Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-19 από 19
  1. #16
    Εγγραφή
    07-10-2006
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    2.397
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    TP-Link TL-WR1043ND
    Και συνεχίζω τα καλά λόγια και τις ευχαριστίες διότι εκτός από το 7140 που μου αντικατέστησαν έχω και ένα Fritz BoxFon (μιλάμε για Fritzάκια... ) το οποίο την περασμένη εβδομάδα και ενώ προσπάθησα να το χρησιμοποιήσω σαν modem, κάηκε στην προσπάθεια.

    Επίσης το είχα αγοράσει μεταχειρισμένο και δεν έχω απόδειξη αγοράς.

    Παιδιά πήγα σήμερα από το service, τα παιδιά ήταν ευγενέστατα, το έλεγξαν επιτόπου και το αντικατέστησαν επιτόπου.

    Χρόνος αναμονής πέντε λεπτά.

    Πιστεύω ότι το ευχαριστώ είναι λίγο. Πώς να μην αγοράσω Fritz μετά απ' όλα αυτά;


  2. #17
    Εγγραφή
    03-02-2007
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    -------
    Δέκα χρόνια μετά τα πράγματα έχουν αλλάξει δυστυχώς προς το χειρότερο. Η ΑΜΥ αρνήθηκε να καλύψει την εγγύηση σε Fritz 7530 αγορασμένο από το ιταλικό Amazon που παρουσίασε πρόβλημα με τη θύρα fon. Ο κατά τα άλλα ευγενικός υπεύθυνος του service σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε με παρέπεμψε στην Amazon ή στην AVM. Όταν του υπενθύμισα ότι στο παρελθόν η AMY αντικαθιστούσε τις ελαττωματικές συσκευές χωρίς πολλά πολλά, υποστήριξε ότι «τα πράγματα έχουν γίνει πιο αυστηρά» και δεν καλύπτουν αγορές από το Amazon. Μετέφερα βέβαια τα παράπονά μου στην AVM για τη στάση του «distributor Greece», όπως αποκαλεί την ΑΜΥ, με τους Γερμανούς ουσιαστικά να επιβεβαιώνουν την αλλαγή στάσης καθώς μου ανέφεραν ότι πρέπει να επικοινωνήσω με το σημείο πώλησης. Πάντως μου έδιναν τη δυνατότητα να αναλάβουν οι ίδιοι την αντικατάσταση.

    Το «ευχαριστώ» πηγαίνει στην Amazon για την άψογη στάση της καθώς μου πρότεινε 3 λύσεις: Κρατάω το Fritz και μου επιστρέφει το 10% της αγοράς, επιστρέφω το Fritz και μου στέλνει καινούργιο ή το επιστρέφω και μου γυρνάει 100% τα χρήματα της αγοράς. Επέλεξα την τρίτη επιλογή, με την Amazon μάλιστα να καλύπτει και τα μεταφορικά που πλήρωσα προς Ιταλία. Η AVM από την πλευρά της θα μου έστελνε καινούργια συσκευή, αλλά θα μοιραζόμασταν τα μεταφορικά (εγώ θα πλήρωνα προς Γερμανία και αυτοί προς Ελλάδα).

  3. #18
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.761
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Αφου στο επιβεβαιωσε η avm, τα παραπονα σου αφορουν ΜΟΝΟΝ την avm που δεν εφαρμοζει πολιτικη παγκοσμιας η τουλαχιστον πανευρωπαικης εγγυησης.
    Προφανως εχει περασει το κοστος της εγγυησης στο διανομεα, οπότε ειναι λογικό και αυτός να μην θελει να καλύψει την εγγυηση απο την τσεπη του για κατι που δεν πούλησε και δεν θα αποζημιωθει.
    Αν και γενικότερα την εποχη του Internet των ηλεκτρονικων πληρωμων και των logistics o ρολος του τοπικου διανομέα αν κανει μονο box moving συνεχως θα μειωνεται.
    Αν μπορω να το παρω απο την ιδια την avm η το μεγαλοδιανομεα τυπου amazon στον ιδιο χρονο, τι νοημα έχει η υπαρξη τοπικου διανομεα, για ενα προιόν που καλύτερα θα καταλαβω πως δουλευει και αν μου κανει διαβαζοντας το manual σε pdf η διαβαζοντας σε fora, παρα αν το πιασω στα χερια μου σε ενα φυσικο κατάστημα?

  4. #19
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εκτός θέματος αλλά όσοι έχουν πρόβλημα με τα παρελκόμενα. Δηλαδή με το Y cable και τους αντάπτορες μπορούν να ζητήσουν καινούργια δωρεάν από τη Κύπρο ή από την AVM.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-09, 19:19
  2. Ενα μεγαααααλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
    Από kracken_74 στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-08, 02:45
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-07, 16:16
  4. ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!
    Από mondo52 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-06, 01:20
  5. 'Ενα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    Από runnerma στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-04, 18:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας