θα σου δημιουργουν τα προβληματα με θερμοκρασια και αδειασμα μπαταριας.Επισης κλεισε τα push notifications και βαλε τον ελεγχο τον email στο χειροκινητο.Και τα προβληματα σου θα λυθουν

  7. #7
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.710
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Wind
    Router
    netfaster
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ρε παιδιά μην λέτε στο παιδί ότι να ναι ...αυτό το πρόβλημα το έχουν πολλά άτομα ...και μην ξεχνάτε είναι καλοκαίρι .. Τα sbs settings δεν δημιουργούν κανένα απολύτως πρόβλημα στο i phone ,.,,,,
    εγώ σου είπα ..πάνε στο http://www.isepsis.com/ και μίλα με τον sepsis το παιδί είναι απόλυτα ενημερωμένο και ξέρει πολλά ...
    Όταν σου απαντήσει και όταν βρεις κάποια λύση postαρε εδώ πέρα για να βρεθεί η λύση

    Music hard rock and metal blog

  8. #8
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    First
    Σιγουρα παντως παιζει ρολο το 3.0.Με κλειστα ssh,wifi,χαμηλη φωτεινοτητα,push κλειστο και παλι η μπαταρια αδειαζει πολυ γρηγοροτερα απο το 2.2.1.Ειχες αντιστοιχα προβληματα με το 2.2.1,πιστευω πως οχι.

  9. #9
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.710
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Wind
    Router
    netfaster
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    η ζέστη γενικά είναι εντελώς σχετική μην ξεχνάτε ότι είναι και καλοκαίρι ...Για όλα τα άλλα ναι όντως υπάρχει κάποια διαφορά ...αλλά μην ξεχνάς ότι έχουν προστεθεί και καινούριες λειτουργίες .....ότι δεν χρειάζεσαι να τα έχει κλειστά .......

    Music hard rock and metal blog

  10. #10
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    First
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από loukoumaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλά μην ξεχνάς ότι έχουν προστεθεί και καινούριες λειτουργίες .....ότι δεν χρειάζεσαι να τα έχει κλειστά .......
    Αυτο ακριβως λεω.Σιγουρα παιζει ρολο το 3.0.Ευχομαι να διορθωθει στο 3.1 αλλιως πολυ ανετα γυρναω στο 2.2.1 και δεν μ απασχολουν ουτε τα copy paste ουτε τα mms κλπ.

  11. #11
    Εγγραφή
    06-07-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από axinosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλη την παρέα του adslgr...

    Αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα στο Iphone 3G με έκδοση λογισμικού 3.

    1ο πρόβλημα: Ενώ το κινητό μου είναι εντός δικτύου Cosmote και βλέπω ότι έχει σήμα παρόλα αυτά λαμβάνω τα μηνύματα με πολύ καθυστέρηση (ενώ στέλνω κανονικά) και πολλές φορές ενώ με καλούν στο κινητό η κλήση δεν φτάνει ποτέ σε μένα με αποτέλεσμα να λαμβάνω τις κλήσεις σαν αναπάντητες ή σαν ειδοποίηση μέσω μηνύματος για το ποιος με έχει καλέσει.

    2ο πρόβλημα: Είναι εδώ και κάνα 2 με 3 μέρες που το κινητό αναπτύσσει σε ανύποπτο χρόνο αρκετή υψηλή θερμοκρασία στο πίσω μέρος κυρίως.

    και

    3ο πρόβλημα: Ενώ έχω μόνιμα απενεργοποιημένα τα 3G και wifi (για εξοικονόμηση μπαταρίας) η μπαταρία μου τις τελευταίες μέρες αδειάζει αρκετά γρήγορα...και ειδικά σήμερα άδειασε μέσα σε 8 ώρες με χρήση κλήσεων γύρω στα 10 λεπτά και τελευταία φόρτιση εχθές το βράδυ για τουλάχιστον 7 ώρες.


    Έχετε καμιά άποψη για όλα τα παραπάνω ή με βλέπω σούμπιτο για την Vodafone...
    Αυτά είναι τα καραμπινάτα συμπτώματα του conflict με το push ενεργό. Με την απενεργοποίηση του push σε μερικούς φίλους, συμπεριλαμβανομένου κ εμού, το πρόβλημα λύθηκε ΑΜΕΣΑ.
    Αλλά όπως είπε κ ο GiO, σε iphone 2G, η 3.0 έχει πέσει πολύ βαριά..
    If in danger or in doubt: run in circles, scream and shout..

  12. #12
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.710
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Wind
    Router
    netfaster
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ναι καλά λες .λες και τόσο καιρό δεν μπορούσαμε χωρίς copy paste ...Μια χαρά είμασταν .....

    Music hard rock and metal blog

  13. #13
    Εγγραφή
    03-02-2006
    Περιοχή
    Θάλασσα...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    16.3(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για την γρήγορη ανταπόκρισή σας...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gvenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνώμη μου, να το στείλεις στο Service
    Εάν δε βρω λύση με βλέπω για service....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από loukoumaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το SERVICE δεν είναι λύση ....μπορείς να πεις το πρόβλημα σου και στο iphone hellas που είναι forum που είναι αποκλειστικά για το Iphone ......
    Τα ίδια προβλήματα στο περίπου αντιμετωπίζω και εγώ ...
    για τις κλήσεις το έχω παρατηρήσει και εγώ απλά μπορεί να έχει και πρόβλημα ο πάροχός σου ....Για παράδειγμα εγώ που έχω whats up όποτε θέλει καλεί
    Δεν πιστεύω ότι είναι θέμα παρόχου καθώς στον ίδιο χώρο που μένω και εγώ υπάρχει και δεύτερη συσκευή Iphone με τον ίδιο πάροχο και τέτοιου είδους προβλήματα δεν αντιμετωπίζουμε....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thePrince Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φταίει η ζέστη των τελευταίων ημερών - η συσκευή αυτή δεν έχει φτιαχτεί για να δουλεύει σε τέτοιες συνθήκες.

    ...

    Πέρα από την πλάκα, μήπως να το στείλεις στο service; Το forum δεν πρόκειται να σου λύσει το πρόβλημα, αν είναι θέμα hardware!
    Ναι το έχω διαβάσει το θέμα αυτό πάντως thanks και για το tip....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macgiorgosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα φόρα δεν είναι πανάκεια. Σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να απευθυνόμαστε άμεσα στο σέρβις! Υψηλή θερμοκρασία σημαίνει μόνο ένα πράγμα: κακή λειτουργία.
    Εάν δεν βρω άκρη εντός του Σ/Κ, Δευτέρα άντε Τρίτη το πολύ έχω πάει σούμπιτος στη Vodafone....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NIKOSS123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μας ειπες το πιο σημαντικο αν το εχεις κανει jailbrake.Αν ναι τιποτα προγραμματα που τρεχουν συνεχεια σαν το sbs settings θα σου δημιουργουν τα προβληματα με θερμοκρασια και αδειασμα μπαταριας.Επισης κλεισε τα push notifications και βαλε τον ελεγχο τον email στο χειροκινητο.Και τα προβληματα σου θα λυθουν
    Όχι jailbreak δεν έχω κάνει....sbs settings και push notifications δεν θυμάμαι τι έχω κάνει θα τα ψάξω και θα ξαναποστάρω....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από loukoumaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδιά μην λέτε στο παιδί ότι να ναι ...αυτό το πρόβλημα το έχουν πολλά άτομα ...και μην ξεχνάτε είναι καλοκαίρι .. Τα sbs settings δεν δημιουργούν κανένα απολύτως πρόβλημα στο i phone ,.,,,,
    εγώ σου είπα ..πάνε στο http://www.isepsis.com/ και μίλα με τον sepsis το παιδί είναι απόλυτα ενημερωμένο και ξέρει πολλά ...
    Όταν σου απαντήσει και όταν βρεις κάποια λύση postαρε εδώ πέρα για να βρεθεί η λύση
    Γράφομαι και το κοιτάω τάχιστα.....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gi0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα παντως παιζει ρολο το 3.0.Με κλειστα ssh,wifi,χαμηλη φωτεινοτητα,push κλειστο και παλι η μπαταρια αδειαζει πολυ γρηγοροτερα απο το 2.2.1.Ειχες αντιστοιχα προβληματα με το 2.2.1,πιστευω πως οχι.
    Όχι με 2.2.1 δεν είχα τέτοια προβλήματα....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από loukoumaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    η ζέστη γενικά είναι εντελώς σχετική μην ξεχνάτε ότι είναι και καλοκαίρι ...Για όλα τα άλλα ναι όντως υπάρχει κάποια διαφορά ...αλλά μην ξεχνάς ότι έχουν προστεθεί και καινούριες λειτουργίες .....ότι δεν χρειάζεσαι να τα έχει κλειστά .......
    Thanks for the tip.....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgos_k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά είναι τα καραμπινάτα συμπτώματα του conflict με το push ενεργό. Με την απενεργοποίηση του push σε μερικούς φίλους, συμπεριλαμβανομένου κ εμού, το πρόβλημα λύθηκε ΑΜΕΣΑ.
    Αλλά όπως είπε κ ο GiO, σε iphone 2G, η 3.0 έχει πέσει πολύ βαριά..
    Μήπως λέω μήπως η εταιρία Apple ακολουθεί τα γνωστά χνάρια της γνωστής σε όλους μας εταιρείας λειτουργικού λογισμικού Microsoft με τα γνωστά σε όλους μας Vista και τις ανάγκες τους σε υλικοτεχνική υποστήριξη για να λειτουργήσουν απρόσκοπτα. Δηλαδή σκέφτεται και λέει αφού πολύ είναι ευχαριστημένοι με την έκδοση 3Gκαι με την 2G, γιατί να μην βγάλω μια βαριά έκδοση λειτουργικού για να τους οδηγήσω κατευθείαν στη αγορά του 3GS.....Λέω εγώ τώρα.....


    Μια θερμή παράκληση εάν μπορεί κάποιος να μου πει τι πρέπει να απενεργοποιήσω σε λειτουργίες λιγάκι ποιο αναλυτικά για εξοικονόμηση μπαταρίας....ευχαριστώ.....
    Facebook, Twitter, Google+: axinosgr

  14. #14
    Εγγραφή
    23-07-2008
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από loukoumaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδιά μην λέτε στο παιδί ότι να ναι ...αυτό το πρόβλημα το έχουν πολλά άτομα ...και μην ξεχνάτε είναι καλοκαίρι .. Τα sbs settings δεν δημιουργούν κανένα απολύτως πρόβλημα στο i phone ,.,,,,
    εγώ σου είπα ..πάνε στο http://www.isepsis.com/ και μίλα με τον sepsis το παιδί είναι απόλυτα ενημερωμένο και ξέρει πολλά ...
    Όταν σου απαντήσει και όταν βρεις κάποια λύση postαρε εδώ πέρα για να βρεθεί η λύση
    δεν δημιουργουν προβλημα καθε αλλο απλα επειδη τρεχει στο παρασκηνιο υπαρχει αυξημενη καταναλωση μπαταριας

  15. #15
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    First
    Aπο την στιγμη που με το 2.2.1 δεν ειχες τετοια προβληματα-αν στο ενδιαμεσο δεν το εχεις χτυπησει καπου-δεν τιθεται θεμα service.Κλεισε wifi και push και θα δεις βελτιωσεις.Αν βολευεσαι,χαμηλωσε και φωτεινοτητα.Ολα αυτα μεσα απο τα settings μπορεις να τα βρεις.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα θερμοκρασίας και τι πρέπει να γνωρίζουμε
    Από Patentman στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-09, 14:37
  2. βελτιωση ταχυτητας και μπαταριας
    Από remallis στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-08, 12:44
  3. Ερώτηση περί λάπτοπ και μπαταρίας
    Από Kry$h στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-08, 02:09
  4. Προβλήματα μπαταρίας σε φορητούς Apple
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-07, 15:43
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-04, 17:58

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας